Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
^ Video sam negde su napisali da je v626, negde v625, stvarno ne znam, uglavnom bez obzira na oznaku, to je najnovija verzija firmware objavljena danas.

Važi, ako te ne mrzi, i ako primetiš, postuj utiske, pogotovo ako se menja nešto u modovima, procesuiranju slike, ili ako su dodali neke nove opcije.
 
Ja probao 2x da instaliram zadnji update i neće.
Neće da krene sa ažuriranjem ili?
Jesi li dobro raspakovao zip fajl, treba da dobiješ ovo:
V8-R851T02-LF1V625.018435.zip

Kod mene prošlo bez problema. Nisam primetio neku razliku u odnosu na prethodni V623, možda da su boje bolje, jače u HDR smart modu.
 
Poslednja izmena:
Ja cu instalirati sutra da vidim da li ce se resiti problemi od 623.
Eon pukne, tv se resetuje, yt aplikacija puca, twitch isto.
Sve u poslednja tri dana:).
 
Probao reset nije urodio plodom. Jutros sam pustio novu verziju i uradio reset opet. Za sad izgleda sve ok. EON standardno mrtav konj dok se ukljuci :)
 
^ [Miki] Nisam ispratio koji tv imaš... Na C715 Eon radi odlično još od one verzije v395.

Sa v616 su potpuno rešili drop frames na 4k video sadržajima koji se gledaju preko YT, a sa v620 su dodatli ono fino podešavanje topline boja na ekranu, što je meni lično najdraži update do sada...

EDIT: Miki uradi čišćenje nepotrebnih programa na način koji je @Stock opisao na nekoj od prethodnih stranica, znatno ubrzava responzivnost sistema...
 
Poslednja izmena:
55C715. Eon se ukljucuje minut mozda i duze. Svi ostali programi rade ok - Netflix, YT, Amazon, HBO GO, VLC. Ali eon zlo i naopako.
Sad cu da nadjem na prethodnim stranama sta smem da brisem pa da probam i to.
 
^ Sad sam brojao.
Eon aplikacija na TV, treba 4s da učita profil, i još dodatnih 6-7s dok ne baci sliku (zvuk baci u 3s)...
 
Auh panto je odlicno. Moram pod hitno debloat.
EON je standardni sa play storea, mada ne verujem da je to nesto bitno.
 
^ Bravo, čestitam. Da nemam više profila EON bi ulazio direktno, ovako prvo nudi profil, pa kad izaberem profil ulazi.
 
Nuporedivo je bolje. Sa spiska aplikacija koje je @Stock naveo ostavio sam samo MagiConnect i Gboard, ostalo je sve otislo u kantu.
Load time sa preko minut je pao na 18sec sa sve slikom (zvuk se dobije par sekundi ranije). Neverovatno :). Hvala obojici!
 
Nisam mnogo ni koristio tu opciju, gledanje slika i video klipova sa telefona na TV-u mi je radilo ok dok sam bio u Srbiji.
Takođe i sa PC-a preko Chrome browsera je radilo sve ok.


U toj bloat magiconnect aplikaciji ni screenshot ne radi, tako da mi je bila totalno nepotrebna.
 
Ja opet probao sa dve različite fleške i bez uspeha. Verujem da sam nešto obrisao sa debloat-om i da bi reset pomogao ali niko ne piše šta je poboljšano sa 625 i da li da se cimam uopšte, 623 mi radi odlično.

I jedno pitanje za zvuk, šta ste povezivali od resivera, soundbarova?

Isplati li se uzimati neki soundbar sa eARC-om zbog atmosa i dts-x, jer je izlaz iz TV običan ARC?
 
V625/626 official changelog:

TCL-changelog.png


Download: http://celesw.tcl.com/CSEU TV/Techn...ebsite TV SW/Update-41 RT51 V626/04032021.zip
 
Poslednja izmena:
Po drugi put od kako imam tv 50C715 otkatuje mi optički audio out. Inače, preko njega povezujem pre-amp pa dalje na hifi sistem (PCM je odabran u sistemu Tv-a). Mesec, dva radi kako treba, a onda samo prestane. Oba puta je fabrički reset rešio problem, mada ne znam koliko je to ok rešenje ako sve drugo podesim na tv. Danas sam probao da rešim problem postavljanjem ovog v626 firmvera ali nije pomoglo. Samo fabrički reset. Sva ostala podešavanja i resetovanja nisu dala rezultat.

Zanimljiv mi je ovaj deo da brisanjem viška fabričkih aplikacija, ali od 500 kablova u kući ne nađoh klasičan dupli USB za povezivanje. :rolleyes: Pokušaću to sledeće nedelje kad nabavim kabl, i valjda ostaje da se nadam da optički audio izlaz neće više bagovati.
 
Po drugi put od kako imam tv 50C715 otkatuje mi optički audio out. Inače, preko njega povezujem pre-amp pa dalje na hifi sistem (PCM je odabran u sistemu Tv-a). Mesec, dva radi kako treba, a onda samo prestane. Oba puta je fabrički reset rešio problem, mada ne znam koliko je to ok rešenje ako sve drugo podesim na tv. Danas sam probao da rešim problem postavljanjem ovog v626 firmvera ali nije pomoglo. Samo fabrički reset. Sva ostala podešavanja i resetovanja nisu dala rezultat.

Zanimljiv mi je ovaj deo da brisanjem viška fabričkih aplikacija, ali od 500 kablova u kući ne nađoh klasičan dupli USB za povezivanje. :rolleyes: Pokušaću to sledeće nedelje kad nabavim kabl, i valjda ostaje da se nadam da optički audio izlaz neće više bagovati.
Pozdrav druže,
Ja sam takođe imao takav problem, pisao sam ovde u temi... samo fabrički reset mi je pomagao.
Nakon ažuriranja sistema(od verzije V616) uradio sam fabrički reset i više nikada nisam imao taj problem. Sve je uredu sada sa zvukom preko digitalnog izlaza, trenutno sam i ja na poslednjem apdejtu V626.
 
Nazad
Vrh Dno