Šta je novo?
Imaj u vidu da postoji sansa da ti u Alti traze da potpises izjavu da nemas otvoren racun u nekoj banci ili da si u procesu zatvaranja istog, ako budes aplicirao za racun sa osnovnim uslugama. Po NBS propisima, banka ima diskreciono pravo da to postavi kao uslov za otvaranje racuna sa osnovnim uslugama.
 
Imaj u vidu da postoji sansa da ti u Alti traze da potpises izjavu da nemas otvoren racun u nekoj banci ili da si u procesu zatvaranja istog, ako budes aplicirao za racun sa osnovnim uslugama. Po NBS propisima, banka ima diskreciono pravo da to postavi kao uslov za otvaranje racuna sa osnovnim uslugama.
Hvala ti na informaciji.:)
Nisam uopšte razmišljao o tome, pa ću imati to u vidu.
 
Izgleda da Inteza posle praznika uvodi "IN" platni račun za mlade od 16-27 godina. Bez održavanja za dinarski račun, plus Visa Inspire kartica. Jedina mana što su dinarski nalozi preko eBank/mBank 20 dinara po nalogu (isto kao i za HIT račune). Posle 27 godina ili posle prve primljene plate se i prebacuje na HIT paket.

Na sajtu su objavljeni novi OUP i Tarifnik sa ovim računom, stupaju na snagu 08.05.
 
Dobro je što donja granica je 16 godina pa će privući mlađariju, naročito u varošima gde su za mnoge prvi izbor.
 
Po mom mišljenju da su ubacili i devizni račun bio bi pun pogodak, pogotovo jer imaju besplatno podizanje sa bankomata Intesa grupacije u inostranstvu (to sad ima samo Erste), ali i ovako je dobra ponuda.
 
Koja banka ima najbolji kurs za kupovinu/prodaju britanske funte?
 
Po mom mišljenju da su ubacili i devizni račun bio bi pun pogodak, pogotovo jer imaju besplatno podizanje sa bankomata Intesa grupacije u inostranstvu (to sad ima samo Erste), ali i ovako je dobra ponuda.
Ovo vazi samo za Visa Inspire karticu, ali i dalje nema svrhu, jer i za nju racunaju neki ludacki kurs za konverziju RSD/EUR/treca valuta (a konverzija mora uvijek jer je Inspire dinarska).
 
Uvek mogu da razmene preostale evre u dinare i izbegnu naplatu održavanja, ali slažem se da to predstavlja opterećenje za mnoge. Ako ništa drugo, Svet popusta is way to go!
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Da li neko ima preporuku za banku sa štednjom po viđenju (osim Mobi banke)? Trenutno sam u Raiffaisenu, već par godina, i tu primam platu ali nemaju nikakve opcije štednje.
 
3bank ali oni nemaju puno filijala, nemaju kartice i nemaju e/m banking ali imaju najbolju kamatu.
 
Ne znam zašto, ali ja sam mislio da je 3bank specijalizovana za poslove sa malim poljoprivrednicima koji inače ne mogu do kredita i da praktično ne rade sa fizičkim licima. Svaki dan ovde u Užicu prolazim pored njihove filijale, neke pekare su veće od prostora u kome su oni, potpuno van centra. Nikad mi nije palo na pamet ni da se elementarno raspitam, a generalno pratim dešavanja iz bankarstva, bar ovo što me se direktno tiče.
Nije baš da nemaju puno filijala, imaju ih prilično, preko 40, ali konkretno u vezi sa štednjom - depoziti se mogu položiti samo u NS, BG, KG i Nišu. Kamate stvarno nisu loše i u sistemu su obaveznog osiguranja depozita.
 
To nisu filijale već poslovnice exOpportunity štedionice za uzimanje kredita i ništa više. A imaju samo 4 filijale u 4 grada i to je to.
 
Od 1. juna sve banke počinju sa izdavanjem beskontaktnih Dina kartica. Meni VISA i DINA od i-računa u RF-u ističu u avgustu, tako da bi trebalo da dobijem beskontaktnu DINU. Baš me interesuje kako će funkcionisati, jer kucanje PIN-a joj je bio najveći nedostatak. Ako sve bude ok, ne vidim više nijedan razlog da pri korišćenju na dnevnom nivou ne koristim skoro stalno DINU, osim u slučaju nekih promocija sa MC i VISA karticama. Čak je bila neka priča da će NBS pokrenuti akciju da se i oni mali trgovci koji su zbog velikih naknada bankama primali samo keš - uvedu opciju da primaju samo DINU, pošto su za nju provizije od svega par dinara. To bi već bio level kad bih mogao da kažem da je NBS konačno nešto i uradila umesto konstantnog palamuđenja.
Kasno je to za mene.Vec se koristi samo telefon. Kartica se ne vadi
 
To nisu filijale već poslovnice exOpportunity štedionice za uzimanje kredita i ništa više. A imaju samo 4 filijale u 4 grada i to je to.
Tako je. Oni prave razliku između filijale i poslovnice, ja ne, a očigledno da razlika postoji. :)
Kasno je to za mene.Vec se koristi samo telefon. Kartica se ne vadi
Svi imamo instalirano i za plaćanje mobilnim odavno, ali meni je još uvek brže karticom. Dok otključam telefon, uključim NFC, posle plaćanja ga isključim - prosto mi brže karticom. Ako zaboravim karticu, a dešava se često - plaćam fonom, ako mi je oboje tu - plaćam karticom.
 
Apple pay, Gpay, Raipay... iz ugla korisnika koja razlika...

A što se tiče te "gimnastike" sa nfc-om, ko se jednom opeče, posle i na hladno duva😁
 
Zato je apple pay dobar. Može sve ali mora otisak, faca... Nema bio uključen NFC 🙂
Pa i karticu mogu možda da opipaju beskontaktno ako je tu negde tanko.
Rai pay ne koristim jako dugo. Verovatno se dosta promenila aplikacija. Google pay nisam nikada koristio.
 
Podešavanja verifikacije postoje kod svih mob novčanika, koliko znam. Nisam koristio apple pay od tih nabrojanih, pa nisam siguran da li sam te razumeo. A za fizičke kartice već neko vreme koristim novčanik sa rfid zaštitom i to je po meni prilično dobra stvar.
 
Ne znam, ja vidim da se svi nešto žale na Google pay, kako komplikuje plaćanje te da je lakše izvaditi karticu iz novčanika nego kucati pin, šifru, uključivati šta treba, sa čim se slažem...samo kažem Apple pay je odlično implementiran, dva klika i pogled u telefon i radi u 100/100 slučajeva, sve se završi za pola sekunde i mnogo je brže i efikasnije od plaćanja karticom
 
Ne znam, ja vidim da se svi nešto žale na Google pay,...

Evo, ja se ne žalim, dakle nisu svi 🙄
Otključam telefon (otisak prsta) i plaćanje je momentalno.

Od tih e-novčanika, Garmin Pay takodje OK radi, jeste nešto duže pokretanje (hold button, klik na novčanik i ako je prvo pokretanje u danu, potreban je 4digit pin), ali je u satu, koji mi je uvek na ruci, čak i ako nemam novčanik ili telefon.
 
Nema podešavanja za Apple pay, samo ubacivanje kartice i onda verifikacija. Od pre nekog vremena ne može u RF banci preko sms-a, moraš da zoveš korisnički. Rekli mi nešto kao zbog zloupotreba.
Na starom telefonu je to bilo klikneš dva puta home dugme i time si očitao otisak. Sada dva puta sa strane i pogled u ekran.
Fizičke više uglavnom ni ne nosim, a kada nosim sigurno mi ne viri novčanik iz džepa, kakav rfid i čuda :)
Rai pay nisam koristio preko tri godine, pa ne mogu ni da se setim kako je radio. Tj. radio je odlično ali ne mogu da se setim postupka.
Za Google pay sam video jednom ranije, sada, možda me drugar zezao ali samo je prineo telefon, nikakvi klikovi, verifikacije. Bila neka manja cifra u pitanju, nešto mi objasnio ali mene u principu ne zanima mnogo nešto što ne koristim :)
 
Drustvance ako moze pomoc. Otvorio sam racun u jednoj banci u Cacku, izmirio sve obaveze ali naprosto sam revoltiran ponasanjem sluzbenika i zelim da ugasim racun. Jel izvodljivo da ugasim taj isti racun u drugom gradu iste banke. Hvala unapred
 
@taske14 u praksi apsolutno ne bi trebalo da bude problem ako se drugde podnese zahtev za zatvaranje računa, čak iako to nije tvoja matična ekspozitura, ukoliko banka na taj način posluje. Potrebno je i da nema rezervacija po karticama na čekanju, odnosno da je sva potrošnja proknjižena. Ukoliko ima pokrića na računu, isplatiće ti sav preostali novac i to je to. Može da se desi da je jednog dana prvo neophodno otkazati kartice pa narednog obaviti gašenje, ali sve zavisi o kojoj banci je reč.
 
@taske14 u praksi apsolutno ne bi trebalo da bude problem ako se drugde podnese zahtev za zatvaranje računa, čak iako to nije tvoja matična ekspozitura, ukoliko banka na taj način posluje. Potrebno je i da nema rezervacija po karticama na čekanju, odnosno da je sva potrošnja proknjižena. Ukoliko ima pokrića na računu, isplatiće ti sav preostali novac i to je to. Može da se desi da je jednog dana prvo neophodno otkazati kartice pa narednog obaviti gašenje, ali sve zavisi o kojoj banci je reč.
U pitanju je Unicredit banka. Nema rezervacije ni po racunu ni po karticama, jednostavno sam odnos sluzbenika je pao nisko. I zaista ne zelim da im udjem vise u filijalu. Jednostavno cu da odem u drugi grad na 20km od Cacka i ugasiti. Hvala tebi na pomoci u svakom slucaju
 
U pitanju je Unicredit banka. Nema rezervacije ni po racunu ni po karticama, jednostavno sam odnos sluzbenika je pao nisko. I zaista ne zelim da im udjem vise u filijalu. Jednostavno cu da odem u drugi grad na 20km od Cacka i ugasiti. Hvala tebi na pomoci u svakom slucaju
U Uni-ju se gasi sve odmah, s tim da je meni službenica rekla da dođem opet za mesec dana da bi me "izbrisali iz baze i da ne bih primao promotivne poruke od njih" ali evo za ovih par meseci nije ništa došlo tako da drugi put nisam ni otišao.
 
Od kojih banaka bankomati podrzavaju NFC za podizanje novca?
 
Kod nas u gradu sada velika većina (od skoro Poštanska i Addiko imaju iste nove bankomate kao što su za Halk, OTP i NLB), Intesa, EuroDirekt, AIK, UniCredit i Raiffeisen (omogućen i na bankomatima bivše CA). Jedino je za Mobi škakljivo sa novim Master karticama što ne radi očitavanje, plus se krajem meseca ukida mCash. Da li će funkcionisati sa beskontaktnom Dinom, sumnjam. Ako se ne varam, ProCredit ima iste kao Mobijeve i trebalo bi da NFC radi. Za Alta i Erste banku mi nije poznato, jer ih nemamo, ali korisnicima su MoneyGet (ex MultiCard) bankomati na raspolaganju (naravno, bez NFC-a).
 
Kupio sam nesto pre neki dan sa UniCredit karticom, blokirana kartica odma, $5 transakcija, dobijam poruku da treba da zovem broj 0113777888, zovem taj broj niko se ne javlja naravno. Vreme cekanja uvek duze od 3 minuta, juce sam zvao 10 puta, live chat im ne radi, odgovori i posle nece da odgovori operator jednom i nakon toga nista, sad ne znam sta im je njihova igra ili su mozda produzili praznik. Ne znam sta rade ove ovce.

Nisam imao ovakvih problema, mada nikad nisam ni trebao da kontaktiram njih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno