Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj kum koristi beotel godinama unazad. Nikad se nije žalio na prekid.
 
Moj kum koristi beotel godinama unazad. Nikad se nije žalio na prekid.

sad sam prelistao beotelov forum i tamo su sve samo ljute musterije jer im internet malo malo pa ne radi ili tipa za placenih 6mb dobiju 5.2 i slicno... svaka cast tvom kumu,izgleda je imao srece :)

od beotela dizem ruke jer stvarno do sad nisam procitao nijedno pozitivno iskustvo dugogodisnjih korisnika,a za telekom ne znam sta da mislim jer se i dalje premisljam i ne bih da uzmem nesto zbog cega bi kasnije zalio. od tih 4mb koliko oni reklamiraju koliko se tu zapravo dobija?
 
Prvo kupio adsl wireless ruter.
Vratio veratu opremu i prikljucio kupljeni ruter i nastavio da koristim veratov net.
Prijavio se na beotel stranici.
Sutradan dobio sms da postoje uslovi za prikljucenje.
Otisao sa MIK-om u prodajno mesto beotela gde sam potpisao ugovor i uzeo njihovu opremu - neki crypto bezvezni modem.
Tu nisu imali rutere a nije mi ni trebao.
Sutradan dobio drugu poruku gde kazu da je pusten adsl na liniji.
Samo promenio veratov usernmae i pass i nastavio da koristim beotel adsl.
Bez neta nisam bio ni jedan trenutak.
 
A evo za ove koji sumnjaju i jedan screenshot.
Ne obracajte paznju na 'kraj veze' jer to je vreme logovanja.
ip adresa uklonjena.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    8.7 KB · Pregleda: 157
Zaboravio sam da kažem da nije preterano zahtevan korisnik i da mu razlika između 5 i 6 Mbps verovatno nije mnogo bitna.
 
Šta je ovo sad, do skora mi je speedup bio zaglavljen na 6Mbit-a, a od danas, kad sam proverio na nešto manje je od 3 Mbit-a , s tim da je upload ostao isti tj. 1Mbit





Da li se još nekom ovo dešava ili šta je u pitanju, da nije novo povećanje brzine možda?

EDIT: Ipak je bio fake alert, poste reseta rutera vratilo se na normalu, uff thanx god
 
Poslednja izmena:
Drugari postoji li neka aplikacija koja može da pušta WebTV bez browsera? Kod stranice kaže da se preko http://212.200.191.94 pokreće svaki program i posle toga ide kod za kanal: http://212.200.191.94/rts1 , /rts2, /b92info i tako dalje, ali kad ih ukucaš tako u browser ne možeš da pokreneš stream- pretpostavljam jer nema autentikacije korisnika, jel bi moglo nešto da se napravi?
 
Poslednja izmena:
Istekao mi je ugovor za studetski adsl klik4 po ceni klik1, pa su poceli da mi salju racun na dve hiljade. Da li mogu da se prebacim na klik1, ali bez potpisivanja novog ugovora?
 
da li neko zna,je li lelekom podigao cene za svoje usluge?

mislim na onaj najobicniji 1,5 mb ADLS internet......cini mi se da mi je stigao veci racun sto se tice interneta nego proslog meseca..

i jos jedno pitanje,da li je u telekomovom cenovniku npr na cenu click 1 paketa od 1.532,82 din uracunat pdv ili nije?

ako nije,koliko onda kosta click 1 sa pdv-om?
 
Poslednja izmena:
ja imam popust od 20%,i iz nekog razloga,voline mi za prosli mesec nisu uracunale.....

sada sledi MUCENJE i zvanje lelekoma kako bi pokusali da utvrdimo koji im je andrak...
 
ja imam popust od 20%,i iz nekog razloga,voline mi za prosli mesec nisu uracunale.....

sada sledi MUCENJE i zvanje lelekoma kako bi pokusali da utvrdimo koji im je andrak...


Kakav to popust imas? Nisam cuo za to u lelekomu?
 
firma gde radim je sklopila ugovor sa lelekomom i svi zainteresovani koji imaju ADSL su mogli da se prijave i da dobiju taj popust od 20%...

trebalo bi da je ugovorna obaveza 24 meseca,i meni istice na leto ove godine.....ali eto,proslog meseca mi to nisu uracunali,vec smi je stigao racun za ADSL bez tog popusta....
 
Raspada mi se net vec 3 dana, ping 500, ma jedva radi, sad da li je do vremena, ili da ih ipak nazovem :(
 
Sve samo lelekom izbegavati, ako imate mogucnosti. Cene za ADSL su dranje, mozda neki paket sa popustom na fiksnu telefoniju ili slicne kombinacije ali ako im placate pretplatu za ADSL i pod akcijama, bankrotiracete ili cete imati net iz vremena deset godina pre! Meni je ugovor istekao u decembru i uspeli su da me cepe za sledeca dva meseca po monstruoznoj ceni ali nakon toga su laksi za jednog korisnika.
 
Poslednja izmena:
Beotel, 4mb paket za 1000 din. mesecno, ugovor na 1.5 god. Za sada je sve u redu, ne primecujem razlike, imas temu ispod.
 
Meni je danas istekao ugovor. Nemam alternativu i moram i dalje kod lelekoma ako zelim net. Bio sam na akciji 4 meseca po dinar a onda 8 meseci po 2122 din na click 4. Posto me ne interesuju ni iptv ni postpaid(imam vec pretplate i total tv) ostaje mi samo ova akcija na dve godine click 4 po ceni click 1 ali je mnogo two years :sceptic: Cekacu jos mesec dva u nadi da ce biti neka normalna akcija za net na godinu dana ;)
 
Sta je bilo sa onom glasinom da ce Telekom prepoloviti cene ili sta vec?
 
Bice :d
 
Jel se meni čini ili je Telekom ADSL poskupeo? Na poslednjem računu vidim cifru of 1800 din za Click 1 paket, a ranije je bilo oko 1400 ako se ne varam?
 
Цена је 1.532,82 већ годину дана. Телеком као монополиста мора месец дана унапред да најави промену цене тако да би се то прочуло.

А откуд теби та цифра, не знам, можда си део неке промоције.
 
Prica se doduse,nezvanicno da SBB sprema povecanje brzina od 1.marta! Ako tako bude onda ce telekomov adsl da bude nuznost i jedino ako se mora uzeti jer je inace papreno skuplji od najvece konkurencije a ako jos dodatno SBB ubrza net onda su stvarno pukli,tamo gde naravno mozes da imas izbor u provajderu,ja je nazalost, nemam :d
 
Колика је покривеност СББа а колика Телекома?
 
Da, baš sam hteo da kažem. Svi bi prešli na SBB da ima mogućnosti. Kod mene u zgradi je IKOM i nema šanse da skupim potpise za uvođenje SBB-a, a oni neće da bacaju kabl sa susedne zgrade samo zbog mene...

Ali svakako razmišljam o alternativama pošto Telekom dere sa cenama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno