Šta je novo?

Tesla TV

Da li postoji mogućnost da se upari daljinac od EON boxa sa televizorom Tesla 65S906BUS ili obrnuto, daljinac od tv-a Tesla 65S906BUS sa EON boxom?
Takođe, želeo bih na tv-u Tesla 65S906BUS da instaliram aplikaciju EON smart TV, a da EON box prebacim u drugu sobu. Zanima me, koliko puta u toku meseca mogu da menjam uređaje na kojima je instalirana aplikacija EON smart TV (sa kodom)?
Hvala unapred na odgovorima
 
Tomislave ako si kupio TV molim te prokomentariši uglove gledanja tj. da li je panel VA ili IPS, tnx!
 
Iskreno, ne znam kako da prepoznam da li je panel VA ili IPS. Ako može nekakva preporuka gde i šta da pogledam.
Što se tiče ugla gledanja, sve je vidljivo isa nekih (po slobodnoj proceni) 175 stepeni (bukvalno stanem sa strane TV-a i sve se jasno vidi)
 
^ Jedino specifikacije konkretnog TV-a...
U teoriji IPS ima bolje uglove gledanaj (slika je gledljiva i iz oštrijih uglova nego na VA), ali i puno lošiji kontrast.
Dakle bolji uglovi gledanja IPS, bolja crna i bela VA.
Ali džabe ako nemaš sa čim da porediš, bolje ti je da izguglaš konkretan model po oznaci modela.

EDIT: Ne vredi, Tesla ima nula transparentnosti po tom pitanju i nigde (bar ja da vidim) nisu napisali tip i proizvođača panela.

Možda da cimaš podršku na [email protected] BG, Savski nasp 7, i pitaš...
 
Poslednja izmena:
Nisam video da se ovde spominje model 40M312BF
Ima li neko iskustva?

Treba mi 40" (idealno) TV, da nije smart i da ima iole pristojnu sliku. U proseku gledam TV pola sata dnevno, pa nemam želju da kupujem nešto skuplje.
 
Pa ako gledas u proseku "pola sata" dnevno, svaki ce biti dobar.
 
^ Jedino specifikacije konkretnog TV-a...
U teoriji IPS ima bolje uglove gledanaj (slika je gledljiva i iz oštrijih uglova nego na VA), ali i puno lošiji kontrast.
Dakle bolji uglovi gledanja IPS, bolja crna i bela VA.
Ali džabe ako nemaš sa čim da porediš, bolje ti je da izguglaš konkretan model po oznaci modela.

EDIT: Ne vredi, Tesla ima nula transparentnosti po tom pitanju i nigde (bar ja da vidim) nisu napisali tip i proizvođača panela.

Možda da cimaš podršku na [email protected] BG, Savski nasp 7, i pitaš...
Ja sam pisao direktno ovima iz Tesle i dobio sam odgovor da je panel S-MVA. Doduse ne za 65 incha vec za 55, ali pretpostavljam da je isti panel.
 
Pokusam da upalim tv danas (Tesla 24" s306bh, mislim da je istekla garancija) samo mi se pojavi teslin logo (blink) i ugasi se?
Ima li servisa u bg-u za teslu? I vredi li popravljati?
Kod mene se danas upokojio jedan Tesla nakon godinu i nešto jače, ne svetli lampica niti može da se upali. Imam petogodišnju garanciju ali i penzionera koji je zavistan od dnevne doze Dnevnika & Đokovića tako da još videću šta ću, verovatno za prvu ruku pazariti neki polovan dok se ne reši garancija.
 
Garanciju resavaju brzo,imaju ono pik i return. Pozoves ih oni posalju po tv i kad ga poprave vrate ti na adresu.
 
Kod mene se danas upokojio jedan Tesla nakon godinu i nešto jače, ne svetli lampica niti može da se upali. Imam petogodišnju garanciju ali i penzionera koji je zavistan od dnevne doze Dnevnika & Đokovića tako da još videću šta ću, verovatno za prvu ruku pazariti neki polovan dok se ne reši garancija.
Mozda je naponska jedinica tj onaj kabal s ispravljacem otisao.
To je meni bilo, kosa 2500 u servisu njihovom u Tosinom Bunaru

A i imas garanciju, tako da nosi brzo resavaju ako je nesto bezveze
 
Moji roditelji imaju Tesla 43S605BFS nesto manje od godinu dana ali se malo koristi jer im je to televizor u drugoj sobi. Elem, juce ga upalim, stigao neki Android update od 0.9GB instaliran bez problema (Android 9 u pitanju) i posto sam se nacekao da se instalira nakon instalacije sam ugasio TV nisam ni gledao na kraju :)

Danas upalim TV i skontam kad se podigne sistem da se pojavljuju neke vertikalne linije kao neki sum (linije se naizmenicno pojavljuju, kao da setaju) i u samom meniju tako i ako gledam TV (MTS box) preko HDMI -a. Znaci pojavljuje se i u bilo kojoj aplikaciji (Youtube, Netflix...), meniji za podesavanje, sve preko HDMI-a najvise se primeti na staticnim svetlim elementima a najmanje na pokretnoj slici pogotovo ako si 2-3 metra od TV-a. Ovo sigurno nije ranije bilo i sumnjam da je nesto update sjebao.

Inace kad upalim TV ide TESLA logo sa belim slovima i nema tog suma, pa onda krene ANDROID logo koji je prvo statican i tu nema suma i onda taj logo predje u animirani i tu krece sum. Zato mi deluje da je do Android sistema konkretno sve ok dok ne ucita drajver za graficku ili tako nesto i tacno se primeti taj prelaz na Android logu jer u tom trenutku slika malo potamni i krece sum. Kad bi postojao neki test mode, da se ne dize Android pa da proverim bar hardverski da li je ok.

Da li je neko imao slican problem? Da li neko ima isti model ili TV iz iste serije (druge dijagonale) da proveri kod njega kako je.
Da javim na kraju sta je bilo.

Za ovaj problem smo po njihovom kuriru poslali TV u servis, relativno brzo su ga 'popravili', zamenjena maticna ploca i nazad je vracen za 4-5 dana. Stajao je kod roditelja skoro mesec dana u kutiji, nisu ga namestali i prosle nedelje sam bio kod njih i reko da vidim sta su uradili.

Prvobitni problemi su reseni, TV je upalio iz prve i vise nije bilo tih vertikalnih linija...ali...
Pojavio se drugi problem vidljiv odmah cim se upali TV na TESLA logou a to je da je leva strana ekrana svetlija a desna tamnija i to tacno po sredini ekrana, tj sa leva do sredine je slika jedne svetline a od sredine do desne ivice je tamnije. Na papiru koji smo dobili od servisa, pise da je zamenjena maticna ploca i da je TV testiran...ne bi rekao da je testiran jer ovo bi i moja pokojna baba primetila...

Opet sam zvao servis, dosli su po njega i nakon dva dana su majci javili da ce im poslati potvrdu da zamene televizor ili da im vrate novac jer je opet neki problem u ploci i oni ne mogu to da rese. Izgleda da je u pitanju neka falicna serija jer zamena maticne ploce ne pomaze.

Sad je pitanje sta uzeti posto moji vise nece TESLU. U Gigatronu gdeje kupljen ovaj TV (tada za 26.000) je trenutno ovaj model na popustu i kosta 33.000 pa ako neko ima ideju sta uzeti u ovom rangu ili jos malo doplatiti za nesto, pisite.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, imam TESLA TV 32S306BH i kada skinem neki film na USB i pustim na TV, titlovi su presitni, zna li neko kako mogu da se povećaju?
 
Sad je pitanje sta uzeti posto moji vise nece TESLU. U Gigatronu gdeje kupljen ovaj TV (tada za 26.000) je trenutno ovaj model na popustu i kosta 33.000 pa ako neko ima ideju sta uzeti u ovom rangu ili jos malo doplatiti za nesto, pisite.
za ovo postoji deo foruma "šta da kupim"
 
Pozdrav, imam TESLA TV 32S306BH i kada skinem neki film na USB i pustim na TV, titlovi su presitni, zna li neko kako mogu da se povećaju?
 
Kupio sam Tesla 55s905bus i instalirao EON aplikaciju. TV mi je preko optical out povezan na externe zvučnike. Da li postoji način da volume kontrolišem preko daljinskog od TVa? Zvuk se cuje na externim zvucnicima ali ne može da se kontroliše preko daljinca od TVa nego samo na zvučnicima.

Na EON Smart boxu u drugoj sobi koji je isto povezan na externe zvucnike preko optical out zvuk mogu da kontrolisem preko daljinskog bez problema.
 
Uzeo sam 55S906BUS pa da javim da je u pitanju IPS panel. Osim dodatnog soundbara koji radi posao sasvim korektno (glasno i jasno) i androida 10 rekao bih da nema nikakvih razlika u odnosu na prethodni 905 koji je Manča testirao na Benchmark youtube kanalu. Dodali su movie mod slike koji je Manča prokomentarisao da fali na 905 i mislim da nisam video MEMC koji je prisutan na 905. Moguće da grešim, TV sam otpakovao na sat vremena radi testa ispravnosti i vratio nazad u kutiju jer je namenjen za drugu lokaciju gde se čeka useljenje za koji mesec (ovde gde sam sad i 32" mi proguta sobu :)). Pri šaltanju kanala primetio sam probijanje svetlosti na sve 4 ivice ekrana kada je ekran potpuno crn između prelaza sa kanala na kanal. U suštini za ~450e za 55" nisam nezadovoljan kupovinom, bar na prvu loptu, jer sve radi fino i tečno, a TV će se uglavnom koristiti za gledanje kablovskih kanala koji u FULL HD na 4k 55" TV-u izgledaju odlično, čak je i SD signal prihvatljiv. To mi je bila glavna dilema kako će izgledati jer je ipak TV 4k i vrši se skaliranje slike, a nisam imao iskustva sa 4k TV-ima. Jedino što mi je zasmetalo je EPG (na daljincu GUIDE) kome svaki put treba sigurno 10+ sekundi da se učita, navikao sam da to ide mnogo brže, ali ok, preživeću :) To je to ukratko, rekoh već trenutno nisam u situaciji da ga koristim, ovo je bilo brzinski čisto da proverim ispravnost.
 
Neki prodavci su digli 55S906BUS za 10,000 dinara pre par dana, neki spustili za 7,000. ;)Raspon cene za njega je sad od 50-70k ludilo :oops:
Narucih ga pa javljam utiske kad stigne i kad isprobam sve. Hteo sam ovaj tv jer mislim da nudi najvise za te pare i ima android 10 i soundbar je sigurno bolje resenje od obicnih zvucnika
 
Poslednja izmena:
Interesuje me kako rade ovi noviji Tesla televizori u praksi, sto se Androida tice - da li mogu da se gledaju filmovi preko Stremia itd? I da li npr 55 ica iz ove BUS serije konkretno ima wi fi na 5Ghz?
 
Нема ac (5GHz), а стримио треба да ради најнормалније пошто има 2GB RAM. Радиће ти и КОДИ нормално.
 
Koliko je isplativ ovaj 55S906BUS za 45k? vidim neku akciju jos danas traje.
Konkretno me zanima netflix u 4k da li je to ok? eon, YouTube, mozda kasnije neki iptv. Da li je to sve fluidno? Kvalitet slike?
Tcl hisense te dijagonale su vidim dosta skuplji a ne bih bas nešto sad para da dajem tipa više od 50ak hiljada. Treba mi neki pristojan tv.
 
Ja bih ti rekao al nije mi jos stigao, cekam vec 6 dana. Imas utiske clana 5 postova iznad tvog koji je kupio
 
Da, pročitao sam te prve utiske. Ono deluje da to sve pristojno radi.
Mislio da mozda neko ima više iskustva što se tiče stvari koje sam pomenuo u predhodnom postu.
Za ovu trenutnu akciju i sa 5god garancijom, primamljivo je dosta.
 
Какве су шансе да @[mancha] одради рецензију за 55S906BUS, са посебним освртом на HDR и Dolby Vision?
Генерално, интересује ме поређење са hisense A7500F серијом пошто оба подржавају Dolby Vision и сличне су ценовне категорије.
Јасне су ми предности и мане обадве смарт платформе. У сваком случају, на ТВ ће бити накачен beelink GT king pro.
 
Stigao mi 55906BUS,
Prvi utisci su fenomenalni, soundbar je neocekivano jak, sve radi brzo i glatko, boje su dobre, youtube sam jedino od aplikacija koristio i radi bez mane. HD kanali preko kablovske odlicni, SD losiji al gledljiv logicno
Jedino ne znam zasto mi glupo razbacao kanale, tipa RTS 1 je 150neki............ne znam dal radim nesto pogresno ako neko ima resenje nek javi
 
Stavi neku skandinavsku zemlju pre pretrage kanala i ukljuci lnc. Poredjace cih onda kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno