Šta je novo?

Symbian sertifikati - kako ih zaobići

Ok, ali cak i najobicnije crack-ovanje igre za PC zahteva alo gimnastike.
Ko hoce bez gimnastike (na bilo koju oblast mislim) iskeshira original, i sve radi kako treba. Bilo Symbian, bilo Windows

To je tacno, slazem se, mada mislim da su ipak malo preterali ovi iz Symbiana. E sada Nokia je valjda kupila Symbian i planira da ga pretvori u Open Source, jel znaci to i da ce odustati onda od ovakvih peripetija, jer bi se u tom slucaju pojavila gomila nezavisnih developer-a?
 
Ko hoce bez gimnastike (na bilo koju oblast mislim) iskeshira original, i sve radi kako treba. Bilo Symbian, bilo Windows
Ja koristim 90% freeware programe (i na kompu i na mobu) i ne želim da me iko ovako zeza. Ja sam kupio taj tel i taj Symbian, i hoću da mogu da instaliram bez ikakvih smaranja.

Jednostavno ne razumem kako ti misliš da je takvo bahato ponašanje Symbiana u redu? :zgran:
 
Pa, ne mislim. Ja sam se priklonio onima koji su zaobisli restrikcije bahatog ponasanja.
Odnosno, nije mi bio problem da razmrdam vijuge da zaobidjem zastite. Da je to nemoguce uraditi i ja bih urlao protiv njih.

Bez da ulazimo sad u socio-politicko-moralne rasprave.
 
Poslednja izmena:
Nije to bas i neka gimnastika u slucaju Symbiana.. Ko hoce da instalira, naucice i kako hakovati.. Ionako su to dve tri radnje krajnje jednostavne..
 
Čoveče, kako ovaj f****n Symbian smara sa tim "zaključavanjem" OSa! Zbog ovakvih stvari, iz dna duše mrzim Symbian! :mad:

Mislim, kupiš telefon i ne možeš posle da ga koristiš kako hoćeš! Koji idijotski idijotluk! :smackbum:
Slazem se, winmobile (+ ppcwarez ;) ) je za to extra
Sta koj kur#c, kupim fon xxx eura i moram da ga hackujem preko nekog kineza...
Zasto ne postoji opcija "na svoju odgovornost iskljucujete bezbednosni..."
i sl.
Sta je sledece hakerisace se OS na frizideru :p
Smej se, al meni kad su pre ~2,5 god doneli iz Italije wes masinu "Whirpool 6-sence",
imala je prikljucak pozadi za modem (ili lan).
Doduse ne znam s' kojom svrhom.... :lupko:
 
Smej se, al meni kad su pre ~2,5 god doneli iz Italije wes masinu "Whirpool 6-sence",imala je prikljucak pozadi za modem (ili lan).
Doduse ne znam s' kojom svrhom.... :lupko:

Pa kako ne znas, da bi konfigurisao sesto culo :D
 
Sta je ovo na Nokiji 6220 ne mogu ni da instaliram taj Y Browser, pise da je certifikat istekao?
 
Nisi dobro ispratio temu u vezi sertifikata
 
Ja koristim 90% freeware programe (i na kompu i na mobu) i ne želim da me iko ovako zeza. Ja sam kupio taj tel i taj Symbian, i hoću da mogu da instaliram bez ikakvih smaranja.

Jednostavno ne razumem kako ti misliš da je takvo bahato ponašanje Symbiana u redu? :zgran:

Sertifikacija je tu da spreci pirateriju :)
 
Oni pravdaju to sprecavanjem sirenja virusa za ovu platformu i povecanjem kvaliteta softvera..
 
Ja samo vracao datum na mobu - i radilo, mada neke aplikacije mi posle vracanja datuma u normalu nisu radile, ali je takvih mali broj.
 
Pa radi ono sto je pisano.. Sertifikat, potpisivanje HelloOX aplikacije, instalacija, pokretanje...
 
Ja sam malocas updateovao E90 na poslednju verziju FW-a i HelloOX 2 radi odlicno :)
Tako da, ko se pita da li da radi update ili ne, slobodno.
 
Problem sa HelloOX 2.01

Nokia 6120c firmware 6.01
Nabavio sam sertifikat preko OPDA, uspesno sign-ovao HelloOX 2, instalirao ali kad ga pokrenem pocne Unpacking files i nikako da se zavrsi. Koliko je vama trajao unpacking? U cemu moze biti problem?
 
Poslednja izmena:
Prekini pa pokušaj ponovo, ako ni tada neće restartuj telefon pa onda probaj.
 
Prekini pa pokušaj ponovo, ako ni tada neće restartuj telefon pa onda probaj.
Formatirao sam telefon i opet pokusao ali ista stvar. Restart pa retry ne pomaze. Koliko dugo treba da se ceka (vjerovatno kratko)?
Moze link odakle da skinem HelloOX koji provjereno radi?
 
Poslednja izmena:
E stvarno ne znam sta da radim. Probao sam sa tri razlicita sajta HelloOX 2.01 cak i neku fixed verziju ali nikako da zavrsi unpacking.
Uostalom, bitno je da radi sertifikat. Nije problem provuci aplikacije kroz signer i onda ih instalirati(mozda zahtjeva malo vise vremena ali je prihvatljivo, barem za mene).,):smash:
 
Poslednja izmena:
Vratio sam se na 2.01, presao unpacking ali sad stade kod Installing root cert... Iznervira me! :mad: Ovo mora da su gremlini. Sledecih par dana cu nastaviti da ga hakam, valjda ubodem... A do tad signer u ruke i uzivaj.
telep zahvaljujem!
 
Poslednja izmena:
ja koristim samo 1.03 i nemam nikakvih problema.. na nekom telefonu se zaglavi na applying patches pa ga prekinem, pokrenem ponovo i to je to, šljaka kao sat
 
A jesi probao HelloOx 1 ?
Konacno sam uspio!:banana:
Svaku sam verziju probao: 2.01, 1.04, 1.03, 1.02, 1.01 (valjda ih nema vise) i neocekivano 1.0 verzija zavrsi posao. Probao sam par unsigned aplikacija i sve je OK!
Pozdrav i HVALA!:wave:
 
Poslednja izmena:
Niko nije dosad spomenuo pa da pitam... vazi li nesto od ovoga za Nokiu 5800 EM... Software version je V 21.0.025... bilo bi super ako nekom ne bi bilo tesko da napise ili ponovi sta sve treba da se uradi... ili bar da kaze broj posta gde je objasnjeno ;)

... i jos jedno pitanje... MetalCalc2 mi trazi da mu odobrim da pise/brise po telefonu, da koristi konekciju ka netu i da poziva i salje sms (otprilike)... je li to normalno i da li treba da dozvolim to? nesto mi govori da treba da zaobilazim takve programe ali ajde da pitam... telefon je ispisao da neki programi mogu da traze takvo odobrenje i da se pazi, bla bla...

Pozz
 
... evo i jos jednog problema... Smart Movie 3.41 mi javlja sledece: "Application is for development use only. Continuing installation may cause serious problems to your device. Continue?"
... mislim... program koji bi trebalo da se zeza sa video fajlovima i ovako plasi posten narod :wall::mad::zgran:

:d Pozz
 
Posten narod? :D

To je normalna poruka jer si potpisao aplikaciju developer sertifikatom. To ce ti od sada javljati mnoge aplikacije.
 

hehe... ispred "Pozz" ima :d

... a sta je sa onim sto mi trazi dozvolu da vrslja po telefonu? jel' to normalno?... i jos uvek neke aplikacije traze sertifikat, sta da radim u vezi njih... i odakle mi developer sertifikat, mozda je bio na telefonu? ... hmmm... :smoke:

Pozz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno