Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018 (bez kvota i tipova)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja cim se otvorio ovaj post sam napisao >>> Moje tri repke za koje mislim da ce biti u prve tri su: France, Belgija i Spanci. <<< *mjau**mjau**mjau*, jedino me spanci zeznuli, a svaka cast za Hrvate al i dalje mislim da Francuska to osvaja kao sto sam ih tada stavio na prvo mesto :)
 
Svetska kuća fudbala potvrdila je da će se Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru igrati na zimu, prvi put u istoriji.

Katar će 2022. godine biti domaćin Svetskog prvenstva, a ono će biti održano od 21. novembra do 18. decembra.

Tu informaciju obelodanio je predsednik Fife Đani Infantino.

Svetsko prvenstvo u Kataru biće prvo u istoriji koje će biti organizovano u toku zime.
 
Finale 18. decembra. Zamislite mi osvojimo pa cela pijana nacija slavi sutradan sv. Nikolu!

Mmda.
 
Samo što igrači verovatno neće ići, klubovi im neće dati. Gde u sred sezone neko da se povredi.
 
Pa to je naša šansa. Mi imamo par igrača koje neće pustiti. Ovi ozbiljno timovi neće imati koga da pošalju i eto nas na tronu!
 
Mislim da će se sve velike lige prilagoditi SP i naravno da će svi top igrači učestvovati . Pa to je najveći događaj za pranje para za FIFU :)
 
Poslednja izmena:
Svi klupski kontinentalni i nacionalni šampionati su pod ingerencijom fife/uefe tako da će kalendari tih takmičenja svakako biti usklađeni sa SP i igrači pušteni na SP.

Nije to košarka gde imaš NBA, Uleb, ABA, itd... pa čak i pojedina nacionalna prvenstva (poput ACB) koji nisu pod kontrolom Fibe.


Po meni je i bolje zimi, ovako izgubiš pola leta u praćenju fudbala. :)
 
Poslednja izmena:
Glup komentar. Naravno da ne bi bio taj sastav. Kolko su neki nerealni ili ne zele da priznaju najbolju odbranu sveta, toliko ima drugih koji hvala igrace koji su prosek.
 
Subasic
Vrsaljko - Ivanović - Lovren - Kolarov

Matić
SMS - Modric

Tadić Dzeko Rebic

[emoji4]
 
Tesko da bi dosli do cetvrtfinala sa takvim timom :)
 
Ovo je bilo onako na prvu loptu, ali bili bi baš baš jaki.
 
Sve je to sta bi bilo kad bi bilo....a mozda se ne bi cak ni kvalifikovali.

Mozda ni ona repka iz 1992. ne bi nista uradila...

Nostalgicar nisam tako da, neka njima finale i ako mogu da osvoje, titula sampiona...imaju sansu i zasluzili su.

A mi treba da menjamo fudbal i filozofiju iz korena ako zelimo napredak...barem u smislu da na sledecem svetskom barem prodjemo drugi krug.Do tada uspeh ostaje i da se uopste kvalifikujemo.
 
Kolarov i Ivanović ne daju 5 para za našu ekipu. Možeš misliti koliko bi se trudili za yu.
 
to pod 1), pod 2 Mandzukic mora igrati.
 
"Da, Đoković nas je podržao. Njega izuzetno cenim, kapa mu do poda, fantastičan je kao sportista, a još veći kao osoba. Navijaću za njega u Vimbldonu (Đokovića igra polufinale protiv Rafaela Nadala, prim. aut). Voleo bih da i on dođe do finala da i on osvoji u nejelju. Imali smo lep susret u Majamiju, velika je osoba, želim mu svu sreću. Ako bude slavio u nedelju u finalu Vimbldona, slavićemo i mi uz njega", rekao je hrvatski fudbaler Ivan Rakitić na konferenciji za novinare uoči finala Svetskog prvenstva protiv Francuske u nedelju u Moskvi.

Na konferenciji za novinare Rakitić je bio upitan i da li se čuo sa Krstajićem:

"Čuli smo se, najviše s njim od svih koji nisu deo hrvatske reprezentacije. Za mene je jedan od najbližih prijatelja. Više mi je od brata. Pratim ga, volim ga kao deo porodice. Želim mu mnogo sreće i da ovaj prvi korak koji su napravili bude podsticaj za dalji uspeh".

;)
 
Kapa dole i njemu vala.



Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Bledo izdanje Belgije..mislio sam da ce da napune ove cisto da na nekome isteraju bes..
 
Koliko se Belgija zeznula što nije birala drugi deo kostura. Rutinirali Engleze.
Na ovom prvenstvu realno najjače ekipe su Belgija , Francuska i Brazil pa odmah iza njih Hrvati
 
Loznica u svom punim sjaju... :)
 
Meni samo nije jasno kako su ovi balvani iz Engleske uopšte došli do polufinala. Definitivno Engleska najveće iznenadjenje prvenstva.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Svi klupski kontinentalni i nacionalni šampionati su pod ingerencijom fife/uefe tako da će kalendari tih takmičenja svakako biti usklađeni sa SP i igrači pušteni na SP.

Nije to košarka gde imaš NBA, Uleb, ABA, itd... pa čak i pojedina nacionalna prvenstva (poput ACB) koji nisu pod kontrolom Fibe.


Po meni je i bolje zimi, ovako izgubiš pola leta u praćenju fudbala. :)

Naravno da nisu svi nacionalni šampionati pod ingerencijom fife/uefa. Ali naravno svi će prilagoditi kalendar takmičenja.
 
Svi nacionalni šampionati i klubovi su pod ingerencijom nacionalnih fudbalskih saveza, a fudbalski savezi moraju biti članovi UEFA(ili odgovarajuće konfederacije)/FIFA i na papiru nezavisni od lokalne politike i klubova, lanac ide u tom smeru.

Kao što sam pričao, situacija nije kao u košarci gde imaš lige koje nisu pod ingirencijom nacionalnih košarkaških saveza koji su članovi fibe. Pa tako u Španiji ACB liga nije pod ingirencijom Španskog košarkaškog saveza, klubovi nisu članovi FIBA, već je privatno takmičenje klubova. A da ne pričam o NBA, ULEB, ABA, VTB, itd.

Jedino je situacija u premijer ligi malo specifičnija, ali opet engleski fudbalski savez ima pravo veta na svaku odluku i promenu pravila i svi klubovi su članovi UEFA.
 
Poslednja izmena:
Na ovom prvenstvu realno najjače ekipe su Belgija , Francuska i Brazil pa odmah iza njih Hrvati

Belgija-Brazil je bilo fudbalsko finale pre finala, dve najjače reprezentacije.

Francuska ima dobre igrače, dok je Hrvatska imala dosta sreće, realno, čak dva puta su prošli na penale, a za to je neophodna sreća.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Nije tu samo sreca u pitanju vec i balkanski mentalitet koji nas sve krasi, ne znamo da igramo protiv slabijih timova. Tako i hrvati najjace odigrali kad je najpotrebnije, protiv engleza i ardzentine, za ruse i dance nisu imali odgovor kada oni krenu da guse igru.
 
Ja i dalje tvrdim da bi oni Danci prošli ovakvu Englesku i da je blasfemija reći da je Engleska jaka reprezentacija!

Protiv Tunisa - pogodak u nadoknadi vremena...
Poraz od oslabljene Belgije u grupi...
Prolazak na penale protiv Kolumbije koja ih je u produžecima potpuno nadigrala...
Pobeda protiv Švedske koja je uspela da se brani i izgubi od Nemačke i brojčano nadmoćnija (toliko o Švedskoj)...
Potpuno nadigrana od susjeda...
Još više nadigrana od Belgije nego od susjeda...

Da se nama otvorio žreb ko njima možda bi ovi naši malo kasnije dospeli do splavova...
 
Svi nacionalni šampionati i klubovi su pod ingerencijom nacionalnih fudbalskih saveza, a fudbalski savezi moraju biti članovi UEFA(ili odgovarajuće konfederacije)/FIFA i na papiru nezavisni od lokalne politike i klubova, lanac ide u tom smeru.

Kao što sam pričao, situacija nije kao u košarci gde imaš lige koje nisu pod ingirencijom nacionalnih košarkaških saveza koji su članovi fibe. Pa tako u Španiji ACB liga nije pod ingirencijom Španskog košarkaškog saveza, klubovi nisu članovi FIBA, već je privatno takmičenje klubova. A da ne pričam o NBA, ULEB, ABA, VTB, itd.

Jedino je situacija u premijer ligi malo specifičnija, ali opet engleski fudbalski savez ima pravo veta na svaku odluku i promenu pravila i svi klubovi su članovi UEFA.

Kako onda na primer u Bundes ligi ima mesta za stajanje a UEFA zabranjuje mesta za stajanje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno