Šta je novo?
koji je to Target Market račun? ne vidim ga na sajtu banke

369 din mesecno. dobijes dina i visa karticu. dobijes neko osiguranje - 2 slepanja kola, 2 popravke stvari po kuci i lekarske konsultacije al telefonom samo.

to znam da ide..naravno 6 meseci je besplatno preko vipa i ovih 5000 din

ps. sta mi pada na pamet ovde..da ovo uopste nije regularna ponuda nego samo "Akcijaska"...sad preko A1 a mozda i na neke druge nacine.al da nije deo regularne ponude..pa da je i mesecno odrzavanje zato nize
 
Ja danas zatvorio sve račune u Intesi pa u ponedeljak otvaram paket Exclusuve u Eurobank osim ako nemaju neki dodatni uslov.
 

369 din mesecno. dobijes dina i visa karticu. dobijes neko osiguranje - 2 slepanja kola, 2 popravke stvari po kuci i lekarske konsultacije al telefonom samo.

to znam da ide..naravno 6 meseci je besplatno preko vipa i ovih 5000 din

ps. sta mi pada na pamet ovde..da ovo uopste nije regularna ponuda nego samo "Akcijaska"...sad preko A1 a mozda i na neke druge nacine.al da nije deo regularne ponude..pa da je i mesecno odrzavanje zato nize
Ne otvaraju taj paket, pisao sam vec. Nadjite paket Jednostavno, njega dobijate
 
Za Elite je kurs 117,52/117,64
Odlican kurs, steta sto ga imaju samo za taj najskuplji paket. Mada verujem da i taj paket moze da bude ok izbor za ljude kojima trebaju ostali benefiti paketa.
Jedino sto mi je stvarno nenormalno da u Jednostavno paketu imaju kurs 115 - 120, a u Elite 117.52 - 117.64. Mogli su neki povoljniji kurs da daju u prvom slucaju.

Edit: Inace, sto se tice kursa u OTP, nemaju vise onaj srednji kurs, svima su pokvarili kurs nakon ovog spajanja (npr. kupovina evra je sada oko 0.4 rsd iznad srednjeg kursa). Postoje neke oprecne informacije iz same banke da li je ovo namerno uradjeno ili greskom. U toku naredne nedelje cu imati vise informacija pa cu napisati ovde. Ako vrate na srednji kurs otvaram racun kod njih.
 
Bas tako. Ja sam imao i povoljnije mesecno odrzavanje tog osnovnog paketa(260 din)
 
Normalna, nista specijalno. Radila ke uvek i to je najbitnije. Dobra stvar je sto tamo dobijas 4 racuna, 2 devizna i 2 dinarska pa ti ne treba posebno kartica, recimo za internet. To su racuni koji su blokirani od 20-8 h ali sve sto imas na njima, racunaju kao da si orocio pa dobijas nesto na to mada je sitno ali eto. Od 8-20h , mozes normalno opet raspolagati sredstcima sa ta 2 racuna.
 
Za Elite je kurs 117,52/117,64
Vrh. Hvala puno za info!

Odlican kurs, steta sto ga imaju samo za taj najskuplji paket. Mada verujem da i taj paket moze da bude ok izbor za ljude kojima trebaju ostali benefiti paketa.
Jedino sto mi je stvarno nenormalno da u Jednostavno paketu imaju kurs 115 - 120, a u Elite 117.52 - 117.64. Mogli su neki povoljniji kurs da daju u prvom slucaju.

Edit: Inace, sto se tice kursa u OTP, nemaju vise onaj srednji kurs, svima su pokvarili kurs nakon ovog spajanja (npr. kupovina evra je sada oko 0.4 rsd iznad srednjeg kursa). Postoje neke oprecne informacije iz same banke da li je ovo namerno uradjeno ili greskom. U toku naredne nedelje cu imati vise informacija pa cu napisati ovde. Ako vrate na srednji kurs otvaram racun kod njih.
Kao da se nesto desava sa tim mjenjackim poslovima u bankama! Cudno mi da svi odjednom istovremeno pokvare kurseve, i to ne za malo... Zivo me zanima kakav ce biti epilog sa tim najjacim OTP paketom i kursom, ako ostane los, onda mi definitivno vise nisu zanimljivi.

ERSTE sam ranije otpisao, tako da sam sve blize ovom gore Sber Elite paketu za moje potrebe. Pitanje je samo da li treba da se prenese zarada za Elite? Na sajtu nista ne pronalazim osim da je za otvaranje potrebna licna karta, pa me to upucuje da nije potreban prenos zarade (koju ja inace nemam, bar ne u regularnom obliku, posto sam pausalac).
 
Ne znam ti reci, ja sam svoju preneo. Mislim da ne treba jer ima tamo info do visine koliko plata ti daju kreditnu karticu tj limit na njoj ako prenes sto znaci i da ne moras, bar ja tako tumacim.
 

369 din mesecno. dobijes dina i visa karticu. dobijes neko osiguranje - 2 slepanja kola, 2 popravke stvari po kuci i lekarske konsultacije al telefonom samo.

to znam da ide..naravno 6 meseci je besplatno preko vipa i ovih 5000 din

ps. sta mi pada na pamet ovde..da ovo uopste nije regularna ponuda nego samo "Akcijaska"...sad preko A1 a mozda i na neke druge nacine.al da nije deo regularne ponude..pa da je i mesecno odrzavanje zato nize
Ko ima auto, prosecan, kvarljiv, nije lose imati ovaj slep, dovoljno 1 da te strefi i vredece.
Da sam kod A1, vrv bih prešao.
 
To je odlicna stvar, slep, vodoinstalater u vrednosti 80€ radovi i lekar opste prakse telefonski.
 
Ne znam ti reci, ja sam svoju preneo. Mislim da ne treba jer ima tamo info do visine koliko plata ti daju kreditnu karticu tj limit na njoj ako prenes sto znaci i da ne moras, bar ja tako tumacim.
Da, ima smisla. Svakako cu ovih dana otici do filijale i raspitati se (a mozda pokusam i mail-om, ali se nesto puno ne nadam odgovoru :D ).
 
Ko ima auto, prosecan, kvarljiv, nije lose imati ovaj slep, dovoljno 1 da te strefi i vredece.
Da sam kod A1, vrv bih prešao.
pa uzmes samo a1 pripaid karticu za 300 din... ja sam uzeo pripaid sim bas jer nemam a1

i iskoristis je za to.a posle ili iskoristis tih 100 min i 1gb ili poklonis nekom kome treba
To je odlicna stvar, slep, vodoinstalater u vrednosti 80€ radovi i lekar opste prakse telefonski.

ako se ne varam dva puta po 80e... (radovi plus materijal sam placas)
 
Ako nešto nije menjano limit je 80eur, za 2 popravke, znači ako je prva 50eur, preostane 30eur za drugu, samo velika je verovatnoća da se utroši svih 80 već kod prve, jer majstori ne rade na divlje, pišu račun ide pdv....
 
80€ je samo za ruke, ne ide matwrijal. Jednom godisnje imas pravo na to sve. Nisi to dobro video da imas pravo ma 2x godisnje po 80€
 
Ne, samo za cifru preko 1000 din odliv. Za priliv mislim da je isto.
 
Upravo prelistah malo detaljnije Sber tarifnik, ovaj noviji sto stupa na snagu od juna (mada i nije neka prevelika razlika u odnosu na tekuci, poskupili su par usluga, ali nista drasticno, Elite je npr. sad 650, a bio je 600).
Kakogod, nasao sam stavku "Naknada za konverziju" koja za debitne kartice iznosi 1.5% (dok je za sve kreditne bez naknade, sto mi je donekle neobicno), pa me zanima je li to zapravo naknada za placanja u inostranstvu (online ili na POS terminalu)? @DGoran @Truba Vi vjerovatno imate iskustva iz prve ruke?
Ako je zaista naknada za ino placanja (a djeluje mi da nema sta drugo biti), onda je nevjerovatna glupost...
 
Ja sam samo eksperimentalno kod njih, još uvek sam u Intesi. Ne znam šta je tih 1,5%.
 
Moguce da je to to. Btw, sad gledam i recimo kreditna Mastercard Gold im je vezana samo za dinare tako da i ne moze da bude konverzije (transakcije izvršene u inostranstvu se konvertuju u dinare po prodajnom kursu Banke na dan zaduženja). Lepo su se dosetili, za debitne koje mozes da vezes za devizni uzmu 1.5%, a za kreditne racunaju po prodajnom kursu banke sto mu dodje jos gore.
 
Da budem iskren, ne secam se tih 1,5% tj nisam obratio paznju. Mada noguce je jer sam npr Netflix placao 12,22€ umesto 11,99. Tako je bilo i sa Icloud-om, nekoliko centi vise. Izgleda da je to to, nikad nisam nasao da uzimaju 1,5% vec mislio da tako zaracunaju i klepaju na kvarnjaka.
 
@Condor Pošalji link za taj novi cenovnik pliz, sve što sam ja našao je onaj što važi od 01.07.2019. i u njemu stoji samo ovo:

Screenshot_20210510-101005~01~01.png
 
Ako daju 0.3% to je dobro, mada zavisi koji su uslovi, 0.7% nije nesto posebno, ja sam u Direktnoj banci trenutno, ino troskovi su $0, a i bez dogovora je obicno oko 0.6din razlike od srednjeg, sto je oko 0.7%, mada to varira i nekad bude i do 1din, a desavalo mi se da kupim i za 0.3din razlike (Direktna ima aplikaciju gde se moze videti kurs u realnom vremenu, pa ti prodaj kad ti odgovara)
Može li malo više info o Direktnoj, kakva su iskustva sa njom? Drug koji radi u MUP-u kaže da su pre par meseci intervenisali zbog lika koji je hteo da ih digne u vazduh ručnom bombom :oops: S druge strane, kolega sa posla je u njoj i nema primedbi. Meni je lično najbitnije da mogu da kupim evro po povoljnom kursu, eventualno neka štednja u devizama, i bez naknada na svaku moguću stvar koju imaju u ponudi kao što će biti sa Intesom...
 
@Condor Pošalji link za taj novi cenovnik pliz, sve što sam ja našao je onaj što važi od 01.07.2019. i u njemu stoji samo ovo:

Pogledajte prilog 306104
Obrati paznju, to ja za kreditne kartice, koje svakako nemaju tih 1.5%. A i @defo je u pravu, to je stari tarifnik... Doduse, taj sto ti gledas je neka generalna forma (valjda propisana od strane NBS-a) koju sada (ocigledno po zakonu) moraju da imaju sve banke. Ovaj tarifnik sto je @defo okacio je najnoviji koji ce biti u primjeni od 1. juna i u tom imas vise detalja (to je regularni bankin tarifnik, sa njihovim "custom" formatom). Ovaj "NBS-like" jos uvijek nisam nasao novi, vjerovatno ga kace tek kad nastupe promjene.

A sto se tice ovih 1.5%, prosto ne mogu da vjerujem, bas je prasinarski i na kvarnjaka. Mislim, znam da oni nisu jedina banka koja ima tu proviziju (diskutovalo se ranije u ovoj i jos nekim temama), ali mi je nevjerovatno da ni u jednoj banci ne mogu pronaci par stvari koje mi trebaju objedinjenih u jedan paket, iako sam spreman da platim! Ocigledno je neminovno da se kombinuju 2, pa cak i 3 banke (ja sam trenutno u MTS i Intesi, ali zaista mi ne pada na pamet da otvaram racun u jos jednoj banci, a da ne zatvorim bar jedan od postojeca dva, pogotovo nakon sto nastupe poskupljenja kroz mjesec-dva)! A nije da trazim ne znam sta, bukvalno su mi bitne 3-4 usluge, te koje koristim jako frekventno, pa ne zelim da imam neke "doplate" nakon sto me oderu na cijeni paketa. Nije toliko stvar ni u novcu, koliko u principu.
 
Nazalost, za malo kompleksnije potrebe dve banke su neminovnost. Nikada nije postojala banka koja u takvim situacijama nudi sve sto je potrebno. To je donekle i razumljivo jer banke zaradjuju od ovih usluga, tako da ako je jedna banka izuzetno povoljna u jednom segmentu usluga, obicno to mora da nadomesti zaradom na drugim mestima.
Takodje, koristiti usluge dve banke je svakako pozejno ako ne zelite da dodjete u situaciju da bas u trenutku kad vam je potrebno ne radi kartica/aplikacija vase banke. A ko prati teme banaka na ovom forumu videce da se to desava u svakoj banci s vremena na vreme :)
 
Može li malo više info o Direktnoj, kakva su iskustva sa njom? Drug koji radi u MUP-u kaže da su pre par meseci intervenisali zbog lika koji je hteo da ih digne u vazduh ručnom bombom :oops: S druge strane, kolega sa posla je u njoj i nema primedbi. Meni je lično najbitnije da mogu da kupim evro po povoljnom kursu, eventualno neka štednja u devizama, i bez naknada na svaku moguću stvar koju imaju u ponudi kao što će biti sa Intesom...
ja imam samo najosnovniji preduzetnicki i nisam neki zahtevni korisnik, kad dodje devizni priliv, posaljem mejlom sta treba (obrazac od deviznom prilivu i zahtev za otkup) i onda odem do poslovnice koja mi je blizu i dignem kes. skoro nikad nema guzve, osim tipa petkom pri kraj radnog vremena, ali i tada nije kako ume da bude u intezi, gde se napravi red 20 metara. to je cela moja interakcija.
 
Nazad
Vrh Dno