Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Čekaj za modele Cx35 iz 2022. godine koji su na platformi MT9615 u ovom tvom linku ne pronalazim konkretno najnoviji firmware V511 za moj model TV-a 65C935 (T615T03), ili negde grešim...

Pogledajte prilog 420936
Не грешиш нигде. Ја пратим за свој C725 модел и ставио сам првобитно само за RT51 платформу линк. А онда, да будем добар, додао и за ове 2 (извор руски 4PDA) контајући да су и за преостале 2 платформе ажурни у постављању фирмвера. Испоставило се да ипак нису.
 
Da li si siguran da ti je model TV-a 43C735???
Jer ako kažeš da si već instalirao prethodni firmware za (V8-R51MT05-LF1V576) onda to nije firmware za modele iz serije C735, već za modele iz serije Pxxx sa ove slike

Jesam, instalirao sam ovaj firmware:
New TCL R51MT05 Platform Google TV Update available in V576.
TV models....P635(EU)/8 & P735 & C635 & 43/50C735......(C64x & P74x & Q73x & QLED770)
V8-R51MT05-LF1V576.021120
Thanks denya87 from 4pda!

Hvala na pomoći i linku! (y) :)
 
TCL 65 C805 test:
 
Stigao mi c735. Koja ste podešavanja stavili za njega? Šta treba isključiti a šta uključiti? Ima i na yt ali sigurno je ovde neko nešto čačkao više i našao bolje.
Buraz, gde si kupio C-735 i koliko si platio? Šta mi možeš reći o tv-u, kako ti deluje? Neke zamerke, pohvale... Kakva je slika na osnovnim kanalima, rts, pink, prva, b92, heppy....?
 
Interesuje me kakav je TCL 43C635 televizor? Da li vredi kupiti ovaj televizor za 32400 dinara? Pronasao sam ga po ovoj akcijskoj ceni, i ta je cena do sutra, inace je 40000 dinara.
Ja sam c635 kupio za roditelje pre nove ali sam ga danas montirao. Kupio sam gore navedeni ali sa dodatnom oznakom X2. Onda video da ima jedan USB manje i jedan HDMI manje od specifikacije televizora koji sam ja platio. Ne znam sta znaci X2 ali obratite paznju. Ako neko zna o cemu se radi molio bi za objasnjenje.
 
ne bi me cudilo da je prodavac uzeo specifikacije sa americkog sajta, gde modeli sa istim nazivom budu bolji, sa vise prikljucaka i to.
hisense to odavno i 100% radi i jos je mnogo skuplji kod nas. nije retko, a ni slucajno da se kupci ovako dovode u zabludu.
 
ne bi me cudilo da je prodavac uzeo specifikacije sa americkog sajta, gde modeli sa istim nazivom budu bolji, sa vise prikljucaka i to.
hisense to odavno i 100% radi i jos je mnogo skuplji kod nas. nije retko, a ni slucajno da se kupci ovako dovode u zabludu.
Problem je u tome sto na TLC sajtu ne postoji TV sa oznakom TLC 43C635X2 a ni na mrezi ne mogu da nadjem spec za taj model. Ostaje mi kad otvore radnju da ih pitam odakle su izvukli ovaj model.
 
Imam pitanje oko EONa i TCL podrške za HLG HDR na Eurosport 4K kanalu. Da li je bitno na kom je HDMI ulazu EON box ili nije? Na LG OLEDu prepoznaje HLG i prikazuje ga, a na TCLu C845 ne. Ako neko ima neku ideju otvoren sam za predloge, hvala!
 
Pozdrav, pre par dana sam kupio 43c635, kod gledanja fudbala kada su igrači u krupnom kadru slika je ok, ali kada je celi teren u kadru i kada se kamera kreće brzo za loptom, slika postaje nekako zamućena (traje par sekundi pa opet slika postane jasna). Da li postoje neka podešavanja kako bi se to sredilo? Hvala.
 
Testirao sam C805 pre neki dan i moje skromno misljenje je da je ovo fantazija. Nisam nista jos podesavao, pustio sam dva filma u 4k i prijatno se iznenadio slikom, a bogami i zvukom. Nisam jos skinuo foliju i zastite sa ekrana jer tek treba da se montira.

IMG_1024.jpeg
IMG_1017.jpeg

Doduse, dok sam pustao John Wick 2, u jednoj sceni, voda je bila cudna, ne znam da li je to do tva ili do snimka, ostavicu link od videa ispod:

 
Kao sto rekoh, nista nisam cackao u podesavanjima nisti znam nesto o tome.

Jel postoji neki tutorial koja su najbolja podesavanja za c805?
 

Motion smoothing works fine for sports programming and video games because of their methods of content recording and/or producing, but we’re used to seeing lower frame rates in many TV shows and movies, most of which are recorded at 24 frames per second.

Može da bude ok za druge stvari, ali za filmove baš smeta oku...
 
Uh kako odvratno izgleda, kako "smooth". Gasite to odmah, nije to za filmove.
Ja se ne bih slozio. Filmovi se gotovo oduvek snimaju u 24 frejma po sekundi, ali se nikada pre, kao poslenjih godina, nisu u ovoj meri pustali na ekranima ovih velicina, sa jakim brightness-om i pre svega (nekada nedostiznim) izuzetno niskim pixel response time-om, koji pojacava efekat slide show-a u odnosu na ono sto vidimo u bioskopima.

Za veci ekran od 32", meni je bez de-juddera nemoguce da gledam film na vecini modernih ekrana (CRT sa inherentnim blurom su bili druga prica). Naravno, zato i postoje podesavanja na vecini modela, koji idu od 1-10. Jos kada krene neki panning shot..... Renda mi mozak.

Po meni je cinema efekat pravi (bar u slucaju LG-a i Samsunga) tek kada je de-judder ukljucen negde od oko 3-5, preko toga se postepeno pojacava smoothness i na kraju ulazi u opera efekat zonu. Ali naravno, svako kako voli. Samo treba dati sansu razlicitim podesavanjima, svakom po koji dan, pa onda doneti sud. I u svetu najvecih poznavalaca materija su misljenja cesto suprotna po ovom pitanju.

Svako oko malo drugacije vidi svet, i guess.
 
Da li moze neko da napise iskustvo sto se tice uniformnosti osvetljenja modela tcl 55c805? Razmisljam da ga uzmem od ovih sto dobavljaju iz Madjarske, posto je poprilična razlika u ceni, a kod njih nema opcije povrata robe u slucaju da se dobije los primerak kao kod nas.. Hvala
 

Iako su podesavanja za C845 moze i za C805.

Meni je slika sa ovim podešavanjima suviše blaga, ja sam stavio ovako:
Za Dolby - Dolby Vision IQ, color tint 45, sharpness 25
Za SDR - Smart HDR, dynamic contrast low, color tint 40, color temp -2, gamma 1, sharpness 30, blur i judder reduction max
Noise reduction i slično sve off
 
Testirao sam C805 pre neki dan i moje skromno misljenje je da je ovo fantazija. Nisam nista jos podesavao, pustio sam dva filma u 4k i prijatno se iznenadio slikom, a bogami i zvukom. Nisam jos skinuo foliju i zastite sa ekrana jer tek treba da se montira.

Pogledajte prilog 421388
Pogledajte prilog 421389

Doduse, dok sam pustao John Wick 2, u jednoj sceni, voda je bila cudna, ne znam da li je to do tva ili do snimka, ostavicu link od videa ispod:



Nemoj se zezati sa folijama, pregrevaš panel...
 
Meni je slika sa ovim podešavanjima suviše blaga, ja sam stavio ovako:
Za Dolby - Dolby Vision IQ, color tint 45, sharpness 25
Za SDR - Smart HDR, dynamic contrast low, color tint 40, color temp -2, gamma 1, sharpness 30, blur i judder reduction max
Noise reduction i slično sve off
Movie mod po meni daje najtacniji prikaz boja, najprirodniji u SDR-u. HDR 10 isto Movie moze i IMAX. Dolby vision IQ za Dolby se i meni svidja jer dobijam tada najvise svetline ali gube se opcije za motion i tada imas soap opera efekat koji ne volim i zbog toga koristim Dolby Vision Bright. U Motion: Blur i judder oba na 1.
 
Nazad
Vrh Dno