Šta je novo?

TCL jeftina klima TAC-12CHSD/LFI

Mali apdejt
Jutros je 1 stepen, svih ovih dana nocna nije isla ispod 5-6 i penjala se do 13-14

Na 1 stepen vanjske trosi 310w, sa 21 stepen je za nešto manje od sat vremena digla na 22.9 u sobi. Vrata su i dalje otvorena

Prethodnih 4-5 dana nije prešla 2kwh potrosnje po danu za po oko 15h rada dnevno
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-05-06-52-00-714_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-05-06-52-00-714_com.tuya.smart.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 72
Dobro zvuči.
Moglo bi lagano i da je ne isključuješ uopšte, da radi sve vreme.
 
Naravno, zato sam otvorio temu.
Pisacu ovih dana kako se ponasa, trebalo bi biti oko nule narednih dana pa cemo viditi.
Mada pravi test je na -15 :)
1709635110637.png

Ne znam odakle si ali za ljude iz BG-a -5 max treba da se gleda neka efikasnost

Ovo su minimalne / maximalne srednje vrednosti najverovatnije, od '91 do '20
 
Ja sam iz Drvara, BiH. Nekada je važilo da su zime baš snježne i oštre ali zadnjih par godina snijega nije ni bilo....nikako. Ove zime je par dana bilo -9 noćna i to je to.
 
Nisam siguran da se srednje vrednosti temperature uklapaju u priču o grejanju i klimatizaciji.
Ne bih voleo čak ni srednje da se smrznem ili ne daj bože, srednje skuvam.
 
Pa gasim je preko noci jer tu djeca spavaju a ne spada preko noci temperatura za vise od 2-3 stepena. Kada je minus onda obicno ostavim da odrzava 19-20tak stepeni
Kad tako malo troši u 15m2 šta je gasiš potrošićeš 1kw. Drugo po tvom pisanju klimu si skoro ugradio pa ta klima minuse nije videla.
 
Kad tako malo troši u 15m2 šta je gasiš potrošićeš 1kw. Drugo po tvom pisanju klimu si skoro ugradio pa ta klima minuse nije videla.
Ne znam zasto bi mi radila po noci kad sama temperatura opadne bez klime za 2-3 stepena max, pa ne moze se spavati na iznad 20. I da je ostavim ne bi se palia, ostavljam po noci samo kad su minusi.

U prvom postu sam napisao i sve objasnio, brate procitaj, ugradjena skoro, opisao sam ponasanje na trenutnoj temperaturi, hvalim kako moze nisko modulirati i to je to. Upravo tim rijecima sam i napisao, ostaje viditi kako ce i da li ce moci podnositi minuse...
 
moze koja slika spoljne jedinice ?
koliko vidim to bi trebalo biti isto kao TCL TAC-12CHSD/XA73IF ELITE LITE ?
 
 
Ja sam mislio da svi to znaju 😳 Nije teško povezati. Nego ranije, pre godinu dana si već snimao neku Frozzini klimu, kakva su iskustva sa njom?
 
Ta je otisla kod staraca. 18ka skoro ista kao ova samo veca i bez wifi, 35kg vanjska. Odlicno me sluzila, grijala 35-40 kvadrata na -19 bez muke
 
Nista problematicno, znala je na jedno sat i po kada je velika vlaga, ali odradi za nekih 5-6 min. Ima grijac tacne pa se led nije nikad hvatao
 
Imaš li podatak o modulaciji, koliko je nisko ide ta osamnaestica? Kakva je što se tiče buke? Koliko troši grejač? Pretpostavljam da stalno radi na minusu.
 
Imaš li podatak o modulaciji, koliko je nisko ide ta osamnaestica? Kakva je što se tiče buke? Koliko troši grejač? Pretpostavljam da stalno radi na minusu.
Ne radi stalno na minusu grijac. Pali ga samo tokom defrosta. Pa imam fino iskustvo sa njim, znaci on mi je grijao veci dio stana, tj gdje se boravi vise, dnevni boravak + kuhinju i hodnik, sve onako otvoreno -okon 40kv. Nema izolacije osim ploče i citav jedan zid od 6m su veliki prozori, obicni PVC.
Po toplom vremenu je mogao spustiti do nekih 270w na grijanju max. Na -19 mi je vukao 1200w to se sjecam ali mi ukupna dnevna potrosnja nikada nije presla 24kwh ni na tim velikim minusima.
Npr na -5 sjecam se da je vukao oko 700w itd... Okacicu na dnu potrosnju po mjesecima za tu kvadratiru poslednjih godinu dana, samo zanemari sadasnji mart.

Neki nedostaci koji meni nisu uopste pravili problem ali su prisutni su:
-auto fan loš, stimam rucno
-ponekad ne zapamti krilca vec po paljenju spusti skroz dole
- kada prebacuje plin u defrostu malo je glasno
-na modulaciji oko 850-900w kompresor je znao brujati pa se malcice znalo cuti i unutra kad je mrtva tisina ali srecom samo na toj modulaciji, i nekako se nije dugo zadrzavao na njoj inace se nije cula

Ona prosla zima je bila onako bas oštra kod mene i izgurala je uredno, ja pripremio pelet za ispomoć ali ga upalio nisam
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-07-06-23-29-559_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-07-06-23-29-559_com.tuya.smart.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 52
mozda ogranicavanje kompresora ??
probaj grejati na max pa prati potrosnju kada smanjujes. Kod mene na vivax 09 auji imam u procentima isto od 30 do 100% pa obara max opterecenje
pitanjce da li je uspeo neki defrost od sada cuje li se mozda skljockanje ventila kad prebacuje i sustanje kad pusta gas? ako je moguc defrost na plusu
 
mozda ogranicavanje kompresora ??
probaj grejati na max pa prati potrosnju kada smanjujes. Kod mene na vivax 09 auji imam u procentima isto od 30 do 100% pa obara max opterecenje
pitanjce da li je uspeo neki defrost od sada cuje li se mozda skljockanje ventila kad prebacuje i sustanje kad pusta gas? ako je moguc defrost na plusu
Imao sam oko 2-3 stepena jutarnju ali nije bio nijedan defrost...
Danas je malo zahladilo, dnevna nije prelazila 5, a ujutru bi trebalo biti nesto malo minusa pa cu pokusati ispratiti...
 
Izgleda da GEN mod jeste ogranicenje snage na zadati procenat.
To ako radi kako treba, moze da bude odlicno za hladjenje malih prostora. Nema sibirskog vazduha, i ne zavisis previse od "pameti" same klime. Mislim, ako ona moze dobro da modulira i precizno odrzava temperaturu, odlicno, svaka joj cast, ali ja bih uvek voleo da imam opciju da joj potpuno zabranim da ide preko 30%.
Bas dobra fora, ako radi kako treba.
 
Izgleda da GEN mod jeste ogranicenje snage na zadati procenat.
To ako radi kako treba, moze da bude odlicno za hladjenje malih prostora. Nema sibirskog vazduha, i ne zavisis previse od "pameti" same klime. Mislim, ako ona moze dobro da modulira i precizno odrzava temperaturu, odlicno, svaka joj cast, ali ja bih uvek voleo da imam opciju da joj potpuno zabranim da ide preko 30%.
Bas dobra fora, ako radi kako treba.
Bas cu isprobati na grijanju pa javim
 
Nista se ne mjenja sa ukljucivanjem GEN opcije pa sam malo cackao i izgleda da to imaju samo neki malo skuplji TCL modeli sa pro u nazivu...

Nadao sam se da ce biti minusa, tj. najavili su ali nocas i jutros 1 stepen.
Klima i dalje prikicno nisko modulira, upaljena u 6 jutros, nakon sat vremena soba zagrijana na 24 a klima radi na 300w,
Juce je jutarnja bila 2 stepena a nije prešla 5 preko dana, klima potrosila 3.8kwh ili 250w po satu, s obziorm da je to postala prosjecna zimska temperatura meni je ovo top

Defrosta nema, nije velika vlaznost...
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-08-07-06-50-500_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-08-07-06-50-500_com.tuya.smart.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_2024-03-08-07-06-55-125_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-08-07-06-55-125_com.tuya.smart.jpg
    31.1 KB · Pregleda: 35
Trenutno na akciji kod nas, (36,000 din)
Jel to ovaj model?
 
ima po 34 i nesto na cetri mesta za kes pogledaj na eponudi
ja uskoro uzimam za 3x3 sobicu ali na rate pa nema za mene 34 i nesto :)
 
I dalje mi ova klimica nije jasna. Znam da nije neki minus ali bolje klime su mi vise trosile...
-1 vani (na balkonu a evo kolega mi javlja da mu u autu pokazuje -3) a ona zagrijala za sat vremena i odrzava, 340w potrosnja
Konstantno su sirom otvorena vrata od sobe i 1.5m preko puta hodnika sirom otvorena spavaca soba
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-14-06-08-52-929_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-14-06-08-52-929_com.tuya.smart.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 20
Daikin za narod :)
Neznam kako je oko buke ima li nekih krckanja, sustanja, zujanja nestro sto bi smetalo da se spava u toj prostoriji dok radi.
 
Nazad
Vrh Dno