Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Sad sam proverio i vidim da na mom C835 postoji AirPlay opcija.
Skoro si uzeo C835. Koliko inca? Ne secam se da je neko pisao o utiscima o mini led-u? Ili je meni promaklo. Kakva su tvoja iskustva? Sa velikim osvetljenjem i kontrastom pretpostravljam da je hdr i dolby vision fenomenalan, da nema bluminga? Kakva je slika sa nasih kablovskih operatera? Sport?
 
Uzeo sam od 55" pre nekih dva meseca. Veoma sam zadovoljan kvalitetom slike, a DV i HDR stvarno izgledaju fenomenalno. Ja ne primećujem bluming u svakodnevnom korišćenju, a što se tiče slike sa kablovske ja imam MTS pretplatu i slika je dobra ali ništa specijalno. Poneki put dobijem bolju sliku preko SF plejera i kineske liste kada ubodem neki kanal sa 50 fps i dobrim bitrejtom.
 
Nema, probao sam, ne pronalazi TV. Ne znam jel treba sta da se podesi, na istom wi-fi su tv i iPhone bili.

Ако немаш у подешавањима ово што је сликао Мики у посту #2,103 изнад онда тај модел не подржава. Иначе гледам и ја с635 модел да пазарим.
 
Čim sam kupio tv (C835) instalirao sam Kodi verzija 20.0 sa Play Store. Nažalost prilikom izlaska iz Kodi aplikacije čitav sistem bi se srušio i morao bih da isključujem tv iz struje da bi ponovo proradio. Dva puta sam uključivao Kodi da bih bio siguran da je to uzrok. Oba puta se desilo isto. Može li neko ko ima isti tv da kaže da li ima slične probleme.
 
Čim sam kupio tv (C835) instalirao sam Kodi verzija 20.0 sa Play Store. Nažalost prilikom izlaska iz Kodi aplikacije čitav sistem bi se srušio i morao bih da isključujem tv iz struje da bi ponovo proradio. Dva puta sam uključivao Kodi da bih bio siguran da je to uzrok. Oba puta se desilo isto. Može li neko ko ima isti tv da kaže da li ima slične probleme.
Nadovezao bih se na ovo, ako neko moze da podeli iskustva za model C635. Na njega bih instalirao KODI kao i ostale aplikacije eon/ neki vpn itd pa me zanima kakva su iskustva, ima li seckanja i da li android radi kako treba ili ima bagova?
U sustini se dvoumim izmedju nekog LG modela u istom cenovnom rangu + android stick ili C635 koji mi je zapao za oko a i koliko vidim utisci su koliko toliko ok.

hvala
 
Moja iskustva sa C635, EON secka, mnogi su se ovde žalili na taj problem, KODI meni radi ok, što se tiče Androida zna da zabaguje odnosno zablokira i jedino isključenje iz struje pomaže ali to svakako nije svakodnevna pojava. TV radi fluidno, slika je ok za taj cenovni rang ali crna u totalnom mraku je poprilično loša, po meni bi i u toj kategoriji TV-a trebalo da je bolja.
Napominjem da sam ažurirao Android na najnoviju verziju ali navedeni problemi i dalje postoje.
 
Sa TCL-om uvek neki problemi.
Konstantno mi gasi VPN u pozadini. Dakle uključim ExpressVPN, otvorim aplikaciju, nakon nekoliko minuta se VPN diskonektuje jer sistem gasi aplikaciju u pozadini. Probao sam i Windscribe, ista situacija. Sva podešavanja probao da uključim/isključim ali nema pomoći.
 
Imam legalno kupljen ExpressVPN. Kažem nije problem do aplikacije nego do toga što OS automatski "ubija" rad aplikacije u pozadini i samim tim se VPN diskonektuje.
Na Philips Androidu radi bez ikakvih problema.
 
Čim sam kupio tv (C835) instalirao sam Kodi verzija 20.0 sa Play Store. Nažalost prilikom izlaska iz Kodi aplikacije čitav sistem bi se srušio i morao bih da isključujem tv iz struje da bi ponovo proradio. Dva puta sam uključivao Kodi da bih bio siguran da je to uzrok. Oba puta se desilo isto. Može li neko ko ima isti tv da kaže da li ima slične probleme.
Jel cist kodi ili je neki build u pitanju, eventualno neki skin? Jesi probao da obrises cache kad izadjes iz kodi-ja. Force stop pa clear cache. Pozeljno je brisati cache i u samom kodi-ju (addoni... maintenance tool nekog wizard-a). Ali da ne idemo van teme.
Pokusaj prvo sa brisanjem cache-a ili instaliraj Kodi 20.1 jos nema ove verzije na play store-u. Dosta stvari je ispravljeno u novoj verziji. Instaliraj preko nekog browser-a na tv-u ili preko "send files to tv" aplikacije.
 
Potpuno čist Kodi odmah nakon instalacije sa Play Store, bez dodatnih tema i bildova. Uradio osnovno podešavanje hteo da izađem iz aplikacije i onda se desi to što sam opisao.
 
Imam legalno kupljen ExpressVPN. Kažem nije problem do aplikacije nego do toga što OS automatski "ubija" rad aplikacije u pozadini i samim tim se VPN diskonektuje.
Na Philips Androidu radi bez ikakvih problema.
Nemam takav problem sa Surfshark. Sve sljaka ok C715 i C735 televizori.
 
Ma problem je sa svim aplikacijama u suštini, ali eto na VPN se najviše ispoljava. Za ostale aplikacije nije toliko važno što se gase u pozadini.

Evo npr. EON poređenja radi, na Philipsu kad iz aplikacije izađem na tipku Home, otvori se Home stranica, pri povratku na aplikaciju odmah nastavlja sa programom. Dok na TCL P735 u tom slučaju ponovo učitava aplikaciju ispočetka. Dakle čak i ako se izađe iz aplikacije na 3 sekunde, on je odmah gasi u pozadini.

To isto se desava i sa VPN aplikacijama, pa se zato i gubi konekcija (jer se aplikacija ubija u pozadini)
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 65C635 pre koju nedelju. Do sada nema nekih problema da sam ih zapamtio. Dva puta se desilo da ne reaguju BT daljinci (EON i od Tv-a) nakon što se upali TV. IR daljincem odem u BT podešavanja, ugasim-upalim BT i prorade odmah. Vide se oba daljinca u podešavanjima ali ne reaguju dok to ne uradim.

Jedino što mi smeta jeste što je suviše tamna slika u senkama i gube se detalji, Ne znam da li je do uredjaja ili materijala koji gledam, ali sam sve probao od podešavanja i ne mogu da dobijem bolju sliku. Probaću iste snimke da boljem televizoru pa da vidim. Možda je i malo izraženija crvena boja što isto nisam uspeo da rešim. Ako krenem da čeprkam po opcijama kalibracije slike, završiću negde na lečenju. o_O

Dve aplikacije koje korsitim uz video plejer EON i YT rade odlično. Ni jedan problem do sada nisam imao. Jedina zamerka za EON je što na back taster gasi aplikaciju kad si na početnom ekranu. Nije kao na EON boxu ili na Xiaomi stiku da se ide u live program.

4k H.265 materijal malo štucka na svim pleyerima (VLC. MX, KODI....) i hoće da ispadne iz programa. Fabrički od uredjaja neće ni da pokrene. To se dešava samo sa fajlovima 15GB+. Na nešto manjim nema problema. Štuckanje sam primetio i na Hipernet boksu sa istim tim fajlovima pa je možda do njih...

Verovatno neću ništa novo napisati, ali skoro pa da ne može TV da bude prevelik, ako ima neko nedoumicu. Soba je od zida do zida 5m. Udaljenost ekrana od očiju je cca 4m. Prošli TV je bio 47" i sasvim je bio pristojan za gledanje. Kad sam uneo ovo u sobu, delovalo je da nema šanse da se priviknem. Nakon par sati gledanja potpuno sam se privikao. Čak mislim da je mogao da bude i koji inč veći. :) Jedino nezgodno spavati u sobi kad je upaljen tv. Suviše svetla emituje pa kao da neko blica farovima u oči. :D


EDIT: Da, ne mogu da skinem APK fajlove u TV. Probao sam sa par pretraživača da skinem sa apkpure i još par sajtova Hypernet aplikaciju ali vrti u prazno kad idem na download. Moraju sa USB-a da se pokrenu apk fajlovi, ali ovo što sam instalirao se ne prikazuje u listi aplikacija tv-a nego moram da udjem u aplikacije u podešavanjima androida i odatle je pokrenem.
 
Инсталирај sideload launcher да би ти приказао апликације које нису за андроид ТВ. Имаш га у Гугл продавници. Добро ће ти доћи и Send Files To TV, као и ES file explorer. Овај последњи јер можеш омогућити на ТВ-у FTP и пребацити са рачунара све што желиш на ТВ. Само се повежеш на исти wi-fi.
 
Probam i sa tim samo da uspem da pokrenem IMOU aplikaciju za kamere da radi sa TV-om. :)
Trenutno samo malo eksperimentišem i istražujem kako sve to radi. Hteo Hypernet da instaliram na TV zbog problema sa Yettel boksom (daljinskim) ali ga nema u PS. Nakon toga sam izgleda neispravan .apk skinuo na USB jer nije hteo da pokrene instalaciju. Probam baš i te dve aplikacije za prebacivanje fajlova u TV jer me mrzi ponovo da skidam Hypernet .apk i snimam na USB dok ne ubodem ispravan. :)
 
Poslednja izmena:
Sa TCL-om uvek neki problemi.
Konstantno mi gasi VPN u pozadini. Dakle uključim ExpressVPN, otvorim aplikaciju, nakon nekoliko minuta se VPN diskonektuje jer sistem gasi aplikaciju u pozadini. Probao sam i Windscribe, ista situacija. Sva podešavanja probao da uključim/isključim ali nema pomoći.

Ista stvar i sa Avast VPN

ATAXvDJ.png



Nigde u podešavanjima ne nađoh ove opcije.
 
Samo da prijavim da je i meni počelo da se dešava da mi TV C635 totalno zablokira nakon izlaska iz Kodija, bukvalno svaki put. Ranije se tek ponekad to dešavalo a sada stalno, bez ikakvog izuzetka i jedino isključivanje iz struje TV-a pomaže. Kodi je čist, bez ikakvih skinova i dodataka. Ista situacija kao kod @yiya, da li je neko imao ovakav problem i uspeo da ga reši?
 
Nazad
Vrh Dno