Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

pazi, televizori zapravo imaju dobru sliku, ali meni smeta sto za te pare vec moze da se kupi lg smart tv
dvbt1 je druga prica, dvbt2 se koristi u jednocifrenom broju drzava na svetu i tamo gde se to pravi, verovatno nema takvih televizora ili ima ali po znatno visoj ceni
a i kada bi se predstavio tesla dvbt2 tv, pala bi u vodu rts prica o dekoderima, jer vise ne bi bili potrebni
 
gresis za update
kinezi ne izbacuju update za te tablete nikad

sve sto vidis od update za te uredjaje je pokusaj onoga ko ih plasira na trziste
za 7.85 je bio onaj minoran update koji ispravlja ghost touch, a za l73g je bio onaj los update koji je ubijao uredjaje

naravno da si u pravu da se los glas daleko i brzo siri, ali isto tako dobar glas se ne siri uopste, jer korisnici koji su zadovoljni nazalost nemaju potrebu da to podele sa drugima

ja prvi ovaj tablet nisam dobio na test
cuo sam da se pojavio tablet sa intelom za smesne pare, otrcao odmah i kupio
dosao kuci i bio zadovoljan, jer mi je zapao dobar primerak
onda sam snimao klipove o njemu i pisao utiske, jer nisam od onih koji svoje utiske iznose samo kada su nezadovoljni kao sto to rade ostali, pa se onda ne moze cuti rec od zadovoljnog korisnika

to sto si pomenuo za ubadanje modela koji radi ili ne radi
nisi se pravilno izrazio kada si rekao da su uredjaji krs

uredjaj je krs kada daje lose rezultate na testovima, kada nema dobru izradu, kada je izbacen, a hardver mu je vec zastareo
ovi tableti imaju relativno dobar hardver koji se dobro ponasa na testovima, izrada varira od modela do modela

ono sto si hteo da kazes je da je brend nepouzdan, jer konkretno imas strah od toga kakav ces model ubosti
to nazalost mozemo da vidimo ovde na forumu, i to bi trebalo da se promeni ako se planira uspeh

Pa i ja sam kupio Teslu zbog specifikacija, pratio na forumu taj njihov Tim jos od TT 785, i jedan sam od onih koji je prvi odreagovao na izjave "pa prave se u Kini". Pa sta sve se poravi u Kini. NIje poenta u tome poenta je u kolicini lazi koje se iznose da bi taj famozni srpski Tablet dobio na popularnosti. Za TT785 je to bilo radimo na updat-u bice pa nije nikda bio, druga po meni najgora kao nase su ideje mi osmislili pa KInezi samo sklapaju. Naime radi se samo o preimenovaniom uredajima koji se kupuju i Kini i ovde se preprodaju, time se bavi Tesla CT tim. Kako ce da uvale KIneske tablete, tj da ih kupe za jeftinu cenu i prodaju i zarade 3x, o tome se radi.
DObar glas se takodje brzo siri, zasto ja ne bih nekome preporucio uredjaj sa kojim sam zadovlljan? i zasto ne bih kupio sledece model od iste firme ako sam predhodnim modelom zadovollan. Niko ne kuje zaveru, jednostavno niko nece da baca pare kroz prozor. Ko posluje korektno i brine o korisnicima imace promet i proboj na trzistu, ko umisli da moze da prodaje maglu u nedogled grdno se vara, ziveo interenet na kome se sve moze saznati. Tesla ce kao ideja propasti i tu nema razgovora, zbog velikog broja rekalmacija, one se resavaju slazem ali niko nije dokon da trci u servis po tri puta. Sto se mene licno tice ja za to ne bih dao vise ni jedan jedini dinar.
 
Poslednja izmena:
pogledaj samo na forumu odnos pozitivnih i negativnih komentara
negativni mnogo preovladjuju cak i ako znam isti broj ljudi ima pozitivne utiske, ali ih jednostavno mrzi da ih podele
to ti je mentalitet, meni je dobro, ne zanimaju me drugi

ne znam da li znas pricu o word programu, ali on je postao popularan ne zato sto je bio dobar, nego zato sto je bio ocajan
zato sto su se ljudi zalili, trazili resenja da ga poboljsaju, trosili silne pare na to i na kraju donekle uspeli
sa druge strane su postojali ljudi koji su koristili latex i koje nije interesovalo nista, jer njima sve radi i nisu imali potrebu da se umesaju u raspravu i skrenu paznju na nesto
a to jos nije slucaj kada su oba softvera od iste firme

a ovde imamo tablete iste firme, gde samo ko je nezadovoljan iznosi utiske, sto je skroz korektno i naravno da treba da iznese
ali isto tako i ko je zadovoljan treba to isto da uradi

sto se tice cene, niko ne zaradjuje 3 puta vise
i sam mozes da vidis da slicni tableti u kini kostaju dvadesetak dolara manje, sto bi ti sigurno opet platio ako narucis iz kine i jos ne bi imao garanciju i servis

super je sto imamo ovaj brend u srbiji i super je sto su to sve intel uredjaji, ali nije super ta kontrola kvaliteta i to je problem, a ne cena
 
pogledaj samo na forumu odnos pozitivnih i negativnih komentara
negativni mnogo preovladjuju cak i ako znam isti broj ljudi ima pozitivne utiske, ali ih jednostavno mrzi da ih podele
to ti je mentalitet, meni je dobro, ne zanimaju me drugi

ne znam da li znas pricu o word programu, ali on je postao popularan ne zato sto je bio dobar, nego zato sto je bio ocajan
zato sto su se ljudi zalili, trazili resenja da ga poboljsaju, trosili silne pare na to i na kraju donekle uspeli
sa druge strane su postojali ljudi koji su koristili latex i koje nije interesovalo nista, jer njima sve radi i nisu imali potrebu da se umesaju u raspravu i skrenu paznju na nesto
a to jos nije slucaj kada su oba softvera od iste firme

a ovde imamo tablete iste firme, gde samo ko je nezadovoljan iznosi utiske, sto je skroz korektno i naravno da treba da iznese
ali isto tako i ko je zadovoljan treba to isto da uradi

sto se tice cene, niko ne zaradjuje 3 puta vise
i sam mozes da vidis da slicni tableti u kini kostaju dvadesetak dolara manje, sto bi ti sigurno opet platio ako narucis iz kine i jos ne bi imao garanciju i servis

super je sto imamo ovaj brend u srbiji i super je sto su to sve intel uredjaji, ali nije super ta kontrola kvaliteta i to je problem, a ne cena

Kao sto rekoh lepo je to za garanciju, ali drndati se po servisim par puta u toku godine, pa niko nije dokon. Bez kvaliteta nema propdaje bez prodaje nema brenda. To vise niko nece da kupi a ja sam jedan od mnogih. Zbog svega sto sam iskusio sa tim CT-ovim cudom ne pada mi na pamet. MOgu samo da ga provajederi uvaljuju uz neki ADLS/3G paket i to je to. U pravu si u Kini kostaju 20$ manje, ali ja nisam vo da poverujem da ga CT placa 20$ manje a ovde prodaje za 20$ vise. Ne pazare oni od Kineza na komad. Vidi ti verovatno imas neke koristi od toga sto ti ti TAB-ovi dolaze na test, i favorizujes mnogo vidi se iz aviona, iz prve nisam mislio tako ali kroz postove sve vise vidim da je to u pitanju. Nemam ja nista licno protiv sto je to tako, gledjuci tvoj test ja sam izvadio kes da kupim H890W jer mi se dopao, presao sam se, to me je samo kostalo nerava. Ali i pored te favorizavcije koliko god se neko trudio niko to vise nece da pogleda jer se radi o punokrvnim kineskim uredjajima koji imaju gomiletinu problema, i pored servisa i reklamacija niko nece da traci vreme kapiras. Sto bi neko dao 25k dinara da bi se drndao po servisima pa nije lood. Meni se dizajn uzasno svidja i specifikacija ali to prosto nije to i kraj i ne radi kako bi trebalo da radi. Nece niko dati pare za to, trziste je jasno nema kontole kvaliteta nema kvaliteta odnosno para i kraj.
 
Poslednja izmena:
ja samo hocu da ti kazem da bi istu tu pricu imao i da kupis oem proizvod iz kine
a onda ne bi imao ko da ti popravlja i menja uredjaj

ako vec pricas nesto tako, bar pricaj ispravno
samo na to hocu da ti skrenem paznju

znaci nije nista 3 puta jeftinije nego eventualno 20tak posto
tu razliku platis u vidu postarine,carine i pdv tako da ti dodje na isto
nemas garanciju i podrsku

nemam apsolutno nikakvu korist od toga sto mi tableti dolaze na test
tablete dobijem na 7 dana i jedina korist je sto mogu da ih snimim i okacim na svoj yt kanal

ja ni u jednom postu nisam rekao da neko treba da kupi ili ne kupi ovaj tablet i da favorizujem, ne bi mogao na klipovima da vidis i bagove koji su prisutni i ne bih pokazivao svaku aplikaciju kako se pali i gasi i ne bi sve bilo u realnom vremenu
pisem ti potpuno neutralno samo da bih ti ukazao na greske u logici koje pravis zbog toga sto si nezadovoljan kupovinom

naravno da ne placa samo 20 dolara manje, ali opet pravis logicku gresku i poredis svoju kupovinu iz kine i kupovinu neke firme na veliko

mislim da bi prvo trebalo da dobro procitas sta pisem i na koji nacin pisem, pre donosenja zakljucaka

inace, da si citao po forumu moje ranije postove, video bi da kada me neko pita koji tablet da uzme, teslu preporucujem iskljucivo zbog intela
ako su spremni da daju malo vise novca, cesto sam preporucivao asus i acer koji u poslednje vreme isto koriste intel

znaci jos jednom da rezimiram

uredjaj je krs kada zadovoljava neku od sledecih stavki:

1. ima zastareo hardver za vreme u koje se pojavio
2. daje lose rezultate na benchmarksima
3. ima los kvalitet izrade

uredjaj ima losu podrsku ako zadovoljava neku od sledecih stavki:

1. nema podrsku proizvodjaca u smislu updateova i komunikacije
2. ne postoji mogucnost ostvarivanja garancije ili se ostvaruje vrlo tesko

uredjaj ili brend je nepouzdan ako zadovoljava neku od sledecih stavki:

1. isti model uredjaja ima delove razlicitih proizvodjaca (razlicite ekrana na primer)
2. kontrola kvaliteta je losa i dok jedan primerak nema ni jednu manu, drugi je apsolutno neupotrebljiv
3. veliki broj mrtvih uredjaja u startu

ti zakljuci sta od ovoga mislis da vazi, pa se vodi ovom klasifikacijom

inace prica koju pricas se pominjala pravise puta na forumu, nije nista nepoznato, tako da nemoj da je siris dalje ako mislis da meni treba da pojasnis
ja razumem tvoje nezadovoljstvo, samo zelim da ti sugerisem kako pravilno da ga izrazis
 
Poslednja izmena:
ja samo hocu da ti kazem da bi istu tu pricu imao i da kupis oem proizvod iz kine
a onda ne bi imao ko da ti popravlja i menja uredjaj

ako vec pricas nesto tako, bar pricaj ispravno
samo na to hocu da ti skrenem paznju

znaci nije nista 3 puta jeftinije nego eventualno 20tak posto
tu razliku platis u vidu postarine,carine i pdv tako da ti dodje na isto
nemas garanciju i podrsku

nemam apsolutno nikakvu korist od toga sto mi tableti dolaze na test
tablete dobijem na 7 dana i jedina korist je sto mogu da ih snimim i okacim na svoj yt kanal

ja ni u jednom postu nisam rekao da neko treba da kupi ili ne kupi ovaj tablet i da favorizujem, ne bi mogao na klipovima da vidis i bagove koji su prisutni i ne bih pokazivao svaku aplikaciju kako se pali i gasi i ne bi sve bilo u realnom vremenu
pisem ti potpuno neutralno samo da bih ti ukazao na greske u logici koje pravis zbog toga sto si nezadovoljan kupovinom

naravno da ne placa samo 20 dolara manje, ali opet pravis logicku gresku i poredis svoju kupovinu iz kine i kupovinu neke firme na veliko

mislim da bi prvo trebalo da dobro procitas sta pisem i na koji nacin pisem, pre donosenja zakljucaka

inace, da si citao po forumu moje ranije postove, video bi da kada me neko pita koji tablet da uzme, teslu preporucujem iskljucivo zbog intela
ako su spremni da daju malo vise novca, cesto sam preporucivao asus i acer koji u poslednje vreme isto koriste intel

znaci jos jednom da rezimiram

uredjaj je krs kada zadovoljava neku od sledecih stavki:

1. ima zastareo hardver za vreme u koje se pojavio
2. daje lose rezultate na benchmarksima
3. ima los kvalitet izrade

uredjaj ima losu podrsku ako zadovoljava neku od sledecih stavki:

1. nema podrsku proizvodjaca u smislu updateova i komunikacije
2. ne postoji mogucnost ostvarivanja garancije ili se ostvaruje vrlo tesko

uredjaj ili brend je nepouzdan ako zadovoljava neku od sledecih stavki:

1. isti model uredjaja ima delove razlicitih proizvodjaca (razlicite ekrana na primer)
2. kontrola kvaliteta je losa i dok jedan primerak nema ni jednu manu, drugi je apsolutno neupotrebljiv
3. veliki broj mrtvih uredjaja u startu

ti zakljuci sta od ovoga mislis da vazi, pa se vodi ovom klasifikacijom

inace prica koju pricas se pominjala pravise puta na forumu, nije nista nepoznato, tako da nemoj da je siris dalje ako mislis da meni treba da pojasnis
ja razumem tvoje nezadovoljstvo, samo zelim da ti sugerisem kako pravilno da ga izrazis

Pa na tu korist sam i mislio, dobijes tab na 7 dana na test mislim to bih ja voleo, malo se poigram posto me to zanima. dodje mi na test uredjaj koji mi se svidi i sa kojim je sve ok i ja ga zadrzim tj kupim.
Slozices se samnom ja ne mogu da udjem u u radnju i da probam 5 H890w koji mi se svidja i vrlo rado bih kupio da sam siguran da sve sljaka bez problema.

Kokretno meni najvise smeta ovo sto si napisao:

1. isti model uredjaja ima delove razlicitih proizvodjaca (razlicite ekrana na primer)
2. kontrola kvaliteta je losa i dok jedan primerak nema ni jednu manu, drugi je apsolutno neupotrebljiv
3. veliki broj mrtvih uredjaja u startu -ja se nisam suseo sa bas mrtvim uredjajem kojiu ne moze da se upali ali verovatno da ima.
 
Ma prdnuli su u čabar koliko vidim sa tabletima. Ubiće ih konkurencija cenom. Evo naprimer onaj hrvatski Vivax TPC-10100 WIN koji košta 15 hiljada.
 
Evo i mene, posle duzeg vremena. Jednostavno ne stizem da pisem cesce, a tek ponekad procitam sta se pise.

I odmah mi je upalo u oci da neko hejtuje preko svake mere. Ok, razumeli smo da si imao lose iskustvo, da imas potrebu to negde da iskazes, ali nemoj ici u krajnosti vuk125. Kosta 20$ manje u Kini? Srecno sa time :)

Ono sto je istina, a da je pomenuo Probotzor, jeste da ti kinezi OTA nece dati sami od sebe ni u snu. Sto znaci da moras sam da se potrudis za bilo kakav softver. Znam to, jer se time bavim u pecalbi. Moguce da su naisli na neki problem prilikom testiranja?

Moram da se slozim da je nesrecno to sto su reklamirali svoj dizajn kada postoji ovakav kinez online, ali ono sto sam video jeste drugaciji softverski dizajn i pominjanje promene arhitekture hardvera. Da li se i to racuna kao dizajn?

Pogledao sam ostale teme vezano na Teslu onako na brzinu. Sticem utisak da su im kontrole kvaliteta sada na daleko visem nivou, jer ne vidim da se korisnici istih mnogo zale na neke kvarove. Verovatno unapredili taj segment zajedno sa svojim iskustvom odnosa sa kinezima. Ispravite me ako gresim, ali meni se tako cini - barem za ostale modele. Imao sam priliku da koristim Tesla M8 na kratko i bas mi se dopao. Ozbiljno razmisljam da ga kupim kada dodjem oko Nove Godine.

Inace, imam dva 785 koje sam uzeo za porodicu kad sam bio u Srbiji i za sada oba dobro rade, pa zato sa zanimanjem pratim ovu temu.
 
A ko si tacno ti, ne kapiram taj pompezni nafurani nastup? Oprosti Dejmone Hile ako si to ti glavom i bradom, navijao sam za tebe i iskoristio bih ovu priliku da kazem da je Sumahera trebalo suspendovati posle onog namernog udaranja u Adelaidi, a ne bestidno mu dodeliti ukradenu titulu.
 
Da bar jesam on. Makar bih isao sa karavanom formule i komentarisao za Skysport F1.

Ma pogresno si me skapirao. Nisam pompezan. Obican covek koji radi u inostranstvu i koji prati ovu temu sigurno nekih godinu dana kada mi vreme dozvoli. Mislim da sam procitao sve postove u vezi sa nekim tabletima, pa ste me zainteresovali i nastavio sam da pratim, pa sam se na kraju i registrovao. Ali nisam redovan posetilac kao vecina vas, vec dodjem pa kampanjski procitam po 20-30 strana na nekoj temi poput ove i katkad napisem to sto primetim, ali retko.

I kakvo je to pitanje ko sam tacno ja, kao da sam usao u tvoju licnu avliju, a ne dosao na javni forum da napisem (zamisli) svoje misljenje?
 
Pa nastupio si u najmanju ruku kao vlasnik kineske fabrike koja je proizvela ovaj tablet, pa kontam da je najbolje pitati o cemu se radi.
 
Evo i mene, posle duzeg vremena. Jednostavno ne stizem da pisem cesce, a tek ponekad procitam sta se pise.

I odmah mi je upalo u oci da neko hejtuje preko svake mere. Ok, razumeli smo da si imao lose iskustvo, da imas potrebu to negde da iskazes, ali nemoj ici u krajnosti vuk125. Kosta 20$ manje u Kini? Srecno sa time :)

Ono sto je istina, a da je pomenuo Probotzor, jeste da ti kinezi OTA nece dati sami od sebe ni u snu. Sto znaci da moras sam da se potrudis za bilo kakav softver. Znam to, jer se time bavim u pecalbi. Moguce da su naisli na neki problem prilikom testiranja?

Moram da se slozim da je nesrecno to sto su reklamirali svoj dizajn kada postoji ovakav kinez online, ali ono sto sam video jeste drugaciji softverski dizajn i pominjanje promene arhitekture hardvera. Da li se i to racuna kao dizajn?

Pogledao sam ostale teme vezano na Teslu onako na brzinu. Sticem utisak da su im kontrole kvaliteta sada na daleko visem nivou, jer ne vidim da se korisnici istih mnogo zale na neke kvarove. Verovatno unapredili taj segment zajedno sa svojim iskustvom odnosa sa kinezima. Ispravite me ako gresim, ali meni se tako cini - barem za ostale modele. Imao sam priliku da koristim Tesla M8 na kratko i bas mi se dopao. Ozbiljno razmisljam da ga kupim kada dodjem oko Nove Godine.

Inace, imam dva 785 koje sam uzeo za porodicu kad sam bio u Srbiji i za sada oba dobro rade, pa zato sa zanimanjem pratim ovu temu.

Da si procitao sve moje postove vezano za ovu temu a i Tesla tablete uopste mozda bi ti bilo malo jasnije, nema nikakviog hejta i teorije protiv bilo koga, samo moja licna iskustva sa Tesla proizvodima i nista vise tj tabletima posto televizore nisam imo prilike da ih koristim.
 
Sto se tice tableta ko zna koji put kazem,zadovoljan sam performansama imam 785 godinu dana,i na osnovu prica sa ovog foruma sam se odlucio da ga pazarim.Dva puta sam ga menjao u servisu prvi put zbog toga sto prednja kamera nije radila a drugi put jer se tablet iskljucio i vise ga nije bilo moguce pokrenuti.Ovaj sad traje bar 6 meseci ali bez preteranog koriscenja kao u prvih par meseci.Televizori su im odlicno,ovaj novi telefon za 20k dinara poprilicno dobar izbor.To da ce se Tesla kao kompanija ugasiti sigurno nije tacno.Sve vise i vise rastu i prosiruju trziste.Pozdrav.
 
Cinjenica je da tableti po specifikacijama nude isto sto i konkurencija, ali po nizoj ceni i to je super ili vise od konkurencije za istu cenu.
Cinjenica je da televizori imaju dobre panele, ali je isto cinjenica da kostaju cak i vise od nekih modela poznatih brendova, sto i nije bas pohvalno.
Cinjenica je da telefon nije bas najsrecnije resenje, bar za 25k dinara koliko je kostao na startu. Doduse ne znam da li mu je cena pala bar na tih 20k sto kazes.

Nije da imam nesto protiv telefona i protiv toga sto postoji, imam protiv procesora koji je u telefonu. Cak ne zato sto je mtk i ako sam izriciti protivnik te platforme, vec zato sto je jako slab i ima slab graficki cip.
Stvarno steta sto se tice toga. Da je recimo u pitanju bio intel z3 procesor, eto nama zenfone 2 u manjem pakovanju po nizoj ceni i pravi telefon za mase.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice tableta ko zna koji put kazem,zadovoljan sam performansama imam 785 godinu dana,i na osnovu prica sa ovog foruma sam se odlucio da ga pazarim.Dva puta sam ga menjao u servisu prvi put zbog toga sto prednja kamera nije radila a drugi put jer se tablet iskljucio i vise ga nije bilo moguce pokrenuti.Ovaj sad traje bar 6 meseci ali bez preteranog koriscenja kao u prvih par meseci.Televizori su im odlicno,ovaj novi telefon za 20k dinara poprilicno dobar izbor.To da ce se Tesla kao kompanija ugasiti sigurno nije tacno.Sve vise i vise rastu i prosiruju trziste.Pozdrav.

U pravu si, stvarno ljudi donose brzoplete zakljucke.
 
izgleda da je posle godinu dana i par meseci pocela da mi popusta baterija :/
 
Ovo može i u neku android temu ali neka ovde pošto je tesla u pitanju. Od skoro mi se javlja ovaj banerčić sa reklamama kao na priloženoj slici. Ne znam gde sam ga zapatio, uglavnom javlja se i na home screenu i na raznim programima. Takoreći uvek. Jel' zna možda neko šta je ovo i kako da ga se rešim?

screenshot2015-10-20-11-.png
 
Moguće. Čini mi se da imam taj program već duže vreme a tek sad se ovo pojavilo. Verovatno su dodali to u poslednjem apdejtu. Sad ću da deinstaliram da vidim da i će da se izgubi.
 
Pozdrav za sve, danas sam se ponovio sa telom i sad kada sam u prodavnici pokušao da instaliram aplikacije 4.odjednom još uvek mi se instalira nekih već dva sata i nemogu nikako da prekinem instalaciju pritiskom na dugme.

Hvala svima na pomoći.
 
Pozdrav svima, imam ovaj tablet par meseci I javio mi se jedan problem. Is nekog razloga nemogu da iskljucim Mobile Data. Cak I kada je ukljucen airplane mode task manager prikazuje da je 3g ukljucen.
Factory reset ne pomaze a od kada se to desilo baterija mi traje oko 3 sata sta god da radim.
Nosio sam ga jednom u servis jer nije hteo da se podigne sistem posle apdejta I rekao sam im za taj problem sa stalno ukljucenim 3g, kako mi kratko traje baterija I kako jednom nije hteo da se puni.
Sredili su mi sistem ali problem sa stalno ukljucenim 3g je ostao. Kada sam se vratio posle 10 minuta I rekao da nemogu I dalje da ugasim 3g samo su mi rekli da ovaj tablet nema 3g. Naravno baterija se I dalje brzo trosila. Nikakvo resenje nisam nasao na google pa ako neko zna sta se desava da mi kaze resenje.
Cisto sumljam da je normalno da se baterija istrosi za 3 1/2 sata samo of koriscenja interneta.
Par puta se opet desilo da nece da se puni, da nije u bateriji mozda problem ?
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-11-16-03-32-45.png
    Screenshot_2015-11-16-03-32-45.png
    80.6 KB · Pregleda: 140
  • Screenshot_2015-11-16-03-32-33.png
    Screenshot_2015-11-16-03-32-33.png
    93.8 KB · Pregleda: 135
Nema 3g. OEM su verovatno pravili rom za neku 3g verziju tableta, pa iskoristili ovde, a zaboravili da disejbluju opciju.

Mozda ti neka aplikacija jede, neka sinhronizacija ili losa baterija..mada on generalno nema neku bateriju.
 
Pa proveri sta ti trosi bateriju, jer 3g sigurno nije, jer ga ni nema, kao sto rece Sale.
 
Ranije je mogao da se iskljuci 3g. Uvek iskjucim sve sinhronizacije. Cak I posle factory reseta bez ikakvih instaliranih aplikacija brzo mu se trosi baterija kada koristim internet. Radio je super dok je bio iskljucen 3g. Gsam monitor pokazuje da mu radio trosi bateriju isto koliko I ekran. Da nije on mozda krivac ?
 
Nije mogao.izadjes iz opcija, vratis se kad ono opet upaljen, ali dzaba kad nema nikakvu funkciju.Ja radio nisam ni znao da ima.
 
Mogao sam da se zakunem da sam uspeo da iskljucim 3g kada sam ga kupio.
Izgleda da su onda u servisu samo popravili sistem a ignorisali problem as baterijom.
Odnecu ga u servis onda. Hvala na pomoci.
 
Pozdrav svima, novi sam ovde i imam jedan problem s ovim tabletom. Pocela je da mi se javlja greska prilikom ulaska u "Settings" izbacuje mi "Unfortunately com.android.settings has stopped" i ikonica mi je onaj zeleni android coveculjak :) Pokusao sam da restartujem opet isto, udradio sam "factory reset" i nema promene i dalje ne zeli da otvori Settings... Jel ima neko resenje, hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno