Šta je novo?

Targo Telekom

Inače povodom pinga u igricama - za one koji imaju problema - jeste li zvali/pisali tehničkoj podršci i rekli tačno šta vam ne radi?

Pre par meseci bilo je problema sa WoT-om, ping je u jednom trenutku sa uobičajenih 30-40ms naglo skočio na 50-100. Javio se call centru, uskoro su me zvali iz tehničke podške, ja im kažem igram to i to, naglo se povećao ping ka tim serverima, oni kažu nema problema, proveriće. Za 10ak minuta zvali ponovo, rekli da proverim i sve je bilo OK.

Isto je bilo i za par sajtova koji su imali loš odziv, zvao, oni sredili rute i posle je sve bilo ok.

Ne verujem da ijedan ISP ima kod sebe instalirane sve online igrice i da stalno gleda koliki je ping gde - ako imate problema, pišite ili zovite tehničku podršku, javite im gde je problem.

Neverovatno kako ljude ne mrzi da kucaju pola strane kukajući, a kod dođe do opisa problema napišu dve reči - ne radi. Deo mog posla je tehnička podrška za zaposlene u mojoj firmi i ništa više ne mrzim od toga kad mi neko samo napiše - ej imam problem, al ne znam da ga opišem. Ovo je pre svega tehnički forum i ponašajte se shodno tome, dajte što više informacija na osnovu čega nešto može da se zaključi, a u ovom slučaju, pošto znam da iz TT-a prate ovu temu i pomogne.

@turbostribor: za WoT je definitivno TT dobar provajder, kaži koje igre igraš, na koje se servere kačiš, IP adrese ako imaš i koliki odziv dobijaš, a koliki ljudi sa ADSL-om?
 
Igram bf2, S.k.i.l.l. igrao sam i arctic dok je postojala, ponekad opicim lol (mada tu ping i nije bitan toliko).Problem je u tome da je ka serverima ping recimo kada sam dobio targo bio ispod 30ms(za bf2 recimo a bio je nizi i u lol-u) i tracert je davao manje od 10 hopova ka serverima.E posle u zavisnosti od dana tracert cas ide jednom rutom, cas drugom rutom ,cas preko telie,cas preko inerruta ili kako se vec zove.Evo nisam igrao koji mesec i sada ruta ide preko svajcarske ifrancuske za nemacku i ocajna je konekcija "worpuju" mi igre i td. I da zvao, sam tehnicku podrsku par puta i ranije i lik mi je samo objasnio da oni nece da menjaju rute manuelno svakako i da njihovi ruteri sami biraju putanje.Na moje pitanje zasto su nekada pingovi manji i zasto ti manji pingovi korespondiraju sa kracim rutama mi nije dao odgovor...toliko o strucnoj i usluznoj tehnickoj podrsci kada sam ja u pitanju...sa druge strane ti kazes da su ti poravili ping( i verovatno promenili rute) na osnovu tvoga jednog poziva. Da su u mom pitanju uradili bilo sta slicno ili makar pokusali sigurno moj prethodni post ne bi zvucao tako kako je zvucao...sta vise veerovatno bih bio jako zadovoljan...ovako ...sta da kazem, ocigledno ti imas bolji tretman.Mozda imas neki jaci paket? :)
 
Raskini ugovor i pređi kod nekog drugog, i rešena stvar. Sa SBB-om ćeš se usrećiti, veruj mi.
Ne mogu da raskinem ugovor.Potpisao sam na dve godine.I bili su sjajni sa pingovima prva dva meseca posle toga ocaj.Zasto? Ne znam.Na zalost nemam mogucnosti za sbb tu gde zivim sada.
 
Inače povodom pinga u igricama - za one koji imaju problema - jeste li zvali/pisali tehničkoj podršci i rekli tačno šta vam ne radi?

Pre par meseci bilo je problema sa WoT-om, ping je u jednom trenutku sa uobičajenih 30-40ms naglo skočio na 50-100. Javio se call centru, uskoro su me zvali iz tehničke podške, ja im kažem igram to i to, naglo se povećao ping ka tim serverima, oni kažu nema problema, proveriće. Za 10ak minuta zvali ponovo, rekli da proverim i sve je bilo OK.

Isto je bilo i za par sajtova koji su imali loš odziv, zvao, oni sredili rute i posle je sve bilo ok.

Ne verujem da ijedan ISP ima kod sebe instalirane sve online igrice i da stalno gleda koliki je ping gde - ako imate problema, pišite ili zovite tehničku podršku, javite im gde je problem.

Neverovatno kako ljude ne mrzi da kucaju pola strane kukajući, a kod dođe do opisa problema napišu dve reči - ne radi. Deo mog posla je tehnička podrška za zaposlene u mojoj firmi i ništa više ne mrzim od toga kad mi neko samo napiše - ej imam problem, al ne znam da ga opišem. Ovo je pre svega tehnički forum i ponašajte se shodno tome, dajte što više informacija na osnovu čega nešto može da se zaključi, a u ovom slučaju, pošto znam da iz TT-a prate ovu temu i pomogne.

@turbostribor: za WoT je definitivno TT dobar provajder, kaži koje igre igraš, na koje se servere kačiš, IP adrese ako imaš i koliki odziv dobijaš, a koliki ljudi sa ADSL-om?

Evo napisao sam ispod (iznad) koji su otprilike problemi,ali sada videh i ovaj tvoj drugi post.Ne znam koji su serveri kada je lol u pitanju jer mislim da su uvek neki razliciti ali recimo meni cesto kada se ucitava pokazuje oko 50ms(a na pocetku kada sam tek dobio targo je bio oko 30ms) dok drugu sa sbb-a daje oko 30ms a ortak sa adslom je negde oko 40ms.Mada lol navodim kao primer jer ga i ne igram nesto, nebitan mi je.Kada sam tek dobio targo meni je ping bio nesto manji od 30 ms na nekoliko bf servera u Nemackoj na kojima sam igrao .U igricama kao sto je bio Arctic combat i sada Skill, ne vidi se broj nego se veza prikazuje bojom zelena(najbolja veza),narandzasta, crvena.Tu je cesto bilo samo zeleno ranije u Arcticu,a kasnije je znalo cesto da bude narandzasto, u Skillu je cestio bilo narandzasto dok je drugu sa nekog kablovskog provajdera (igra covek iz Beceja)bilo zeleno.Bf 2 nisam picio par meseci ali kada sam probao juce bio je sjajan ping oko 35 ms ka serveru na kome cesto igram posto tamo imam dosta prijatelja a danas oko 50 ms. IP toga servera je 188.40.93.133 I tacno je tako ,te su rute ocigledno preopterecene.Evo screen shota od danas popodne i jednog sada napravljenog.
bedni targo.png
bedni targo 2.jpg

Vidis kako na hopu 7 i 8 pingovi zabadaju kao ludi? Zasto je to tako? Da im nije bas ta ruta koju su izabrali preopterecena na tamo nekom serveru u Svajcarskoj(hop 7 i 8)? I zasto uopste ide tom budjavom rutom da je krajnji ping 50ms?A pre nekih skoro godinu dana ping je ka tom serveru bio neka dva meseca konstantno manji od 30 ms? E vidis kao sto me ni sada nije mrzelo tebi da kuckam mene ne mrzi ni da to sve objasnim ponovo njihovoj tehnickoj podrsci.I ako je kao sto tvrdis tebi podrska pomogla,i doslovce sredila konekciju i pingove ka tacno odredjenim serverima koje si im ti naveo( a to meni zvuci toliko neverovatno dobro da zalazi u temu SF-a) i ako kao sto kazes neko od njih uopste i gleda ovaj thread ovde na forumu hajde da napravimo jedan mali eksperiment. Ja cu danas pozvati targo i pozaliti im se, a cim me kontaktira tehnicka podrska ja cu sve ovo da im objasnim usmeno i poslacu im i mail pismeno i cak cu i da im ukazem na tvoj i moj post ovde. I ako oni meni srede rutu i ping ka tom jednom serveru na kome sada picim bf2 (188.40.93.133) ja cu ovde javno da ih nahvalim i okacim screen pinga i tracerta ka tom serveru. Nadam se da ce ping da bude namanje kao sto je bio i na pocetku kada sam dobio targo tj negde oko 30 ms ili nesto manje. I sto je najvaznije ostacu njihov verni (I VRLO zadovoljni korisnik) sa nadom da ce i u buduce ako dodje do nekakvog pogorsanja u ovoj ili nekoj drugoj igri koju ja volim da igram oni opet tako reagovati.Tebi cu takodje biti vrlo zahvalan sto si me svojim postom i ispricanim iskustvom sa targom naveo da pokusam jos jednom sa njihovom tehnickom podrskom da resim problem :)
 
Dobio sam poziv danas od Targo telekoma. "Dobili su potvrdu od menadžmenta da će priključenja početi od februara, pa evidentiraju ko je zainteresovan da sačeka." Ja ću sačekati... nisam imao vremena da pitam što se čeka do februara.
Kad si se prijavio I sta su ti tacno rekli?
Da li su nudili neke besplatne mesece ili popuste?

Da li je jos neko dobio ovakav poziv od Targa?
 
Dobio poziv danas. U februaru ce biti prikljucenja. Razlog: problem sa uvozom tehnicke opreme(ont). trebalo bi da im stignu u februaru. ne znam da li ce biti isi proizvodjac.
 
Hmm, to su svakako dobre vesti, ako se pokažu kao istinite naravno.

Sada, pitanje je zašto tek februar, da su samo ont uređaji u pitanju moglo je to još ranije, verovatno se tada očekuje konsolidacija u poslovanju.
A pretpostavljam da treba naći nove ljude koji će instalirati tj. montirati opremu po stanovima. Uostalom vreme će pokazati...
 
Sada, pitanje je zašto tek februar, da su samo ont uređaji u pitanju moglo je to još ranije, verovatno se tada očekuje konsolidacija u poslovanju.
A pretpostavljam da treba naći nove ljude koji će instalirati tj. montirati opremu po stanovima. Uostalom vreme će pokazati...

U zivotu nista ne zavisi samo od tebe, vec za mnogo toga moras da cekas na druge. Oni ne narucuju 2 ont-a, vec na hiljade, a ni tom proizvodjacu najverovatnije nisu jedine musterije. Da bi se nesto proizvelo treba vremena i oni sigurno znaju i zasto je to tako i zasto nije drugacije.
Mozda bi bila prigodnija pitanja ovoj drzavi zasto smo cekali sa tom tehnologijom do sada, zasto nam je internet 5 puta skuplji nego u susednoj Rumuniji i zar je trebao Slovenac da dodje da nam postavi fiber. Posle se zalimo na male plate i los kvalitet proizvoda i usluga, a nista niko ne radi, svi bi da imaju cenovnik i ugovor na 2 godine koji obavezuje samo klijente.
 
Evo napisao sam ispod (iznad) koji su otprilike problemi,ali sada videh i ovaj tvoj drugi post.Ne znam koji su serveri kada je lol u pitanju jer mislim da su uvek neki razliciti ali recimo meni cesto kada se ucitava pokazuje oko 50ms(a na pocetku kada sam tek dobio targo je bio oko 30ms) dok drugu sa sbb-a daje oko 30ms a ortak sa adslom je negde oko 40ms.Mada lol navodim kao primer jer ga i ne igram nesto, nebitan mi je.Kada sam tek dobio targo meni je ping bio nesto manji od 30 ms na nekoliko bf servera u Nemackoj na kojima sam igrao .U igricama kao sto je bio Arctic combat i sada Skill, ne vidi se broj nego se veza prikazuje bojom zelena(najbolja veza),narandzasta, crvena.Tu je cesto bilo samo zeleno ranije u Arcticu,a kasnije je znalo cesto da bude narandzasto, u Skillu je cestio bilo narandzasto dok je drugu sa nekog kablovskog provajdera (igra covek iz Beceja)bilo zeleno.Bf 2 nisam picio par meseci ali kada sam probao juce bio je sjajan ping oko 35 ms ka serveru na kome cesto igram posto tamo imam dosta prijatelja a danas oko 50 ms. IP toga servera je 188.40.93.133 I tacno je tako ,te su rute ocigledno preopterecene.Evo screen shota od danas popodne i jednog sada napravljenog.
Pogledajte prilog 125575
Pogledajte prilog 125576

Vidis kako na hopu 7 i 8 pingovi zabadaju kao ludi? Zasto je to tako? Da im nije bas ta ruta koju su izabrali preopterecena na tamo nekom serveru u Svajcarskoj(hop 7 i 8)? I zasto uopste ide tom budjavom rutom da je krajnji ping 50ms?A pre nekih skoro godinu dana ping je ka tom serveru bio neka dva meseca konstantno manji od 30 ms? E vidis kao sto me ni sada nije mrzelo tebi da kuckam mene ne mrzi ni da to sve objasnim ponovo njihovoj tehnickoj podrsci.I ako je kao sto tvrdis tebi podrska pomogla,i doslovce sredila konekciju i pingove ka tacno odredjenim serverima koje si im ti naveo( a to meni zvuci toliko neverovatno dobro da zalazi u temu SF-a) i ako kao sto kazes neko od njih uopste i gleda ovaj thread ovde na forumu hajde da napravimo jedan mali eksperiment. Ja cu danas pozvati targo i pozaliti im se, a cim me kontaktira tehnicka podrska ja cu sve ovo da im objasnim usmeno i poslacu im i mail pismeno i cak cu i da im ukazem na tvoj i moj post ovde. I ako oni meni srede rutu i ping ka tom jednom serveru na kome sada picim bf2 (188.40.93.133) ja cu ovde javno da ih nahvalim i okacim screen pinga i tracerta ka tom serveru. Nadam se da ce ping da bude namanje kao sto je bio i na pocetku kada sam dobio targo tj negde oko 30 ms ili nesto manje. I sto je najvaznije ostacu njihov verni (I VRLO zadovoljni korisnik) sa nadom da ce i u buduce ako dodje do nekakvog pogorsanja u ovoj ili nekoj drugoj igri koju ja volim da igram oni opet tako reagovati.Tebi cu takodje biti vrlo zahvalan sto si me svojim postom i ispricanim iskustvom sa targom naveo da pokusam jos jednom sa njihovom tehnickom podrskom da resim problem :)

Generalno rute se menjaju samo kad postoji potpuni prekid konekcije ka odredjenom AS-u tj. hostovima unutar njega.
To se prosto ne radi kad je problem u zagusenju(u ovom slucaju kod Svajcaraca).
Znam da je bzvz ali tako je. U svakom slucaju, nemas sta da izgubis ako ih pozoves i objasnis problem.
 
A svakako postoji i ona opcija da drzava iz nekog razloga koci uvoz ONT-a.

Ja doduse nemam nikakvih problema (da kucnem u drvo) ali cujem da je kod nekih tragedija. Pominje se bankrot itd ...
 
ne koci drzava nista, Targu je odbijen neki veliki kredit, a vec imaju jedan koji moraju da vracaju i zato je stalo. Od nekih drugara sam cuo (nisu iz Targa ali dobro poznaju IT situaciju kod nas) da ce Targo verovatno biti prodat do kraja ove godine i da ce novi gazda krenuti sa nabavkom opreme i sl.

Ako su lagali mene...
 
^^ oni to kupuju na pola 'iljade :D

Ako su stvarno menjali rute zbog nekog korisnika (fizicko lice) koji je prijavio veci ping u igrici, to ne mozes da ocekujes ni u jednom isp-u.
 
ne koci drzava nista, Targu je odbijen neki veliki kredit, a vec imaju jedan koji moraju da vracaju i zato je stalo. Od nekih drugara sam cuo (nisu iz Targa ali dobro poznaju IT situaciju kod nas) da ce Targo verovatno biti prodat do kraja ove godine i da ce novi gazda krenuti sa nabavkom opreme i sl.

Ako su lagali mene...

A ima neke logike ...

Mogu ti reci da nebi voleo da moram menjati meni na NBG sve radi extra. A tek mi je stigao prvi racun i to na 160kinti za 2 dana u junu!
 
E moj Slobo, znaš li šta je za kineza porudzbina od par hiljada bilo čega?
 
^^ oni to kupuju na pola 'iljade :D

Ako su stvarno menjali rute zbog nekog korisnika (fizicko lice) koji je prijavio veci ping u igrici, to ne mozes da ocekujes ni u jednom isp-u.

Zato sto menjanje ruta pomogne jednom korisniku ali napravi problem sa jos 5 korisnika.
 
Ovaj Soboslikar je baš veliki optimista. Inače ne želim "da komšiji crkne krava" odnosno neću da targo propadne i bude prodat za bagatelu nekom ko ništa neće uložiti i samo će muzati firmu.
Ali treba biti realan. Vidi se da firma puca po svom šavovima, da smanjuju radno vreme call centra, da otpuštaju radnike i da puno ljudi koji su potpisali ugovor za priključenje neće skoro biti priključeni.
I onaj što misli da je proizvođač ONT-a problem ili država nekako stopira uvoz opreme živi u velikoj zabludi. Kao kupuju na nekoliko hiljada ONT-a. Pa ako kazem kinezu treba mi 2000 ont-a u roku od nedelju dana kinez ce da ih napravi samo treba sve to platiti. Problem su pare eto šta je problem.
 
Poslednja izmena:
Pa ako kazem kinezu treba mi 2000 ont-a u roku od nedelju dana kinez ce da ih napravi samo treba sve to platiti. Problem su pare eto šta je problem.
Svako razmislja na svoj nacin. Ako imaju gresku u proizvodu, onda prvo moraju da je otklone pa tek onda da nastave proizvodnju. A da je bilo gresaka u radu, u to smo se uverili kod azuriranja firmvera.

Ja stvarno ne mogu da vas razumem, kazete da neko ko je ulozio 40 miliona u mrezu nema para za rutere ? Gluposti. I sta je problem sto sam napisao da su u pitanju hiljade ? Pa vec su prikljucili 3000, nece valjda sad da naruce samo 2 komada ?
 
Svako razmislja na svoj nacin. Ako imaju gresku u proizvodu, onda prvo moraju da je otklone pa tek onda da nastave proizvodnju. A da je bilo gresaka u radu, u to smo se uverili kod azuriranja firmvera.

Ja stvarno ne mogu da vas razumem, kazete da neko ko je ulozio 40 miliona u mrezu nema para za rutere ? Gluposti. I sta je problem sto sam napisao da su u pitanju hiljade ? Pa vec su prikljucili 3000, nece valjda sad da naruce samo 2 komada ?

Ma mozda 5 ili 10 ... xD

Salim se naravno! Koga briga ustvari gde je problem. Meni je makar bitno dali je istina da im se smesi bankrot , jer mi se neda ponovo kod sranjavog Vektora.
 
Svako razmislja na svoj nacin. Ako imaju gresku u proizvodu, onda prvo moraju da je otklone pa tek onda da nastave proizvodnju. A da je bilo gresaka u radu, u to smo se uverili kod azuriranja firmvera.

Ja stvarno ne mogu da vas razumem, kazete da neko ko je ulozio 40 miliona u mrezu nema para za rutere ? Gluposti. I sta je problem sto sam napisao da su u pitanju hiljade ? Pa vec su prikljucili 3000, nece valjda sad da naruce samo 2 komada ?

Ti i dalje razmišljaš veoma optimisticki. Ne mogu da isprave grešku u software-u 4 meseca? Ma daj. Kao prvo software mora da se testira pre nego što se pusti update što oni ocigledno nisu uradili. A i kad su već požurili sa update-om i napravili njesra ta greška mora da se otkloni u razumnom roku od 2-3 dana MAX. Ako ne mogu da isprave grešku nek menjaju dobavljača ONT-a. A čekaj ne mogu nemaju para...
 
Generalno rute se menjaju samo kad postoji potpuni prekid konekcije ka odredjenom AS-u tj. hostovima unutar njega.
To se prosto ne radi kad je problem u zagusenju(u ovom slucaju kod Svajcaraca).
Znam da je bzvz ali tako je. U svakom slucaju, nemas sta da izgubis ako ih pozoves i objasnis problem.

Pa da i meni to nekako logicno zvuci da nece da se cimaju oko jednog servera za jednog usera ...to je nemoguce,ali posto je mighty78 rekao kako su na njegovu primedbu njemu bili smanjeni pingovi u roku od 10 minuta ,ponadao sam se da ce mozda nesto i moci da se uradi.Kako god danas sam zvao targo negde oko 6 i cekao sam 35 min da se javi slobodan operater ali niko se nije javio :/.Probacu opet sutra i svakako cu im saopstiti u cemu je problem. A zasta je AS skracenica? Verovatno access nesto? :)
 
Pa da i meni to nekako logicno zvuci da nece da se cimaju oko jednog servera za jednog usera ...to je nemoguce,ali posto je mighty78 rekao kako su na njegovu primedbu njemu bili smanjeni pingovi u roku od 10 minuta ,ponadao sam se da ce mozda nesto i moci da se uradi.Kako god danas sam zvao targo negde oko 6 i cekao sam 35 min da se javi slobodan operater ali niko se nije javio :/.Probacu opet sutra i svakako cu im saopstiti u cemu je problem. A zasta je AS skracenica? Verovatno access nesto? :)

Pa nije za jednog korisnika, jel znaš koliko ljudi igra WoT - pogledaj temu samo ovde na benchu. Inače WoT meni od početka radi super, 30-40ms je neki stanardni ping. Na PTT KDS-u mi je uvek bio 50-70.

Uglavnom kada se desilo da je jednog dana ping naglo skočio, to sam i prijavio i bilo je rešeno - kada sam pričao sa tehničkom podrškom rekli su mi da je bio problem u rutama i da je to rešeno - i stvarno nisam posle toga nikad više primetio sličnu situaciju, a igrao sam WoT skoro svakodnevno. Sada malo odmaram od istog :)
 
Pa nije za jednog korisnika, jel znaš koliko ljudi igra WoT - pogledaj temu samo ovde na benchu. Inače WoT meni od početka radi super, 30-40ms je neki stanardni ping. Na PTT KDS-u mi je uvek bio 50-70.

Uglavnom kada se desilo da je jednog dana ping naglo skočio, to sam i prijavio i bilo je rešeno - kada sam pričao sa tehničkom podrškom rekli su mi da je bio problem u rutama i da je to rešeno - i stvarno nisam posle toga nikad više primetio sličnu situaciju, a igrao sam WoT skoro svakodnevno. Sada malo odmaram od istog :)

Pa nisam mislio doslovno da si rekao da su samo tebi promenili rute i ping za wot...kada sam pomenuo da si rekao da su tebi promenili mislio sam to u smislu da su promenili rute na zahtev jednog korisnika koji se zalio. I to zvuci zaista naucno fantasticno dobro ali na zalost ja nemam to iskustvo sa njima :(. Koliko ja kapiram (a znanje mi je porilicno skromno na tom polju kao i vecini ovde) to bas i nije moguce. Mislim nemoguce je promeniti rutu samo jednom korisniku. Zato i jesam skeptican kada je podrska u pitanju. Ono sto mene sekira je to sto je konekcija na pocetku bila sjajna(znaci moze da bude dobra) a onda kao da su sa vremenom birali sve gore i gore rute.I to u slucaju dve razlicite pucacine koje sam naveo u nekom od prethodnih postova, kao odgovor na tvoje pitanje koje igre igram. U svakom slucju zvacu ih i sutra opet .Valjda se neko javi pa cu da vidim ,mozda i urade nesto konkretno.Eto nadam se da ce biti ok u WarFace-u koji bih probao da igram,sada kada se zavrsi beta.
 
Bogami ja sam ih zvao jer mi ne radi WEBTV Telekoma Srbije, i još uvek ništa.. Sa ostalih provajdera najnormalnije radi...
 
A sto sam ja deda a ti mladic? Samo zato sto razmisljam svojom glavom i nisam napaljeni neargumentovani optimist :smoke:

ha ha, slucajno sad videh ovaj tvoj post...
pa ti znas zasto, da ne objasnjavam na ovom forumu (mislim da znas ko sam) :)
A ako te argumenti interesuju, nemas ih ni ti mnogo za sve to sto tvrdis. Svacega sam se nacitao na ovoj temi, sve sami prognozeri, steta sto ne igraju loto i sportsku prognozu.
Neko ovde napisa i da svi nasi provajderi ne vrede par milijardi evra... a samo Mobtel i pola SBB je prodato za 3 milijarde.
Dal sam optimista, da ostavimo po strani, ali cinjenica je da mreza TT nije izgradjena i planirana da bi se orijentisala samo na dve opstine - Novi Beograd i Staru Pazovu. U tom slucaju bi postavili jedan link od 50 km do Rumunije i zavrsili bi posao za 20 puta manje novca. Naprotiv, mreza je prosla kroz sve vece gradove Srbije i ocigledno je da je planiran veliki posao. S'obzirom da su jedini za sada sa ftth uslugama, ne moze to mnogo da omane, pa ni ovaj zastoj zbog fabrickih gresaka u delu opreme ne moze biti dovoljan razlog da se sve baci u vodu. To sto vi ovde prognozirate je stvarno naivno gledanje na ovaj ozbiljan projekat, koji je vec i u samom pocetku uskomesao ostale provajdere na domacem trzistu.

Otpustanje viska radnika je znak da domacinski vode racuna o svom poslovanju i eliminisu nepotrebne troskove. Uposlice ih oni opet uskoro kad bude trebalo. A ovi "bivsi radnici", sami sebi i ostalim kolegama cine medvedju uslugu, da ne zaposle ponovo iste ljude. Ruzno je rusiti mostove iza sebe, a to cesto zna i da se osveti u zivotu, nikad se ne zna sta te sutra ceka. Onome ko je bio dobar radnik i korektan kao kolega, vrata firme ce biti uvek otvorena. To nasi ljudi jos nisu naucili izgleda. Na zapadu kad konkurises u nekoj firmi, prvo te pitaju gde si radio, pa onda okrenu tu bivsu firmu telefonom da cuju misljenje o tebi.
 
Nazad
Vrh Dno