Šta je novo?

Targo Telekom

Dali je nekom proradio targo posle kvara od pre 10 dana?

Pa napisao sam da je meni proradio, ali neke sajtove ne otvara npr: rs.N1.com i još neke. Ali meni (za razliku od "cmiro"), rade www.polovniautomobil.com, www.sk.com. SVE sam proverio, menjao, podešavao, IP, DNS, reset, google IP, neće pa neće. ALI kada mi je komšo pozajmio net drugog operatera na probu, SVE radi (naravno na mnogo manjim brzinama od Targa). Moram opet da pišem meil Targu, možda će da izvrše neke korekcije, pa da opet radi sve besprekorno, kao i pre tog Je....g prekida. Radije bih da oni vrate na stanje pre prekida nego da se bakćem sa VPN-om.
 
U ponedeljak veče (21.01.19) ni jedan od ovih sajtova nije dotupan:
gledajseriju.com, filmowood.com, gledalica.com, filmovi.infopult.net, filmovi24h.com, gledal-online.com, andrija-i-andjelka.com, filmotopia.org... Danas počnem da sastavljam meil za Targo i preko VisuaRoute uzmem da proverim na kojim adresama blokira, (rekoh da im pomognem), kad ono svi sajtovi lete ko munja-rade odlično. Ko zna, nek objasni šta je ovo i koji bi mogao biti razlog? Takođe sam proverio, sve što ide preko neke od sbb adresa, 100% blokira (već je neko to takođe ustanovio).
 
Njihov (Targov) DNS , možda ima neki kesh za ove lokalne rute (SBB mreža je loklna za naše područije) a ovi SBB nešto menjali a ovi nisu pustili da se to ažurira, vrlo neprofesionalno i amaterski da im tako net radi.
Uglavnom meni i dalje na poslu ne radi, pa se snalazim preko TunnelBear VPN-a.

@Targoljub: trebalo je bar da im pustiš mail i pitaš zašto recimo , www.polovniautomobili.com ili https://www.sk.rs/forum/ nerade.
Oba su na SBB, a siguran sam i drugi koji su na SBB sigurno ne rade.
 
@Targoljub: trebalo je bar da im pustiš mail i pitaš zašto recimo , www.polovniautomobili.com ili https://www.sk.rs/forum/ nerade.
Oba su na SBB, a siguran sam i drugi koji su na SBB sigurno ne rade.

Pustio sam im meil kompletno kao i ovde na forumu uz tvoj dodatak i naveo sam im adresu koja blokira: 82.117.193.221 (peer.AS31042.sbb.rs). Ako bi imao neko tamo, da to sada pogleda, verovatno bi se našlo rešenje.
 
Na rutingu svih navedenih sajtova za filmove i serije, koji nisu radili juče, a sada rade, nema sbb adresa.
 
Isto mogu da potvrdim da su proradili, 10 dana ni je radilo ništa što je na hostovano na SBB-u ili što se ruteruje preko SBB-a.
Sad rade sajtovi koji su na SBB
https://www.sk.rs/
https://sbb.rs/
itd.

Hvala svima koji su ih cimali mailom ili kako god.
 
Sad proveravam, izgleda da je sve proradilo. Malo da sačekam da vidimo da li je stabilno, pa da im potvrdim da sve radi i da se zahvalim. Verovatno smo i mi malo pomogli!
 
Kod mene U staroj pazovi ne radi.

Instaliraj VisualRoute 2010 - Lite Edition, ukucaj adresu koja ne radi i vidi gde će da zapne (na kojoj adresi nema prolaz -data loss 100%). To onda u mejlu pošalji Targu ([email protected]). (Vidi gore.) Baš to smo uradili, pa je posle proradilo. Možda je to razlog, ko bi ga znao (imaju samo 4 zaposlena i bez servisa su - kažu da po nekad zamole bivše servisere da im pomognu).
 
Ovo sam našla u poslednjem izveštaju, stečajnog upravnika za Targo, oktobar-decembar 2018.g:

Одбор поверилаца је доставио стечајном управнику Одлуку КОЈОМ ЈЕ ДАО САГЛАСНОСТ СТЕЧАЈНОМ УПРАВНИКУ ДА МОЖЕ ДА ЗАКАЖЕ
ПРОДАЈУ СТЕЧАЈНОГ ДУЖНИКА ЗА 28.03.2019 МЕТОДОМ АУКЦИЈСКЕ ПРОДАЈЕ.Стечајни управник ће приступити постуку обавештавања и
оглашавања продаје сагласно Закону о стечају.
 
I meni su rekli da se nadaju da će u martu da se stečaj okonča, pa ako bude sreće da se krene napred.
 
Zvanicno 28. marta prodaja. 19 miliona eura pocetna, pa valjda ce neko da kupi...

link
 
heheh mozda - da nisu kupili one televizije ;) msm to bi bilo logicno... da su u to ulozili, ali ne i u Srbiji.
 
Sta je 19-20 milki za mts da iskesira... no ne treba im opticka mreza, imaju svoju, ne trebaju im ni ova lokalna opticka instalacija koja je vec postavljena... mozda kupi sbb (AKO mu budu dozvolili) ili Orion... ko zna...
 
VOleo bih da ih neko kupi - steta bi bilo da ovo sve propadne. Ipak ima tu mnogo cega sto nije za bacanje...
 
Telekom kupio Radijus Vektor i AVcom. Tako da Targo ih slabo interesuje izgleda.
 
Zdravo svima,
Danas je bila licitacija za prodaju targa, ima li neko informaciju da li je prodat?
Hvala.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Targo, šta to beše...?
 
Danas ostao bez internet signala, tv radi. Ima li jos neko isti problem, ako nas jos ima na Targu?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zovi Orion i proveri mogu li ti oni uvesti net kroz tt opticki kabl...
 
Neverovatno ali istinito - Targo je prodat po pocetnoj ceni od 19.000.000EUR! U toku narednih mesec dana dovrsice se postupak preuzimanja. Kupac je investicioni fond, a o njihovim daljim koracima jos nema informacija.
U svakom slucaju, prodaja potvrdjuje da ova mreza ima ozbiljan kapacitet i veliku vrednost uprkos svemu sto je pratilo Targo od pocetka. Sad ce se videti kojim ce putem nastaviti, ali treba znati da je i dalje, uprkos stecaju u trajanju od 4 godine i svim nevoljama, to najozbiljnija opticka mreza u Beogradu, kojoj se jos nisu ni kvalitetom ni kvantitetom priblizile velike kompanije, a narocito su cenom dalekom od Targove ponude.
Malo sam pristrasan jer znam sta sam sve uz Targo prosao, pa sam hteo da podelim sa vama ovu informaciju, zbog onih koji su bili dobronamerni, ali i zbog raznih trovaca koje sam ovde video...
 
Nazad
Vrh Dno