Šta je novo?

The Last Of Us Part II



Svež trailer od Sony-a 6 meseci kasnije sa dozvoljenim komentarima :)

I ja sam prešao igru i moram priznati da ljudi malo preteruju. Naravno da je priča mogla drugačije ali na kraju, bar po meni, sve su solidno upakovali. Tehnički igra je savršena i to sve lepo radi na zastareloj platformi. Zbog ovoga se kupuje PS. Šta god da igram posle ovakvih igara nadjem mane i shvatim koliko se neki developeri trude.
 
Al kaze brat imam sluske HK imam tv sony sa 1800 nits hd hdr, i u svemu tome zaboravi da napise koje carape nosi, majice i ostale te stvari. Nemoj brate da mislis da ti neko zavidi nego je smesno kako predstavljas to ljudim ovde koji imaju samo graficku skuplju od svega toga sto si ti nabrojao, ps5 ovde vecina nas ima pa nigde ne cujes te price...
 
pa sta ako je napisao, mene uopste nije toliko pecnulo to kao vas. u cemu je fora :d
 
A nije pecnuo nego mi smesno nesto bas me slatko nasmejao nema sta :D
 
FENOMENALNA igra 10/10! Ovi sto tvrde da je druga polovina losija nemaju pojma o cemu pricaju. Bas tada krece najbolji dio i najnapetiji trenuci. Zvuk, atmosfera i surround efekti su jednostavno jezivi i jedno 50 puta sam se bukvalno trzao i izbegavo udarce/napade. Posebno igranje kasno u noc sa active noise canceling slusalicama (Harman Kardon Fly Anc). HDR i kontrast lampe/mraka je fantastican na 65" Sony ZD9. Gluma i facijalna animacija prevazilazi Uncanny valley.

Jednostavno, remek delo. Way to go Naughty Dog! :happy:

PS Igrajte sve stavke na Hard, Normal je prelagano.

PS2 E da, trebalo mi je 50 sati. Uz dosta slikanja i zavirivanja u svaki kutak i buljenja u pejzaz. :)
[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
 
The Last of Us 2 osvojio Game Awards GOTY nagradu

Djecurlija defektuje po komentarima. Zavera, politicka korektnost, katastrofa, smece itd :d
Kad vec linkas te gluposti mogao si da procitas sta je sve lupao i twitovao Neil pa onda kazi kako nisu zasluzili kometare koje su dobili, plus ko je dobio player voice nagradu (spoiler nije TLOUS2).
Nema vise game journalist ovo sada su aktivisti.
Sta sve lupaju ovi iz vrha naughty dog-a nije normalno, nisu ih dzabe pljuvali sopstveni radnici.

@A1200 Kakva zavera kad je sve crno na belo , opet kazem pogledaj kako se Neil ponasa i kakve izjave daje , pali vatru i vredja svakog ko ima lose misljenje o igri, briga mene za lezbejke i trans i ostale sta sve vec ima, mene ubija sto su unistili igru koju sam jedva cekao a igrao sam svakakve gluposti koje su izdali, ps3 sam kupio zbog tlous 1 i planirao ps4 zbog drugog dela. Da je igra ok ne bi je razbijale igre stare 5 godina u mesecnom preseku prodaje.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta je tu glupost, dobili su gejmerskog Oskara u više kategorija. Sad dal su aktivisti ili zavera masona hebi ga :D Glas publike je dobio Ghost of Tsushima a drugi je bio Last of Us 2, a prethodno je u svim krugovima glasanja pre toga TLoU 2 bio prvi... nije sad da je TLoU 2 bio 15 pa da imaš šta slavodobitno reći :) Igra generacije, nadamo se trećem delu sa Abby u glavnoj ulozi :)

Hahahaha, Neil lupetao po Tviteru, lol. Napisao hajmo do pobede, glasajte za TLoU... sprda se a trogloditi s Tviće se naložili.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad vec linkas te gluposti mogao si da procitas sta je sve lupao i twitovao Neil pa onda kazi kako nisu zasluzili kometare koje su dobili, plus ko je dobio player voice nagradu (spoiler nije TLOUS2).
Nema vise game journalist ovo sada su aktivisti.
Sta sve lupaju ovi iz vrha naughty dog-a nije normalno, nisu ih dzabe pljuvali sopstveni radnici.

@A1200 Kakva zavera kad je sve crno na belo , opet kazem pogledaj kako se Neil ponasa i kakve izjave daje , pali vatru i vredja svakog ko ima lose misljenje o igri, briga mene za lezbejke i trans i ostale sta sve vec ima, mene ubija sto su unistili igru koju sam jedva cekao a igrao sam svakakve gluposti koje su izdali, ps3 sam kupio zbog tlous 1 i planirao ps4 zbog drugog dela. Da je igra ok ne bi je razbijale igre stare 5 godina u mesecnom preseku prodaje.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Perception is everything iliti The McGurk Effect!
-----------------------------------------------------

Rece jednom neki wise guy. :) Pusti Neil:a, da sam ja na njegovom mjestu bio bih 1.000.000 puta gori. :d Slusaj, i ja sam ih ovako mator pljuvo. Ne bukvalno, nego metaforicki kad je ona hajka bila (i jos traje oho, ho). For crying out loud, nisam ni ja imun na Youtube wrath. Sad posle odigrane igre me je sramota sto sam te bljuvotine pasivno podrzavao.

Elem, pozajmi negde i odigraj, mozda se prijatno iznenadis. U perfektnoj si situaciji uvek je bolje "underpromise and overdeliver" nego "overpromise and underdeliver". Posto tvoja ocekivanja nisu bas nesto visoka. :)

Za kraj, zasto je percepcija najvaznija?: Try this bizarre audio illusion!

Really weird sh*t, ha! :wave:
 
jel bila negde najava za tlou2 PS5 patch?
ne mogu nista konkretno da nadjem na temu
 
Ovde je verovatno najbolje :) Objavljeno ko će igrati Džoela i Eli u seriji HBO... Pedro Pascal i Bella Ramsey
 
ocekivao sam nesto drugaciji izbor za Joela, ali moze i ovo da ispadne sasvim dobro
 
Pascal je odličan ali zar nema drugih glumaca? Što neko reče sledeća uloga će mu biti Big Daddy iz BioShock-a.
Čak je i Troy Baker izjavio da bi voleo da vidi Josh Brolina u ulozi Miller-a. Delim njegovo mišljenje.
 
Muska ajde i nekako, ali ova za Eli uzas, bolje da su gurnuli ovu iz stranger things, daleko lepse celjade i sa vise iskustva.
 
Evo da i ja dam svoje utiske o ovoj igri. Nakon odigranog prvog dela i fantasticnog utiska koji je ta igra ostavila na mene, sa ovim drugom delom nisam bas odusevljen, ali nisam ni preterano razocaran.

Gameplay:
Gejmplej je manje vise isti kao i u prvom delu, jedine novine su kerovi, skrivanje u travi i izbegavanje udaraca. Kraftovanje i skilovanje su sveli na minimum sto itekako pozdravljam jer stvarno ne volim igre u kojima jedva upamtim kako da nesto kraftujem (npr. prvi witcher), a takodje ne volim ni ganjanje XP-ova radi budzenja skilova. Ovde su jednostavno sveli na to da se zavlacis po zatucanim sobama i skupljas stvari i to je za svaku pohvalu. Nekom ce mozda smetati sto gejmplej nije dozive neke narocite promene, ali meni licno se to dopada i sto se mene tice i u trecem delu moze da ostane ovakav (ako ga bude, a nadam se da nece).

Grafika:
Mislim da je ovo definitivno najlepsa igra koju sam do sada igrao (P.S. jos nisam probao Cyberpunk i RDR2 sa RTX3090 :D ). Grafika kao grafika blista, ali ono sto me je izuzetno odusevilo jesu animacije i katscene. Toliko su dobro uradjene da se covek moze u potpunosti uziveti u likove i videti im na licu kako se osecaju i kakvu emociju ispoljavaju.

Prica:
E sad prica. Nisam gledao trejlere za ovu igru, niti sam pratio njen razvoj pa sam imao skroz druga ocekivanja nakon odigranog prvog dela. Na stranu gejmplej, ali ono sto je mene kupilo kod prvog dela jeste prica i razrada likova. Joel je na pocetku hladna osoba, koja zali za izgubljenom cerkom, prihvata posao da prebaci devojku preko cele amerike i na nju gleda kao i na svaku drugu "robu", ali na tom putu na tu devojku pocinje da posmatra kao na cerku i toliko mu prirasta srcu da cini sve kako bi je spasao i sacuvao, a taj odnos izmedju Joel-a i Eli je bio maestralno uradjen. Za razliku od prvog dela, koji je bio pun emocija u ovom drugom delu sve je usmereno ka osveti. Drugo, ne znam jesu li amerikanci toliko prolupali kada u svakom filmu/seriji/igri moraju da ubace neki gej par. Npr. mogli su spojiti Eli sa Dzesijem, a da joj Dina bude najbolja prijateljica ili nesto na taj fazon. Drugi problem je sto nikako ne mogu da se otmem utisku da je trajanje igre vestacki produzeno za jedno 6-7h. Jednostavno mogli su nakon 8-9h da napravi neki duzi cutscene i da tako zavrse igru, a ne da provedem narednih 7h igrajuci sa likom kojeg sam u prvih 9h lovio i da bi za tih 6-7h trebao da se sazalim na tog lika jer je uradio par dobrih stvari. Jednostavno ova igra nema ono sto je imala prva, a to je upravo taj odnost izmedju Joel i Eli, a ocekivao sam da ce drugi deo ici u tom pravcu. Mada i razumem zasto su ljudi toliko pljuvali igru sa aspekta price, iskren da budem i ja sam izuzetno bio iznerviran nakon 2h igranja.

Nakon zavrsene igre razumem zasto je Eli pustila Abby. Abby je imala priliku da ubije i Dinu i nju, ali to nije ucinila i mislim da je to razlog zasto ju je Eli pustila. A mozda je u odnosu Abby-Lev, videla sebe i Joela. Kraj mi se ne svidja jer je Eli napustila Dinu, otisla da ubije Abby, a vratila se kuci i ostala bez dva prsta i bez porodice. Po meni bi mnogo bolje bilo da su igru zavrsili sa onim scenama sa farme i da su tu stavili tacku na ceo ovaj serijal. Eli je dobila porodicu, srecna je i to je to. Ovako su preterali sa temom osvete.

Sve u svemu:
Gameplay - 10/10
Grafika - 10/10
Prica - 6.5/10
Sveukupno - 8/10

I sto se mene licno tice, bolje da ne prave treci deo, samo ce ukaljati ime.
 
Ma igra je fantasticna cekam ps5 da je opet odigram u 4k
 
Pala platina napokon, čekao sam da apdejtuju za PS5 ali opet dobro :) To ću čekati da pređem na Grounded. Što se mene tiče neka štancuju svake godine po jedan deo... recimo prequel sa Džoelom i Tomijem, pa potpuno nove priče New Orleans i okolina, New York itd :) Nikad dosta postoapokaliptičnih survival igara...
 
jel ima nekih novosti na temu PS5 patcha?
obrnuo bih ponovo, ali po mogucnosti u 60fps
 
Sa zakasnjenjem.

Fantasticna igra, da se ne bavim pohvalama, potrajace, izdvojicu ono sto je lakse, par stvari koje mi se nisu svidele.

  • Nekoliko vracanja na iste delove mape me umorilo par puta. Falila mi je raznovrsnost, previse Sijetla za moj ukus.
  • Igranje sa Abby nakon 3 4 sata postaje zamorno i cinjenicno i zbog toga sto se cekala eskalacija iz onog pozorista gde nas radnja vodi tih par sati u drugom smeru pa se samo cekalo da se zavrsi taj segment.
  • Nedostatak raznovrsnijih neprijatelja.

I jedna stvar koja mi je promakla oko objasnjenja.
Zasto Leva zovu Lili? Koja je prica tu?
 
Sa zakasnjenjem.

Fantasticna igra, da se ne bavim pohvalama, potrajace, izdvojicu ono sto je lakse, par stvari koje mi se nisu svidele.

  • Nekoliko vracanja na iste delove mape me umorilo par puta. Falila mi je raznovrsnost, previse Sijetla za moj ukus.
  • Igranje sa Abby nakon 3 4 sata postaje zamorno i cinjenicno i zbog toga sto se cekala eskalacija iz onog pozorista gde nas radnja vodi tih par sati u drugom smeru pa se samo cekalo da se zavrsi taj segment.
  • Nedostatak raznovrsnijih neprijatelja.

I jedna stvar koja mi je promakla oko objasnjenja.
Zasto Leva zovu Lili? Koja je prica tu?
Lev was born as "Lily" to a devout Seraphite mother with an older sister named Yara. The family resides in a village on the Seraphite island in Seattle. According to Yara, Lev questions Seraphite traditions.

On Yara's advice, Lev keeps his feelings to himself. However, that changes when he is assigned to be a wife for an Elder. Denied his wish of becoming a soldier like Yara, Lev begins to openly state that he is actually a man, shaving his head and changing his name to "Lev". This brazen act of defiance is met with outrage among the community who force Lev to flee for his life. Yara chooses to go after him, resulting in her exile from the community as well, while their mother chooses to "repent" for their actions by abstaining from food.
 
Sa zakasnjenjem.

Fantasticna igra, da se ne bavim pohvalama, potrajace, izdvojicu ono sto je lakse, par stvari koje mi se nisu svidele.

  • Nekoliko vracanja na iste delove mape me umorilo par puta. Falila mi je raznovrsnost, previse Sijetla za moj ukus.
  • Igranje sa Abby nakon 3 4 sata postaje zamorno i cinjenicno i zbog toga sto se cekala eskalacija iz onog pozorista gde nas radnja vodi tih par sati u drugom smeru pa se samo cekalo da se zavrsi taj segment.
  • Nedostatak raznovrsnijih neprijatelja.

I jedna stvar koja mi je promakla oko objasnjenja.
Zasto Leva zovu Lili? Koja je prica tu?
U vezi spojlera... to mu je što bi se reklo kršteno ime :) Evo link na Last of us wiki da ne spojlujem https://thelastofus.fandom.com/wiki/Lev
 
Ahahha koliko su gneva navukli zbog tih gluposti, strasno. Ja bih okrenuo jos jednom part 2 sad na ps5 ali sve se nadam punokrvnoj PS5 verziji pa cekam vise informacija i oko ovog multiplayer projekta.
 
Meni nekako nije legla, ne znam. Prvi deo sam presao u jednom dahu bukvalno a onda sam drugi poceo da razvlacim i evo stoji vec godinu dana. Prestao sam da igram kad sam dosao do dela sa Abby i pre neki dan poceo opet da igram. Zao mi je me da je ne zavrsim posto sam relativno blizu kraja (oko 17h sam odigrao) i odlazem prodaju ps4 zbog toga :D
 
Pa sad, nije bas da ti je malo ostalo - meni je trebalo preko 30 sati da je predjem. Doduse, mislim da sam zavirio u skoro svaku zgradu i otvorio skoro sve fioke i ormare.

Kada predjes deo sa Abby, igras jos jedan ponovo sa deo sa Eli
 
Nazad
Vrh Dno