Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Nadogradjeno,malo nekoh kozmetickih promena ali radi lagano.jedino imam problem sa bluetooth,nikako ne mogu da uparim telefon sa tv-om,prepozna tv telefon i telefon tv ali nece da se poveze,ne znam sta je problem.🥺
 
Ja sam držao duže dugme na daljincu da bi se baš ugasio, ne ono kao sleep gašenje ili kako već. I onda ubodeš flešku i držiš taster za paljenje na TVu 5 sekundi dok ne krene led da da trepće.
EP660, animacija prilikom paljenja nova, fontovi malo drugačiji, meni u about poredjane opcije drugačije, ostalo manje više isto koliko vidim.
Druze kako da vratim sada da kad ugasim na daljincu da mi se vrati poslednji kanal koji je bio?od update-a kada dam ga ugasio na daljinac,drzao duze i isao na ugasi telefon(tako pise)i isao na ok,tadai se promenila lampica na tv-u.i sada kada palim tv on ocitava prvo tcl pa android pa tek ide na home ikonice,kako da vratim na sleep mod?
 
To mi je ukljuceno ali jednostavno nece da se upali tako,takodje jedino mogu da ga ugasim na daljinac kada pritisnem dugme za gasenje duze i onda na ok.lampica mi onda svetli poslednja.ne znam kako da vratim na sleep mod.
 
Moje iskustvo sa ovom nadogradnjom je loše. Nakon nadogranje čak je sve i bilo prilično ok, samo Kodi je potpuno pobrljavio kod mene. Pomislio sam da bi bilo dobro da tv vratim na fabrička podešavanja, nisam to uradio nakon svih ovih predhodnih nadogradnji.

Nakon resetovanja hdmi ulazi mi ne rade (u gornjem desnom uglu se pojavi rezolucija slike sa frekvencijom ali piše no signal, slika je generalno lošija - svi modovi slike imaju iste postavke , podešavanja se resetuju nakon svakog isključenja i uključivanja televizora, slika na Eon-u je mnogo lošija iako sama aplikacija radi brže, Kodi sam jedva sredio da radi sa elementumom (instalirao sam Kodi 18.9 verziju, to izgleda nema veze sa samom nadogradnjom tv-a ali nema veze, pobrljavio je).

Ne znam šta da radim, najverovatnije ću sačekati neko vreme da vidim da li će uskoro izaći neka nova stabilnija verzija nadogradnje, ovo je izgleda još uvek neka nepotpuna nestabilna verzija puna bagova, bar kod mene je to tako.

Ako toga ne bude, probaću nekako da tv vratim na staru verziju i podešavanja koja su bila mnogo bolja.

Savetujem da ne žurite sa ovom nadogradnjom dok se ne pojavi neka stabilnija verzija.
 
@Osoba A : slazem se sa tobom sto se tice ulaza,sada sam probao usb i ne radi,ne vidi ga uopste.probao sam da uradim restart i sva podesavanja se vrate na fabricka pa se kora ponovo podesavati sve,od slike do zvuka.cini mi se da je A9 radio dosta bolje,bolja slika ke bila,na A11 mi se cini da je malo bolji i ja i zvuk,ostalo dosta bagova kao i na telefonu A11.Los update definitivno.
 
Kod mene na EP 660 proslo bez problema,sve radi,,medjutim kod prijatelja isto ep660 mnogo problema opisanih u predhodnom postu,svasta sam pokusavao ali jednostavno hdmi ulazi mu ne rade,ima total i mts sat prepoznaje kablove da su ukljuceni ali ne baca sliku na tv,pokusao i da vratim stariju verziju ,medjutim nece da pregazi 11-cu ,tako da ostaje da sacekmo neki novi update.
 
Ja sam uspeo da ga vratim na V653, prema nekom uputstvu sa XDA. Hdmi ulazi su proradili, što mi je bilo najbitnije, a i slika je sada dobra kao što je i bila. Tv se nakon celog postupka vraća na fabrička podešavanja, tako da je potrebno ponovo instalirati i deinstalirati aplikacije i podesiti tv.

Ako neko želi, (na svoju odgovornost, naravno) da uradi downgrade svog tv-a, opisaću šta sam ja uradio.

Najpre treba skinuti V650 verziju firmware-a , fajl veličine 1,5GB raspakovati na FAT32 formatirani usb fleš. Dobićete samo jedan fajl Update.img veličine oko 3,5GB. Znači na USB fleški samo treba da bude fajl Update.img.

Nakon toga treba pritisnuti i držati dugme za gašenje tv-a na DALJINSKOM i čekati da se na ekranu pojavi slika

IMG_20211012_160059.jpg
Pritisnuti OK. Tv će se ugasiti, ubacite pripremljenu USB flešku, i pritisnite i držite dugme za uključenje na ZADNJOJ STRANI TV-A nekih 5-10 sekundi, dok lampica sa prednje strane ne počne da trepće.

Tada će započeti postupak, to izgleda ovako, slikao sam dok sam to radio, zlu ne trebalo...


IMG_20211012_150627.jpg


Postupak traje desetak minuta ili nešto manje, ne znam.

Nakon ovoga tv ima V650 verziju A9 firmwarea. Ja sam nakon ovoga ponovo formatirao flešku i na već svima poznat način instalirao V653 verziju, resetovao tv ponovo na fabrička podešavanja i to je to. Sve sada radi savršeno, kao i pre.

Najbolje je da se još pričeka sa prelaskom na A11 dok se ne pojavi neka ozbiljnija nadogradnja, ovo prvo iskustvo je bilo na ivici noćne more, nadam se da će ovo još nekome pomoći... Ako nešto nije jasno pitajte...
 
Pa princip je isti kao i update na A11.morqcu i ja da vratim na V653,ocaj A11 ima mnogo bagova.Videcu kako cu da ga vratim jer mi ne prepoznaje flesku kada je ubacim u usb port.
 
hteo bih vratiti na 650 ali sam video da ima 1,377gb.
1634168553985.png
dali je to ova verzija.
laik sam u ovome.
kako sam razumeo skinam v650 na hard pa raskaujem i prebacim samofile update.img.
podvrdita ako je ta procedura.
hvala
 
Stigao mi danas 55C715, na njemu je stara verzija software V317. Da li mogu odmah da mu stavim V653 (to je valjda poslednja sa A9) ili moram da idem prvo sa nekom starijom verzijom?
 
Meni iskreno A11 radi ok, u EON apk i bolje nego A9.
Naravno preduslov za dobar rad je da se sistem očisti od bloat aplikacija...

Juče je na XDA izbačen spisak aplikacija koje je navodno sigurno disable/reamove na AK11 firmware.

Nisam probao jer sam mnoge od njih već obrisao, a zadovoljan sam kako sve radi, pa svakako neću čačkati.
 

Prilozi

  • TCL_BeyondTV_[Disabled]_17_10_2021_08_13.txt
    1.4 KB · Pregleda: 38
Jel se dešava još nekome ova glupost - imam TCL 50C715 i kada ga ugasim ne mogu više da ga upalim (daljinskim) dok ne izvučem kabal iz zida i sačekam par sekundi da se ugasi bela lampica? Svaki put se dešava isto.
 
Nazad
Vrh Dno