Šta je novo?

The Last of Us Part I

^Generacija smo, ali li ne bih se usudio da proglasim ''životnog pobednika" - pa ni do sada... Svako vreme je imalo svoj "adrenalin" i pitanje je koja mi je bila najbolja u skladu sa godinama koje sam imao datog trenutka :)
 
I hteo sam da dodam, nakon par sati igranja ove igre - ona nije nista vise nego kvalitetna igra vredna paznje... Meni nema mesta za neko odusevljenje, bar ne u '23...Da sam igrao kada se pojavila, mozda bih imao bolje misljenje 🤷‍♂️
 
Malo je drugacije na konzoli jer tokom kompletnog igranja, nisam nasao jedan jedini bug. Performanse su savrsene i onda se fokusiras na gameplay. Mene je oduvala a mislim da sam je prekucao u februaru. Nisam igrao original.

Pokazatelj koliko je poluproizvoda. Upalio igru i kroz desetak dana presa dok evo treca godina cekamo da fiksaju 2077, godinu i pol da fixaju 2042 itd.

S druge strane, facijalne animacije su fenomenalne. Igra je vise prenijela emocija nego serija. Posebno TLOU2. Igra je na nivou RDR2 samo je linearna. Sitnih detalja, aseta, prica, pisma i price ljudi koja pronalazis, sve je cista desetka.

Moze biti dosadna, moze nekom COD igracu biti spora, moze nekom Witcher fanu biti jednostavna, ali za ono sto jeste, TLOU je sjajan naslov.
 
Malo je drugacije na konzoli jer tokom kompletnog igranja, nisam nasao jedan jedini bug. Performanse su savrsene i onda se fokusiras na gameplay. Mene je oduvala a mislim da sam je prekucao u februaru. Nisam igrao original.

Pokazatelj koliko je poluproizvoda. Upalio igru i kroz desetak dana presa dok evo treca godina cekamo da fiksaju 2077, godinu i pol da fixaju 2042 itd.

S druge strane, facijalne animacije su fenomenalne. Igra je vise prenijela emocija nego serija. Posebno TLOU2. Igra je na nivou RDR2 samo je linearna. Sitnih detalja, aseta, prica, pisma i price ljudi koja pronalazis, sve je cista desetka.

Moze biti dosadna, moze nekom COD igracu biti spora, moze nekom Witcher fanu biti jednostavna, ali za ono sto jeste, TLOU je sjajan naslov.
Ja prvi put igram...ovo je zlo od igre :D
 
Izgleda igra stvarno nekom radi bez problema, evo da potvrdim I ja :D I to narodnjak verzija.

Prvo nije htela ni da se pokrene zbog stare verzije windowsa, skinuo nov win10 I bez stucanja I crasha za sad,

2560x1080 high postavke (nista na ultra/medium), dsl quality
Drajver 528.49
 
Izgleda igra stvarno nekom radi bez problema, evo da potvrdim I ja :D I to narodnjak verzija.

Prvo nije htela ni da se pokrene zbog stare verzije windowsa, skinuo nov win10 I bez stucanja I crasha za sad,

2560x1080 high postavke (nista na ultra/medium), dsl quality
Drajver 528.49
Ma radi igra super...ko zna u kakvom su stanju racunari..kod mnogih, update, drajveri itd...
 
Ma radi igra super...ko zna u kakvom su stanju racunari..kod mnogih, update, drajveri itd...
A neki su izgleda ovde kako bi se malo pohvalili da imaju 4090 i da igra radi super.Ljutio se ili ne ali pocinjes malo da preterujes.Izvinjavam se na off-topicu ali nisam mogao da ne prokomentarisem.
 
Jel iko uspeo da pokrene DLSS da mu radi iole normalno? Jer ja apsolutno ne vidim razliku između fps-a sa i bez DLSS-a.
 
CPU bottleneck? Cisto kao info R5 3600 je na kraju snaga i tera igru u 50-60fps 90%+ vremena.

1680378740324.png
 
Ubacio narodnu verziju 1.0.6, sve radi super ali mnogo zahtevna igra bez potrebe, ne vidim da je Graficki bolja od nekih drugih. Posle 3h igranja bez problema
 

Prilozi

  • IMG_0148.jpeg
    IMG_0148.jpeg
    148.5 KB · Pregleda: 90
Baš sam bio srećan kada sam video da će doći i za PC, kad sam unapredio grafu igra mi je bilo prva na listi za prelazak, a ono moša, da ti treba minimalno rtx 3080 ti ili rx 6800 da bi igrao na high teksturama je van svake pameti i to da ti treba minimalno 32 gb rama.:mad:
 
Hahaha sto bacate pare ljudi pa PS5 digital često u Nemačkoj 400 evra 😃
 
Neki ne volimo konzole...
Mada planiram da kupim ps5 samo da odigram par ekskluziva i prodam nakon toga. To sam uglavnom radio i sa prethodnim generacija a konzola. Jednostavno mi ne gode.
 
Baš sam bio srećan kada sam video da će doći i za PC, kad sam unapredio grafu igra mi je bilo prva na listi za prelazak, a ono moša, da ti treba minimalno rtx 3080 ti ili rx 6800 da bi igrao na high teksturama je van svake pameti i to da ti treba minimalno 32 gb rama.:mad:
Cist WIN (bez bloat ware-a) moze da se namesti u 1080p da bude OK sa 8GB VRAM i 16GB memorije, High details + high textures

 
Neki ne volimo konzole...
Mada planiram da kupim ps5 samo da odigram par ekskluziva i prodam nakon toga. To sam uglavnom radio i sa prethodnim generacija a konzola. Jednostavno mi ne gode.
Takođe, uglavnom kad pređem određene igre prodam je. Jednostavno volim više pc
 
Ono sunjanje i eliminacija davljenjem me podsetila na "Sam Fisher-a" :) Cak i lici na njega - kad se pogledah...
 
Bilduje shejdere 6 dana, i svaki put posle par minuta izbaci neku gresku 0x0000 ko zna sta... Cak i kada je ostavim u meniju da nabilduje 100% shejdere prsne. Muke vaskolike
 
Probao sa postojecih 2x8 gb, izbacuje gresku posle par minuta igre... Ubacio jos 2x8 sa drugog kompa, radi bez greske...Zauzima 25-26 gb...
 
Na kompu iz potpisa radi dobro, full hd rezolucija, igrao sam nekoliko sati, nema iskakanja na desktop, pucanja igre, samo sam na pocetku pustio shadere da dodju do 100% i to je to. Narodnjak repack debele devojke.
 
Na kompu iz potpisa radi dobro, full hd rezolucija, igrao sam nekoliko sati, nema iskakanja na desktop, pucanja igre, samo sam na pocetku pustio shadere da dodju do 100% i to je to. Narodnjak repack debele devojke.
Cisto da znas, mozes igrati 4-5 sati ni jedan problem i onda izbaci a mozes pokrenuti igru neces ni uci u nju i izbacice te napolje ili ce igras pola sata i izbacice napolje. Jednostvano nema pravila.
 
Krasuje na 12900k, 32 GB memorije i 4090 u testu na Digitalfoundry. Koriste zadnji patch tako da pravila nema. Posteno su napljuvali igru sto se tice nedovrsene optimizacije. Kao da je neko prisilio ekipu koja radi port da izbace nedovrsen prozivod. Najavljena su 2 patcha za sledecu nedelju, jedan manji i jedan veliki. To samo potvrdjuje da su verovatno zurili sa izdavanjem i da kao sto je to vec obicaj igre u poslednje vreme dobijamo u beta fazi, pa onda sledi jedno 3-4 zakrpe da to nekako ispeglaju.

 
Na kompu iz potpisa radi dobro, full hd rezolucija, igrao sam nekoliko sati, nema iskakanja na desktop, pucanja igre, samo sam na pocetku pustio shadere da dodju do 100% i to je to. Narodnjak repack debele devojke.
A koja si podešavanja postavio? Kolega sa posla ima 5900x sa rtx 3060ti i 16gb rama i stalno ima izletanja na full HD sve na ultra? Kad stavi na medium nema tih problema posto mu tada zauzeća vrama i rama ne budu veća od onog sto ima hardverski.
 
Meni je tu najzanimljivije to sto je svima pa i developerima jasno da je velika vecina grafika 8GB VRAM i onda svesno sa high podesavanjima u full HD napravis da "hoce/nece" da stane u 8GB, tj. treba recimo +200MB. Cesce nece da stane u VRAM sa HIGH texturama nego sto hoce, medium texture moraju da bi eliminisao izledanja na desktop, sve ostalo moze high. Problem je sto sa medium texturama izgleda kao igra iz 2008. Da mi neko objasni da je to sve eto slucajno i bez namere i eto mora to tako, ma kako da ne, pazi da im ne poverujem. Naprosto nisu tu cista posla. 16GB memorije na konzolama, 5-6 ode na sistem i samu igru, ostaje 10GB i to konzoli treba da je dovoljno za 4k i sve na maxi i onda da me neko ubedi da PC na "jedan nivo ispod ultra" i u 1080p nemoze da spakuje sve texture u 8GB VRAM. Ako obratite paznju videcete da igra "rezervise" 1.5-4.5GB za OS i "aplikacije" u VRAM i ne zeli to da koristi. Sto vise VRAMA imate to je veca ova rezervacija. Proverite i vidite da vam OS (nema ucitanih aplikacija) uzima 400-500MB. Zasto "rezervisu" 1,5GB na 8GB kartama. Ozbiljno sumnjam da tu memoriju ni ne koriste. Raspadnut port bez imalo zelje da se napravi da radi na 8GB kartama. Koliko je samo 1070, 1080, 5700XT, 6600, 2070, 2080, 3060ti, 3070... treba li dalje nabrajati. Bukvalno 90% karata na steam ima 8GB ili manje. Od toga vecina ima snage za high ali eto po developerima nema VRAM. Komedija.

 
Evo ja bas imam tu kartu, odnosno rx 6650 XT i najbolje sto bi mogao da se nadam je High tektsure i FSR 2, mada i to nije zagarantovano. RX 6800 najmanje, uzas jedan.
 
Druze spoilas igru. Stavi u spoiler.
 
Obrisah bem mu leba, a bas mi se igra...
 
Poslednja izmena:
Meni je tu najzanimljivije to sto je svima pa i developerima jasno da je velika vecina grafika 8GB VRAM i onda svesno sa high podesavanjima u full HD napravis da "hoce/nece" da stane u 8GB, tj. treba recimo +200MB. Cesce nece da stane u VRAM sa HIGH texturama nego sto hoce, medium texture moraju da bi eliminisao izledanja na desktop, sve ostalo moze high. Problem je sto sa medium texturama izgleda kao igra iz 2008. Da mi neko objasni da je to sve eto slucajno i bez namere i eto mora to tako, ma kako da ne, pazi da im ne poverujem. Naprosto nisu tu cista posla. 16GB memorije na konzolama, 5-6 ode na sistem i samu igru, ostaje 10GB i to konzoli treba da je dovoljno za 4k i sve na maxi i onda da me neko ubedi da PC na "jedan nivo ispod ultra" i u 1080p nemoze da spakuje sve texture u 8GB VRAM. Ako obratite paznju videcete da igra "rezervise" 1.5-4.5GB za OS i "aplikacije" u VRAM i ne zeli to da koristi. Sto vise VRAMA imate to je veca ova rezervacija. Proverite i vidite da vam OS (nema ucitanih aplikacija) uzima 400-500MB. Zasto "rezervisu" 1,5GB na 8GB kartama. Ozbiljno sumnjam da tu memoriju ni ne koriste. Raspadnut port bez imalo zelje da se napravi da radi na 8GB kartama. Koliko je samo 1070, 1080, 5700XT, 6600, 2070, 2080, 3060ti, 3070... treba li dalje nabrajati. Bukvalno 90% karata na steam ima 8GB ili manje. Od toga vecina ima snage za high ali eto po developerima nema VRAM. Komedija.
OS na PS4 je koristio oko 2.5GB memorije, pretpostavicemo da je i na PS5 toliko sto znaci da za ovakav port ni nekih 12GB VRAM-a na grafickoj verovatno ne bi bilo dovoljno za native 4k.
 
Nazad
Vrh Dno