Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Samo jos jedno pitanje,pokusavam da aktiviram garanciju,popunio sve sto treba ali za potpunu aktivaciju traze sliku fiskalnog i ja uradim upload ali mi izbacuje "internal server error",pa sada ne znam da li ce aktivacija garancije biti ok ili je problem do sajta za registraciju.

zanima me koji je firmware fabricki kada se kupi tv,hteo bih da uporedim da li je mozda vec ubacena novija verzija,cini mi se da je V605 sada na njemu.
 
Poslednja izmena:
^ Koji god da je, ovaj poslednji nije.
Slobodno instaliraj, dobar je firmware, tj. svaki naredni je sve bolji, prosto je čudno kako im je prvi fabrički bio onoliko smeće...
Cika Kure imas li mozda ideju za ovaj problem u vezi garancije? Da li trebam da unzip-ujem ovaj update ili da ga prebacim na flesku kako ga skinem u zip file?
 
Poslednja izmena:
Cika Kure imas li mozda ideju za ovaj problem u vezi garancije? Da li trebam da unzip-ujem ovaj update ili da ga prebacim na flesku kako ga skinem u zip file?
Nemam pojma. Mislim da ti je @ivanvolf najsvežiji sa informacijama oko garancije, njega su nešto silno namučili dok je nije izdejstvovao.

Edit: Kao što je rekao @Stock sve oko update firmware detaljno piše u temi. Vrlo je jednostavno.
 
Ja sam upload-ovao skeniran racun bez problema ali to je bilo pocetkom februara.

tek sada sam uspeo da nakacim file,nije hteo slikan racun nego sam morao da skeniram racun kako si ti rekao i prihvatilo je odmah registraciju.;)

tnx.....:)


edit: da pitam kako da instaliram smart tube next i ADBAppControl,smart tube next je u apk file a ADBApp Control je zip,prebacim sve to na flesku ali ne vidi ni apk ni zip file,pa ako moze mala pomoc oko instalacije.Hvala....
 
Poslednja izmena:
ADBApp Control se instalira na windows os, a smarttubenext APK fajl pokreni u nekom prethodno instaliranom file menadžeru...
npr. Instaliraj Solid Explorer File Manager preko Google Play Store-a na tvom TV-u.

Imaš i MiXplorer v6-57-1 File Manager koji je besplatan samo na XDA, ako nećeš da kupuješ Solid.

ps. Imaš sve u temi lepo objašnjeno, moraćeš da je malo prelistaš :)
 
ADBApp Control se instalira na windows os, a smarttubenext APK fajl pokreni u nekom prethodno instaliranom file menadžeru...
npr. Instaliraj Solid Explorer File Manager preko Google Play Store-a na tvom TV-u.

Imaš i MiXplorer v6-57-1 File Manager koji je besplatan samo na XDA, ako nećeš da kupuješ Solid.

ps. Imaš sve u temi lepo objašnjeno, moraćeš da je malo prelistaš :)
Nasao sam tvoj post kako se instalira ali ne mogu da se povezem sa tv-om,kada kliknem na wi fi u ADBApp nece da se konektuje,tj.ne pronalazi tv i ne pise IP tv-a.🥺
 
Никако да се упишем на тему, још у јулу сам узео TCL C715 50", генерално сам задовољан са ТВ-ом, нисам га превише ни користио до сада, љето па се слабо гледа. :)

Сад видим да је изашла нова верзија 653 па сам је инсталирао.
Јесам ли ја ћорав, или од ове верзије не видим више у опцијама онај preset mod, односно не могу више да одаберем movie mod?
Ручно сам подесио већину параметера, па ћу видјети за дан два како ово изледа.

Такође, требала би ми помоћ, да ли за андроид тв постоји икаква бесплатна VPN апликација која би радила посао да могу да гледам СК канале на ЕОН-у кроз МТС мрежу?
Пробао сам са Cisco-vim Anyconnect, па да се качим на нашу СББ мрежу на послу, али та апликација не постоји за андроид тв..
Мало смара то једино око ограничености самог андорид тв ос-а.
 
Никако да се упишем на тему, још у јулу сам узео TCL C715 50", генерално сам задовољан са ТВ-ом, нисам га превише ни користио до сада, љето па се слабо гледа. :)

Сад видим да је изашла нова верзија 653 па сам је инсталирао.
Јесам ли ја ћорав, или од ове верзије не видим више у опцијама онај preset mod, односно не могу више да одаберем movie mod?
Ручно сам подесио већину параметера, па ћу видјети за дан два како ово изледа.

Такође, требала би ми помоћ, да ли за андроид тв постоји икаква бесплатна VPN апликација која би радила посао да могу да гледам СК канале на ЕОН-у кроз МТС мрежу?
Пробао сам са Cisco-vim Anyconnect, па да се качим на нашу СББ мрежу на послу, али та апликација не постоји за андроид тв..
Мало смара то једино око ограничености самог андорид тв ос-а.
Ima movie mod, jedino kad odabereš da "forsiraš" HDR opciju (ja konkretno to uključim na WIN u display opcijama) nemaš onu standardnu shemu u brightness sekciji već umesto nekih parametara imaš samo neku "dinamic tonal mapping" (ili kako već) opciju.
U klasičnom SDR okruženju u meniju sve izgleda kao do sada, osim Netflixa koji "suspenduje" sve modove podešavanja slike i imaš jedino Dolby dark i Dolby light mod.

Za VPN ne znam, mislim da tu nema valjane, a besplatne varijante, pogotovo ne na androidu. Za WIN se još pronađe ponešto.
 
ProtonVPN jedino što može da posluži od tih besplatnih.
Bolje kupi surfshark ili nordvpn (2.8€ mesečno) regularno na popustu ili za 1-3$ kod "heklera" :)
Možeš i expressVPN ali je on po pravilu najskuplja opcija.

SurfShark izađe 2.5$ mesečno na 2 godine, a imaš i IPVanish koji daje popust i za 1 mesec.

Most VPN providers don't discount their month-to-month offering, but IPVanish is the exception to that rule with a 65% discount on both its 1-month and 1-year plans.
 
Poslednja izmena:
pozdrav,hteo bih da azuriram tcl p715.
fajl koji skinem je u zip formatu.
tako ga i prebacim u tv,ako sam dobro razumeo.
nek mi neko potvrdi.procitao sam celu temu a moram da pitam.
da li je obavezno faktori reset posle update.
http://eu-update.cedock.com/apps/re...F1V653/FOTA-OTA/V8-R851T02-LF1V653.019203.zip
da li je odgovarajuci update za p715
Skines file i prebacis na flesku,ubacis flesku u tv i on pronadje file odmah,samo kloknes na install i to je to,ne prebacujes ga na tv,instaliras ga direktno sa fleske.ja nisam radio reset na C715,nije bilo potrebe i nije obavezno a ako hoces mozes uraditi.
 
Skines file i prebacis na flesku,ubacis flesku u tv i on pronadje file odmah,samo kloknes na install i to je to,ne prebacujes ga na tv,instaliras ga direktno sa fleske.ja nisam radio reset na C715,nije bilo potrebe i nije obavezno a ako hoces mozes uraditi.
Baš to.

Kako ti se čini, da li primetiš poboljšanja od instaliranja novog firmware? Ipak si ti pre toga koristio onu verziju koja dolazi out box?
Ja sa kad nadogradim firware više nemam tako vau utisak kao u početku, jer instaliram svaki novi firmware čim izađe, pa između prethodne i najnovije verzije nisu tako drastične razlike da bih ih primetio. Npr. poslednja baš drastična izmena je bila kad su omogućili onih više podpodeoka na warm-cold skali podešavanje topline slike.

Inače nikako da nameste da je moguće skloniti mute ikonicu sa ekrana kad TV smanjiš na 0.
 
Tu ikonocu nisam primetio jer nisam do sada mutirao tv ali probacu kasnije.sto se tice nkvog firmware-a razlika je ogromna naspram fabrickog.Zvuk je fantastican,bas je odlican kao i jacina tv-a.Osvetljenje sam smanjio na 50% jer je mnogo jako za mene preko toga.Slika je prica za sebe,same boje su perfektne,smart radi odlicno,tj. YT radi bez ikakvog seckanja,brzo i fluidno_Ovaj model je fantastican u svakom smislu reci,stvarno za sada nemam nikakve zamerke.da dodam jos da je sam kvalitet izrade odlican.Sve u svemu odlican tv za male pare,izasao 56400.
 
Moze li neko da mi da instrukcije kako da povezem ADBApp Control sa TV-om?instalirao sam aplikaciju na kompu na kome nemam wi fi,da li onda moram da onstaliram na lap top-u pa da se povezem sa TV-om preko wi fi,kako bi mi izbacio aplikacije koje hocu da obrisem?
 
Tek sam sada mogao da ubacim ip tv-a i proradilo je.Samo jos jedno pitanje u vezi debloat,da li idem na system, users, disable ili deleted,posto mi se kada sam kliknuo systems izbacio 111 app da li za brisanje ili ne ne znam?
 
Sto se tice nove verzije 653... cini mi se da je Netflix poceo da na jedno 2 min zasece na sekund, bilo koji kvalitet videa. Do sada mi Netflix nikad nije zaseckao, pa mi je prva sumnja da je firmware.
 
ProtonVPN jedino što može da posluži od tih besplatnih.
Bolje kupi surfshark ili nordvpn (2.8€ mesečno) regularno na popustu ili za 1-3$ kod "heklera" :)
Možeš i expressVPN ali je on po pravilu najskuplja opcija.

SurfShark izađe 2.5$ mesečno na 2 godine, a imaš i IPVanish koji daje popust i za 1 mesec.
Stock као и увијек прецизан и сажет са инфом, фала. :)
Пробао сам Протон, али као бесплатан даје само неку конекцију на Холандију, а преко ње је исто забрањено гледање ск-а и нова спорт.

Генерално то значи више мање да ми се не исплати користити ЕОН на мтс-овој мрежи, јер евентуално ћу погледати евролигу или неку текму премијер лиге, а да дајем ~30ак еур за плаћени VPN за тих неколико гледања ми се не исплати.
За то ми може послужити и Готит иптв понекада кога свеједно већ имам.
Али баш безвезе то са VPN-ом на андроид тв... ја сам на телефону успио да убацим Cisco Any connect и ради добро, али џаба то све..

Ima movie mod, jedino kad odabereš da "forsiraš" HDR opciju (ja konkretno to uključim na WIN u display opcijama) nemaš onu standardnu shemu u brightness sekciji već umesto nekih parametara imaš samo neku "dinamic tonal mapping" (ili kako već) opciju.
U klasičnom SDR okruženju u meniju sve izgleda kao do sada, osim Netflixa koji "suspenduje" sve modove podešavanja slike i imaš jedino Dolby dark i Dolby light mod.

Za VPN ne znam, mislim da tu nema valjane, a besplatne varijante, pogotovo ne na androidu. Za WIN se još pronađe ponešto.
Не знам шта ми би, или ја нисам видио или стварно није била опција до следећег паљења Тв-а.. али ујутру сам је нормално видио. :)
Видим и да сам чини ми се добио нову опцију у Color секцији... Dynamic color који се пали или гаси. Ја сам га ставио да буде упаљен.
 
Moze li neko da izbaci listu aplikacija za debloat posle novog firmware-a da vidimo sta sve treba od njih da se obrise?tu ne mislim na Disable vec na All app.
 
Ja sam zadovoljan izborom. Od ranije sam upoznat sa android TV na mi box i Nvidia shield i sve radi korektno iako ne toliko brzo. Slika po meni odlična na netflix, eon, hbo go, stremio i smarttube. Jedina moja zamerka stremio ne pušta 4k a normalno radi na mi box-u.
 
Kevi stigao danas C815, TV je odličan, ima vrhunski zvuk i slika je baš dobra za taj cenovni rang. Ažurirao sam software, instalirao EON app i Iris povezo, sve radi odlično.
Na kraju kad sam se zavalio i gledam kanale primetim mrtav pixel, ili grupu pixela u donjem desnom uglu. Kapiram da ovo ne podleže garanciji ali bih svakako mogao da vratim TV u roku od 15 dana. Keva je u fazonu ma šta ima veze njoj i ne smeta a meni sad baš bode oči... Najprimetnije je na svetlim pozadinama.
 

Prilozi

  • IMG_20210922_234506.jpg
    IMG_20210922_234506.jpg
    116 KB · Pregleda: 101
  • IMG_20210922_234434.jpg
    IMG_20210922_234434.jpg
    241.5 KB · Pregleda: 99


Google-TV-remote-next-to-Android-TV-on-gray-background.jpg

Android-TV-remote-keyboard-input.jpg


Control your TV with your phone
Starting today, you can find something great to watch on your Google TV even when the couch has eaten your remote. We’ve built remote-control features directly into your Android phone so you can power on your TV, navigate through your recommendations or even start up your favorite show right from your phone. And you can use your phone’s keyboard to quickly type complicated passwords, movie names or search terms. Try it on your Google TV or other Android TV OS devices by adding the remote tile to quick settings on your Android phone, or by visiting the Google TV app.

 
Nazad
Vrh Dno