Šta je novo?

The Witcher 3

Sto se mene tice, neka izbace onakvu igru kakvu su najavili, meni dosta.


E i ja sam u najboljem slučaju zamišljao nešto ovako ali... 😢
Oooooo, znači nisu počeli da lažu o finalnom proizvodu tek od CP2077?
Lagali... Ili nisu mogli zamisao sprovesti tehnički...
Jako su ambiciozni ali to ih na kraju košta. Ipak, nekako se izvlače na neku foru. Igrači ih najverovatnije vole zbog politike, a u politici se dosta laže 🤑
Mislim da ako ih ovaj "fijasko" sa Cyberbug-om (sada punkom) nije ubio, neće ništa.
Od starog CDPR-a malo šta je ostalo. Grupa veterana je oformila novi tim i razvija igru koja bi trebala biti "duhovni" naslednik trojke u UE5 i to treba pratiti.
Slaba su mi očekivanja za Wiedźmin 4.
 
Rekli su šta donosi upgrade:

Enhanced with the power of next-gen consoles and modern PC hardware in mind, the upcoming update will feature dozens of visual, performance and technical enhancements, including ray tracing support, faster loading times on consoles, a variety of mods integrated into the experience, and much more! On top of that, we’re adding a set of DLCs inspired by Netflix’s The Witcher series, such as new weapons and armor for Geralt and alternative looks for select characters.

 
Rekli jesu ali kazali skoro nista nisu.
 
Ako mogu pitati, jel problem kupovina igre ili nemas PC za istu? Poprilicno je jeftina na sajtovima kljuceva. Oko 11-12$ izadje GOTY Edition.
 
Nemam pc.
Igram par igrica preko GFN,kupicu kljuc,nije problem,ne moze preko GFN ako nije kupljena igra.
 
Radi W3 na GFN bez problema.
 
Znam da radi,nego da li ce raditi ova nova najavljena verzija?
Da li samo treba GOTY i kad izbace tu nadogradnju igra ce se sama pokrenuti sa tim poboljsanjima ili kako ce to ici?
 
Ne znam sto ne bi radila, Ako imas bilo koju verziju igre, dobijas upgrade, a ako sam dobro video, bice kao odvojen entry u Steam/GOG library-u
 
Hoću da kupim igru da bih je odigrao kada izađe ovaj update, ali kada već kupujem voleo bih da imam sve zvanične sadržaje koji su do sada izašli. Šta treba birati GOTY ili Complete edition? Ili je to jedno te isto?
Takođe ako može preporuka sajta gde je kupiti? Hvala.
 
Hoću da kupim igru da bih je odigrao kada izađe ovaj update, ali kada već kupujem voleo bih da imam sve zvanične sadržaje koji su do sada izašli. Šta treba birati GOTY ili Complete edition? Ili je to jedno te isto?
Takođe ako može preporuka sajta gde je kupiti? Hvala.
Ima da se kupi nažalost još uvek obična verzija bez ekspanzija. Ko naleti, naleti.
Inače sačekaj Black Friday popuste. Najmanja cena je bila 10e. Možda ponove ove godine.
 
Hvala. Koliko vidim Complete edition su sva tri dela a GOTY je što meni treba.
Jel može neki info gde kupiti? Na steam-u je 50e.
 
Ja uzeo neki dan GOTY preko Kinguin/g2play za 10$.
 
Kada ste prelazili igru (pretpostavljam da je većina nas igrala na Death March) da li ste koristili opciju enemy upscaling? Opcija se nalazi u gameplay sekciji. Ja nisam, a čuo sam da valjda izjednačava level neprijatelja koji su ispod Geraltovog sa njegovim, što mi nema baš smisla ako želimo da vidimo progres.
Neki govore da se dobija više XP i to je ono što me buni...
 
Brzo u igri postaneš overleveled (ako si fanatik kao ja i igraš SVAKI mogući side quest) i onda opcija "enemy upscaling" ima smisla i ja sam je uključio.
Ako igraš glavni quest i po neki side quest onda možeš da je isljučiš.

P.S. pogotovo je "zabavno" kada te napadne čopor vukova, ti lvl 30 oni po defaultu lvl 5 i onda ti treba 10 minuta da ih pomlatiš :)
 
Brzo u igri postaneš overleveled (ako si fanatik kao ja i igraš SVAKI mogući side quest) i onda opcija "enemy upscaling" ima smisla i ja sam je uključio.
Ako igraš glavni quest i po neki side quest onda možeš da je isljučiš.

P.S. pogotovo je "zabavno" kada te napadne čopor vukova, ti lvl 30 oni po defaultu lvl 5 i onda ti treba 10 minuta da ih pomlatiš :)
Znači imam pitanja:
1) Ako se uključi enemy upscale biće i dalje neprijatelja koji su veći level od Geralta ali nikako manji?
Inače ne sviđa mi se ideja da se "veštački" produži igra, tj combat ako samo imaju više healtha, i treba više vremena za premlaćivanje.
2) Enemy upscale uključen (ili isključen) se ne odražava na bilo koji način koji je vezan za dobijanje XP-a?
3) Na konto pitanja 2. Ako sam ja Level 30 a neki quest zahteva level 5, premda je enemy upscale uključen dobiću 1 XP kako inače dobijam kada je isključen?
Znam da ne sme biti više od 6 levela razlika, i to je po meni jedna od ozbiljnijih mana igre. U prevodu, nije trebao da ih boli ku*ac šta ću raditi i kojim redom ali ajde.
 
"Inače ne sviđa mi se ideja da se "veštački" produži igra, tj combat ako samo imaju više healtha, i treba više vremena za premlaćivanje."

Pa manje više sve igre tako "podesavaju" nivo tezine. Tebi smanje health, protivnicima poveca itd. Nema se tu puno pametovanja oko dodatnog programiranja pritivnika/novi AI.

Ali ne znam sto se zezas oko toga, sacekaj da izadje upgrade. Mozda su nesto novo ubacili.
 
Enemy upscaling je glupost koju ne treba koristiti. Ako zelis sebi da otezas igru, nemoj na death march da koristis quen, vidi sta ce da se desi :)
 
Enemy upscaling je glupost koju ne treba koristiti. Ako zelis sebi da otezas igru, nemoj na death march da koristis quen, vidi sta ce da se desi :)
I ja mislim da je glupost zato sam i hteo da se raspitam da vidim jesam li u krivu ;) Igra onda kao da ne prepoznaje progres igrača te npr drownera koji je level 5 baci na 30 (ako je Geralt). Znam da se to zamera igrama.

Elem, u igri nije op quen već perk "rage management" (valjda se tako zove) a koji omogućava da se znaci bacaju ukoliko imamo adrenalin poene (a imamo ih stalno u combatu) te na taj način možemo da spamujemo quen više puta i praktično budemo nedodirljivi.
 
Upscale neprijatelja je smešno loše odrađen (u smislu da je i takav nedovoljan), ali bez njega je sve još smešnije i jadnije...
Ja bih ga svakako uključio na tvom mestu, jer će ti za 10 sati igranja sve postati trivijalno ako te ne učiniš, naravno pod uslovom da si detaljan igrač (prelaziš svaki sporedni quest pre glavnog i sl).
 
Srecno s pacovima i djinn-om uz upscaling.
 
Najveći mana Witcher 3 što je i najvećem nivou težine smešni laka igra te borba postaje dosadna već oko lvl 20.
Previše side quests ako se to igra zaboraviš na priču koja i nije nešto.
Prvi prelaza igre pre 2g mi je bilo wow, drugi baš i ne jer sam odustao kad se ide na ona ostrva da tražiš Ciri.
Side quests su stvarno dobri ali imam ih suludo previše i sve se svodi na isto.
Verovatno je muzika najbolji deo igre, soundtrack i dan danas nekad slušam.
 
Dobro, o ukusima ne vredi raspravljati, sigurno
je da ima na stotine igara sa boljom pricom i boljim side questovima od W3 pa kome se sta svidja, boze moj.
 
Nazad
Vrh Dno