Šta je novo?
Nemaju za fizička lica. Samo za firme.


Ima Intesa odavno Cash In za pazar. Mislim da više ni ne primaju pazar na šalteru.

Diretkna banka: da li neko može da napiše kurs EUR u e-bank/mobi aplikaciji?

Da li neko koristi njihove kreditne kartice? Kolika je mesečna naknada?
 
Hvala svima na odgovorima, pomogli ste mi maximalno, definitivno cu vas poslusati i sada u junu sebi uzeti u mts banci, a supruzi u telenor mobi banci.
Evo mts banka je upravo objavila novi cenovnik sa poskupljenjima od 1.7.2021. , pa još jednom razmisli da li ti to odgovara. Možda je ipak bolja neka druga banka.

Vidi više na temi o mts banci.
 
Са задовољством Вас обавештавамо да ће од 01.07.2021. (у даљем тексту: дан припајања) „mts банка“ а.д. Београд и Банка Поштанска штедионица, а.д.,Београд наставити да послују као једна банка под именом Банка Поштанска штедионица, а.д. Београд.
Znači nema više MTS, postaje PŠ
 
Evo mts banka je upravo objavila novi cenovnik sa poskupljenjima od 1.7.2021. , pa još jednom razmisli da li ti to odgovara. Možda je ipak bolja neka druga banka.

Vidi više na temi o mts banci.
Vec potpisao ugovor i otvorio racun, DANAS POPODNE. Sacekacu neko vreme i ugasiti racun. Jel moram da uplatim onih 500 din za MC ili da javim u kol centru da zelim da ugasim racun?
Kakve sam srece, bemti...
 
E, vidi... trenutno je generalni konsenzus na forumu da su ovo promene:

"Znači izmene su:
  1. Vođenje računa 250din
  2. Bez provizije samo MTS, PŠ i MoneyGet bankomati
  3. Izdavanje MC debitne pojeftinjuje na 350din"
Glavna promena je što je vođenje računa skočilo na 250din/mesečno. S obzirom da su besplatna ebanking plaćanja i dalje tu, možda i nije tako strašno. U Mobi banci račun sa besplatnim plaćanjima je 300din (mislim da si rekao ranije da ti je važno da imaš besplatne transakcije u ebankingu)

Isprati, naravno, dalju diskusiju, možda neko nađe još neko poskupljenje.

E sad, meni se čini da je ona druga alternativa (Rajfajzen račun sa osnovnim uslugama 150din + 50 din/mesečno RF Visa virtuon) bolja opcija, osim što je Visa virtuon samo za internet (ne može da se plaća na POS terminalima u inostranstvu). Za to bi morao ipak lično da proveriš u RF dal su besplatna ebanking plaćanja uz osnovni račun za nove klijente. (Moja supruga ga ima i njoj jesu, ali RF ima neku politiku da ne važe uvek ista pravila za stare i nove klijente, npr. stari klijenti ne plaćaju održavanje regularnih deviznih računa, a novi da - čak 350din/mesečno)
 
@s5p Cek malo, a zasto bi gasio odmah racun? Generalno to je i dalje ok ponuda u poredjenju sa ostalima. Bolje isprati situaciju, vidis da krecu svi sa novim tarifama. Vec si se zaleteo i pored informacije da je Postanska kupila Mts banku, nemoj sad bez potrebe da se opet zaleces. A ako posle nekoliko meseci vidis da je bolje negde drugde, slobodno promeni sredinu.
 
Kombank Aktiv račun je mesečno 310 din. Razlika 60 din mesečno. Mislim da je bolja opcija u odnosu na PŠ.
 
^Da, taj racun Aktiv 310din u Kombank i ja nesto gledam, nudi sve sto ima mts, tu ide na zahtev besplatna Visa Debit umesto MC (jos bolja opcija ko prebacuje pare sa PayPala), devizni racun besplatan na zahtev, ebank/mbank besplatni i u okviru njih besplatno 25 naloga za placanje, sms, povoljniji kurs u online menajcnici. Imaju ok mrezu bankmata, kao i negde multifunkcionalne uplata/isplata rsd/eur bankomate.
Premisljam se jedino sto su i oni kao mts prodati, kombank je kupila nlb, tako da je i to pitanje koliko ce ovaj paket trajati, s obzirom da se paketi u nlb razlikuju po punudi od ovih u kombank.
 
za sada ne vidim bolju ponudu od Mobi progresiv+ paketa za 300 dinara posle 1.7., za te pare jedini nude sve što i ostali plus neograničeno i besplatno podizanje gotovine na bilo kom bankomatu u zemlji
 
Jeste, za ljude kojima je besplatno podizanje novca sa svih bankomata apsolutni prioritet.
 
Koji je kurs za kupovinu eura u okviru tog Kombank Aktiv racuna?
 
Sada 117.95din za 1eur, kada se kupuju euri. Odnosno 117.25din kada prodaješ eure.
 
Korektan je i kod njih kurs, mada za malo vece kolicine eura bi valjao malo bolji kurs od toga. Hvala @desp .
 
Generalno su sasvim OK banka. Bilo je (ranije) stvari koje su me nervirale kod njih, zato sam i prebacio platu u Intesu.
Jedna od glupih stvari je bila što nije moglo da se podignu euri sa računa ukoliko nemaš kod sebe onu plasrificiranu papirnu karticu. Suludo, ali tako je bilo u većini poslovnica.
 
Da, to je bas suludo. Nadam se da to vise ne traze... Doduse, sad vjerovatno imaju bankomate sa uplatom/isplatom, pa nije toliko ni bitno.
 
Jedna od glupih stvari je bila što nije moglo da se podignu euri sa računa ukoliko nemaš kod sebe onu plasrificiranu papirnu karticu
Ovo je tačno, ali isto tako su meni, jedno 5-6 puta koliko sam bio u ekspozituri zbog deviznog računa, svaki put pravili novu karticu. (nikad je nisam imao i nisam znao gde mi je) :ROFLMAO:

Jer sam retko koristio taj račun, samo za wire transfer, jer su nekad bili jako povoljni.
 
Ja sam mts koristio za prebacivanje novca sa komercijalne banke zbog podizanja na bankomatima bez provizije i za kupovinu na aliju.
Sad da li je za ovo bolja opcija mobi banka?
 
Za prosta dinarska placanja najbolja je Rajf. banka. Ali su zato jezivo skupi za online placanja u EUR ili USD. Dina iako nebezbedna je ok za placanja gotovinom po SRB, tipa Maxi, Lidl i slicno. Kredite, revolvinge, zaduzivanja ne praktikujem. Pruzam se koliko sam dugacak pa oko toga stvarno ne znam niti me interesuje.

Za online sam koristio Intesa Visu bez odrzavanja ali uplata je pain in the ass (redovi). Nisam je obnovio, nista nisam kupio online iz ino. od korone i kako su Kinezi rekli nema vise fraj slanja braco Srbi a slanje iz SAD poskupelo. Plus lopovska carina cije direktore hapse svaka tri meseca...

Firma bila u Erste, bezveze banka i jos sanjam TAN tablicu. Netbanking iz 2003. godine.

MTS ok dok je dzabe, inace Paja Patak banka. Bas je fora sto se spajaju sa PS jer to je jedina smesnija banka od njih. PS i dan danas ko SDK koji je Dinkic unistio jos pre 20 godina. Sta je to kompjuter, sta je to web, mobile, placanje na stranim sajtovima? Posta banka e bas je kao naziv upucuje, relikt proslosti.

MTS banka je jeftina ali je sve vezi s njima vrlo neozbiljno, odete na autokomandu popricate sa kadrom i sve vam postane kristalno jasno. Dugo je i potrajala.

Mobi je nesto sto se hajpuje na ovom forumu i nigde vise. Otvorio free racun jer sam ovde citao pohvale prosle godine. Racun je free odrzavanje ali svaku uslugu naplacuju uz takav racun. Kadar ne vidimo ako ne racunamo Telenor prodavce ali banka odaje utisak Miki Maus organizacije jednako kao Paja Patak MTS banka. Igrali se bankarstva mobilni provajderi...

AIK je ... bezveze. Nit smrdi nit mirise ali odaje bas bezveze utisak. Nisam se dugo zadrzao, svega par godina. Mozda je kreditiranje povoljno, nemam pojma, nisam od onih u crvenoj zoni sa kreditima u visini 4 i vise plata u svakom momentu.

Ostale nisam probao. Rajf je sinonim za ozbiljnu banku u SRB uz svu skupocu pojedinih usluga. Premium banka u svakom smislu.
 
Jesu ozbiljna banka, ali ako se u obzir uzmu sve usluge koje nude, ipak su preskupi. Skup devizni račun i kreditna kartica, vrlo visoka revolving kamata, povizije za plaćanje karticom u inostranstvu...
Keš krediti su im OK.
 
Poslednja izmena:
Ima li još neka banka (osim Mobi) sa mogućnošću podizanja para sa svih bankomata sa dvovalutnom karticom? Ne zanimaju me umišljene Baja Patak banke, nego ove da im ne gledam šaltere i da sve mogu online da završim?
 
Imao sam i ja situaciju gde nisam mogao da podignem eure sa deviznog racuna u Kombank, razlog nisam poneo plasticnu karticu. Nisu hteli da mi izdaju novu, jer sam racun otvorio u Ustanickoj, a trazio sam novu karticu i svoj novac na Trgu Nikole Pasica. Predlog je bio da odem do Ustanicke.

Sad je malo drugacija situacija i postoji mogucnost sa recimo visom da se podignu evri, ali samo u apoenima od 50 evra.
 
Ima li još neka banka (osim Mobi) sa mogućnošću podizanja para sa svih bankomata sa dvovalutnom karticom? Ne zanimaju me umišljene Baja Patak banke, nego ove da im ne gledam šaltere i da sve mogu online da završim?
Ovo i mene zanima?
Mobijev progresiv+ bi mi i prosao sa tom cijenom nekako (jer sam se bas navikao na podizanje kesa na bilo kom bankomatu), ali neko rece da se mora prenijeti plata kod njih, koju ja zapravo nemam (bar ne u tom obliku koji oni traze)...
 
@downtown Hvala puno, zvuci kao dobra varijanta i alternativa OTP-ovom Prestiz paketu), posto navodno imaju i dobar kurs za kupovinu eura (sto meni takodje odgovara), ali ne zna se koliko bolji tacno (npr. u odnosu na srednji). Raspitacu se... Jedini problem je sto imam predrasude prema ovoj banci, tamo mi radi djevojka (doduse, ne sa racunima) i kaze da je zivo rasulo.
 
Ostale nisam probao. Rajf je sinonim za ozbiljnu banku u SRB uz svu skupocu pojedinih usluga. Premium banka u svakom smislu.
Ozbiljnost u pravom smislu te reči, ako imaš ispod 2000 na računu možeš da ih podigneš na šalteru samo. Jednom tako na pumpi gorivo sipano a ne prolazi kartica. E tad nastupaju ove paja patak banke gde i da imaš 10 dinara a kupiš žvaku skida sa kartice.
Ozbiljni Rajf neće dostići ni za 5 godina bankomata za uplatu /isplatu evra kao što ih mobi/telenor ima od početka. Da ne pričam da neki drugi nemaju nijedan takav na nivou Srbije.
 
jel neko koristi EFG banku i ovo sto imaju privatno zdravstveno osiguranje besplatno? koliko to fukcionise ako iko ima iskustva?
to je zgodan bonus, ali deluje nerealno da mogu da ubace besplatno (jer to mesecno mora da kosta vise od odrzavanja racuna ... ?)
 
Nazad
Vrh Dno