Šta je novo?

Tasker - saveti i trikovi (Lista u prvom postu)

Pa postoji ono 'in range', povremeno skenira BT, kad vidi da je u dometu, ostavi BT uključen.

Mada, možda je stvarno jednostavnija opcija držati BT stalno uključen.
 
Auto speech daily forecast - Trazeci po forumima nista od ovog nije radilo uz malo muke napravio za one koje imaju ostecen vid . Evo example ako neko hoce da nadogradjuje ili ima bolje resenje samo napred . http://vocaroo.com/i/s1R7oq9uP86W
 
Lock your applications

Description – Password protected apps, you don’t want other to use.

In the profile section > Click on + sign > application > select the applications you want to lock

Now create a new task > click on the + icon > Display > Lock > Enter the password

----------

Silent Incoming calls by turning your phone

Description – If you are in the meeting and receive a call, you can quickly put your phone in silent mode, by changing its screen orientation to face down. (In most Android pressing volume key also silent incoming calls )

Profile > State > Sensor > Orientation > face down

New task > click on the + icon > Audio > Silent Mode > On

----------

Keep Screen On

Description – Temporary disable the automatic screen off, when you use reading apps like pocket or reddit. This way, you don’t have to touch the screen frequently.

Profile > Application > Select the apps, for which you want to keep screen ON.

Set up new task for this profile > Give it a name > click on the + icon > Display > Display timeout > increase the time limit to your desire level.

----------

Change wallpaper Automatically

Description – Your phone will automatically change the wallpaper in every 2 hours.

Before we start, collect all your images (that you want to set as wallpaper) under one folder. They need to have the same file extension for all pictures and file name should follow a sequence like IMG01, IMG02 and so on.

Profile

Context 1 > Time > Set ‘from’ and ‘to’ value as you like and repeat every 2 hours.

Context 2 > State > Display > Display State > ON

Task

Action 1 > Variable > Variable Randomize > give a name to your variable let say %Random, min =1, Max=total no of images you have

Action 2 > Display > Set Wallpaper > paste the path of your folder, followed by %Random and then image extension. For instance, it should look something like this sdcard/DCIM/Camera/IMG%Random.png
 
Poslednja izmena:
Disable lock screen in Home

Description – When at home, your lock screen is disabled. But when you go out, the lock screen is activated.

You will need secure settings plugin for this. And it only works with PIN. Although you don’t need a rooted android but make sure secure settings has access to your device lock screen. See gif.

Create an entry task called ‘Lockscreen OFF’ and an exit task ‘Lockscreen ON’ and then we will link them to Profile.

Tasks

Task -> Lockscreen ON >Action > Plugin > Secure Settings > Password/PIN > Disable > Save

Task -> Lockscreen OFF > Action > Plugin > Secure Settings > Password/PIN > Enable > enter your pin and save changes

Profile

C1 > State > Net > WiFi Connected > Tap on the magnifying glass to select your home SSID. Now select entry task as Lockscreen OFF and exit task as OFF.

----------

Jessy Pinkman!

Description: When you bring your device near magnets (like speakers) it will play this music file from breaking bad. But what is the use of this profile? Well nothing, not everything has to be useful.

All credit goes to Reddit user farki.

Profile

C1 > State->Sensor->Magnetic field > from 300 to any

Tasks

A1. Increase media volume

A2. Music play ‘Yeah B****h! Magnets.
 
Poslednja izmena:
Auto rotate screen for certain apps

Watching a video on YouTube or using your Office app is often best done in landscape mode. Tasker can toggle “Auto-rotate” on for you automatically once you open the app.

Steps:

Create new profile, select application then choose your desired app.
Create a New task and tap the “+” icon. Select “Display” then set “Display Autorotate” to ON.

----------

Enable WiFi when at Home

Context: State –> Cell Near

Tap the “Start” button and move around your home as your area may be covered by several cells (the “<” sign represents the tower you’re currently connected to). You may stop it after few minutes.

Action: Net –> WiFi

----------

Automatically switch profiles in certain areas

The same way as I showed you above, how to enable WiFi when at home, you can do the same for switching profiles as well, like when you’re in your college, office or anywhere.

Context: State –> Cell Near
Action: Audio –> Silent Mode

This is not very accurate though, and you can use GPS (Context: Location) instead for this. Warning: It may use more battery.

----------

Use it as a Location Based Reminder Tool

Context: Location

Action: Phone –> Send SMS.

Number: Add your own number

Message: “You gotta buy Milk dude!”

You also need to add a time for this. Tap the context again to add another context:

Time –> Due Time. Done!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Kako da namestim Tasker da pri povezivanju bluetooth tastature automatski prebaci na external keyboard helper tastaturu? Inače koristim SwiftKey... Naravno i ako moze da nakon gašenja bluetooth-a vrati na SwiftKey.
Namestio sam u profilu state /net/bluetooth connect, našao Mac bluetooth tastature ali sada ne znam kako da namestim da automatski bira external keyboard helper...
Hvala unapred
 
Pozdrav,
Kako da namestim Tasker da pri povezivanju bluetooth tastature automatski prebaci na external keyboard helper tastaturu? Inače koristim SwiftKey... Naravno i ako moze da nakon gašenja bluetooth-a vrati na SwiftKey.
Namestio sam u profilu state /net/bluetooth connect, našao Mac bluetooth tastature ali sada ne znam kako da namestim da automatski bira external keyboard helper...
Hvala unapred
Ajde da sam sebi odgovorim :) (ne moze edit...)
Problem resen instaliranjem plugin-a secure settings (bez toga ne moze)...
Ide se na novi profil, state, net, BT connected...u polju za adesu ukucati mac tastature
Zatim, new task, krstite ga nekako :), plusic i odaberite plugin-secure settings... zatim u conf s.setingsa se ide na input method i tu izabere external keyboard helper (naravno SAVE)
Ovo je postupak za automatsko biranje external keyboard helper-a pri povezivanju bluetooth tastature... da bi se vratila difolt tastatura nakon gasenja bt-a ide se na add exit task i zatim ponavlja ceo ovaj proces samo sto se na kraju odabere difolt tastatura... to je to
Nadam se da sam nekom pomogao ;)
Uzdravlje
 
Kako da podesim da kad sam nakacen na bluetooth, automatski odgovori na poziv nakon 5 sekundi npr.?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Jel moram biti konektovan kada ovo radim?
Ne vidim gde je ovo Add context...

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Ne moraš.
Pritisneš na profil i zadržiš, pa na add

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ajde da prekopiram i ovde pitanje, pošto u android temi za aplikacije i nisam imao neke pomoći već samo savet za tasker. Da li bi moglo ovo da se sredi?

Treba mi neka aplikacija za notifikacije. Hoću da sredim npr ako mi neko šalje preko wa 5 poruka za redom da mi zvoni samo jednom. Mislim da je na chromi bilo tako nešto u podešavanjima da ne zvoni posle prvog obaveštenja nekih 10, 20 sekundi, tako nešto...
 
Ne moraš.
Pritisneš na profil i zadržiš, pa na add

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ja idem ovako: state-net-BT Connected i onda stavim ime(recimo My Radio). Kad to odradim moram da idem back i onda mi automatski ponudi da dodam New task, ne mogu da izadjem još jedan korak da bih kliknuo i zadržao na profilu jer će ga obriše.

Sent from my SM-T365 using Tapatalk
 
Ajde da prekopiram i ovde pitanje, pošto u android temi za aplikacije i nisam imao neke pomoći već samo savet za tasker. Da li bi moglo ovo da se sredi?

Treba mi neka aplikacija za notifikacije. Hoću da sredim npr ako mi neko šalje preko wa 5 poruka za redom da mi zvoni samo jednom. Mislim da je na chromi bilo tako nešto u podešavanjima da ne zvoni posle prvog obaveštenja nekih 10, 20 sekundi, tako nešto...
ja sam to sebi pravio za Pushbullet ali on za razliku od wa ima svoj add-in za tasker
verovatno to može sa https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joaomgcd.autonotification
naime:
prijem poruke detektuje profil koji pokrene task koji napravi neki delay (5-10 sec ili koliko već odrediš) nakon toga pusti ton za poruku (naravno, u wa podesiš da nema ton za poruke)
u prvom redu task mora da isključi profil, a u poslednjem da ga ponovo uključi
 
Ja idem ovako: state-net-BT Connected i onda stavim ime(recimo My Radio). Kad to odradim moram da idem back i onda mi automatski ponudi da dodam New task, ne mogu da izadjem još jedan korak da bih kliknuo i zadržao na profilu jer će ga obriše.

Sent from my SM-T365 using Tapatalk
Napravi neki task bzv, pa se onda vrati i uradi kao što sam rekao

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma nema šanse, napravim task ali posle opet nema Add context, incoming call... Glup sam izgleda ili to ne može na mom fonu. Hvala u svakom slučaju...

Edit: Ipak sam na kraju uspeo, bez onog uputstva samo redom poredak događaje i šta želim da se dogodi...
55815752982c106d02816f4a54da645b.jpg


Edit2: Jel tehnički izvodljivo da se preko tastera podesi da npr. kada udjem u kola on sam prepozna i uključi bluetooth (nešto kao cell near, vidim da ima bluetooth near ali ne znam dal je to izvodjlivo).

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Super, radi sve kako treba?
Ne razumem, kako misliš preko tastera?
To za bt near, mora bt da bude uključen, što ti se ne isplati.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma mislio sam preko tasker-a, nego me tastatura ispravila.
Izgleda da sam uspeo i ovo BT near. Podesio sam kao na slici i čim pridjem autu, on pokušava da se konektuje i čim uključim radio on se nakači. Videću samo dal ce uspeti posle da se skine sa BT kada se odaljim od kola.
e6ffb9bfee5ebc3d01b54e6be588983a.jpg


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
A čekaj, mora bt da bude uključen, ili jok?
Super si to napravio, može sa taskerom šta hoćeš da napraviš :)
Za šta koristiš secure settings?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Isključen BT na fonu i isključen radio u kolima(preko koga radi BT). Kada sam blizu kola(samo što to blizu i nije bas blizu - moram da proverim, za sada hvata i na 20,30m što mi i ne odgovara jer neće da ga isključi posle) on sam uključi BT na fonu i pokušava da se nakači na radio u kolima. Čim uključim radio, on se konektuje i ovo drugo što sam namestio, kada primim poziv da ga automatski primi nakon 3sekunde.

Edit: secure settings koristim za dosta stvari, nekako mi se čini (a možda se i tripujem) da kad podesim kroz njega, uvek rade task-ovi.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možeš da staviš npr ako se ne konektuje u roku od 20s npr, da isključi bt sam :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako to?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Uh, raspisah se baš i skontah na kraju da ne može tako.
Ideja mi je bila da napraviš wait 20s, pa napraviš varijablu neku i dodeliš joj vrednost varijable bt status, i posle sa if samo proveriš stanje te varijable, ako je connected onda super, ništa ne radiš, ako je not connected onda gasi bt.

E, sad, problem je što je ta varijabla on ili off, a ne kako sam ja mislio. Tako da ne može taj način.

Da l' nema nešto u secure settings u vezi sa bt-om?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne znam te variable i to sa "if".
U secure setting ima samo osnovno on/of. Sigurno mora kroz te variable ili "if" da bi radilo.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Jednostavno, koristiš ako želiš da proveriš nešto, i da uradiš nešto ako je uslov ispunjen ili nije ispunjen.
Problem je što ne postoji varijabla koja će da proveri da li je bt connected ili not connected, na raspolaganju imamo samo da proveri da li je on ili off.

Mora da postoji način, videću malo po netu kad stignem.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ali problem je i ako on shvati da se nije konektovao i ako ga isključi, on će ponovo da proba da se konektuje jer je u "blizini" uređaja. I tako u krug...

Sent from my SM-T365 using Tapatalk
 
Kako si stavio da detektuje tu 'blizu' lokaciju?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam stavio state near Bluetooth i njegov naziv (My Radio) a vidim da i kada ugasi BT on opet pokušava a nisam odlazio daleko od kola da bih proverio.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno