Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna li neko šta mi treba da podelim net? Imam ruter na koji se kačimo buraz i ja, a želeo bi da podelim net, da svako ima svojih 2Mbps/256kbps, da ne zavisimo jedan od drugog. Jel to ima neki svičer za to, koliko košta i gde može da se kupi ili to mogu i preko rutera da sredim? Imam INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2 ruter.
 
Najjednostavnije je preko programa Netlimiter,ogranicis up i down na svakom racunaru.Ja ga koristim vec duze vreme i radi bez problema.
 
Odlican programcic ja sam ga dugo vremena stavljao u igraonice .. isl je 16kb za gaming pc-je i 32kb za internet.. Ali sada su manje vise svi serveri presli na linux pa je to mnogo bolje odradjeno u linuxu..
 
Danas mi crce Telekomov Pirelli modem, samo sija power narandzasto i nista se ne desava kada ga ukljucim. Prijavih,dodje covek iz poste i donese ovo hg520 g****. Prikacismo i eto problema, svakih 5-10-20min pukne konekcija i vrati se posle 1min..Zvao on tamo podrsku i ona kao prebacila nesto i kao buce sada dobro. Ne restartuje se radi vec 5 sati..ja reko super. Videh u podesavanjima da mi FEc greske rastu poprilicno brzo. Kada pre sat i pol opet puce konekcija. Ne znam sta da radim ,provericu kasnije kablove ,uticnicu..
Evo slike pa vidite sta ne valja ,dajte predloge sata i kak oda promenim..
adsl.png
 
Poslednja izmena:
Najjednostavnije je preko programa Netlimiter,ogranicis up i down na svakom racunaru.Ja ga koristim vec duze vreme i radi bez problema.


Odlican programcic ja sam ga dugo vremena stavljao u igraonice .. isl je 16kb za gaming pc-je i 32kb za internet.. Ali sada su manje vise svi serveri presli na linux pa je to mnogo bolje odradjeno u linuxu..
Meni nije toliko bitno da ja podelim net već da kad podelim moja konekcija ne zavisi od druge u smislu, da ako recimo buraz skida torrente da se meni to ne odražava na ping. To mi je bitno zbog onlajn gejminga, tačnije PES-a, da ne razmišljam stalno da li on nešto radi na netu ili ne.

Ako to mogu sa net limiterom što sumnjam onda super.
 
Poslednja izmena:
Meni nije toliko bitno da ja podelim net već da kad podelim moja konekcija ne zavisi od druge u smislu, da ako recimo buraz skida torrente da se meni to ne odražava na ping. To mi je bitno zbog onlajn gejminga, tačnije PES-a, da ne razmišljam stalno da li on nešto radi na netu ili ne.

Ako to mogu sa net limiterom što sumnjam onda super.


Sa torrentima neces moci da igras igrice jer torenti prave veliki broj konekcija i skocice ti ping. Ako bude skidao sa fajl hostera net limiter ce ti zavrsiti posao.
 
Danas mi crce Telekomov Pirelli modem, samo sija power narandzasto i nista se ne desava kada ga ukljucim. Prijavih,dodje covek iz poste i donese ovo hg520 g****. Prikacismo i eto problema, svakih 5-10-20min pukne konekcija i vrati se posle 1min..Zvao on tamo podrsku i ona kao prebacila nesto i kao buce sada dobro. Ne restartuje se radi vec 5 sati..ja reko super. Videh u podesavanjima da mi FEc greske rastu poprilicno brzo. Kada pre sat i pol opet puce konekcija. Ne znam sta da radim ,provericu kasnije kablove ,uticnicu..
Izvini, kako/zbog cega je crkao pirelli? Bio neki strujni udar ili se prosto ukljucio tako bez najave?
 
Poslednja izmena:
Iz cista mira... Dosao sam na posao i vidim sija samo power crveno,resetujem nista samo ona sija.,ne pomaze ni hard reset ...nista. Dosli iz poste doneli mi hg520 . covek iz poste mi rece da su nesto zeznuli u Sapcu ili bg da su hiljade modema crkle... danas je kaze ovde kod mene vec imao 20 poziva. Ali nebitno to, pojavile mi se smetnje na vezi sto se vidi gore na slici, fec gura kao lud a i Snr je pao. Naravno imam problmem sa pucanjem linka svakih par sati.. Promeni sam uticnicu kablove sve pritegao.. ne vredi opet isto,nije do mene
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je bilo u Šapcu, ali kod mene je sinoć baš onako lepo duvao vetar, padala kiša, a po takvom vremenu časom se desi neka havarija , tipa strujni udari i sl., koja se odrazi na rutere, modeme, televizore...
 
Ne znam kako je bilo u Šapcu, ali kod mene je sinoć baš onako lepo duvao vetar, padala kiša, a po takvom vremenu časom se desi neka havarija , tipa strujni udari i sl., koja se odrazi na rutere, modeme, televizore...

Samo tri slova. UPS. Ma makar i najjeftiniji. Preporučujem onaj koji ima ugrađen šteker za struju, pa lepo zakačiš produžni kabl i spojiš na njega monitor, komp, adsl, STB za IPTV... Moj od 650 VA izdrži sve to do 7-8 min. Pa ako nema struje, lepo sve isključiš na vreme.
 
Ne znam kako je bilo u Šapcu, ali kod mene je sinoć baš onako lepo duvao vetar, padala kiša, a po takvom vremenu časom se desi neka havarija , tipa strujni udari i sl., koja se odrazi na rutere, modeme, televizore...

Pazari samo uticnicu koja pegla napon, ja koristim APC-ove, nisu lose, imaju zastitu i za telefonsku liniju... UPS zavisi, treba uzeti kvalitetniji i odgovarajuce snage (nikako Mustek i slicno koji nude kao visoku izlaznu snagu, a pale se kad bude kasno, jedan takav mi je unistio opticke uredjaje na kompu jednom prilikom), moze APC opet, ali da pokrije snagu napajanja na kompu + monitor ako ih kacis na njega...
 
Ispravka, nikakv strujni udar nije bio vec su iz centra probali da puste novi update za pirelli modeme,i vecina njih je crkla. Mislim ne radi,rekli su da ima nacin da se popravi...
 
Genijalci, nema šta...
 
Pazari samo uticnicu koja pegla napon, ja koristim APC-ove, nisu lose, imaju zastitu i za telefonsku liniju... UPS zavisi, treba uzeti kvalitetniji i odgovarajuce snage (nikako Mustek i slicno koji nude kao visoku izlaznu snagu, a pale se kad bude kasno, jedan takav mi je unistio opticke uredjaje na kompu jednom prilikom), moze APC opet, ali da pokrije snagu napajanja na kompu + monitor ako ih kacis na njega...


Ni jedna utičnica ne može da pegla napon, ako imaš 180V na ulazu imaćeš isto toliko i na utičnici. Takve vrste razvodnika služe isključivo od zaštite od prenapona i imaju ugrađene katodne odvodnike prenapona tj. svaki pik napon veći od 500V će biti momentalno odveden do uzemljenja, normalno ako je uključen u šuko utičnicu. (atmosfersko pražnjenje u distributivnu mrežu)
 
Ja imam Inform Guard (Onaj turski). Radi odlicno. Jedina boljka (naravno zbog niske cene) je sto baterija brzo rikne. Ali za hiljadarku moze da se pazari nova. Kao sto rekoh, drzi mi monitor, komp, adsl modem i IPTV STB. Npr. Samo jutros je na 2 min nestalo struje 3 puta. Poludeo bih da ga nemam. Inace, kad su neki radovi, ostavim ukljucen samo ADSL modem, pa preko laptopa imam i pristup netu. Izdrzi i preko 3 sata.
 
Ni jedna utičnica ne može da pegla napon, ako imaš 180V na ulazu imaćeš isto toliko i na utičnici. Takve vrste razvodnika služe isključivo od zaštite od prenapona i imaju ugrađene katodne odvodnike prenapona tj. svaki pik napon veći od 500V će biti momentalno odveden do uzemljenja, normalno ako je uključen u šuko utičnicu. (atmosfersko pražnjenje u distributivnu mrežu)

Naucnice, to sam i mislio, samo se ne izrazavam strucno xD. Doduse, tu overvoltage zastitu danas imaju i druge komponente, npr. kod mene napajanje i maticna ploca isto imaju, ali ipak, bolje da ''los'' napon ne dolazi prvo do njih, nek ga APC sredi prvo :)
 
Naucnice, to sam i mislio, samo se ne izrazavam strucno xD. Doduse, tu overvoltage zastitu danas imaju i druge komponente, npr. kod mene napajanje i maticna ploca isto imaju, ali ipak, bolje da ''los'' napon ne dolazi prvo do njih, nek ga APC sredi prvo :)

Normalno da je UPS mama za takve stvari i da može da sačuva i ispegla napon na lepih 230V.
 
Normalno da je UPS mama za takve stvari i da može da sačuva i ispegla napon na lepih 230V.

Mislio sam na APC-ovu uticnicu koja obavlja posao sa 6 mesta za uredjaje + zastita za telefonsku liniju. Sto se tice UPS-eva, koristio sam 3 APC-ova (jedan od 300W iz 2001. godine i jos uvek radi, a ostala dva su u kvaru, jer su na novijim serijama stavili neki test baterije kad se pali, pa ako povezes komp + monitor jace izlazne snage, nebitno da li je 10 ili 50W+ jace snage, rikne neka elektronika na njima i dovidjenja). Tako sam na 2. UPS od 300W izlazne stavio komp od 360W napajanja i 30W monitor, samo je bilo piiiiii bummmmm :). Drugi od 400W je drzao napajanje od 450W + 30W monitor, on nije odmah riknuo, vec posle mesec dana se desilo isto sto i sa 2. UPS-om. A danas pokriti UPS-om komp od 700-800W je jednostavno preskupo, zato sam presao na ove APC-ove uticnice, dobro su se pokazale, poslednjih dana mi uvece nestaje struje na po par minuta, nema nikakvih problema (a kad puste struju, ono cimanje cas krene, cas prekine, moze da zezne sve uredjaje u kuci)
 
Puca stalno konekcija na mt882 , i do 50 puta dnevno, mozda vise mozda manje, sta moze da bude narode?
 
Jel moze neko da mi objasni nesto? Do pre mesec i par dana sam imao start paket 256 kb/s podignut na 512 (bila je neka akcija) i upevao sam da skidam stvari sa neta brzinom od 140 pa do cak 410 KB/s (ovo poslednje sa megaupload-a) e sada posto su ukinuli start paket i prebacili me na click 1 ne mogu da predjem brzinu od 165 KB/s... Sta je sa brzinom??????
 
Jel imao neko problem na jetspeed wp2, da konstantno puca veza na wireless? Iskljucio sam i security, i podesio mac adresu, stavio samo na .11g, nista ne pomaze....

Npr, svakih 10-15 min se prekine, pa mu treba vreme dok se ne uloguje opet, npr nekoliko minuta
 
Mislio sam na APC-ovu uticnicu koja obavlja posao sa 6 mesta za uredjaje + zastita za telefonsku liniju. Sto se tice UPS-eva, koristio sam 3 APC-ova (jedan od 300W iz 2001. godine i jos uvek radi, a ostala dva su u kvaru, jer su na novijim serijama stavili neki test baterije kad se pali, pa ako povezes komp + monitor jace izlazne snage, nebitno da li je 10 ili 50W+ jace snage, rikne neka elektronika na njima i dovidjenja). Tako sam na 2. UPS od 300W izlazne stavio komp od 360W napajanja i 30W monitor, samo je bilo piiiiii bummmmm :). Drugi od 400W je drzao napajanje od 450W + 30W monitor, on nije odmah riknuo, vec posle mesec dana se desilo isto sto i sa 2. UPS-om. A danas pokriti UPS-om komp od 700-800W je jednostavno preskupo, zato sam presao na ove APC-ove uticnice, dobro su se pokazale, poslednjih dana mi uvece nestaje struje na po par minuta, nema nikakvih problema (a kad puste struju, ono cimanje cas krene, cas prekine, moze da zezne sve uredjaje u kuci)

Ajde majke ti koji to normalan komp vuce 800w, nemora da znaci da ako napajanje ima toliko vati da toliko i vuce komp, ja imam npr: napajanje od 1010w ali komp mi vuce u leru 120w a kad igram nesto onda 360w i stoji mi na 600va APC-u...
 
Jel moze neko da mi objasni nesto? Do pre mesec i par dana sam imao start paket 256 kb/s podignut na 512 (bila je neka akcija) i upevao sam da skidam stvari sa neta brzinom od 140 pa do cak 410 KB/s (ovo poslednje sa megaupload-a) e sada posto su ukinuli start paket i prebacili me na click 1 ne mogu da predjem brzinu od 165 KB/s... Sta je sa brzinom??????

pa nista to ti je brzina za taj paket.
 
@smith_bre
Nema nista pre splitera, radilo sve kao sat do pre nekih 10-20 dana , danas, juce gubi link u jednom satu i po 10ak puta :mad::/:S, sta raditi u pm jel ima neko ideju?
 
i ja sam imao isti problem, pogledaj karakteristike veze na prethodnoj strani. Smarao sam tehnicku i sredio mi covek, menjao profile dok nije nasao dobar gde je SNR 17 i gde nije bilo gresaka..
 
Slican problem na HG520c, pre nekih desetak dana pocela da puca veza. Skroz se izgubi veza i nema je po par sati, (sve lampice rade :d) i posle nekog vremena opet proradi net. Zvao sam ove iz podrske vise puta i uvek isto, probaj ovo probaj ono. A najjace je bilo kad me devojka koja se javila posle par stvari koje mi je predlozila i nista nije upalilo pita da li imam neke viruse u kompjuteru :crash:
Pre tri dana ceo dan nisam imao konekciju nisam mogao ni modemu da pristupim na 192.168.... opet sam zvao podrsku, probali opet svasta, i na kraju mi kaze imam info da su kod vas u kraju radili nesto za poboljsanje pa je mozda zbog toga i da ce doci ''ekipa'' da proveri. Medjutim, sutra proradilo sve i evo jos uvek radi bez prekida. "Ekipa" nije dosla, samo me zvao neki lik iz telekoma danas i kratko pitao da li je proradio internet ja mu kazem jeste a on meni - hvala lepo :D
Samo da kazem da imam i IPTV i on je konstantno radio dok je net bio u prekidu.
 
Poslednja izmena:
Evo scrren-a , puca non stop lampica za link :S :(
 

Prilozi

  • MT882.JPG
    MT882.JPG
    42.7 KB · Pregleda: 116
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno