Šta je novo?

The Last of Us - Naughty Dog

Presao Remastered verziju, 100% complete, i Left Behind i sve, uzeta platina... Moji utisci su sledeci, s obzirom da sam PRVI put igrao igru.
Ovo je stvarno -masterpiece- i zasluzuje tu rec u svakom smislu.
Ja pojma nisam imao kojeg je igra zanra, o cemu se radi, niti bilo sta sem da je jedna od najprodavanijih ikada. Jedino sam to znao kada sam uzimao.
Uopste nisam hteo da se raspitujem, gledam recenzije itd. Nemam pojma zasto, ali UPRAVO ZBOG TOGA se isplatilo.
Jer, da sam znao da je igra, kako kazu, -survive horor-, NIKADA JE NE BIH UZEO. Sva sreca pa nisam znao.
Ja znam, da oni koji vole horore za njih ovo nije horor, oni zele jos vise, ali za mene koji NE VOLIM horore ovo je previse (Outlast sam obrisao cim sam usao u meni igre).
Tacnije da budem odredjeniji, samo mi klikersi smetaju, NISTA VISE.
E, ali drago mi je sto nisam znao i sto sam je uzeo, jer da mi se nije svidela ne bih igrao danima, nedeljama, ne bih presao celu igru i ne bih se opet vracao na nju da po 15-ti put kazem "Vauu".
Tako da, jako mi je drago sto sam odigrao ovo -cudo-, necete verovati ali meni se ova igra popela na drugu po redu ikada odigranu, pa samim tim se vidi ustvari koliko mi je ona "legla", i to bez obzira sto ne volim zanr horora. Sta bi tek bilo da volim, pa verovatno bi bila prva na listi. Ovako je druga, ali nikada ne bih rekao, koje je sve -meni drage- igre presisala. E sad, MP mi je u potpunosti legao, to mi je najvise leglo iz razloga sto se tu horor uopste ne vidi, i sama strategija prezivljavanja mi je mnogo, mnogo dobra.
To je to, jedno -opste obuhvatno- misljenje o ovom -remek delu-.

E sada malo fokusirano na Ground mode. Ako cemo iskreno to je -najrealnija- tezina igre, jeste da je nekome uzas, nekome ne ali meni se sve dopalo, sem checkpointa, odnosno kada umres vrati te na 100 km unazad. E to mi je jedini problem bio, iznova prelazenje istih delova, znaci haos. Pitsburg-Hotel je bio najgori, dodjem do kraja, da skoro vec izadjem, i onda umrem, pa me vrati na pocetak hotela :D
Znaci po meni, Ground mode je jedino tezi zbog toga, ostalo su sve nijanse.

To bi bilo to, misljenje jednog ne bas preteranog poznavaoca mnostva igara, obicno sam usko limitiran na pojedine.
 
Upravo predjoh i ja, ovo je stvarno neverovatno i godinama ispred svega sto postoji u tom zanru, a jos nije ni PS4 igra :d
 
Pazarih danas digitalno izdanje za 21 euro. Jedva čekam da se skine i da se pika :D
 
ako je jos neko pored gta milosa vijao trofeje u ovoj igri je l moze da potvrdi mozda da i dalje radi fora koju su ljudi masovno koristili i vidim po netu svi kazu da je radilo, dakle umesto da se na svakoj tezini prelazi, predje se prvi put na bilo kojoj , na primer normal. zatim se posle pokrene bilo koja plus tezina, npr normal + , predje se prvi chapter, pauza, save, main menu, odabere se ponovo taj prvi chapter i onda se odabere tezina npr grounded + ili survivor + i onda kad se na toj tezini predje, trofeji za sve ostale tezine su automatski dobijeni . . anyone? Spremam se polako da pocnem ovaj masterpiece al mi se ne prelazi bas 10 puta, za svaku tezinu : )
 
Ti si bas oboleo od achievement manije. Ne moras prelaziti zaredom, nece nigde trofej pobeci. Uostalom sta ti znaci taj trofej? Nisi klinac da imas drustvo u kojem ces se hvaliti da si uzeo trofej u nekoj igri (ako to uopste danasnji klinci rade) a bas zbog toga sto nisi klinac nemas ni vremena da bi igrao na silu.

Uhvati i mene nekada da zelim neku igru koja mi se posebno dopadne da uzmem sve te nagrade ali ne bas po svaku cenu. A sad svaku mainstream igru ocenjenu kao kvalitet da igram na silu vise puta, to nema sanse. Ma necu je ni preciako mi se ne dopadne. Ako mi se jako dopadne preci cu sve onako kako treba, a ne da vatam krivine da bi uzeo neki trofej.

To je kao da koristis onaj Steam Achievment unlocker da bi imao sve trofeje u svim igrama iako ih nisi presao, pa koja je poenta toga?
 
pa kao prvo, ja sam manje vise konzolu kupio samo zbog gta5 i tlou, tako da ne igram 10 igara pa da ubijam sate i sati skupljajuci trofeje, gta sam igrao evo 2 i po meseca i to sa velikim pauzama, 5 dana ne igram, pa 2 dana igram, pa 1 dan igram samo sat vremena i tako, nije mi igranje prioritet u zivotu, ali su mi trofeji prioritet u igranju i ne vidim sto tebe to toliko pogadja : ) U pravu si, nisam klinac uopste, ne skupljam se da bih se hvalio njima, imam svega nekolicinu prijatelja na PSN mrezi i to sve odavde ljudi sa benchmarka koji su me dodali, tako da i nemam kome da se hvalim ali je to nacin igranja koji sam ja oduvek voleo, sve sto igra ima da ponudi ja odradim, bas zato sto ne igram mnogo igara, u zivotu sam mozda od pocetka do kraja presao 10-15 igara, mnogo vise sam zapocinjao pa odustajao . . sad kad sam se prebacio sa pc na ps4 zabavni su mi ovi trofeji . .

Pogledao sam skoro sve ps4 igre na onom live playstation servisu gde ljudi strimuju sta igraju i nista me ne privlaci, sem ove dve zbog koje sam i nabavio konzolu, eventualno jos No Man's Sky ako izadje ove godine i to je to, tako da mi ovo vijanje trofeja zaista nije mucno, niti jurim nigde.

A sto se "cheatovanja" tice, pa to nije nikakvo niti cheatovonje niti vatanje krivine niti taj unlocker koji pominjes, koji ni ne poznajem iskreno, a imam pristojan steam profil vec godinama, nego je ovo sto je potpuno zdrava logika u svim igrama koje imaju razlicite tezine i achievemente za iste: ako u jednoj igri imas npr tezinu 1,2,3,4 i 5 , zar nije logicno da ako predjes npr na 5 budes nagradjen i za ove prethodne 4 ili ti je logicnije da prelazis svih 5? s tim sto u ovoj igri ima 5 obicnih i 5 plus tezina, dakle to bi bilo 10 prelazaka, sto je besmisleno : ) Ljudi pisu po netu da moze da se predje 2 puta i da ce se otkljucati sve tezine, tako da ne vidim kakvu ti tu veliku krivinu vidis : )
 
radi... i dobijas sve trofeje... ako ne dobijes sve trofeje, pogledaj trofeje kroz sve chaptere i sub i vidi na kojoj je tezini trofej, ima bug da ne zapamti... kada predjes i taj koji nije zapamtio moras i poslednji jer valjda tada proverava trofeje...

srecno, ja sam probao da vijam sve trofeje ali sam odustao i samo presao g+ jer je bas tesko, najvise zbog manjeg broja checkpointa, pa se desava da te vrati u praistoriju bukvalno :d a nisam hteo da koristim fore jer mi je bilo glupo...
 
Meni licno najzajebaniji trofej je bio budzenje oruzja 100%. To se ne moze uraditi iz jednog cuga (pogotovo ako se igra prvi put na tezini iznad normal) i onda se mora jos jedan krug praviti da bi se moglo nabudziti svako oruzje. Poludeo sam, iz treceg puta sam uspeo, jer nisam lepo izracunao. Savet, racunaj, pogledaj neki tutorijal i pazljivo, da ne bi ko ja prelazio bezbroj puta...
 
Ja sam je presao na normal i dlc na hard, dobio trofeje i za easy a sada se razmisljam na g+ da idem direktno.. jel ok tako ili ako bih hteo da budzim oružja onda moram ponovo na normal+ pa tek posle na g+?
Poceo da igram sa onim Western sepia filterom i skroz je cool [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Dva puta su miniminum za sva oruzja, nebitno koja je tezina jer se delovi ne menjaju... kao ni suplementi i collectibles...

Mozes da ides direkt na g+ preko fore... Oruzja mozes da budzis na svakom nivou tezine, isti je broj delova :)
 
s tim sto u ovoj igri ima 5 obicnih i 5 plus tezina, dakle to bi bilo 10 prelazaka, sto je besmisleno : ))

Pa jeste besmisleno i zato sam napisao ono sto sam napisao. Ti trofeji su potekli sa xbox platforme, na Steamu je to jos najbolje reseno jer nemas trofej vec samo achievmente pa ti resavaj sta ti volja. Bio bi dobar sistem kada bi moglo da se glasa za achievmente koji da ostanu a koji da budu izbaceni jer su jednostavno glupo osmisnjeni. To na nivou citavog servisa a da svako ima opciju da sakrije one koji mu se ne dopadaju. Ali daleko je Playstation i Xblive od tog fokusa ka korisnicima, to ce tek u sledecoj generaciji da stigne kao major feature.
 
Nazad
Vrh Dno