Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

A kolika ti je brzina downloada i uploada? Jesi ti tražio Fast profil ili su to oni sami postavili?
Brzina je 50/8.Kada su mi povećali upload na 8 bio je interleaved profil ali je zato ping bio 20.Tražio sam da mi prebace na fast profil i sada je ping 5.Malo se ubeđivali i na kraju rešili.Važno je biti uporan.Kada plaćaš imaš pravo da tražiš.
 
Brzina je 50/8.Kada su mi povećali upload na 8 bio je interleaved profil ali je zato ping bio 20.Tražio sam da mi prebace na fast profil i sada je ping 5.Malo se ubeđivali i na kraju rešili.Važno je biti uporan.Kada plaćaš imaš pravo da tražiš.

Mislio sam na to koliko ti pokazuje kad je testiraš? I ja imam isti paket i IPTV i na interleaved profilu sam. Ping mi je 22.
 
Evo šta pokazuje Speedtest.h.jpg Ping je 5 ili manje.
 
kod mene su opet bili danas iz telekoma, ruter podesen na 54/8 (2xIPTV), brzina i dalje 50/2. probali su i drugi ruter, ista situacija.. zvace me sutra opet kad se konsultuju sa nekim..

je l zna neko gde sta jos treba da se podesi da bi mi up isao 8mbps, da im kazem...?

Sent from Galaxy S8
 
kod mene su opet bili danas iz telekoma, ruter podesen na 54/8 (2xIPTV), brzina i dalje 50/2. probali su i drugi ruter, ista situacija.. zvace me sutra opet kad se konsultuju sa nekim..

je l zna neko gde sta jos treba da se podesi da bi mi up isao 8mbps, da im kazem...?

Sent from Galaxy S8

Desilo se slično kod mene u firmi. 20/4 koji je bio zakucan na 20/2. Bio čovek iz telekoma, džarao, resetovao ruter, na kraju je zvao nekog lika u centrali i sredio. Pitao sam ga kad je krenuo u čemu je bio problem, kaže da cela stvar još ima dečijih bolesti. Navodno je taj lik brisao u centrali celo setovanje i konfigurisao port od nule i tako rešio stvar.
 
Dolazio je danas i kod mene čovek iz Telekoma u vezi pinga da proveri. Zvao je nekog i promenili su profil u Fast. Umesto dosadašnjih 22 ping je sada na jednom računaru 6ms a na drugom 0ms. Čudio se i on sam i kaže da nikad do sada nije video ping od 0ms.

Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
 
Puče net, tv, fiksni. Sveee :D
 
Desava se potreba xa cutanjem i usrupanjen linka Nitru :)
Neko je pogresno konfigurisao sve zivo.
 
Alfa imas net ?
 
Kuku sta je bre ovo, @invoker cuti bre neko se zeznuo u konfiguraciji dok ne provale nista ne pricaj.
Ocigledno da se uvezbavaju sa vectoringom i ne znaju bas da ga podese najbolje pa "lutaju" sa podesavanjima.
Inace vdsl radi najnormalnije.
 
Neka jos malo vezbaju pa ti mozda slucajno puste i 145/25Mbita :d
 
Napisao je negde da je na adsl10 brzini.
Stavili mu istureni stepen sa VDSL vectoringom i sada vezbaju (na njegovo zadovoljstvo :d)
 
Da vezbaju ali koliko sam razumeo covek i dalje ima brzinu 10/10 bez obzira na to kako su podesili profile...

Sent from my Note 8
 
Ako su mu stavili vectoring, nije potreban IS da bude.
Ne znam da li su stavili neki IS kod njega, a to je i poenta vectoringa da na duzu paricu imas vecu brzinu.
Vectoring "brise" sumove i samim tim povecava brzinu.
 
Sutra cu da slikam ormar na koji su me povezali. Kazu mi ovi radnici da je do ormara optika a od ormara do nase zgrade bakar
 
Onda su te stvarno prikljucili na IS, nije mi najjasnije zasto su to uradili, ali to je izgleda neki eksperiment.
Mislim da ni oni ne znaju sta rade.
 
A dobro de, nek se uce deca. :D
Samo ako te ne smara sto ti puca link kad oni isprobavaju

Sent from my Note 8
 
Ne znam u kojoj temi da napišem, ali evo ponude Euneta i Beotela za VDSL. Ponuda beotela bez UO je 100din mesečno jeftinija od telekoma za 50/8Mbps.

Konačno je telekom otvorio pristup VDSL-u za ostale. Možda će i mts optiku jednog dana.
 
Pa ako su VDSL pustili drugima tek sad su sebi krenuli da odrađuju nešto još bolje (optiku) onda optičku infrastrukturu i GPON opremu će da iznajmljuju drugima verovatno tek kad oni pređu na NG-PON2 / XG-PON :d

Sve dok ne može da se plati tom drugom provajderu kompletna Duo/Trio usluga (a Telekomu ništa direktno krajnji korisnik da ne plaća) ta krajnja računica nikad neće biti najbolja moguća tj ista kao u gradovima gde postoji izbor više internet tehnologija...
 
Evo danas idem Pasicevom ulicom u NS i vidim deo kod matice i fontane sve raskopano i vidim vuku kablove u zemlju pridjem da pitam kazu da postavljaju opticke kablove za Telekom. I sve do pocetka Temerinske vec kroz postojece sahte su isprovlacili kablove.

E sada kada ce krenuti u postupak prikljucivanja ne znam ali znam da sam ja toliki baksuz da taman kada ja budem trebao da se selim da ce oni da ovde kod mene puste optiku u funkciju.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno