Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samsung 32ES5500. Tanak kao prst, odlicna slika, sve moguce Smart opcije. Licno ga posedujem.
 
Samo se baš ne uklapa u 340-350e, eventualno UE32EH5000 LED
 
Ajde preporučite meni nešto slično od 40 inča (eventualno 37) da bude LED, ne treba mi smart ako povećava cenu
 
Ne znam kako je sa jeftinijim modelima televizora, ali evo mojih iskustava vezanih za kupovinu Samsunga UE-46ES8000. Ovaj model televizora se nudi preko sajta "Kupujem Prodajem" za 1600 evra. Trenutna cena u Tehnomaniji je 229.999 dinara i uz njega se dobija kao poklon Samsung Galaxy TAB 2 7.0 GT-P3110 WiFi Titanium Silver. U Tehnomaniji sam dobio popust na gotovinsko plaćanje od 5%, tako da me je televizor sa poklonom izašao 218.500 dinara, ili 1870 evra u trenutku kupovine. Vidim da se na sajtu "Kupujem Prodajem" isti Samsung Galaxy TAB prodaje za 250 evra. Neka ga ja prodam i za 200 evra, televizor će me izaći 1670 evra, što je svega 70 evra skuplje nego da sam ga nabavio iz Mađarske. Te pare ne vrede strepnje i eventualnog cimanja vezano za ostvarivanje garantnih prava u Mađarskoj, tim pre što je uz ovaj model uključena i posebna garancija o otklanjanju kvara kod kupca istog dana ili momentalna zamena istim televizorom do završetka popravke. Ne znam da li su povećane cene u Mađarskoj ili se našim "prodavcima" osladilo, ali ako se malo prati ponuda, uz neku dobru akciju i kod nas se može završiti posao. Bar što se tiče ovog modela. Ipak, sasvim je moguće da se kupovina iz Mađarske ovog konkretnog modela ne isplati jer se možda ne proizvodi tamo. Moj TV je Made in Slovakia.
 
ne bih rekao da se njima sa KP osladilo već da je možda troje ljudi u srbiji uopšte i kupilo taj ES8000. pogledaj kakve su razlike sa televizorima do 500€, tj. koliko neki od 500€ sa KP košta u našim radnjama.
 
najpovoljnija kupovina televizora iz mađarske je, čini mi se, bila prošle godine i u prvom tromesečju ove godine kad su kod njih veliki novogodišnji popusti i kad se očekuje izlazak novih modela.
još je i funta imala nekih problema u tom periodu, a cene se nisu menjale, pa su televizori stvarno bili jako povoljni.
moj samsung 40D6510 (uzet preko KP) je plaćen 690 € krajem januara kad je cena istog modela u tehnomaniji bila oko 1200 €!
 
Da li neko zna kolika je cena u Madjarskoj za samsung ue32eh5000? Da li je neko uzimao preko kupujemprodajem i koliko se oni ugradjuju, tj. koliko može da se spusti cena?
 
Imam pitanje, da li domaci, nezvanicni uvoznici HDTV dozvoljavaju probu tv pre placanja prilikom slanja kurirskim sluzbama? Iskreno kupiti uredjaj od 1000+ e bez provere je van pameti i ne znam da li bi iko pristao na to.
 
tesko da ce neko dozvoliti tako nesto...ako vec kupujes nesto od 1000+ eur, onda sednes u bus ili auto, pljunes 1000+ din za kartu/gorivo i odes i licno kupis, jer je po meni jedino to nije van pameti ;)

zamisli ti posaljes nekom tv od 1000+eur, on rcka, osteti, ogrebe, razglavi neki deo ili ulaz, i na kraju nece da preuzme...
 
Otici iz Nisa za Madjarsku i kupiti nije bas 1000din. Pazi, to je sa gledista prodavca a musterija je uvek u pravu. Da ja prodajem smislio bih nacin da se i musterija oseca sigurno inace nema posla.
Imam primer lika kome stigao 42G30 sa 870 sati rada... i sta? Pomiri se sa stanjem? 1000 radnih sati gore-dole, jos prvih, nije bas bitno?
 
nismo se razumeli, mislio sam licno kod nezvanicnog prodavca odnosno preprodavca koji se nalazi u subotici ili gde vec, ugovoris kupovinu, odes licno, probas, pregledas sve i ako je ok, pazaris... to bi bilo oko 2000-2500din iz nisa...jer ce postarina izneti sigurno 1000+ din, pa ako nesto nije u redu, a prodavac ispadne fer, opet ces verovatno ti platiti postarinu za slanje, jos 1000+ din...
 
Poslednja izmena:
Problem je sto 50ST50 nema u nasim prodavnicama. Kupovao sam hifi opremu, stizalo preko kurirskih sluzbi, mogucnost probe... sa tom cenom prodavac placa postarinu i sl. Ovo mi deluje ko kupovina na pijaci.
 
Pa onda zatrazi da ti posalje istom kurirskom sluzbom koja ti je i dozvolila probu hifi opreme.
 
Otici iz Nisa za Madjarsku i kupiti nije bas 1000din. Pazi, to je sa gledista prodavca a musterija je uvek u pravu. Da ja prodajem smislio bih nacin da se i musterija oseca sigurno inace nema posla.
Imam primer lika kome stigao 42G30 sa 870 sati rada... i sta? Pomiri se sa stanjem? 1000 radnih sati gore-dole, jos prvih, nije bas bitno?

To je vec jako tesko izvodljivo da se to nekome desilo a evo i zasto:

1. vecina prodavaca ide po robu po narudzbini e sada to se ne svidja kupcima oni bi odmah e sada kupac nije svestan zasto je to dobro po njega.
2.Kada stigne tv po narudzbini radjen i posalje se kupcu kurirskom sluzbom pre toga prvo kupac mora da zahteva da prodavac posalje ulazni racun iz radnje sa datumom,modelom i seriskim brojem tv napisanim na fakturi.
3.Tv dolazi do kupca kupac prvo gleda fakturu ,trazi datum i trazi seriski broj tva nakon toga se tacno zna koliko je dana tv bio u putu i koliko je sati mogao najvise raditi da je sve vreme u tom putu bio ukljucen jako prosto da prostije ne moze biti.
4.Cim je datum na fakturi drasticno veci od datuma preuzimanja onda postoji sumlja ali se ta sumlja otklanja pre slanja robe i odmah se pita prodavac koji je datum na fakturi i to je prva stanica za proveru televizora,druga je da ga prodavac upali i snimi mali film mod od 1 minuta gde ce uci u servisni meni i snimiti broj sati i to traje 2 minuta ne mora se imati montirano postolje na tv-u niti bilo sta 2 minuta posla.
5.Prodavac nije kriv ako je kupac slab amater kupac kao taj sto je dobio tv sa toliko sati rada.Negde ima situacija da je broj sati cak i dobar za kupca ako je neko odradio uhodavanje panela jer za panasinika iz 2012 godine uhodavanje nije ni 100 ni 200 sati vec 400 do hiljadu sati za razliku od samsunga e6500 i e8000 plazme kojima treba samo 100 sati.
 
Poslednja izmena:
5.Prodavac nije kriv ako je kupac slab amater kupac kao taj sto je dobio tv sa toliko sati rada.Negde ima situacija da je broj sati cak i dobar za kupca ako je neko odradio uhodavanje panela jer za panasinika iz 2012 godine uhodavanje nije ni 100 ni 200 sati vec 400 do hiljadu sati za razliku od samsunga e6500 i e8000 plazme kojima treba samo 100 sati.

Taj je kupio tv, drzao ga 2 nedelje u kutiji dok sredjivao sobu i sl pa kad ga ukljucio i proverio obradovao se... Cisto sumnjam da je neko u stvari 870 sati vrteo prikaz razlicitih boja da bi razradio panel. Radije cu sam da cekam 2 nedelje nego da je to radio ko zna ko i kako. Jednostavno mesta gresci ne sme biti a sa tolikom sumom ni pod razno. Nekome mozda nije bitno da za 1000+ e proverava ali meni jeste.
 
Zato kazem amater kupac nije to smeo tako da odradi.Nekima sam ja radio uhodavanje a neki su iskoristili letnje odmore 10 dana pa ostave da se vrti uhodavanje koje sam im dao i kad dodju sa odmora sve je spremno tako da znam o cemu pricam.
Nije smak sveta ako je nesto radilo i 1000 sati pa kupljeno jer je to jako mali broj sati u odnosu koliko ce tek da radi a nije panel sapun da se potrosi.Ono sto je bitno je da se odmah ali odmah dijagnostikuje dali ima burn in-a odnsosno da se kroz paterne osnovnih boja istestira burn -in jer ako ga nema 1000 sati je nista za jedan tv, a ako ga ima e to onda moze biti jako jako veliki problem i odmah se treba istog trenutka uhvatiti u pokretanje programa za njegovu eliminaciju.Sve ostalo sa 1000 sati radi ne predstavlja ni milioniti deo problema iz razloga da ako nema burn-ina onda je neko pazio na uhodavanje i mirni ste a ako ima burn-ina i uspete da ga se resite opet ste mirni a ako ga ne mozete ukloniti e onda je trajni problem bez resenja.Ja sam uspesno resio nekoliko burn-inova i to u prvih 100 sati rada sto je je jako tesko a panasonik iz 2012 se tu pokazio kao najgori tv koji sam ikada video sto se tice burn-ina.Moj savet 1000 sati uhodavanja.Eurosport logo i pink logo su dva smrtonosna loga po panasonik ali ne i po samsung e6500 i e8000.
 
Poslednja izmena:
Mozda je malo off, ali da li je iko video burn-in na kucno koriscenom tvu novije generacije?
 
Zato kazem amater kupac nije to smeo tako da odradi.Nekima sam ja radio uhodavanje a neki su iskoristili letnje odmore 10 dana pa ostave da se vrti uhodavanje koje sam im dao i kad dodju sa odmora sve je spremno tako da znam o cemu pricam.
Nije smak sveta ako je nesto radilo i 1000 sati pa kupljeno jer je to jako mali broj sati u odnosu koliko ce tek da radi a nije panel sapun da se potrosi.Ono sto je bitno je da se odmah ali odmah dijagnostikuje dali ima burn in-a odnsosno da se kroz paterne osnovnih boja istestira burn -in jer ako ga nema 1000 sati je nista za jedan tv, a ako ga ima e to onda moze biti jako jako veliki problem i odmah se treba istog trenutka uhvatiti u pokretanje programa za njegovu eliminaciju.Sve ostalo sa 1000 sati radi ne predstavlja ni milioniti deo problema iz razloga da ako nema burn-ina onda je neko pazio na uhodavanje i mirni ste a ako ima burn-ina i uspete da ga se resite opet ste mirni a ako ga ne mozete ukloniti e onda je trajni problem bez resenja.Ja sam uspesno resio nekoliko burn-inova i to u prvih 100 sati rada sto je je jako tesko a panasonik iz 2012 se tu pokazio kao najgori tv koji sam ikada video sto se tice burn-ina.Moj savet 1000 sati uhodavanja.Eurosport logo i pink logo su dva smrtonosna loga po panasonik ali ne i po samsung e6500 i e8000.

Jel ti malo zavitlavas ili ozb mislis da je neko ovde blesav? Uredjaj sa 1000 radnih sati, ma i sa 100 radnih sati se ne moze prodavati kao nov! To je korisceni, ex-demo ili polovni primerak i samim tim treba imati takvu cenu. Ako postoji budala koja bi dala novac i da za vrednost novog dobije korisceni uredjaj, samo napred! Prvih par stotina sati najbitnije je pri formiranju panela. Bez staticnih slika, bez igrica i tv kanala, smanjen kontrast i sl... nije to dzaba upozorenje svim novim vlasnicima plazmi!
 
Ja samo pisem,sta ako neko dobije taj tv i ne moze da ga vrati nazad po tebi taj bi trebao da se ubije,skoci sa mosta i prereze vene ,mnogo si se opteretio tehnikom nije to zivo bice.Ljudi svoje zdravlje ne kontrolisu i proveravaju tako revnosno kako neki kontrolisu svoje automobile i tehniku.
 
Poslednja izmena:
Mozda je malo off, ali da li je iko video burn-in na kucno koriscenom tvu novije generacije?

Procitaj ovaj test polako i shvatices zasto je panasoniku potrebno 1000 sati opreza,ja sam ovo isto testirao kod mene samo sa eurosport logom i to na 150 sati rada panela i na manje od pola sata staticne slike i rezultat je bio katastrofalan po pitanju panasonika.

http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57449881-221/samsung-plasma-wins-cnets-accidental-burn-in-test/
 
da li neko od vasih "madjara" je voljan da donese nesto sto nisu tv-i , a tehnicka roba je(audio)? Ja sam pitao 2-3 na kp ni odgovorili mi nisu :(
 
Imas nekog na KP reklamira kako donosi avr Onkyo, Denon i sl.
 
Jedna stvar mi nije jasna. Koliko vi to ustedite kada ste spremni sve to da radite. Primera radi LG televizor LED LCD 32LS570S
kod nas u tehnomaniji kosta 61.000, dok u madjarskoj kosta oko 50.000 ( sa odbijenim porezom, mada je tesko da ce ti iko vratiti bas ceo porez, tako da je cena i veca ). Znaci u toj varijanti usteda je 11.000.

Medjutim ako vam se nigde ne zuri i u stanju ste da sacekate nedelju dve, uvek cete naci neki popust od 10% i televizor ce vam izaci oko 54000.

Primer poslednja tri dana u neptunu snizenje na televizore 12%, tehnomanija - trenutno stalno snizenje od 10% ako se naruci preko njihove android aplikacije.

I sto je najbolje dobijete garanciju i ne brinete da li ce vam nesto crci.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno