Šta je novo?

The Last of Us - Naughty Dog

Budžet će ti dati sta god hoćeš da ti da, ali mnogo je široka tema...

Dizajn mnogih stvari iz uncharteda npr. danas nikako nije moguc bez visokog budžeta. Kakva je je igra u drugim segmentima je posebna priča.
 
Sada mi je jasno da Metal Gear GZ moguc na ovoj generaciji konzola u izdanju koje smo videli u sada vec cuvenom filmicu :) Ova igra je Next Gen po svim definicijama, a eto kako fino, glatko radi na plejstejsnu 3.
Secka bre, lepo se vidi kada se popne na onaj potopljeni bus pa gleda pravo onom ulicom, krene da secka, pa kada nakon toga udju u onu zgradu pa kada gleda ka stepenicam i krene da se okrece ka klinki isto secka a onda prestane kada se okrene ka njoj i kada je u kadru deo zgrade sa prozorom kroz koji su usli - tu radi glatko. Cim krene da prikazuje neke malo kompleksnije scene krene da stuca... Izmrcvarica ta igra PS3 samo tako... Al da mocno izgleda IZGLEDA :)

Odlicni su mi njihovi komentari, kada stepenice krenu da skripe ili kada nalete na one likove... Igra deluje neverovatno zivo...
 
Poslednja izmena:

tumblr_mau0ec0YJR1rvc1g2.gif
 

Prilozi

  • tumblr_mau0ec0YJR1rvc1g2.gif
    tumblr_mau0ec0YJR1rvc1g2.gif
    448.2 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
???
Isto kao i u Naruto Shippuden UNS, kada bacis magiju sa nekom likusom, napravi nekakav vrtlog sacinjen od velikog broja sitnih listova papira. Jadan PS3 ne zna sta ga je snaslo, mislim da padne na jedno 15fps ako ne i nize kada je ta magija aktivna. Ova igra nema tako drasticne padove (na dostupnim snimcima) ali ih ima i prilicno su vidljivi.
 
Poslednja izmena:
Previse se zagledavas i cepidlacis druze :type: , ako mi igra ocigledno ne secka , ako izgleda dobro kao ova, i ako ima gameplay kao ova , jedino na sta mogu da se pozalim je da sam prerano svr*io.
 
Kada igras sa neke razdaljine i ako si coroskop kao ja neces primetiti ni da laguje/secka niti da je mutna grafika. To tek kada se nabijes u monitor/tv onda primecujes takve stvari. Pricam iz iskustva sa Dark Souls i to na PCju, koji nekad igram sedeci na monitoru a nekad lezeci na TVu. To je otprilike tajna te magicne fluidnosti koju konzola nudi...

Naravno, mnogo mi je draze da je igram zavaljen. Ko tvrdi suprotno, sa njim nesto nije u redu.
 
Poslednja izmena:
Nisu samo cvikeri u pitanju. Dok se igras sedeci u najcesce neudobnoj stolici sav si napet i sve ti smeta. Kada si zavaljen u fotelju totalno si opusten, igrica je samo slag na torti tako da ti mnoge sitnice ne smetaju.
 
Nisu samo cvikeri u pitanju. Dok se igras sedeci u najcesce neudobnoj stolici sav si napet i sve ti smeta. Kada si zavaljen u fotelju totalno si opusten, igrica je samo slag na torti tako da ti mnoge sitnice ne smetaju.

To je ono sto PC igraci nikada nece shvatiti......
I pride ako te napadne hiljadu zombija i karakondzula, neces imati vremena da brojis frejmove... :d
 
U bre ala ste vi ovde slozni. Mada ja sedim na onoj direktorskoj fotelji/stolici sto moze da se klacka napred/nazad... (bila na popustu dzaba) Jedino je monitor malecak al ja sedim blizu pa mu to dodje na isto :d Aj aj da vas cujem sad.... konzolashi :d
 
Onaj kome se nesto ne igra nacice hiljadu mana.....
I tacka.....
 
Pa i ja za PC imam retardirani 19inch ekran (koji cu da menjam za par dana za 22incha) i direktorsku koznu fotelju (ne znam model ali istu ima Guns4Hire , jedan od najvecih gaming reportera, znam jer iz nje izvestava :D ) cesto igram iz iste fotelje (multyplayer igre ) na 32 incha lcd gde mi je konzola i ponovo nikada ne primecujem frame padove ukoliko nisu oko 20 , a sto se tice single player igara lezim (bukvalno) u dvosedu il' trosedu i igram , moguce jer NE gledaju direktno na tv :)

Opusti se i ne trazi non-stop dal; ti igra radi najbolje sto moze , vec uzivaj u samoj igri :)

Ponekad mislim da PC only igraci vise uzivaju u tome sto im igra super radi nego u samoj igri :smash:
 
Ponekad mislim da PC only igraci vise uzivaju u tome sto im igra super radi nego u samoj igri :smash:
Pa sta da radimo jadni kada nam bacaju samo portovane koske koje i ne rade kako treba. I onda, jadni mi, kada nam dopadne saka neka igra koja glatko radi mi jadni srecni! Mi smo ugrozeni! Ugrozeni smo bre! :d


Al gledaj kako su dobro odradili ovu igru, kao da gledas film jbt. I onaj Red Dead Redemption. Covece kako je ono dobro... Sto bre takvih igara nema za komp nego samo za ta sokocala... DISRIMINACIJA! :smash:
 
Poslednja izmena:
Nisu samo cvikeri u pitanju. Dok se igras sedeci u najcesce neudobnoj stolici sav si napet i sve ti smeta. Kada si zavaljen u fotelju totalno si opusten, igrica je samo slag na torti tako da ti mnoge sitnice ne smetaju.

Od kad si ti postao ovakav okoreli konzolas? :d
 
Onaj kome se nesto ne igra nacice hiljadu mana.....
I tacka.....

Slazem se. Ja sam presao preko svih mana Dark Souls porta za PC (zapravio prevazisao sam ih). Igru niko nece da proba jer nije 60 fps out of the box i nema benchmarking tool...

Ali zato ce svi Crysis 3 da skinu, mada cisto sumnjam da ce 10 ljudi da izdrzi da predje igru.

Od kad si ti postao ovakav okoreli konzolas?

Ko kaze da sam konzolas? Mislim jesam ali imam licnu konzolu, malo vecu od debelog PS3 :p

Ovaj forum je na tako visokom nivou kada je gejming u pitanju da cim neko cuje da se igras na kaucu, gledajuci u LED TV od 40 inci, sa sve joypadom u rukama odmah si konzolas. Jos ako igras lose portove, onda si okoreli konzolas. Ako je takav koncept igranja konzolaski onda jesam.

Mada ako se ne varam ti se na PS3 igrao ispred 22 inchnog monitora, to mu dodje ko da si se igrao na PCju sa Sonijevim operativnim sistemom i fensi kucistem :D

Urnisao sam ovu temu, neka neki mod pobrise kada izadje neka nova vest, ako ga ne mrzi razume se :)
 
Istina, meni je PS3 iskustvo bilo kao da sam igrao na PC-u ali prvenstveno zato sto je prakticnije, sad i da imam ogroman TV ne znam da li bi ga koristio osim za gledanje fudbala i igranje PES-a, bukvalno. (mada i to je cimanje morao bi da uzimam dodatne kablove, pa menjaj modove u drajverima) Nekako sve je tu, ajde da opikam nesto samo upalim igru, ne menjam polozaj sedenja, ne menjam stolicu, presvlacim se u pidzamu i to :) Te dodatne aktivnosti me samo odvrate od igranja.. Isto za gledanje TV-a, mnogo prakticnije preko TV kartice, mogu da minimiziram, nije obaveza "sad gledas televizor", mogu da gledam utakmicu na Sport Klubu u jednom prozoru i pored stream F1 u drugom.. Izvinjavam se i ja na skretanju teme, mada i nismo mi zapoceli :)
 
Poslednja izmena:
Bolji TV na tv kartici na kompu i bolja konzola na monitoru u stolici? Tebi kao da je cilj da sedis bas tako kako se celom svetu ne sedi dok radis stvari u kojima uzivas. Mada, cijeli svijet pici, a ti mu kontriras:D
 
Al razmisli malo :) evo sad kucam ovo i slusam TV na slusalicama (History), cujem da ide neka gotivna emisija samo alt-tab, recimo, jedan primer.. Zaigra mi se BF na primer samo klik-klik eto je igra, ne sad ustajem, sedam za 'udobniju' stolicu, lazy bag whatever, palim TV, cekam da se upali konzola, igra.. Ok lenj sam ali mislim da je zaista vecina stvari prakticnija na tom setupu.. Ako igram onda sedim konkretno, jedino iz tog polozaja mogu biti konkurentan u tome sto igram, ako vec ustajem sa kompa onda cu da legnem ko covek.. necu da igram.
 
Poslednja izmena:
Ima to smisla, ali tebi je cilj upravo ono sto drugima nije cilj, samo to kazem :). Opisao si "rad na kompu" otprilike, znam taj pristup, mnogi ljudi kod nas gledaju i filmove na monitoru sedeci za stolom, svi smo razliciti krastavac... ne prozivam nista, samo mi cudno :).
 
Filmove/serije naravno iz kreveta gledam, 23" sasvim dovoljno. Taj pristup sa lazy bagom i kokicama pored mi je eventualno za fudbal, ili neke motion kontrole tako nesto :) Sve malo ozbiljnije sto igram mi trazi taj ozbiljniji polozaj sedenja. Ali prvenstveno jer mi je vece cimanje to premestanje non stop, nekom to mozda nije, od koliko ljudi sam cuo pricu "nisam palio konzolu jedno mesec dva", a tu recenicu kuca iz tog 'radnog polozaja'. Znam sto posto da je jedan od razloga i to sto mora da se prebaci u drugi polozaj/upali drugi uredjaj.. Mislim odake kucas sad, preko PS3 browsera? ;) Svi nesto hoce da izbegnu taj sedeci polozaj a u njemu su najveci deo vremena. :)
 
Poslednja izmena:
Zato je idealno resenje TV kao monitor i lepo si zavaljen u mekanoj fotelji i kad kuckas na netu i kad pikas igre jedan klik daljinskog je sve sto je potrebno da se prebacim iz jednog u drugi mod :)
 
Ozbiljni online play = nabijen uz ekran

Sve ostalo = meraklijsko izlezavanje
 
Zato je idealno resenje TV kao monitor i lepo si zavaljen u mekanoj fotelji i kad kuckas na netu i kad pikas igre jedan klik daljinskog je sve sto je potrebno da se prebacim iz jednog u drugi mod :)

Ja jos nisam video TV sa dobrom slikom za citanje, kod koga god sa tim setupom sam probao da sedim i citam nesto su mi zasuzile oci posle 5 minuta.
 
Nemam tih problema nikako, oci su mi se zapravo opustile od kada sam presao na tv sa uzasnih TN panela koji se serviraju u danasnjim monitorima.

@Gospodin47
Tacno tako, jedino kada igram neku online moba igru kao sto su dota2/hon imam potrebu da sednem u "kompjuterski" polozaj :D
 
Alo bre last of us! Igra, konzola, akcija! :)
 
 
Majstori grafike, gameplaya, AI-a, atmosfere, muzike, voiceactinga, glume, multiplayera....
 
Vrh Dno