Šta je novo?

Targo Telekom

Posto je jacina oko 95% a kvalitet samo 10-30%, nije cudo sto je pikselizacija prisutna. Moras to da vidis sa njima. Probaj da ih dobijes preko telefona, ili preko maila: targo.podrska @ targotelekom.rs (ako to jos radi) Meni su sa ovog maila odgovarali pre nekih godinu dana.

Da se problem nije pojavio nakon ovih sneznih padavina? Mozda im je sneg napadao na SAT antene, jer pretpostavljam da vecinu kanala primaju preko satelita? Mada, verujem da bi imali probleme pikselizacije i na analognom signalu...
 
Posto je jacina oko 95% a kvalitet samo 10-30%, nije cudo sto je pikselizacija prisutna. Moras to da vidis sa njima. Probaj da ih dobijes preko telefona, ili preko maila: targo.podrska @ targotelekom.rs (ako to jos radi) Meni su sa ovog maila odgovarali pre nekih godinu dana.

Da se problem nije pojavio nakon ovih sneznih padavina? Mozda im je sneg napadao na SAT antene, jer pretpostavljam da vecinu kanala primaju preko satelita? Mada, verujem da bi imali probleme pikselizacije i na analognom signalu...

Na frekvencijama do 28. digitalnog kanala rade odlično sa kvalitetom oko 95%, ali je potpuni pad kvaliteta od 30. kanala pa na dalje. Pisao sam sam im polovinom decembra i nema odgovora. Moraću da odem do njih. Da li ovakav tehnički problem može biti zbog tv-a?
 
Ne verujem da je do TV aparata. Ili je loš spoj kablova, ili sam signal. Kad bi samo mogao da proverim sa još nekim da li ima slične probleme. Ali Trgovaca je sve manje :-(

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Moja pozicija je blok 28 Nbg. Pa tu ako nekog nađemo da nam kaže kakav je dtv 30>>>
 
Jel vam radi targo? Lampica internet na modemu sija ali internet ne radi.
 
Juče 09012018/16:25 nema net. Tv signal radi. Status modema ok, tj njihov server ka netu je aut. Kontaktirao sam danas i kažu da je problem struja. Očekivali danas da reše, ali evo još ništa.
 
Juce, sada je to vec preključe, je bio 9.1.2019. :d
 
Svaka vam cast na strpljenju koje traje vec godinama.
 
Ovog trena su uz velike napore otklonili kvar i net je proradio (bez promene parametara).
 
Ne bi bas reko da nisu promenili parametre dobio sam Beotel.net ip adresu. Jel to beotel kupio targo ?
 
Opaaa. Doduše ja bih voleo da ih neko kupi, šteta da propadnu. Pogotovo ako cenovno i paketima ostanu OK. Oni su JEDINI koji puštaju TV preko optike, bez onih odvratnih uređaja koji se kace na LAN (na ONT imaju RF izlaz).

Ko god da ih kupi, samo da sve to zadrži, i ako cenovno i dalje budu OK, eto mene ponovo kod njih čim poprave kvar.

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Oko 15:00 stigla targova ip adresa ali nece neke sajtove da otvara. Probao sam i dns 8.8.8.8 i 8.8.4.4 da menjam ali nista...
 
Stigao net ali imam čudan problem, laptop pokazuje da nema interneta, tj. da je DNS problem, dok telefon normalno hvata wifi
 
Oni su JEDINI koji puštaju TV preko optike, bez onih odvratnih uređaja koji se kace na LAN (na ONT imaju RF izlaz).
Нису једини, постоје и други оптичари који дају ONT са RF излазом мада и код мене, без таквог ONT-a, RF иде из медиа конвертора, значи на један крај улази оптички кабл, на други излази RF који иде у телевизор. Лан иде посебно.
 
Ne znam gde je to "kod tebe" ;) ali sam mislio na ove "jace" igrace u BG-u - mts i Orion, za SBB ne znam ali verovatno i kod njih posto vec imaju svoje EON uredjaje.

Ne znam da li si bio na Targo Telekomu - ODLICAN sistem (mislio sam "standardan" za optiku, ali sam se ubrzo razocarao) - sa ONT-a direktno RF izlaz, a sa njega standardno RF kabliranje. Znaci, mozes da imas analogne i DVB-C signale na svim televizorima, i jos je sve to bilo otkljucano.

Ma, bili su odlicni - zato su ih i ubili ovi jaci i "veci" igraci...
 
Написао си JEDINI па сам то коментарисао. Свако има свој начин како му иде телевизија, ако неко гура IPTV онда иде преко лана, ако не онда како год. Код мене а и још неких сличних овде је исто, из медиа конвертора или из ONT-a иде RF кабл где год хоћеш. Иде и аналогни и дигитални на колико хоћеш, није ограничено (бар не за сада) на одређен број телевизора.
ТТ је био на малој територији и није баш имао прилике да се шири јер су престале повољности за јефтино полагање каблова. Зато бар овде постоје многи који то раде и не обазиру се на велике играче.

Наравно да ће велики играчи да се боре против конкуренције, увек су велике рибе гутале оне мале, све док не налете на удицу.

ТТ је одавно стао и све предности су сада скоро смешне.
 
Нису једини, постоје и други оптичари који дају ONT са RF излазом мада и код мене, без таквог ONT-a, RF иде из медиа конвертора, значи на један крај улази оптички кабл, на други излази RF који иде у телевизор. Лан иде посебно.

Cisto informacije radi - o komprovajderu je rec...?
 
Ugovori su vam verovatno svima već istekli, kad ste voljni da trpite sve češće probleme je li cena baš povoljna pa ih vredi i pored tih problema istrpeti ili je upitanju da nemate uopšte drugih opcija sem mts sa adslom do 10/1 koji ama baš svi imaju ko opciju.Ako nije tajna koliko plaćate mesečno.
 
Ja sam sa Traga otišao tek kada su im presekli optiku ka meni a oni nisu imali mogucnosti/volje da je poprave.

I dalje mi je žao što nisam na Tragu, jer iako sada imam "stabilniji" net, i dalje je po kvalitetu Targo bio bolji, upload veći. Kada Targo radi, onda radi ko sat. Problem je kada se desi neki problem, nema ko da ga sredi...

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Nije tajna ja placam 2400 din za paket tv i net 24/12. Imas i one koji ne placaju a koriste targo i cim nesto ne radi odma targo ne valja. U staroj pazovi imas samo mts i raspali kopernikus. Jedina opcija sto bi mogla da prodje je telenor ili vip ali su im mali paketi 150gb i 200gb sto je malo za kucni net
 
Nije tajna ja placam 2400 din za paket tv i net 24/12. Imas i one koji ne placaju a koriste targo i cim nesto ne radi odma targo ne valja. U staroj pazovi imas samo mts i raspali kopernikus. Jedina opcija sto bi mogla da prodje je telenor ili vip ali su im mali paketi 150gb i 200gb sto je malo za kucni net

Da li imaš smetnje (pikselizaciju) na digitalnim kanalima 30. pa na više? Da či ti sada radi net?
 
Od 09.01. Targo uglavnom ne radi.Kratko je radio sa Beotelnet IP a potom opet nista.Od juce je naizgled sve ok ali vecinu sajtova ne otvara (recimo Google,YT..) Preko Operinog VPN-a radi sve, sto bi trebalo da znaci da im ne valja DNs?Kako je kod ostalih korisnika?Neki info iz Targa?
 
Net sad gledam radi. A TV cu proveriti posle 15.00 ne koristim trenutno targo tv. Na kopernikusu sam
 
Nazad
Vrh Dno