Šta je novo?

The Witcher 3

Da li se pojavio bilo kakav info kada će next gen update za konzole?
Rado bi opet prešao igru u 4k na Xkutiji ili PS5. Na gamepadu je savršeno igrivo

Ne bas, samo ono okvirno od pre 3 meseca:





Zar nije bilo price da ce biti upgrade grafike i za PC?

Ne znam sta je nejasno. Next gen verzija igre ce istovremeno izaci i za PC i za PS5 i za Xbox Series X/S.
To je poznato vec vise od dve godine.
 
Pa to, zbunilo me je ovo "za konzole". Opste poznato da se poslednjih godina najvise paznje posvecuje konzolama te da se igre prvo prilagodjavaju istim, pa tek onda racunarima.
 
Stiže sljedeći trejler iz The Witcher 3: Wild Hunt. Gledaoci će vidjeti šta i koga naš junak Geralt susreće nakon ulaska u metropolu svijeta. Premijera danas u 18:00:


Ima li sansi da ovaj prevod bude gotov do kraja sledece godine, posto vidim na sajtu da je uradjeno tek 10%? Ja sam juce zavrsio drugi deo i igra me je bas uvukla u pricu, mogu samo da zamislim koliko bi mi bilo zanimljivije da sam razumeo sve sto pricaju, a ne samo delove koji su mi dovoljni da povezem glavnu pricu, ali nista vise od toga.. Inace svaka cast na trudu, verujem da ce ovo mnogima znaciti koji se ne snalaze sa engleskim najbolje medju kojima sam i ja :)
 
Ima li sansi da ovaj prevod bude gotov do kraja sledece godine, posto vidim na sajtu da je uradjeno tek 10%? Ja sam juce zavrsio drugi deo i igra me je bas uvukla u pricu, mogu samo da zamislim koliko bi mi bilo zanimljivije da sam razumeo sve sto pricaju, a ne samo delove koji su mi dovoljni da povezem glavnu pricu, ali nista vise od toga.. Inace svaka cast na trudu, verujem da ce ovo mnogima znaciti koji se ne snalaze sa engleskim najbolje medju kojima sam i ja :)
Hvala na riječima.

Da će biti gotov do kraja sljedeće godine, vjerujem da hoće, a možda čak i početkom ili sredinom 2023. Početkom novembra je bilo prevedeno otprilike 10% cijele igre, a sada 18%, pa ti izračunaj kada bi istim tempom bio gotov. :D
 
Ima li sansi da ovaj prevod bude gotov do kraja sledece godine, posto vidim na sajtu da je uradjeno tek 10%? Ja sam juce zavrsio drugi deo i igra me je bas uvukla u pricu, mogu samo da zamislim koliko bi mi bilo zanimljivije da sam razumeo sve sto pricaju, a ne samo delove koji su mi dovoljni da povezem glavnu pricu, ali nista vise od toga.. Inace svaka cast na trudu, verujem da ce ovo mnogima znaciti koji se ne snalaze sa engleskim najbolje medju kojima sam i ja :)

Pogotovo jer je igrica puna "zargona" i nekih engleskih fraza koje i za onog ko se dobro sluzi engleskim jezikom, medju kojima nisam ja, moze predstavljati problem.
 
Hvala na riječima.

Da će biti gotov do kraja sljedeće godine, vjerujem da hoće, a možda čak i početkom ili sredinom 2023. Početkom novembra je bilo prevedeno otprilike 10% cijele igre, a sada 18%, pa ti izračunaj kada bi istim tempom bio gotov. :D
Onda cekam prevod, kad sam se strpio 6 godina da nabavim graficku, strpicu se jos godinu dve za prevod. :D
Pogotovo jer je igrica puna "zargona" i nekih engleskih fraza koje i za onog ko se dobro sluzi engleskim jezikom, medju kojima nisam ja, moze predstavljati problem.
Ma ja imam nekada problem da ispratim desavanja i sa srpskim titlovima ako je nesto komplikovano i prebrzo ispricano, a kamoli na engleskom. Ja da bi detaljno pratio pricu morao bi svako malo pauzirati igricu da polako procitam recenicu, prevedem reci koje su mi nepoznate i tek onda da da sve kockice sklopim. Igrao sam TLOU2 i GoT sa hrvatskim titlovima i to je bilo pravo uzivanje. Kada sam igrao prvi deo vicera, sigurno sam jedno 4-5h proveo u prevodjenju razno raznih tekstova jer bukvalno pola reci nisam znao sta znaci.
 



Sto volim okakve detalje 😲
 
Nema šta, jednom napravljena igra koja se više nikad neće ponoviti. Još ako si fan knjiga, pravo uživanje. Da imam vremena, ponovo bih je krenuo već danas jer i posle dva kruga još uvek nisam otkrio i uradio brdo stvari.
 
Rumors: An improved version of The Witcher 3 is frozen because CD Projekt RED refused to work with the Russian office of Saber Interactive

Shame Facepalm GIF by MOODMAN
 
Nije frozen, samo neće biti u drugom kvartalu.

Biće in-house (što kažu) nastavljeno, ali sa nepovrđenim datumom izlaska.


 
Sad su nagurali sebi još posla a Cyberpunk se još uvek krpi.
 
Ne znam ni sta trace vreme na to, niko nije trazio next gen W3 update (mada bi bilo super kad bi vratili pre-downgrade look); igra i dalje dobro izgleda.
Umesto da stave sve ljude na C2077, oni ovo... Da rade neki total remaster W1, pa da ih razumem...
 
Za novi Sony i Xbox je to mahom, ali biće i za pc. Navodno sarađuju i sa nekim moderima, te RTX/DLSS podrška...
 
Ne znam ni sta trace vreme na to, niko nije trazio next gen W3 update (mada bi bilo super kad bi vratili pre-downgrade look); igra i dalje dobro izgleda.
Umesto da stave sve ljude na C2077, oni ovo... Da rade neki total remaster W1, pa da ih razumem...
Prosto zato što W3 briše pod sa C2077 u svakom pogledu, sve i u nekom trenutku zakrpljenim.

W3 je najveće ostvarenje CDPRa, a C2077 najveći flop. Ono što ja ne razumem, jeste što ne otpišu C2077 sasvim. S obzirom na to kako je rađen - nepopravljiv je u smislu da će trebati najmanje par godine rada da ga srede. C2077 nije izašao kao nedovršena igra, nego kao nakaradno zbudžena i zbrzana igra.

Mogu zamisliti kakav horor u kodu su ostavili developeri koji su mesecima izgarali po 12-13h dnevno do trenutka kada su pucali i davali otkaze masovno, što je sve i izašlo u javnost.

Neka izvuku lekcije, otpisu C2077 i krenu u nove izazove. Eto najavili su Witcher 4.

Samo ovaj put neka odrade posao po ugledu na W3, a ne po ugledu na C2077.
 
25% превода Вешца 3: Дивља хајка на српски је завршено!

Главна прича је напола преведена, а тренутно преводимо предмете које играч може откривати и податке везане за свијет. Оружје и оклоп, биљке и састојке, еликсири, мапа свијета, бестијаријум — укратко, оно што је вјешцу најпотребније да има и да зна.
😁


Подсјећамо да је процијењено да ће превод бити објављен 2023. године. Биће доступан и на ћирилици и на латиници, као и на екависком и на ијекавском нарјечју.

Више о преводу можете погледати на сајту „Србификатори”:
https://srbifikatori.rs/game/the_witcher_3_wild_hunt

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
 
Top! :love: Ipak, nadam se da će biti tu šminke, da ne bude samo podignuta rezolucija tekstura i neki RT u vidu poboljšanog ambient occlusion-a.
Svakako razlog da se krene ponovo!
 
De si Dovke sto godina...
 
Aj da vidmo na sta ce da lici taj njihov “ next gen”
 
Ovo je više next-gen za konzole. Ne treba previše očekivati. Što neko reče W3 za PC već ima dosta grafičkih modova.
 
Ovo je više next-gen za konzole. Ne treba previše očekivati. Što neko reče W3 za PC već ima dosta grafičkih modova.
Upravo to. Najverovatnije će biti u pitanju isti tretman kao Cyberpunk za next gen u odnosu na old gen. Ja sam u momentu imao nadu da bi mogli napraviti neki veći skok ali je šansa za to nikakva. No, pošto je Witcher ipak 7 godina star (kako vreme leti) možda i bude fino iznenađenje.
Najbolji primer šta bi se moglo očekivati jeste verzija između originalnog Skyrima i Special Editiona. Fina je to razlika bila, pravo osveženje a da nije narušen sam koncept.
P.S. Pavel Sasko, jedan od dizajnera rekao je da su "takli" i sam gameplay što bi bilo super, premda sumnjam u reči istog.
 
Ne znam da li je do mene, ali je prica bila remake, pa remaster.. sada update. Update moze znaciti 60FPS i to je to. Da ovo ne bude Crysis 1 razocarenje.

Sto se mene tice, neka izbace onakvu igru kakvu su najavili, meni dosta.

 
@Glenn
Nema sta ni da izbace u sustini za PC osim malo dodatne kozmetike i ovo sto je @DeRadicci naveo.
Next-gen je u sustini za konzole.
Poredjivanje sto si okacio mi vise deluje kao art style koji su se odlucili u CDPR-u za finalnu verziju.
Odnosno da cela igra bude kao Chapter 4 u TW1 (u tom pravcu je isao i TW2), koji je vizuelno odskakao od ostale tmurne atmosfere keca i zbog toga bio jedan od omiljenijih poglavlja uopste...

Btw
Za jedan od demo-a (prvi ako se ne varam) koji je bio pripremljen nisu ni imali sta da prikazu od in-game footage vec su "demo" na brzinu sklepali par nedelja i "u minut do 12" ga osposobili pred neki veci Gamescon. Zato se kasnije i razlikovao od finalnog proizvoda jer je bila samo "prezentacija" za taj sajam.
Jos su se i pohvalili time u nekom od intervjua-dokumentaraca kada je izbacena GOTY verzija igre... Sto je obmana igraca-kupaca.
 
@Glenn
....

Btw
Za jedan od demo-a (prvi ako se ne varam) koji je bio pripremljen nisu ni imali sta da prikazu od in-game footage vec su "demo" na brzinu sklepali par nedelja i "u minut do 12" ga osposobili pred neki veci Gamescon. Zato se kasnije i razlikovao od finalnog proizvoda jer je bila samo "prezentacija" za taj sajam.
Jos su se i pohvalili time u nekom od intervjua-dokumentaraca kada je izbacena GOTY verzija igre... Sto je obmana igraca-kupaca.
Oooooo, znači nisu počeli da lažu o finalnom proizvodu tek od CP2077?

Nisam, svojevremeno, toliko pratio, ali sećam se na šta je W3 izgledao kad su ga tek izbacili, trebalo je dosta vremena da se to ispegla, a igrači su to zaboravili i romantizovano posmatraju tu igru... A meni lično je trećina igre (karte i monster questovi) copy/paste grind shitstorm...

Priča jeste ok, pogotovo prva ekspanzija...

EDIT: Možda opikam na PC malo sa nekom ludom klasom, čisto da vidim da li je čemu...
 
Poslednja izmena:
Nije im prvi put... Ako se secam dobro mislim da je par sati pred samu prezentaciju "proradilo"...
Inace im nije strano bilo da dosta toga menjaju i odbace tokom razvoja, zahvaljujuci tada jednom od glavnih direktora. (Badowski cini mi se)
Ocigledno im nije bilo ni strano da "zagrizu" vise nego sto mogu da sazvacu.

Kod Witchera je to prolazilo jer su bile odlicne igre, uz ocekivani nivo bagova i poliranja, tako da je igrivo sa EE verzijama tj finalni proizvod...
Zato i napisah na post od Glenn-a, mozda dodaju rtx/fsr i par skinova (Kavil npr. iz Witcher serije)... Veca "poboljsanja" odnosno PC EE verziju ce verovatno tek sada dobiti konzole
 
W3 je dobra igra i sva zavlacenja i šuplje price su pale u zaborav. Ja koliko znam bio je veliki downgrade po pitanju grafike, tekstura, tesalacije, lights itd. Ali ne mog uda nadjem video. Znaci onaj sto je bio na jednom od E3.

Sa druge strane im se moze oprostiti jer tada hardwer nije bio svojevremeno jak da sve to tjera.

By the way, ko ima DVD za konzole W3, to je ona mislim 1.0 verzija. Ona radi na 60FPS samo se ne smije updatovati.
 
Nazad
Vrh Dno