Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jedan model samsunga kod nas pre 6 meseci je bio 1300E, dok je preko madjara isao oko 700-750E.
tolika je usteda.
 
sada je forinta ojacala oko 10% u odnosu na pocetak godine kada je bila dosta slaba i kada je bilo bas isplativo uzeti TV u Segedinu. i sada se isplati ali ne toliko.
 
Sve zavisi i od modela do modela.. A i mnogo je isplativije kupovati u madjarskoj oko novogodisnjih praznika jer tad ima dosta popusta. Ja sam recimo gledao u decembru samsung 32d5000 i u tehnomarketu je bio 80.000 din,a na kp se prodavao 350-450e sto je dupla usteda
 
Jedna stvar mi nije jasna. Koliko vi to ustedite kada ste spremni sve to da radite. Primera radi LG televizor LED LCD 32LS570S
kod nas u tehnomaniji kosta 61.000, dok u madjarskoj kosta oko 50.000 ( sa odbijenim porezom, mada je tesko da ce ti iko vratiti bas ceo porez, tako da je cena i veca ). Znaci u toj varijanti usteda je 11.000.

Medjutim ako vam se nigde ne zuri i u stanju ste da sacekate nedelju dve, uvek cete naci neki popust od 10% i televizor ce vam izaci oko 54000.

Primer poslednja tri dana u neptunu snizenje na televizore 12%, tehnomanija - trenutno stalno snizenje od 10% ako se naruci preko njihove android aplikacije.

I sto je najbolje dobijete garanciju i ne brinete da li ce vam nesto crci.

u tom slucaju se naravno ne usplati uzimati u madjarskoj. ali ako je malo skuplji tv i usteta tipa bar 150e ili vise onda se isplati naravno
 
Već sam pitao, pošto niko nije znao da odgovori, ponovo pitam, kako se proveravaju radni časovi na Samsung LCD televizorima? Da li to zavisi od modela do modela ili ne?
 
Procitaj ovaj test polako i shvatices zasto je panasoniku potrebno 1000 sati opreza,ja sam ovo isto testirao kod mene samo sa eurosport logom i to na 150 sati rada panela i na manje od pola sata staticne slike i rezultat je bio katastrofalan po pitanju panasonika.

http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57449881-221/samsung-plasma-wins-cnets-accidental-burn-in-test/

Sto polako? Jel' to sto sam nepismen?
CNet nisu kucno korisceni TVovi. Staticna slika verovatno 12 sati. Kucni se ugasi posle 2-3 sata sam.

Pitanje i dalje stoji: burn-in u kucnim uslovima - video neko?
 
Kucni se ugasi ako ga tako namestis a nemora da se ugasi.U kucnim uslovima recimo eurosport logo je na isti nacin ugraviran kako je to na cnetu nema potrebe da se mucis dalje jer u kucnim uslovima burn in ce biti logo od kanala nista drugo brojcani ili slovni sve jedno i jos da bi ga slikao u kucnim uslovima moras bas kao cnet da izaberes jednobojnu pozadinu tako da to je to nema razlike.
Cnet je pokazao i dokazo kod kojih tv je to problem a kod kojih nije ako ti je to jako bitno onda panasonika zaobidji u sirokom luku.
 
Poslednja izmena:
Ne. Podesen je po difoltu da se sam gasi... Takodje je i logo orbiter, ili kako se vec zove opcija, aktivirana.
 
Nisam mnogo čitao temu, ali zanima me preko kog sajta kupujete iz HU? Zanima me LG 32lk430/450.
Da li ovaj lik radi sa Madjarima?

Kako se ostvaruje garancija, pošto nije kupljen kod nas, važi i kod naših servisera?
 
Poslednja izmena:
Nisam mnogo čitao temu, ali zanima me preko kog sajta kupujete iz HU? Zanima me LG 32lk430/450.
Da li ovaj lik radi sa Madjarima?

Kako se ostvaruje garancija, pošto nije kupljen kod nas, važi i kod naših servisera?

Da ,donosi ih iz Madjarske ,ali tih lcd-ova ,kao i samsunga /d550/,nema vise.Ja sam zadnjih par dana jurio za drugara bas te modele ,ali ih nema ,i za 330 eura uzesmo 32eh5000.
 
Nisam mnogo čitao temu, ali zanima me preko kog sajta kupujete iz HU? Zanima me LG 32lk430/450.
Da li ovaj lik radi sa Madjarima?

Kako se ostvaruje garancija, pošto nije kupljen kod nas, važi i kod naših servisera?

Verovatno tako što se javiš njemu pa on dalje reguliše (odnosno vraća dalje preko granice, ne verujem da priznaju garanciju međunarodno).
 
Interesuje me neki madjarski TV :). Da li je to i dalje tako isplativo kao pre godinu dana, i da li imate preporuku za nekog preko koga ste uzeli TV (na pm)?
Dodatno, sta mislite koji TV je best buy recimo do 700e, ali naravno moze i manje :) (preko 42")?
 
ja sam pre neki dan nabavio 40ES6100 za ravno 600€ i mogu Vam reći da je tv savršen. doduše na fabričkim podešavanjima slika je katastrofa a boje su bile jako isprane. nakon unošenja parametara koje sam pronašao preko google-a kao da je drugi tv u pitanju.
3D testiran u immortals(1.6GB (da, nisam pogrešno napisao)) i avataru(19GB) (HalfSBS 1080p ripovi) i efekat je savršen a glava me uopšte nije bolela iako je active shutter. probao i neko streamovanje preko serviio-a i hoće samo .avi da pusti pa ako neko zna kako da puštam .mkv preko wireless-a bio bih mu zahvalan na odgovoru.
 
Izvinjavam se sto idem u off...

Da li se u Madjarskoj moze ostvariti povracaj pdv-a (od 27%) i na graficke kartice i ipod?
I da li ima nekog ko se time bavi, kao sto to rade ti ljudi sa televizorima? Ako nekog znate molio bih za kontakt na PM (mozda bi i ovi sa TV biznisom radili...).
 
Zdravo.Duže vreme pokušavam da odaberem kvalitetan tv za kućnu upotrebu i pravo da vam kažem,što više tražim i gledam,sve više sam zbunjeniji.Nikada nisam poklanjao pažnju tv-ima i njihovim karakteristikama,valjda zato tako malo i znam.Elem, zapao mi je za oko ovaj Philips televizor LCD 42PFL3007H/12-cena nekih 55-56 hiljada,ili ovaj Panasonic 3d televizor plazma tx-p42ut30e koji inače košta 76-77 hiljada ali je trenutno na popustu u jednoj prodavnici i daju ga 59000,ili ovaj Philips televizor LED LCD 42PFL6805H/12.E sada,čitajući ove postove,vidim da se ljudi razumeju u kvalitet,pa bih voleo neko da mi objasni zašto (ne)valjaju ova 2 modela ili koji da gledam i gde.Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Zdravo.Duže vreme pokušavam da odaberem kvalitetan tv za kućnu upotrebu i pravo da vam kažem,što više tražim i gledam,sve više sam zbunjeniji.Nikada nisam poklanjao pažnju tv-ima i njihovim karakteristikama,valjda zato tako malo i znam.Elem, zapao mi je za oko ovaj Philips televizor LCD 42PFL3007H/12-cena nekih 55-56 hiljada,ili ovaj Panasonic 3d televizor plazma tx-p42ut30e koji inače košta 76-77 hiljada ali je trenutno na popustu u jednoj prodavnici i daju ga 59000,ili ovaj Philips televizor LED LCD 42PFL6805H/12.E sada,čitajući ove postove,vidim da se ljudi razumeju u kvalitet,pa bih voleo neko da mi objasni zašto (ne)valjaju ova 2 modela ili koji da gledam i gde.Hvala unapred.

Pošto tvoje pitanje baš i nema veze sa Mađarskom, pogledaj ove podforume:

http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?14-TeVe-HTPC-i-druge-AV-komponente
http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?53-TV-a-i-drugih-AV-komponenti
 
Jel neko video onu prevaru u Tehnomaniji, kao Samsung LE-40D503 za 33 000din? Juce u Blicu, kao akcija 22 i 23.9, ja zvao juce u 10h i kao nemaju vise, kako sam popizdeo, da znam broj od adekvatne inspekcije prijavio bi ih.
285e za sasvim dobar TV, toliko osecam i kostaju ti modeli u Madjarskoj?
 
Nema sanse da je bilo za te pare, pa taj tv je bar 50 000din, reklama cista
 
Imam jedno pitanje.
Interesuje me 3D TV, moje pitanje je da li postoji mogucnost gledanja svih kanala u 3D ili samo odredjenih ili 3D je omogucen jedino kroz njegov player?
 
Ne znam za koji pitas, ali Lg ima konverziju 2d u 3d sto nije nesto previse lepo i zanimljivo :)
A 3d mozes da gledas iz bilo kog izvora.... (PS3, PC, USB, LAN...) samo kada pustis to sto gledas, daljincem "kazes" tv-u koja ti je vrsta 3D.... ( Side by side (SBS) ili top - bottom/ over-under.....)
Ako je to bilo pitanje :)
pozz
 
Msilim da je neki LG, ne pitam za sebe pa zato ne znam koji je tv tacno u pitanju.
Da to je pitanje bilo, znaci mogu da ukljucim i iskljucim taj 3D koji on pravi kad god pozelim?
 
Pa generalno TV je u 2d 90% vremena... tj uvek , sem kada ga ti prebacis u 3d da bi gledao nesto.....
 
Poslednja izmena:
videx: "Interesuje me neki madjarski TV . Da li je to i dalje tako isplativo kao pre godinu dana, i da li imate preporuku za nekog preko koga ste uzeli TV (na pm)?
Dodatno, sta mislite koji TV je best buy recimo do 700e, ali naravno moze i manje (preko 42")?"

Ja mislim da je best buy LG42LM620S ili (LG42LM670S) video sam ga kod drugara koji je predhodno imao Samsung i on je oduševljen 3D slika, smart opcije 400Hz, ovi obični LG430, LG450, LGLH3000 deluju kao igračke, a da ne pričam o samsungu koji nema prirodne već užasno drečave boje...
 
42st50 panasonic... 700 jura, pomeni bolji je od tog lg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno