Šta je novo?

Targo Telekom

Bezveze .... Pa koliko sam razumeo po nekoj prici bilo je biras ili ces Tv ili net ili jedno i dr zajedno neznam zato nemoze samo TV? jer su dali neko objasnjenje?

Ako je tako onda evo prve polu glupe odluke od njih :trust:

Pitanje je isplativosti, tj. da li oni smatraju da u tome ima profita. Očigledno da će više zarađivati na internetu, nego na TV-u, pogotovu što u startu nemaju paid pakete, nego samo osnovni.

Za razliku od obične kablovske gde samo treba da provuku koaksilni kabl i postave ti račvu (splitter) što ih jako malo košta, i gde STB dobiješ samo uz paid paket gde im se povećava zarada, TT bi morao da dovede optiku i da ti da ONT, a sve zbog osnovne pretplate za TV.

Verovatno su procenili da im je to neisplativo, pa nude samo net ili net+TV.

Možda tu odluku i promene kada ubace paid pakete za TV ili bude počeli da rade i fisknu telefoniju, pa im bude isplativo da nude TV+telefon bez neta i sl.
 
Poslednja izmena:
Evo i za one koji nisu dobro citali sajt, a pisali su kako su ovi iz Targa napisali kako nece morati da se uzme ovo(net) da bi mogao i ono(tv)
Ako sam ugovorom vezan da u narednom periodu koristim ADSL Internet drugog operatora, da li mogu da koristim vašu kablovsku televiziju?

TARGO Telekom Vam nudi uslugu kablovske televizije samo ukoliko ste korisnik našeg interneta.
 
Evo i za one koji nisu dobro citali sajt, a pisali su kako su ovi iz Targa napisali kako nece morati da se uzme ovo(net) da bi mogao i ono(tv)

Nije u tome poenta nego neko ili vecina imaju sigurno ugovore na nekog operatera... ili jednostavno zele samo TV e sada u narednom periodu oni ce da se saberu i da vide ako bude manje zainteresovanih nego sto ocekuju zbog ove odluke onda ja mislimda bi bilo zrelo menjati odluku
mighty78 : slazem se sa tobom ali ja mislim da je jos veca steta od toga sto si napisao da izgube korisnike zbog toga zar ne?
 
Mozda bude tako kada krenu sa IPTV-om.A sada ovako ne verujem da ce promeniti odluku.
 
Evo info za NBG, zvanično puštanje oko polovine septembra, neki su već dobili signal za testiranje
 
Prvi ti je post. Red je da se predstavis.
 
Pazi kad je direktor u Targu :D
Salu na stranu,bitno je da je krenulo :)
 
Poslednja izmena:
Slovenac je gazda. Ne zna on srpski :D
 
Dakle, slovenac pokupio kadar iz sbb-a ? Hmmm, zanimljivo :)

kitchen035.jpg
 
Daj neki insajderski trac. Nesto sto mi obicni korisnici ne znamo :)
 
Hvala, kao što reče neko "Video sam da krizirate sa optičkom iglom, pa da pomognem" :cigar:

Hahahahhaaaaaaaa! :laugh::laugh::bottle: Upravo tako u mom slucaju je brzina koja me zanima i koju bi platio i ovih 7 k za jedan mesec sto nudi TT i da me bog vidi....
 
Poslednja izmena:
Kažu da je "interesovanje ogromno" i da ga nisu očekivali, S.Pazova za sada prioritet(da vide kako ide, još malo obuče radnike), dotle nastavljaju po NBG uporedo instalacije, za sada neće biti moguća Tv bez neta, što u mom slučaju, a i dosta njih iz blokova, kao korisnike Beogrida(net) gde već imamo brzine 6/6 (i veće ko hoće), trenutno ne odgovara(gomila nas je pod ugovorima)
 
Kažu da je "interesovanje ogromno" i da ga nisu očekivali, S.Pazova za sada prioritet(da vide kako ide, još malo obuče radnike), dotle nastavljaju po NBG uporedo instalacije, za sada neće biti moguća Tv bez neta, što u mom slučaju, a i dosta njih iz blokova, kao korisnike Beogrida(net) gde već imamo brzine 6/6 (i veće ko hoće), trenutno ne odgovara(gomila nas je pod ugovorima)

Da li mozda imas info kada bi trebalo da se krene postavljanje optike u centru grada St Grad,Savski Venac koliko sam nacuo trebal bi sa tim da se zavrsi do polovine 2013 pa ako imas neki info po tome :D
 
Da li mozda imas info kada bi trebalo da se krene postavljanje optike u centru grada St Grad,Savski Venac koliko sam nacuo trebal bi sa tim da se zavrsi do polovine 2013 pa ako imas neki info po tome :D

Klasika, "sve je u planu" ali teško dok ne završe NBG i Pazovu(kažu možda i neka mesta okolo), da će se širiti dalje, i još mi napričaše da i od politike svašta zavisi(nema više ortopeda da ih štiti), a SBB je skoro kupio i Beogrid, tako da će u blokovima imati još jednog "zabrinutog komšiju"
 
Sigurno znas da SBB ce do kraja godine kao povezati 50000 i vise domova optikom ono sto mene isto zabrinjava je da SBB iako je u saopstenju napisao da ce pustati optiku deo po deo mreze jednostavno tamo gde nema konkurenciju da ostavi za neko vreme ko zna kada a tamo gde je TT tj NBG tu ce da pusti optiku kako razocarenje... SBB je velika firma ali to neznaci da nemoze da propadne vremenom ako donosi lose odluke samo nam treba neka konkurencija koja ce svima da kaze ma sta nas briga teritorija i bakraci mi idemo a vi ako mozete da se izborite sa nama.....
 
Ma znam, te planove imaju već dugo, problem je što u firmi sa gomilom nekakvih direktora i šefova, ništa nikad nije sigurno, znaju da su najači i igraju na tu kartu, sada su se "opet zamislili" pa gledaju kako da reaguju, problem je što za većinu radova oni angažuju podizvođače, a tu je trka među direktorima koji će da uvali svoje, a sad je još frka jer su čuli da EBRD hoće da proda svoje akcije, pa se bore i za što bolje pozicije ako ih kupi neko drugi
 
Ko zna sta ce biti sa Targom/Nubom jer definitivno mnogo zavisi od politike. Njihov zastitnik je bio Dulic a najveci kritizer Velja Ilic(uvek ih je zestoko prozivao, trazio da se objavi ko im je davao dozvole za postavljanje optike po citavoj Srbiji itd.).

Prostor za "dogovor" uvek postoji ali kako ce ispasti na kraju veliko je pitanje.
 
Poslednja izmena:
Sigurno znas da SBB ce do kraja godine kao povezati 50000 i vise domova optikom

Ovo ne mogu taman da se na glavu popnu jedni drugima :D
Nemaju carobni stapic pa da za 4 meseca dovedu optiku u toliki broj domova, a jos nisu ni poceli. Potrebno je vreme da se razvuku kablovi, instalira oprema i sve ostalo sto uz to ide. Previse ste optimisticni. Ja kad sam u aprilu govorio da nece Targo krenuti u Bgd do jeseni, napadose me sa svih strana, u fazonu "ma krecu oni do jula najkasnije" :d
 
Sto se tice optike SBB-a, oni su povezani optikom, tj ne znam koliko korisnika dodje na jedan opticki cvor, inace svi glavni vodovi su im opticki, i ima ih u svim gradovima! Sada je pitanje koliko njima treba vremena da razvedu od cvora do domova korisnika....
 
To je upravo ono sto oduzima najvise vremena i resursa. I Telekomove centrale su povezane optikom, ali taj "last mile" do korisnika je sustina cele price.

Plus sto moraju da instaliraju i novu opremu u cvoristima, jer ne mogu postojecu docsis opremu da koriste za FTTH.
 
Poslednja izmena:
Oni do kraja godine ne mogu povezati ni 5 hiljada, a ne 50. Ova godina je gotova sto se SBBove optike tice.
 
Nisam rekao da ce povezati nego " KAO POVEZATI" kao sto su napisali u svom zvanicnom saopstenju : (CITIRAM)

"Kako usluga bude stizala do njih, korisnici će biti obaveštavani o mogućnosti izbora Fiber Power paketa. Do kraja godine više od 50.000 domaćinstava će imati ugrađenu optiku i moći će da se odluče za Fiber Power ponudu."

http://www.sbb.rs/Vesti/5286/SBB+na...rastrukturi+za+rezidencijalne+korisnike.shtml
 
Nazad
Vrh Dno