Šta je novo?

Targo Telekom

Totalno masite temu. Ne pisem ja ovde nista licno (dokazivanje icega drugima, nivo strucnosti itd) Samo zelim da skrenem paznju da kad prosecan korisnik provede izvesno vreme (vise godina) na netu moze da iznadje dosta nacina da zaradi barem neki minimalan iznos novca i da mu cena ne bude limitirajuci faktor. Nije na odmet i malo fokusiranja paznje prilikom citanja postova, jer sam i sam naveo da upload nije kljucna stvar za zaradu preko neta.

Postoje ljudi, prosečni korisnici, koji su proveli recimo 14 godina na netu poput mene, koji nisu našli način da zarade novac na netu,jer ih uopšte ne zanima.
Verujem da je najveći deo korisnika neta (recimo 97%) NAŠAO način da novac zarade radom van interneta,pa da im cena nije odlučujući faktor pri odabiru paketa.
 
Postoje ljudi, prosečni korisnici, koji su proveli recimo 14 godina na netu poput mene, koji nisu našli način da zarade novac na netu,jer ih uopšte ne zanima.
Verujem da je najveći deo korisnika neta (recimo 97%) NAŠAO način da novac zarade radom van interneta,pa da im cena nije odlučujući faktor pri odabiru paketa.

LOL bizarno, jer je najvise diskusija na temu cena. Inace, ovaj procenat ti je nebulozan.
 
LOL bizarno, jer je najvise diskusija na temu cena. Inace, ovaj procenat ti je nebulozan.

Nebulozna je ideja da više od 3% korisnika kablovskog neta u Srbiji zarađuje kliktanjem na banere ili kako god ti zarađuješ.
Kao što rekoh, najveći broj korisnika u Srbiji zarađuje pare na poslu - radom, a net koriste za mail, FB ili šta vec,
torrente i skidanje filmova i gejming,poput mene.
I naravno nalaženje erotskog materijala u velikim količinama :d
Prosečan korisnik kabla nije ni član benča, niti ga benč interesuje...
 
Kod mene danas bili razvukli kablove :D Jos treba danas ili sutra da dodju da povezu sa kompovima i TV :p
 
Hehe, kliktanje na banere. Morao bi da se malo bolje poducis o online nacinima zarade. Sasvim je ok da koristis net na nacin koji koristis. Niko ti ne drzi pridike o tome. Moja poenta na ovoj temi je da neko ko kuka na cene i ne ume da zaradi preko necega sto svakodnevno koristi i ne treba da puca na velike brzine koje TT nudi.
Uostalom i sam si rekao da ovde nisu prosecni korisnici. BTW sto mislis da rad preko neta nije isto "vredan" truda kao i rad na nekom klasicnom poslu?
 
Poslednja izmena:
\Moja poenta na ovoj temi je da neko ko kuka na cene i ne ume da zaradi preko necega sto svakodnevno koristi i ne treba da puca na velike brzine koe TT nudi.

Pogrešna logika. Svakodnevno koristim auto, pare koje odu na gorivo, registraciju, servis i održavanje daleko premašuju ono što dam za internet. Jel to znači da treba da nalepim TAXI na auto, pa da malo zaradim usput?

Što prosečan korisnik ne bi mogao da uživa u 1080p YT, Skype HD i sl? Takođe, dosta ljudi nema samo jedan računar i jednog korisnika u kući, tako da mnogima treba brži net i veći UL, a da niko ništa od toga ne zarađuje, koriste ga radi svog zadovoljstva.

Što se kukanja na cene tiče, ljudi uvek kukaju na cene, svi bi 100/100 linkove za 1000 dinara, Budući da neće uskoro krenuti da rade kako deluje, možda će i biti neka korekcija cena, ko zna ...
 
Poslednja izmena:
Hehe, kliktanje na banere. Morao bi da se malo bolje poducis o online nacinima zarade. Sasvim je ok da koristis net na nacin koji koristis. Niko ti ne drzi pridike o tome. Moja poenta na ovoj temi je da neko ko kuka na cene i ne ume da zaradi preko necega sto svakodnevno koristi i ne treba da puca na velike brzine koe TT nudi.
Uostalom i sam si rekao da ovde nisu prosecni korisnici. BTW sto mislis da rad preko rad nije isto sto i rad na nekom klasicnom poslu?

Zato sto mislim da cyber sex nije isto sto i klasican sex.
Nema potrebe da se malo bolje poducavam o online nacinima zarade, ucim i zaradjujem na poslu u kancelariji ;)
 
Ovo prvo je tacno, ali novac je novac - paprini ili cifra na monitoru. Odlicno je ako zaradjujes za zivot (kancelarija, njiva ili bilo gde), niko ne tvrdi suprotno. ;)
Tema je ipak TT i njegova ponuda.
 
Pogrešna logika. Svakodnevno koristim auto, pare koje odu na gorivo, registraciju, servis i održavanje daleko premašuju ono što dam za internet. Jel to znači da treba da nalepim TAXI na auto, pa da malo zaradim usput?

Što prosečan korisnik ne bi mogao da uživa u 1080p YT, Skype HD i sl? Takođe, dosta ljudi nema samo jedan računar i jednog korisnika u kući, tako da mnogima treba brži net i veći UL, a da niko ništa od toga ne zarađuje, koriste ga radi svog zadovoljstva.

Što se kukanja na cene tiče, ljudi uvek kukaju na cene, svi bi 100/100 linkove za 1000 dinara, Budući da neće uskoro krenuti da rade kako deluje, možda će i biti neka korekcija cena, ko zna ...

Tvoja logika je pogresna. Mesas babe i zabe. Auto ne smes bez dozvole da koristis kao taxi (mada i mozes nelegalno kao "divljak"), a preko neta mozes da zaradis sasvim legalno.
Prosecan korisnih gleda AVI formate, slusa mp3 nize bitraze itd itd, inace bi bio napredan korisnik. Vidi svako zadovoljstvo kosta na neki nacin, nema besplanog rucka, a bogami ni neta. ;)
 
Prosecan korisnih gleda AVI formate, slusa mp3 nize bitraze itd itd, inace bi bio napredan korisnik. Vidi svako zadovoljstvo kosta na neki nacin, nema besplanog rucka, a bogami ni neta. ;)

Apsolutno netačno - treba da budeš NAPREDAN KORISNIK da bi koristio HD YT? Auuu al je to napredno, ako klikneš ovde, biće ti bolja slika. Napredno, nema šta. To što nekom pokažeš gde treba da klikne ili mu namestiš da mu se nešto otvara u HD ne čini ga naprednim korisnikom.

Većina korisnika interenta ne zarađuje preko interneta, što ne znači da im ne treba ili ne bi želeli bolji link.

A i opet ode ovo u off, nema Targo tema nikakve veze sa zaradom na internetu, makar ne direktno, možeš ovu raspravu da nastaviš u prigodnog temi.
 
Poslednja izmena:
Ja kao prosecan korisnik nigde na sajtu targa ne vidim cenovnik ?

INTERNET

Da li je moguce da sebi dozvoljavaju luksuz da reklamiraju usluge bez oznacene cene? ******i...
(osim ako zapravo ima cenovnik ali je dobro sakriven...)
 
Evo resenja svih problema u dragoj nam drzavi. Problem nezaposlenosti cemo lako resiti putem intrneta. Sve sto treba da urade ovih par miliona ljudi bez posla je da obezbede sebi solidan net, malko se samoedukuju i eto ozbiljnih para. Kad ovi zaposleni provale kako je to lako i jednostavno a zaradaa veca od plate i oni ce dati otkaze i poceti da obrcu pare preko neta. Ni skole i univerziteti nam vise ne trebaju jer tu je internet. Kad nam, ne daj boze, zatreba hirurska intervencija uzecemo nozic u ruke i skinuti tutorijal sa neta. Bicemo najnaprednija nacija na svetu, kakva kriza, suse i poplave to nas nece zanimati, imacemo NET. Jos samo da nam Radoje otkrije magicnu tajnu...

Nego da se vratim na temu. Jos u februaru sam od telefon kabla dobio flajer da se ne obavezujem ugovorom sa drugim provajderima jer u aprilu oni krecu sa radom i kao imace najjeftinije cene, najvece brzine i najbolje ponude. Telefon kabl je zatim misteriozno nestao, ali u aprilu dolazi Targo sa istom pricom i rekli su krecu u junu. U junu kazu bice u julu, a sad ce septembar. Vrlo profesionalno. Ako budu tako azurni i u tehnickoj podrsci, kad krenu, sa radom bice veselo.
 
Napredan u ovom slucaju nema znacenje IT potkovanosti, nego kvaliteta sadrzaja koje koristis (sto povlaci i vecu potrebu za brzinama, jer prenosis vise sadrzaja). Posto si koristio analogiju sa auticima - svako moze da vozi Yugo i Mercedes, ali ce vise da plati delove, benzin, odrzavanje itd itd. Znaci mozes da imas na netu paket od 1MB/256kbps ili ove Targove. Pa ako kukas na njihove cene i brzine, ti probaj da zaradis neku paricu kad vec sedis na netu. Toliko od mene. Pametnome dosta.
 
Ma ovo nema neku matematiku, i sad vec mogu da kazem da ako se ne prodaju nekom, brzo ce katanac u vrata.
Paket od 120/60 kazu 5999din. Da uzmemo da je to 60/60 znaci da je 60 mega 50 eura sto je 0.83 eura po megi. Tu matematike nema osim da kite snajku za prodaju.
Da ne pricam o tome sto kad udju u blokove prodavace samo jedan paket po zgradi max. Sa druge strane investicija je N x 1.000.000 eura.
Velika perionica na delu!
 
Evo resenja svih problema u dragoj nam drzavi. Problem nezaposlenosti cemo lako resiti putem intrneta. Sve sto treba da urade ovih par miliona ljudi bez posla je da obezbede sebi solidan net, malko se samoedukuju i eto ozbiljnih para. Kad ovi zaposleni provale kako je to lako i jednostavno a zaradaa veca od plate i oni ce dati otkaze i poceti da obrcu pare preko neta. Ni skole i univerziteti nam vise ne trebaju jer tu je internet. Kad nam, ne daj boze, zatreba hirurska intervencija uzecemo nozic u ruke i skinuti tutorijal sa neta. Bicemo najnaprednija nacija na svetu, kakva kriza, suse i poplave to nas nece zanimati, imacemo NET. Jos samo da nam Radoje otkrije magicnu tajnu...

Nego da se vratim na temu. Jos u februaru sam od telefon kabla dobio flajer da se ne obavezujem ugovorom sa drugim provajderima jer u aprilu oni krecu sa radom i kao imace najjeftinije cene, najvece brzine i najbolje ponude. Telefon kabl je zatim misteriozno nestao, ali u aprilu dolazi Targo sa istom pricom i rekli su krecu u junu. U junu kazu bice u julu, a sad ce septembar. Vrlo profesionalno. Ako budu tako azurni i u tehnickoj podrsci, kad krenu, sa radom bice veselo.

Prva recenica ti je bila savrsena, a onda si sve uprskao u nastavku. :) Analogije sa hirurzima su ti totalni promasaj, a sa sushom ne vidim nidje veze. Da ne bude da cika Radoje ima neku magicnu tajnu, evo malog (ali stvarno malog) besplatnog saveta. Otvori blog na nekoj besplatnoj platformi. Pisi na temu koju volis i o kojoj nesto iznadprosecno znas. Redovno pisi i budi od koristi ljudima koji te citaju, uradi dobar SEO, postavi par reklama i imaces neku zaradicu. I minimalna zarada ce ti isplatiti i najskuplji ADSL net paket. Mozda i neki TT paket, ako se potrudis. :)

Inace, svi obecavaju i tako zadrzavaju korisnike da ne prelaze kod konlurencije. Tokom jeseni ce sve biti mnogo jasnije.
 
Od silne polemike izgleda da vam je promakao najbitniji post :)
Kod mene danas bili razvukli kablove :D Jos treba danas ili sutra da dodju da povezu sa kompovima i TV :p
Ajd kada te prikljuce odvoji malo vremena pa testiraj kako to radi, slikaj kako izgleda cela masinerija, itd...
 
Zato sam i pitao da li to pise u ugovoru, jer mi je receno da pise u ugovoru.A ja ugovor nisma video, pa da vidim jel istina ili ne.
 
Cestitam komsija :D
Aj vidi u ugovoru jel pise koliko posto vremena ti garantuju besprekoran rad njihovog neta/TV-a.Meni je receno 99% vremena.
Ja sam uzeo paket 10/5 rekao mi je ovaj lik danas da nema sanse da bude ispod 10...I posto sam video da bi neki samo TV pitao sam i to...Nije u planu da razdvoje
 
Dobro bre ljudi,sto ste takvi :p
dajte link sa cenama na sajtu, please :type:
 
Imas dve varijante...Samo net ili net i TV...Samo TV ne moze

Bezveze .... Pa koliko sam razumeo po nekoj prici bilo je biras ili ces Tv ili net ili jedno i dr zajedno neznam zato nemoze samo TV? jer su dali neko objasnjenje?

Ako je tako onda evo prve polu glupe odluke od njih :trust:
 
Poslednja izmena:
Bezveze .... Pa koliko sam razumeo po nekoj prici bilo je biras ili ces Tv ili net ili jedno i dr zajedno neznam zato nemoze samo TV? jer su dali neko objasnjenje?

Ako je tako onda evo prve polu glupe odluke od njih :trust:
Jeste bzv ali krastavac...Samo TV nije u igri
@bukkake_bob nema cena na netu
 
Njima je vazniji inetrnet od TV-a pa zbog toga je uslov inetrnet.
 
E da sto se tice kanala bice ih jos...Jos neki su ubaceni koji nisu na spisku...Jer se nisu jos povezali sa svim TV kucama...Kako razvuku kabal tako ubacuju nove kanale...I bice Sportklub
 
Nazad
Vrh Dno