Šta je novo?

Symbian sertifikati - kako ih zaobići

.....

kako da obrismem V: kada me pita gde da snimi fajl ili instalira nakon sto MAP drive odradi svoje? map draj sam obrisao ali mi V: ostalo
 
Meni je na e61 stalno ova verzija installservera javljala file corrupted prilkom instalacije bilo cega i nadjoh druge verzije istog pa da ne luta kome zatreba.
 

Prilozi

  • Installserver.rar
    264.5 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Xtra, drago mi je da je i kod vas upalilo. Ne bi bilo loše da navedete na kojem modelu ste isprobali, da bi smo mogli da potvrdimo gde sigurno radi.

ne mogu da instaliram FExplorer ni Y-Browser iz istog razloga ( zbog sertifikata) , mozete li mi molim vas pomoci, sto pre, to bolje, hvala unapred.
 
eee resio sam problem hvala vam mnogo sam se iznerviro bio aal sad je sve u fullu, hvala svima opet...:)))
 
Poslednja izmena:
ljudi jel ima neko link za opda koji sigurno radi? probao sam par njih i nijedna stranica ne readi, to jest izbaci neki errorr tipa 505 ili 404 ili koji je vec. aj pomagajte treba mi sertifikat
 
Pozdrav svima,
kakva je situacija sa Nokiom 5530,da li je neko radio hakovanje sertifikata?
Sertifikat i key sam nabavio na OPDA i iskopirao u telefon.
Sta dalje?
Zahvaljujem unapred na pomoci.
 
Jeli mogu da updatujem e61 i posle da ga normalnom hackujem?
 
Jeli mogu da updatujem e61 i posle da ga normalnom hackujem?

Može, update, pa onda po proceduri sa početka ovog threada (mislim da je prvi post). Imam e61 više od 3.5 godine, otključao sam ga čim se pojavila ta mogućnost i sve savršeno fercera :)
 
Delimično si u pravu... ali i nisi ;)
Kada neko kupi telefon (ili kompjuter), taj će očekivati da može da instalira programe i igre za taj telefon (kompjuter) bez neke posebne gimnastike, čak i ako je obična klinka, koja želi da sluša muziku na nekom boljem plejeru od ugrađenog, ili domaćica, koja želi da skida recepte sa Neta, ili moj ćale, koga zanima lako dostupna vremenska prognoza.

Jes da izvlacim iz paucine, ali
Obicna klinka tesko da ce instalirati bilo sta od dodatnog softvera vec ce koristiti ono sto sam telefon nudi, dakle ugradjeni softver - to je slucaj sa ogromnim brojem casual korisnika, bilo da uzimaju "glup" ili smart telefon jer u ovom zadnjem slucaju postoji tendencija da se uzimaju fensi makine bez neke prave potrebe tipa da se pohvalim u kaficu :d
Koliko sam ja primetio dobar deo kvalitetnijih Symbian aplikacija se placa i pretpostavljam da su u tom slucaju i validno potpisane - mozda u Srbiji postoji navika da se koristi krekovani softver sa pijace, ali u nekim normalnijim zemljama ljudi softver (pa i za mobilne telefone) koji koriste (valjda :p) i placaju (naravno ako nije besplatan) :D
 
Poslednja izmena:
Zati ja volim srbiju i narodne verzije :D i kada bude neki softver do 200 dianra mozda bi ga i kupio :d
 
Kad otvorim xsing i sve uradim kako je napisano cekam par min i na kraju mi izbaci "completed 0/1" "not completed 1/1" i ispod toga "the uncolpeted files are still in tha list". Uzeo sam sertifikat prvo sa opde a posle sa nekog ruskog sajta i opet isto. U cemu je problem?
 
Dobio sertifikat sa drugog sajta i sad kad idem na start pise mi "file not found" jel moze neko da mi pomogne i kaze u cemu je problem? Hvala
 
Ne znam ja sam sve potpisao preko Sign Sis-a i sve je normalno radilo.
 
Imam problem sa programom Inclonometer za n82. Dobijam gresku "expired certificate", a ako vratim datum unazad dobijem "certificate may not yet be valid, or date settings are not correct" :( Da li neko zna kako ovo da resim?
 


*** TELEFON

1. Instalirati neki kasvetan file explorer na mobilni telefon
(u paket sam uključio Y-Browser, jer je besplatan i lak za korišćenje, a ko želi može da koristi Xplore, FExplorer i sl.)


Imam problem ovde odmah, naime čim stavim Y Browser da se instalira kaže mi "expired certificate". Šta da radim, inače sam početnik i prvi put se srećem sa ovim. Hvala.
 
Vrati datum na telefonu nazad, ili skini Xplore koji je mnogo bolji.
 
Vrati datum na telefonu nazad, ili skini Xplore koji je mnogo bolji.

Da, uspelo je. samo, sada imam drugi problem, kad hoću da instaliram App TRK kaže mi da ne može da ga instalira zato što je built in, medjutim ja nigde na fonu ne mogu da ga nadjem, gde je on smešten?
 
Koji telefon imaš i koju verziju software-a?
 
Bitna je verzija softvera a to gledaš *#0000#
 
Imam problem odradio sam sertifikat kako treba instalirao na fon ali sada kada instaliram hallOX2 stigne mi instalacija do Installing root cert... i kao da telefon instalira ali se nista ne desava. Pustio sam da odradi to celu noc ali i dalje je to pisalo. Telefon je 5230 updateovan na poslednji firmware.
Sta da radim, da li se desavalo ovo nekom?
 
Mislim da ta verzija mora sa HelloOX-om 2 da se hakuje.

ki111er prekini instalaciju pa pokušaj ponovo, nekada treba i par puta da se pokuša da bi uspelo.
 
Poslednja izmena:
http://helloox2.com/ evo linka
Pokusavao sam milion puta u nece, prebacivao na karticu instalirao direktno sa kompa nece pa nece...
 
Nazad
Vrh Dno