Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
@BuNnY_nIsH Ja sam pazario.

@all: Video sam na prvim stranama da se radi debloat odredjenih aplikacija. Sad bacim pogled i vidim da su meni sve te aplikacije prakticno disabled. Jel to ok ili da ih ipak obrisem?:)
 

Prilozi

  • 1638877723795.png
    1638877723795.png
    515.3 KB · Pregleda: 63
I jos jedno pitanje, da li je moguce koristiti EON daljinski za TCL televizor? Da switch-ujem na gornjem levo dugmetu izmedju box-a i TV. Na starom Samsung TV sam mogao bez problem da palim/gasim TV kao i da smanjujem zvuk, menjam input...
 
Kao sto sam planirao, uzeh 50c715, po onoj akcijskoj ceni koja je bila aktuelna za crni petak... Stigao fabricki upakovan iz NS u radnju u BG.
Prvo sto sam uradio je update na v653 i reset na fabricko, tako da se nisam bavio uporedjivanjem (mislim da je bila v606 inicijalno).
Ovaj tv mi je zadovoljio sve kriterijume, od dizajna, androida, dijagonale, cene itd... Razmisljao sam o c725 seriji, ali za 20k+ razlike u ceni nisam nasao opravdanje.

Da pomenem da ne koristim ni jednog tv provajdera, vec optiku + maxHD listu za tv kanale. HD kanali izgledaju pristojno, dok u SD reziluciji je znatno losiji prikaz, posebno drecave boje upadaju u oci (ali to je do niske rezolucije) . HDR 4k izgleda odlicno, na youtube i par nekih filmova koje pustih radi testa.

TV sam povezao preko 5GHz WiFi da ne bih provlacio kabal, a trebalo bi da je bolja opcija od eterneta koji je ogranicen na 100mbita.

Nisam primetio da na androidu dolazi veliki broj nezeljenih aplikacija. Evo, nema cak ni web browsera, uglavnom osnovno - youtube, netflix. Instalirao ovaj smart tube sto preporucujete, maxHD aplikaciju za iptv, TVMate razmisljam da kupim (ili ako neko ima neku drugu preporuku?) .

Ono sto bih izdvojio kao najveci nedostatak su svakako uglovi gledanja, koji su po meni KATASTROFA! Tv gledam sa malo vece udaljenosti uglavnom i pod malim uglovima i tu je stanje ok. Medjutim kada se krecem kroz sobu gledajuci u TV, neverovatno koje gubljenje boja i kontrasta na malim promenama uglova. Ok, znao sam da kupujem VA panel, ali ovako lose uglove nisam ocekivao u 2021. god. To je jedino sto bi me sad odvratilo od kupovine ovog modela, da sam primetio u radnji kada sam isao da ga vidim uzivo...
 
Ono sto bih izdvojio kao najveci nedostatak su svakako uglovi gledanja, koji su po meni KATASTROFA!
Ju ja baš zadovoljan uglovima gledanja (55c715). Imao sam prilike u radnji da uporedim uglove gledanja između nekoliko izloženih modela i ovaj je daleko bolji (kao da je IPS). TV inače trenutno (dok se ne preselim) gledam u većini slučajeva pod veoma velikim uglom, gotovo sa strane skroz, i nema primetnih promena u odnosu na direkt poziciju. Kada se zagledam i obratim pažnju na detalje onda se može videti malo odstupanje u svetlini, ali ovako dok gledam bilo šta - fenomenalno iz svakog ugla. Ironično je što više deformacije vidim kod IPS panela zbog njegovog "glow" efekta :D
Čudi me (čak me i brine) da imaš toliki problem sa deformacijom pod uglom, nekako mi neverovatno da to pročitam dok gledam isti model upravo i ne vidim ni naznake tog problema.
Bilo bi dobro da još neko iznese svoje iskustvo sa ovim modelom po pitanju uglova gledanja.
 
Sta znam, aj da opet pomenem da u vecini slucajeva vrtim neku budjavu rezoluciju na ovom 4k TV-u, pa cenim da to ima veceg uticaja na losiji prikaz pod vecim uglovima.

Jos uvek imam u istoj prostoriji stari 42" LG IPS pa sam mogao da u uporedim oba tv-a po tom parametru. Nema tu price, IPS ne gubi gotovo nista promenom ugla, dok ovaj VA primetno gubi. Sve su to poznate karakteristike... sad meni to vise smeta, pustim neku emisiju, pa se setkam po stanu, bacim pogled na TV itd. Ali, sta je, tu je, navicicu se...
Jednostavno, nije za sve situacije i jedino ga zbog toga ne bih ponovo kupio.
 
Ja iskreno ne znam ko kupuje TV da bi ga gledao setkajuci se oko njega, umesto da sedne i gleda u TV ispred njega...

No 100 ljudi 100 cudi...
 
Ima resenja i za VA panel. Zglobni nosac za tv Pomeranje 60 stepeni levo-desno.
 
Odlican nosac, samo mu fali jedna bitna funkcija - nije SMART - Za nas koji volimo da se shetkamo, trebalo bi da moze da nas prati i menja ugao. :cool:

Salim se naravno... Svakako nisam kupio tv da bi ga stalno gledao iz razlicitih uglova u pokretu. Pricam samo o jednom slucaju u kome se ovaj po meni bitan nedostatak najlakse primeti. To je ono kad pustis nesto na tv-u, pa skoknes do frizidera po baklavu. :p

I krastavac, meni to bode oci. Mozda nije realno toliko veliki problem, ali to je ono kad znas za taj nedostatak, pa ga stalno iznova primecujes. No, mislim ne bih vise o tome, navicicu se na to.
Sve ostalo sto se tice TV-a meni zadovoljava potrebe i zaista ne bih imao neku drugu zamerku. Svakako da je za proporuku kome uglovi nisu presudni.

Da pomenem jos da sam registrovao uredjaj za produzenu garanciju preko one forme bez problema (neko je pominjao da tu postoji neka greska). Dobio sam povratni mail i sad cekam 30 dana da stigne produzena garancija. Inace u radnji su mi rekli da najverovatnije ima samo 2 god garancije jer nisu videli da je drugacije naznaceno.
 
U vezi produžene garancije. Ja sam to prijavio, a bila su 2 problema. Prvi je da sajt ne radi ispravno u Firefox browseru, treba koristiti Chrome. Drugi je, pošto sam ja uzeo C728 model koji je ovogodišnji, njega i ostalih iz 2021. godine nije bilo da se izabere, pa je trgovac od kog sam uzeo to prijavio TCL Srbija, ili ko već stoji iza te garancije, i nakon nekog vremena su dodali i te modele, pa sam prije 10-ak dana uspješno poslao sve što je traženo i dobio povratni mail da su primili moj zahtjev.
 
Instalirao ovaj smart tube sto preporucujete, maxHD aplikaciju za iptv, TVMate razmisljam da kupim (ili ako neko ima neku drugu preporuku?) .
TiviMate može da radi i kao besplatna verzija, ali sa ograničenjima. Daju par dana trial pa posle korisnik odabere da li će licencu na godinu dana ili "doživotnu".
"Narodna - piratska" verzija TiViMate ne može da se nađe na netu (za razliku od OTT Navigator aplikacije), ali bez obzira treba kupiti aplikaciju jer je odlična!
Da, licenca je za 5 uređaja!

U principu sve piše ovde:
Telefon: https://play.google.com/store/apps/details?id=ar.tvplayer.companion
TV: https://play.google.com/store/apps/details?id=ar.tvplayer.tv


Što se tiče kvaliteta slike, uzmi trial npr. Nordic1 IPTV liste i pusti neki 4K kanal u 50 ili 60 FPS. Još bolje skini neki 4K REMUX film (40+ GB) i pusti u npr. nova playeru...
Kod tih filmova bitrate je mnogostruko veći od npr. Netflix ili YouTube 4K ili IPTV sadržaja.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam planirao, uzeh 50c715, po onoj akcijskoj ceni koja je bila aktuelna za crni petak... Stigao fabricki upakovan iz NS u radnju u BG.
Prvo sto sam uradio je update na v653 i reset na fabricko, tako da se nisam bavio uporedjivanjem (mislim da je bila v606 inicijalno).
Ovaj tv mi je zadovoljio sve kriterijume, od dizajna, androida, dijagonale, cene itd... Razmisljao sam o c725 seriji, ali za 20k+ razlike u ceni nisam nasao opravdanje.

Da pomenem da ne koristim ni jednog tv provajdera, vec optiku + maxHD listu za tv kanale. HD kanali izgledaju pristojno, dok u SD reziluciji je znatno losiji prikaz, posebno drecave boje upadaju u oci (ali to je do niske rezolucije) . HDR 4k izgleda odlicno, na youtube i par nekih filmova koje pustih radi testa.

TV sam povezao preko 5GHz WiFi da ne bih provlacio kabal, a trebalo bi da je bolja opcija od eterneta koji je ogranicen na 100mbita.

Nisam primetio da na androidu dolazi veliki broj nezeljenih aplikacija. Evo, nema cak ni web browsera, uglavnom osnovno - youtube, netflix. Instalirao ovaj smart tube sto preporucujete, maxHD aplikaciju za iptv, TVMate razmisljam da kupim (ili ako neko ima neku drugu preporuku?) .

Ono sto bih izdvojio kao najveci nedostatak su svakako uglovi gledanja, koji su po meni KATASTROFA! Tv gledam sa malo vece udaljenosti uglavnom i pod malim uglovima i tu je stanje ok. Medjutim kada se krecem kroz sobu gledajuci u TV, neverovatno koje gubljenje boja i kontrasta na malim promenama uglova. Ok, znao sam da kupujem VA panel, ali ovako lose uglove nisam ocekivao u 2021. god. To je jedino sto bi me sad odvratilo od kupovine ovog modela, da sam primetio u radnji kada sam isao da ga vidim uzivo...
Potpuno se slazem da su uglovi gledanja katastrofa.Ista situacija kod mog tv-a,C715.
 
Користи ли неко Windows 10 опцију wireless display-a у комбинацији са TCL телевизорима?
Мој модел је већ поменути TCL C715, међутим, ја имам проблем, тј не ради ми wireless display.

Све ово покушавам да урадим са лаптопа са кога сам радио wireless display на друге телевизоре и увијек је то радило инстант чим кликнем, на ТВ-у се одобри конекција и посао је завршен.

Са TCL C715 имам проблем.... прво сам примјетио да лаптоп уопште не види овај ТВ иако су на истој мрежи све док на ТВ не уђем у settings-system- advanced settings-wireless display.
Када уђем ту, појави се нова слика на ТВ-у која ме обавести да ТВ има уграђен mirracast и да је тренутно интернет проток преко wifi-ja угашен (јер то ваљда ради ТВ када се уђе у ову опцију).... и тада се кроз Windows 10 појави мој ТВ, да могу да се спојим са њим.
Када кликнем на спајање, оно "крене", на ТВ добијем упит да ли се слажем са конекцијом, кликнем на "у реду"... и то је то, добијем црни екран.
За све то вријеме на Windowsu и даље стоји "connecting to TV..........", а послије 30-ак секунди и безуспјешне конекције долази и порука "couldnt connect to your device, try reconnect through action center".

Зна ли неко нешто више о овом проблему и како да га ријешим?
 
Jel koristi neko HDMI cec na TLC? Ja podesim sve, pojavi mi se novi device uz HDMI1 (gde je inace povezan) sa imenom "EON BOX" ali mi ne detektuje signal. Podesio sam i na EON boxu da koristi CEC. Jel ima neka caka?
 
I krastavac, meni to bode oci. Mozda nije realno toliko veliki problem, ali to je ono kad znas za taj nedostatak, pa ga stalno iznova primecujes. No, mislim ne bih vise o tome, navicicu se na to.
Sve ostalo sto se tice TV-a meni zadovoljava potrebe i zaista ne bih imao neku drugu zamerku. Svakako da je za proporuku kome uglovi nisu presudni.
Ti si jos dobro prosao, zamisli da kupis 65" da bi 95% gledao fudbal, i JEDINO kada gledas fudbal ti je slika losa, odnosno baca neke senke, linije ili sta god...i ne mozes da ne primetis, a sve ostalo vise nego perfektno :(
 
Pozdrav ljudi, izvinjavam se sto izlizanu temu vracam na dnevni red, ali imam neki update pa bih zamolio ako neko moze pripomoci :)
Registrovao sam se na onaj ruski forum i pratio malo temu, dosta ljudi se zalilo na "moj problem" odnosno tokom gledanja fudbala da im slika treperi, ili secka, kasni, baca senke itd...Jedan od korisnika je postovao ovaj video koji dosta bolje opisjue i moj problem.



On je u jednom kasnijem posto objavio da je resio problem ali ne mogu da provalim kako jer je napisao:
"The magic of the
Matrix Massage helped to easily get rid of vertical banding or EGE.
the beauty"
Pokusao sam da ga pitam sta je to "Matrix Massage" ali ne odgovara, takodje jos jedan korisnik ga je pitao, on mu je odgovorio guglaj za proces. Kasnije je postovao
"Once again I was convinced that the so-called "matrix massage" is excellent for EGE and banding. Removed everything that caught my eye.
Excellent" i prilozio 2 slike pre i posle sa ociglednom razlikom.

Dakle pitanje je da li neko zna sta je to "Matrix Massage" i kako to radi???
 
Verovatno se misli na blago trljanje matrice (tj. panela, ekrana). Sećam se da je nekad to spominjano kao navodno delotvorno kod "zaglavljenih piksela" (ali ne i kod "mrtvih"). Par kvadratnih cm pored takvog piksela bi se kružno utrljavalo. Sećam se da sam probao da tako oživim jedan piksel na starom monitoru i - nije imalo nikakvog efekta! :D
Svakako budi oprezan ako pokušaš, nemoj jako da pritiskaš ekran.
 
uffff ma ja sam mislio da je to neki softver ili neki hak...ne pada mi na pamet da trljam ekran, tv je star mesec dana...

Zao mi je samo sto sam odmah podigao softver na v653 koji je poslednji stabilan koliko znam, postoji sansa da je u nekim ranijim varijantama softvera slika bila bolja, jer po radnjama kad smo testirali taj isti model tv-a na jednom su se videle senke na drugom nisu, i moguce da nisu ista verzija....a pre par dana sam gledao na P715 modelu i nije bilo nikakvih senki.
 
Poslednja izmena:
Plazme imaju staklo preko panela, nije moguće masirati piksele. Na poslu imamo jedan TN monitor sa par zaglavljenih piksela, lupiš svakom po čveger i sledećih par sati sve radi kako treba 😁
 
New Android TV user interface is now rolling out more widely in Europe, India

SonyTV.png




 
Poslednja izmena:
Naravno da je Google TV zasnovan na androidu, nisam se dobro izrazio. Ono sto sam hteo reci je da kod nas nisam video TCL Tv sa Google TV-om i da se Televizori za americko i evropsko trziste cesto mnogo razlikuju.
 
Zdravo ljudi, uzeo sam TCL C715 pre par dana i stvarno sam zadovoljan TV-om ali imam jedan problem koji sam danas primetio. Kada pustim bilo koji video fajl sa usb fleske preko bilo kog video playera osim onog sto je instaliran uz tv, podesavanja slike ne funkcionisu(osim brightness). Sta god drugo menjam u podesavanjima TV-a, slika ostaje ista. Probao sam vise video playera(mx player, vlc, nova, kodi) i svugde se isto desava a ne mogu da koristim media player sto dolazi uz TV jer mu je podrska za titilove uzasna i ne pusta sve tipove video fajlova. Da li ima neko resenje?
 
Nazad
Vrh Dno