Šta je novo?

Symbian sertifikati - kako ih zaobići

Daje, ali 1 sertifikat za 1 clana...

Ne mislim na kineski forum na kom treba da se registrujes i postujes u nekoj temi svoje podatke... Izgleda da je jos jedino on ostao al i njemu dzaba ako daje samo jedan sertifikat.. Sad treba besomucno prolaziti procedure registracije, ostavljanja podataka, itd...

Ali zato ovaj deli :smoke:,jedino da se u medjuvremenu i tu nesto nije promenilo.

Registrovao sam se i poslao zahtev za jedan sertifikat... Sad, videcemo do sutra hocu li ga dobiti..
 
Poslednja izmena:
Registrovao sam se i poslao zahtev za jedan sertifikat... Sad, videcemo do sutra hocu li ga dobiti..

Ja sam cekao oko 2 dana,znaci ne stize ti nista na mail,nego posle dan-dva probaj da se ulogujes i sve ce ti se samo kasti kad je registracija prosla :)
 
A zasto tako zatvaraju Symbian kao OS?
 
Ne mislim na kineski forum na kom treba da se registrujes i postujes u nekoj temi svoje podatke... Izgleda da je jos jedino on ostao al i njemu dzaba ako daje samo jedan sertifikat.. Sad treba besomucno prolaziti procedure registracije, ostavljanja podataka, itd...

To je pre bilo... Sad je to ukinuto, i zahtev se salje preko profila (potrebno je uneti IMEI, i broj telefona), i obican clan moze da zatrazi jedan sertifikat (svaki sledeci se placa)
 
^ A koliko ti sertifikata treba za telefon... Izaci ce valjda krekovan installserver za nase tarabe...
Ovo je prva pomoc, koja zavrsava sve.

@ Milan91
Sad tek vidim da si postovao na konto ovog OPDA sert.

Imate i ovaj za kineske sert. Sa njim mi je konacno proradilo sve kako je trebalo.
www.opda.net.cn

A sa leftup, ovim gornjim kineskim i jos ponekim, nisam uspevao da zavrsim posao
 
Poslednja izmena:
A zasto tako zatvaraju Symbian kao OS?
Ovo i mene interesuje! To je kao neka *****ska zaštita od malware-a i sličnih stvari?

Meni je to potpuno *****ski! Bilo bi u redu da je isključivanje tih zaštita zakopano negde u dubinama menija, i da treba tri puta da klikneš OK, pre nego što ti se ta zaštita isključi... To je kao UAC kod Viste ili pečovanje UXtheme kod XP/Viste. Mnogo mrzim takve stvari :mad:
 
Ovaj mi jos nije obradio sertifikat...

Jer si probao da se logujes? Samo tako mozes da vidis dal ti je prosho zahtev... Rekoh ti ja da sam cekao 2 dana,mozda i 3,ne secam se tacno,ali zato posle milina :smoke:
 
^
Naravno, jos nista... Cekacemo..
 
Danas sam dobio cer i key fajlove (sajt opda), sve odradim i kada zelim instalirati helloox. unsigned.signed javlja mi certificate error.
Telefon je Nokia 5320 v3.26, a programi korisceni za hack su: s60SignSis_V1.0, helloox 1.04.
Ima li neko ovaj fon, da li je uspeo da hackuje i kako?

P.S.: Cemu sluzi key file?
 
A jesi pokusavao neki od drugih metoda sto postoje za hakovanje?
I mene interesuje taj key fajl.. Mozda on sluzi za potpisivanje iz windows-a..

PS. aj mi posalji tvoje .cer i .key fajlove, mislim da imam resenje..
 
Poslednja izmena:
@vrobec nemoj heloox 1.04 nego 1.03 jer u 1.04 ima neka greska.A heloox potpisi sa ovim programom!
 

Prilozi

  • SignSIS_Hun.rar
    766 KB · Pregleda: 105
AKo zelite da instalirate bez sertifikata,bez potpisivanja i svih tih zavrzlama ako je dozvoljeno evo jedan programcic.... Instalira se na fon odradi sve sto pise u upustvu i na konju ste...

http://www.imserba.com/forum/showthread.php?t=118786

Funkcionise bez frke na 6120 classic...Trpam ga sa aplikacijama drag drop install i kraj price...
 
pozzz svima

pozzz svima novi sam clan, i drago mi je , jer vidim da vas ima puno i jos vise onih koji znaju , Imam N95 8GB u njemu je V31.0.015 , da li mi neko moze pomoci kako da uklonim certifikat, izvinite sto ponavljam ovu temu 5000 puti ali sve sam pokusavao , i nece, sa jednim nema sys/bin, sa dr,. nemogu instalirati ovo, sa trecim ono, i svaki mi koci, i ne ide, da li ima ko da mi moze 100% postaviti koji radi i kako da najlakse uradim, posto nisam neki znalac. Hvala punooo
 
HelloOX radi, koliko vidim, u 100% slucajeva. 1.03 verzija kazu, mada meni radi i 1.04..
Moras prvo potpisati HelloOX a da bi to uradio treba ti sertifikat za svoj telefon. Da bi dobio sertifikat, moras se registrovati na OPDA forumu i imas OVDE kako da se snadjes u kineskom ili kom vec jeziku i kako da uspesno dobijes sertifikat.
Kad dobijes sertifikat, nekim programom (preporucujem GenialSIS) za potpisivanje aplikacija, potpises HelloOX i instaliras na telefon. Kad si i to uradio, pokrenes HelloOX aplikaciju iz Applications foldera i ispratis je do kraja..
 
Danas sam dobio cer i key fajlove (sajt opda), sve odradim i kada zelim instalirati helloox. unsigned.signed javlja mi certificate error.
Telefon je Nokia 5320 v3.26, a programi korisceni za hack su: s60SignSis_V1.0, helloox 1.04.
Ima li neko ovaj fon, da li je uspeo da hackuje i kako?

P.S.: Cemu sluzi key file?

Imam ga ja, ali nemam sreće sa sređivanjem aplikacija... Ja sam na verziji 04.13
 
uspjesno

evo samo da kazem i zahvalim se drugu "voodoons" uspjesno sam hakovao i sad sve super radi :):):), juhuhuhuhu ,hehe

Hvala Puno Slip
 
Pre nedelju dana sam uzeo n95-1 i zviznuo mu softver V 31.0.017
Molim vas samo kratke instrukcije, koji metod radi sa ovim softverom, ne mora u sitna crevca. Pogubih se ovde totalno. Moze na pm slobodno, ili ovde.
Pno pozdrava
 
Uzmeš kod kineza sertifikat, sign-uješ HelloOX i to je sve.
 
Hvala. Malo pre sam pokusao tamo na forumu da se registrujem, ali dzaba. JA sam teski retard za kineski. ni ruski mi nije isao kako treba. :)
Jel bim mogao da namolim nekog da mi pokupi taj sertifikat, posle cu sve sam.
Bacicu imei broj na pm, samo ako ima neka dobra dusa.
:)
 
Zatražio sam biće valjda sutra u ovo vreme gotovo.
 
Meni je za proisli N95 8GB trebalo oko 1.5h da odrade. A za ovu E71 sam cekao oko 20h.
 
Golemo zahvaljujem! Sad cu probam, pa se javljam!
Pozzzzzzzzzzzzzzzz
 
Zahvaljujem se golemo telep-u, i ostalim forumasima. operacija uspela, pacijent mrda.
 
Nazad
Vrh Dno