Šta je novo?
Da.
 
2 kupovine u maxi sa popustima od po 1000 din i doplatih neki kredit 75din na KP i eto, jedna kartica gotova. S drugom telenor, infostan i vidjecu sta vec :D maxi opet kad smislim sta mi treba, ima tih popusta
 

ovde je spisak..skoro sve banke ucestvuju
Proverite u vasim bankama tu informaciju, Ista akcija je bila pre godinu-dve. Povracaj tada nisam dobio. Banka PŠ u kojoj imam master karticu kazu da oni ne znaju nista u vezi sa tim a ovi iz Mastera se nisu udostojili ni da odgovore na email zasto nije uplacen KES BEK. Takodje i sada ne odgovaraju na email na pitanje da li korisnici banke PŠ ucestvuju aiko su je stavili na spisak.
 
Da li plaćanje na sajtovima humanitarnih organizacija spada u ovu cash back akciju?
 
Ima li neko predlog za otvaranje računa za primanje domaće penzije i sitnog iznosa austrijske penzije (manje od 100e)?
Najbolje što ja mogu da vidim je Račun plus PŠ (250 dinara mesečno održavanje, 20 dinara za uplate iz inostranstva manje od 100e).
 
Glovo i wolt bi trebali isto da prodju za ovo mastercardovo? Citam izvod,
Mesto: Wolt doo Belgrade RS, ne idu vani pare valjda?
 
Da, oni su registrovani kod nas.
 
Mozda je malo off-topic, ali zar moze pravno lice registrovano (i koje posluje) u Srbiji da naplacuje usluge preko stranog racuna!?
Mislim da bilo koji davalac usluga u zemlji sa opcijom karticnog placanja ulazi u ovu promociju, osim par izuzetaka navedenih u tekstu na MC sajtu (kladionice itd.).
 
Logično mi lično zvuči da ne može ako nema registrovano sedište ili ogranak u inostranstvu, jer onda faktički plaćaš inostranom trgovcu u ino valuti i to je po zakonu o deviznom poslovanju ispravno tj. da nema prometa devizama u Srbiji.
 
Ali to ne znači da ih banke neće videti kao inostranog trgovca i skinuti novac sa deviznog. Primer: Coinbase vrši naplatu u RSD, ali konverziju iz evra u dinare radi kartičarska kuća (MasterCard ili Visa).
 
Ne znam, ja firminom karticom plaćam Office 365 i na izvodu stoji Irska iako mi je uredno naplaćeno u RSD, obračunat PDV i sve što uz to ide, bez konverzije.
 
Microsoft i Google su isto kao Wolt i Glovo registrovani kod nas pa naplata u RSD im je regulisana ka našim ograncima. Eto to je suštinska razlika u odnosu na recimo Booking.
 
Suština je da nije zabranjeno koristiti strani payment procesor pod uslovom da podržava RSD kao valutu, u tom slučaju nema nikakve konverzije (rade oni interno konverziju za svoje potrebe ali ti kao krajnji kupac to ne vidiš) i pare će svakako završiti na domaćem računu ako je u pitanju domaće pravno lice.
 
To je zanimljivo pitanje, svakako.

Šta se dešava ako, na primer, prodajete softver ili pretplatu za softver preko posrednika koji je u inostranstvu? U tom slučaju kupac iz Srbije plaća u eurima ili dolarima ka inostranstvu, a onda posrednik uplaćuje na devizni račun u Srbiji jednom mesečno. Nisam siguran da je to nelegalno jer se upravo to dešava kad developer iz Srbije prodaje softver u na Apple Store-u koji nema RSD. U ovom slučaju niko ne plaća direktno domaćoj kompaniji u devizama, tehnički se ne krši zakon o deviznom poslovanju.

I nije u pitanju nikakvu muvanje, nego prosto želim da iskoristim servis koji će da mi hostuje aplikaciju, obezbedi naplatu od kupaca, čuva informacije o pretplatama itd. itd, a taj servis nije u Srbiji i nema dinare. Jedina problematična stvar može da bude je ako je kupac iz Srbije preusmeren sa domaćeg sajta na taj strani servis, pa može da pomisli da plaća domaćem prodavcu direktno, te da se oseti prevarenim kad mu skinu devize.
 
2018. godine su donete izmene i dopune Zakona o deviznom poslovanju koje legalizuju prodaju aplikacija (i drugih digitalnih dobara generalno) u stranoj valuti, konkretno član 34:
Plaćanje, naplaćivanje i prenos između rezidenata i između rezidenata i nerezidenata u Republici se vrši u dinarima.

Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, plaćanje, naplaćivanje i prenos u Republici mogu se vršiti i u devizama po osnovu:

[...]

10) kupoprodaje softvera i drugih digitalnih proizvoda na internetu koji se isporučuju isključivo putem telekomunikacionih, digitalnih ili informaciono-tehnoloških uređaja, pod uslovom da se plaćanje vrši korišćenjem platne kartice ili elektronskog novca preko pružaoca platnih usluga sa sedištem u Republici.
Što će reći - možeš da primaš uplate preko PayPal-a u evrima za svoju aplikaciju ili e-knjigu u PDF-u ali ne i za burek i jogurt, ili papirnu knjigu :)

U teoriji, mogao bi da kupiš stan za keš i da platiš PayPal-om, samo što još nisam čuo za takav slučaj.
 
Misli se na karticu kojom plaćaš, ona mora da bude izdata od strane srpskog entiteta (banke). PayPal ne šalje svoje kartice za SRB, ali i da šalje, ne znam kako bi to proverili
 
Koja je najjeftinija opcija tekuceg racuna za primanje plate, a da se ne naplacuje mbank dodatno i eventualno cekovi? Majka vec ko zna koliko dugo bezveze placa hit racun u intesi, a ne koristi ga ni za sta. Legne plata, podigne na bankomatu i skinu na kraju meseca 350din i to je to od transakcija.

Od poslovnica postoje postanska, komercijalna i intesa. Koliko vidim intesin je 220din i ne mogu da se dobiju cekovi. Komercijalna ima osnovni racun od 220din, ali ne znam da li moze da se koristi za primanje plate, s obzirom da pise da je aktiv set za zaposlene, plus nema mbank koliko vidim.

Ostaje postanska sa racun plus (imam ga i ja) i tekuci racun za zaposlene 145din, a ukoliko ima mesecno 3 transakcije mbank je besplatan. Ima li nesto da sam prevideo ili je to to. Ako se ne varam, ovaj poslednji podrazumeva sve navedeno i ujedno je najjeftiniji?
 
Hm, znaci ako sam dobro video ovaj tarifnik u njenom slucaju jedina razlika izmedju tog racuna i racuna plus je u 50din koje ce davati vise za racun plus.

@pm.me nema poslovnica ni bankomati erste banke u mestu, plus razmisljam i ja da zatvorim racun tamo, s obzirom da sam im pisao pre nedelju i vise dana i niko ni da odgovori.
 
@optical Aktiv set se samo preporučuje zaposlenima, ali svaki nalog za prenos je po 15 dinara. Razlika je u tome i što Račun Plus ne naplaćuje dodatno naloge za prenos, dok Poštanska na svim računima izuzev studentskog uzima masnu proviziju za veće iznose.
 
Aktiv set se definitivno ne isplati nakon onih poslednjih izmena.

Ja plaćam sve račune, tako da ona i ne koristi naloge za prenos, ali koliko vidim biće onda račun plus kad je već razlika u 50din, a mogu i čekovi, valjda može i dalje da se otvori online.

Samo se nadam da im je bankomat dostupan 24h, jer mi se čini da je unutar poslovnice.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Za ovu sad akciju 3 plaćanja online? Zar to nije od 1.6.-30.6. pa isplata 15.7?
 
Gle stvarno, stigao cashback i meni prekjuče, samo što je legao direktnu na kreditnu partiju kartice a ne na tekući pa ga zato nisam registrovao (MC Gold kreditna kod Intese)
 
Zato sto si vruc :D

Najgore kredite imaju ubedljivo, mene vec 4-5 puta zovu, uzasan targeting
 
Nazad
Vrh Dno