Šta je novo?

TCL jeftina klima TAC-12CHSD/LFI

LukasP

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2022
Poruke
1,009
Poena
125
Za dječiju sobu sam kupio jednu od ovih povoljnih klima, možda i najpovoljnija za kuju sam se uspio raspitati da je ok kako radi. U izdanju je frozzinija ali je proizvođač TCL - jeftina klima TAC-12CHSD/LFI.
Ima grijač tacne i wifi. 3.5KW je kao po specifikaciji.Soba je veličine oko 15-16 kvadrata ali kroz vrata dogrijava godnik i spavaću sobu - sve ukupno oko 30tak kvadrata.

Tu mi je ranije bio Hisense energy pro plus koji bio prejak za ovu prostoriju, ne može modulirati ispod 400w i na temperaturama iznad 8 stepeni se gasio i palio po nekoliko puta unutar sat vremena, znači bar 50tak puta u toku dana što me je jako živciralo...

Ono što me je jako iznenadilo je što ova TCL klima kada zagrije spušta uredno na 120w pri vanjskoj oko 13 stepeni i tako održava. Imam finog iskustva sa klimam i znam da modulacija nije najbitnija stvar, ali kada je u maloj prostoriji meni je to bitno. Jutros je upaljena oko 6h a vani je bilo oko 6 stepeni, uredno je zagrijala sobu kroz pola sata, sa 20 na 23 stepena a trosila je oko 300w, sada održava 23.5 sepeni sa 250w potrošnje. Naštimana na 23 stepena 3 crtice.

Za sada mi se čini da auto fan nije precizan ali još ću ispitati detaljnije....
Nisko moduliranje mi je pun pogodak, prije nego što počnete spominjati prohladno pirkanje na ovoj modulaciji, meni to ne smeta, klima ne puše ni u koga, meni je bitno da ona održava zadatu temperaturu.
Vidićemo još kako će se ponašati na hladnijem ali po riječima 2 ljude koji imaju ovi klimu bez problema je grijala i na -10

Ono što mi se još svidja je što je filter u gornjem poklopcu klime, na vrhu klime, ne zavlači se ispod prednjeg poklopca, te je vađenje daleko lakše i brže i nema šanse da se dodirne izmjenjivač...

Plaćena 300e u BiH + ugradnja120e, uredno vakumirano i ostalo sve po pravilima. Vanjska za sad nečujna ali još ćemo da vidimo na većoj modulaciji.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-28-16-36-19-008_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-02-28-16-36-19-008_com.tuya.smart.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 57
Za te novce, da imaš grijač + wifi, stvarno je "no brainer" kupovina, pogotovo ako je uglađena i fino radi, To je zapravo nevjerovatno dobra kupovina, i još je R32,
Može li da upišeš pokoje iskustvo do kraja sezone grijanja?
 
Naravno, zato sam otvorio temu.
Pisacu ovih dana kako se ponasa, trebalo bi biti oko nule narednih dana pa cemo viditi.
Mada pravi test je na -15 :)
 
Kod nas u CG isto oko 300e za keš. U mojoj firmi TV koje smo prodali jedino TCL nijedan se nije vratio na reklamaciju. Ako i klime tako prave, veoma ozbiljna kupovina.
 
Kod nas u CG isto oko 300e za keš. U mojoj firmi TV koje smo prodali jedino TCL nijedan se nije vratio na reklamaciju. Ako i klime tako prave, veoma ozbiljna kupovina.
pa eto ovo je baš budžet model, mislim da bi mogao poslužiti fino ako se stavi u zahvalan prostor. Samo da ne bude kvarljiv. Ovi majstori mi rekoše da ih dosta prodaju pod frozzini i još neku lijevu marku i da nisu imali reklamacija ništa posebno, kažu najviše problema sa LG i gree (za gree sam se iznenadio ali vjv jer se prodaje u najvećem broju)
 
Kod nas jedino taj model i ima sa i bez wifi, razlika 20e. Ima i još jedan, ono kao, Breezless varijanta koji je skuplji 110e.
 
Za dječiju sobu sam kupio jednu od ovih povoljnih klima, možda i najpovoljnija za kuju sam se uspio raspitati da je ok kako radi. U izdanju je frozzinija ali je proizvođač TCL - jeftina klima TAC-12CHSD/LFI.
Ima grijač tacne i wifi. 3.5KW je kao po specifikaciji.Soba je veličine oko 15-16 kvadrata ali kroz vrata dogrijava godnik i spavaću sobu - sve ukupno oko 30tak kvadrata.

Tu mi je ranije bio Hisense energy pro plus koji bio prejak za ovu prostoriju, ne može modulirati ispod 400w i na temperaturama iznad 8 stepeni se gasio i palio po nekoliko puta unutar sat vremena, znači bar 50tak puta u toku dana što me je jako živciralo...

Ono što me je jako iznenadilo je što ova TCL klima kada zagrije spušta uredno na 120w pri vanjskoj oko 13 stepeni i tako održava. Imam finog iskustva sa klimam i znam da modulacija nije najbitnija stvar, ali kada je u maloj prostoriji meni je to bitno. Jutros je upaljena oko 6h a vani je bilo oko 6 stepeni, uredno je zagrijala sobu kroz pola sata, sa 20 na 23 stepena a trosila je oko 300w, sada održava 23.5 sepeni sa 250w potrošnje. Naštimana na 23 stepena 3 crtice.

Za sada mi se čini da auto fan nije precizan ali još ću ispitati detaljnije....
Nisko moduliranje mi je pun pogodak, prije nego što počnete spominjati prohladno pirkanje na ovoj modulaciji, meni to ne smeta, klima ne puše ni u koga, meni je bitno da ona održava zadatu temperaturu.
Vidićemo još kako će se ponašati na hladnijem ali po riječima 2 ljude koji imaju ovi klimu bez problema je grijala i na -10

Ono što mi se još svidja je što je filter u gornjem poklopcu klime, na vrhu klime, ne zavlači se ispod prednjeg poklopca, te je vađenje daleko lakše i brže i nema šanse da se dodirne izmjenjivač...

Plaćena 300e u BiH + ugradnja120e, uredno vakumirano i ostalo sve po pravilima. Vanjska za sad nečujna ali još ćemo da vidimo na većoj modulaciji.
Sta je sa Hisense-om :)?
 
Nista ukratko, juce je potrosila grijuci sobu i ostatak koji sam spominjao 2.5kwh za 8 i po sati rada (od 6 ujutru do pola 9 uvece). Nije se nikako gasila, temperatura je bila od 5 jutarnjih do nekih 13 po danu.
Održava dosta precizno što mi je bitno, zadano 23 a ona odrzvala 23.4 - 23.6.
Jutros sam pratio kada se upalia, vanjska je oko 6, u sobi je bilo 20 stepeni, ona upaljena i digla potrosnju kroz par minuta sa 300 na 700w i nakon 20 minuta je zagrijala na 22 stepena potrosnja 300w, i sad nakon sat ipo vremena je 23 stepena i trosi 200w.

Ovo su sad neki detalji oko kojih se inace ne zamaram ali eto cisto da ispratim u pocetku kako se ponasa, u globalu sam bas iznenadjen. Volio bih da zahladi da vidim kako ide sa defrostom
 
Osim što te je hisense nervirao, da li je više i trošio pod sličnim vremenskim uslovima?
 
Osim što te je hisense nervirao, da li je više i trošio pod sličnim vremenskim uslovima?
Ne mogu uporediti po minusima jer tcl imam od nekidan, ali hisense je jako efikasan, cop 4.3 i mislim da ce na minusima biti daleko efikasniji

medjutim u ovih par dana dok je temperatura od 5 do 12 stepeni je gotovo ista potrosnja, hisense je trosio oko 3kwh po danu, a frozzini oko 2.5 (zadnjih 10tak dana je slicna temperatura a 4 dana je tcl kod mene)

Mislim da je hisensa zeznulo to gasenje jer kad se upali krece sa 700w pa kroz par minuta spusti na 400...

Glupo mi vise pricati za ovako jeftinu i klimu losih specifikacija ali evo danas je najvisa 9 stepeni i evo za 10h rada je potrosila 2kwh, trenutno vuce 140w, ja se ne mogu nacuditi...
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-02-17-22-11-601_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-02-17-22-11-601_com.tuya.smart.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 35
Molim za pomoć, kod nas u Srbiji nalazim samo ovaj model (TCL TAC-12CHSD/XA73IFS ELITE),
koji je sličan tom tvom modelu koji si kupio u BIH. Da li se radi o i sličnom proizvodu? Hvala na velikoj pomoći
 
Molim za pomoć, kod nas u Srbiji nalazim samo ovaj model (TCL TAC-12CHSD/XA73IFS ELITE),
koji je sličan tom tvom modelu koji si kupio u BIH. Da li se radi o i sličnom proizvodu? Hvala na velikoj pomoći
Po specifikaciji to je ista klima, po slikama isto izgleda a i slicna je cijena
 
A ova,"plaši" me to lite u imenu?

TCL klima inverter AC-12CHSD/XA73IF ELITE lite

 
Molim za pomoć, kod nas u Srbiji nalazim samo ovaj model (TCL TAC-12CHSD/XA73IFS ELITE),
koji je sličan tom tvom modelu koji si kupio u BIH. Da li se radi o i sličnom proizvodu? Hvala na velikoj pomoći
Da li je to ova klima što je kolega pitao,zbog tog lite u imenu?
 
Ma nije lite nego elite. Elite je kao elitna jaca slicno kao kada u nazivu ima rijec premium, ekspert pro itd... Ugl to je skoro ista klima
 
Jel imaš neko mišljenje o ovoj lite,vredi li kupovati?Treba mi za prelazni period,neću se zimi grejati.Prostorija oko 40m2.Trenutno imam neku NEO ima 20 godina :) radi ok i ona,nego računam da su ove novije efikasnije.
 
Za 300 eura, bez obzira da li je Lite ili elite...
Na sreću nema više jakih zima, inače bi većina ovakvih klima postala lite
 
Jel imaš neko mišljenje o ovoj lite,vredi li kupovati?Treba mi za prelazni period,neću se zimi grejati.Prostorija oko 40m2.Trenutno imam neku NEO ima 20 godina :) radi ok i ona,nego računam da su ove novije efikasnije.
Ne znam sta bi ti rekao, na papiru su slicne, cisti sumnjam da ima neke znacajne razlike... Ako imas sta izolacije ili je stan, ne bi smjelo biti problema za prelaza
 
Imam ja TCL T-PRO, ona je malo skuplja i ima opciju brezeless
Ona ima rupicaste usmerivace smera duvanja koje moze potpuno da zatvori i onda duva kroz rupice.

Koliko se secam kada sam kupovao lite verzije nemaju wi-fi, inace su iste.
 
Nazad
Vrh Dno