Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018 (bez kvota i tipova)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je predatavljena u medijima pred mec. Naravno da ja ne mislim da je mocna. Mocna ekipa bi juce sa onakvom losom odbranom Hrvatske dala barem 3 gola.
 
Hrvati su imali mnogo srece celo ovo prvenstvo,prvo sa raspalom argentinom pa na dalje.Prosli dve utakmice na penale!!!Razbucace ih francuzi,nece znati gde se nalaze.
 
Zivi bili pa videli. Mogu ih pobediti, al o nekom razbucavanju cisto sumnjam
 
Ja bih bas rekao da su nasi fudbaleri poslednji koji ce da se raduju uspehu Hrvata.
a njima je jako vazno da budu cenjeni u svojoj zemlji.

Zašto bi im bilo važno kada i ne žive ovde? Dođu da posete splavove i instagramuše i kada je okupljanje reprezentacije i eventualno rodbinu da obiđu ako je imaju.
Osim toga i ja da zarađujem nedeljno 50 000+ € poslednje na pameti bi mi bilo šta misle o meni i koliko me cene
 
Pa kome su samo pare bitne a ne obraz on uglavnom zavrsi kao Maradona sa glavom u brasnu.
A vi kao da Hrvatska igra protiv Srbije u finalu pa je to za nas toliko bitno. Ja navijam naravno za komsije jer smo ipak nekad bili ista drzava, kako tako.
 
Martin: Pogresno napisano sa moje strane. Trebali su navodnici.




Za razbucavanje u finalu potpuno iste reci su pisane pred mec sa Engleskom.(pogledati nekoliko strana unazad). "Imali su srece, sad su nasili na prvu ozbiljnu ekipu, razbuca ce ih Engleska."

PA smo videli...

Francuska po meni mozda jedina ekipa koja je primetno bolja od Hrvatske jer imaju sve, al opet Hrvatska ima jacu sredinu, te ne verujem u ikakvo razbucavanje.
 
Poslednja izmena:
Ovaaaaj, nebitno je da li zarađuješ 50keur ili 50kRsd, ako igraš u nacionalnom dresu, reprezentujes ceo narod a ne samo nekog Arapina koji baca ogromne pare na tvoje jurcanjem za loptom. Ako te zabole stojko šta će da misle oni koji su ti dali državni dres, "putuj igumane i ne pitaj za manastir".
 
Ovaaaaj, nebitno je da li zarađuješ 50keur ili 50kRsd, ako igraš u nacionalnom dresu, reprezentujes ceo narod a ne samo nekog Arapina koji baca ogromne pare na tvoje jurcanjem za loptom. Ako te zabole stojko šta će da misle oni koji su ti dali državni dres, "putuj igumane i ne pitaj za manastir".

Putovali bi oni ali im menadžeri ne daju jer moraju da zarade na njima a i koju kintu njima u džep da stave

Dok se kod nas ne izvrši dekriminalizacija FSS i cele države nema nama nikakvog uspeha u fudbalu.

Čudi me i da košarka i odbojka traju ovoliko koliko traju mada su tu manje pare u pitanju pa nije toliko zanimljivo interesnim sferama da se previše mešaju mada ih ima i tu
 
Odbojka je smešna. Jedva imaju i za stipendije (u našoj ligi). U košarci valjda svi znamo za Miška i njegovu Megu...
 
b9b9e4c33f08ff2854afba944a1779d2.jpg
 
Ja bih bas rekao da su nasi fudbaleri poslednji koji ce da se raduju uspehu Hrvata.
Sto Hrvati bolje prodju, to nasi gore izgledaju u ocima naroda, a njima je jako vazno da budu cenjeni u svojoj zemlji.

I ja sam se sve vreme nadao da ce da im crkne krava, ali sada je gotovo. Drvo je izbegnuto, Tompson je bukiran za docek u Zagrebu, i te naslove cu moci da izbegnem jedino ako ne budem citao novine nedelju dana.
Nije da ce mi se nesto promeniti u zivotu, ali ne volim to da vidim.
A ovo je izgleda neki kosmopolitski forum, pa ljudi moraju da se pravdaju da ne navijaju protiv Hrvata zbog politike, nego zbog lepote fudbala, da ne bi izgledali kao sirovine u tom otmenom drustvu.

Sto se utakmice tice, opet mi je bila dosadna, iako je bila malo bolja od prethodne dve, ali su ih svakako izuli iz kopacki. Pretvorili su Engleze u bunardzije u rangu Srbije. Nisu znali gde se nalaze vec nakon 30 minuta, i samo su se borili za zivu glavu.

Bravo, ne bih ništa više dodao (možda malko ali će neki onda da se "ljute" :D).

Naravno da neću da navijam za Hrvate, a što se njih tiče imali su puno sreće i kada se na to doda njihovo zalaganje na terenu i nacionalizam koji ih "tera" da izgaraju na terenu (a neko kaže da je nacionalizam štetan), eto uspeha. Za poštovanje je to što igraju finale ali da im čestitam, neću. :p
 
Pa realno ova Engleska pa i bleda Argentina bi nas rutinski odradili , ne bi mi njih dobili ni u ludilu , ne verujem ni da bi nereseno izvukli.

A to da li ce Hrvati da puknu ili ne protiv Francuske, totalno je nebitno verujem i njima, ostvarili su uspeh za sva vremena, da narednih 50 godina nista ne urade niko nista ne bi mogao da im kaze, mislim od 1930. i Montevidea na ovamo na prste se mogu izbrojati zemlje koje su uspele da udju u finale SP , a u poslednjih 50 godina svega 7 zemalja je uspelo da udje u finale Svetskog prvenstva tako da je ovo uspeh epskih razmera , izveli su maltene nemoguce, uci u finale SP , nema nista iznad toga , tako da sad mogu rastereceno da odigraju protiv Francuske, da ne kazem sad da mogu da odigraju maltene jednu revijalnu utakmicu.
 
A ovu utakmicu za trece mesto treba lagano ukinuti.. luzerska utakmica koja se nijednom timu ne igra..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Hrvatska jeste imala srece na penalima, ali se provukla nije. Od svake reprezentacije je bila bolja po igri. Nemacka kad je osvojila se provukla protiv Alžira ako cemo tom logikom da idemo.

Sredina terena jeste ubedljivo najbolja, 2 nivoa iznad Brazila, Belgije i ostalih sto ljudi ovde pominju kao bolje sreidne. Ko je gledao utakmice to vidi, a to pricam od pocetka i ljudi se smeju. I posle svega to nece da priznaju. Tok utakmice i nacin igra pokazuje kolko je sredina bolja ne samo rezultat. Mocna Engleska se nije videla bukvalno na sredini terena. Prebacivali su je non stop. ne znam dal su jednom izneli loptu preko sredine na celoj utakmici.
Mogla je Hrvatska da izgubi to ne bi nista umnjilo dominaciju srednje linije.

E bravo Nemacka je na proslom SP u Brazila bila zrela za ispadanje jos protiv Alzira , a da ne govorimo kakv su sanse Argentinci sve propustili u finalu , kakve je izgledne sanse recimo Iguan promasio , prakticno im Argentinci poklonili pobedu, pa eto i Spanci 2010. u Juznoj Africi izgubise prvu utakmicuprotiv Svajcarske na otvaranju, posle u nokaut fazi sve 4 utakmice dobili sa po 1:0 i to 2 posle produzetka, ono u cetvrtfinalu protiv Paragvaja vec su bili vidjeni kako se vracaju kuci.

Pa onda Italija 2006. u Nemackoj u osmini finala dobise jedva 1:0 Australiju i to nekim sumnjivim golom u zaustavnom vremenu, u polufinalu Nemacku dobise ja mislim posle produzetaka ili na penale, Francusku u finalu na penale.

Pa i onaj mocni Brazil 2002. i Japanu i Juznoj Koreji u cetvrtfinalu bese ako se dobro secam gubio od Engleza sa 1:0 i da nije bilo onog maestralnog ali dosta srecnog gola Ronaldinja sa 45 metara kada ga je zavukao Simanu pod precku pitanje je sta bi bilo.

Pa i Francuzi 1998. kad su osvojili kod kuce SP, u osmini finala su posle produzetaka uz jako mnogo srece posle produzetke pobedili Paragvaj, zatim u cetvrtfinalu izbacili Italiju na penale , u polufinalu gubili od Hrvatske pa je onda Tiram dao 2 gola i nekim cudom ih spasao , a Tiram koji je odigrao skoro 150 utakmica za reprezentaciju to su bila jedina 2 gola u karijeri.

Tako da ne postoji ekipa koja je dosla do finala SP a da nije imala i srece , mislim sta sad neki misle ovde da su Hrvati trebali da dodju do finala tako sto bi sve ekipe drali sa po 4, 5 :0 , to je nemoguce, maltene da igra reprezentacija sveta sastavljena od najboljh svetskih igraca pa ne verujem da bi mogli tako nesto.

Mislim da bi neko dogurao u finale potrebno je dosta kockica da se slozi bas u tom trenutku , pored nephodnog kvaliteta potreban je i jak timski duh, atmosfera u ekipi, dobro vodjenje kao i sreca da ih pogleda , zato i jeste broj zemalja koje su dogurale dotle tako mizerno mali.
 
A ovu utakmicu za trece mesto treba lagano ukinuti.. luzerska utakmica koja se nijednom timu ne igra..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Pa otkud ti ta ideja , mislim Belgija je samo jednom u istoriji bila cetvrta, Engleska nista nije osvojila osim SP 1966. kad su bili i domacin , bili su jos samo jednom cetvrti na SP u Italii 1990. tako da nema sumnje da ce i jedni i drugi imati motiv , realno i Belgiji i Engleskoj bi ta bronza sijala kao zlato , Belgiji bi to bio najveci uspeh u istoriji a Engleskoj najveci uspeh nakon davne 1966.

Takodje setimo se samo sta je za Hrvate znacilo to trece mesto 1998. ili za Turke 2002. , pa i za Nemce 2006. i 2010. jer ipak nije mala stvar vratiti se sa medaljom sa Mondijala , pa i Holandjani na proslom SP u Brazili bili su srecni kao mala deca kad su pobedili Brazil i osvojili trece mesto na kraju, ponekad te utakmice za trece mesto znaju da budu zanimljivije i od finala.
 
Ja ne mogu da je vidim u drugacijem svetlu osim utesna utakmica timova koji su izgubili u polufinalu.. verujem da i igraci isto razmisljaju..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Ali realno gledano tim koji osvoji 3ce mesto je nekako srećniji nego onaj koji dobije 2go mesto posle poraza u finalu :)

Engleska je jako razočarala , ali kada nisu ubacili 2,3 komada u prvom poluvremenu znalo se da gube na kraju. *mjau**mjau**mjau*
 
Ladno neki mrtvi ozbiljni porede kvalitet fudbala i SP do 2010. godine sa ovom boranijom od prvenstva gde su jedna anti-fudbal RU, ocajna, bezidejna ENG i prosecna HR imale sansu ili dosle do finala? :d Svaka dalja prica je suvisna.

Na ozbiljnim, jakim takmicenjima nema apsolutnih favorita ali ne zato sto su svi u boranija fazonu (ili se raspadaju iz ko zna kojih razloga) vec zato sto postoji odredjeni kvalitet kod veceg broja timova, velike ekipe pametno tempiraju formu za zavrsnicu a naravno, potrebno je i da imaju malo srece ili da jednostavno prorade, polude u samoj zavrsnici.

Sama cinjenica da smo na ovom SP zamalo mogli da gledamo RU u finalu dovoljno govori o kakvom kvalitetu fudbala se radi, ENG i HR su bolje opcije za finale ali je i dalje sve to smesno, kao sto rekoh ovo podseca na okrsaj random izabranih ekipa iz zavrsnica LS i Lige Evrope a s obzirom da je finale u pitanju nije bas nemoguce da objektivno losija ekipa pobedi bolju, posebno ako ih ovi potcene. Nije ovo kosarka pa da kvalitet mnogo cesce moze da dodje do izrazaja, makar u poslednjih nekoliko minuta.

Sa Mack-om jedino mogu da se slozim oko utakmice za trece mesto, nekim timovima/drzavama to mnogo moze da znaci jer nije isto kada bi se za to trece mesto borila RU, Island i sl. i kada neka razocarana, prefavorizovana reprezentacija mora totalno bezvoljno ''da odradi'' tu utakmicu koja im ne znaci mnogo a da ne pominjem sto mnoge ''zvezde'' tada cuvaju noge, cesto za nove, nerealno visoke ugovore.

BL propada vec godinama i da nije ENG/IT (donekle i LS) ne bih imao mnogo razloga da pratim raspali, smaracki ''moderni'' fudbal.
 
Poslednja izmena:
Pa realno daleko od toga da je SP 2010 bilo nesto mnogo zanimljivije od ovog , osvojila ga je jedna Spanija koja je dala 8 golova na 7 utakmica, a evo recimo ovde Rusi koji su ispali u cetvrtfinalu koje ti toliko pljujes su na 5 utakmica dali 11 golova, Hrvati evo vec 12.

Inace 3 najzanimjivija i najbolja Mondijala u poslednjih 20ak godina su bila ona od 1994. do 2002. , na proslom SP u Brazilu grupna faza je bila do jaja i super zanimljiva, posle toga nokaut faza smor.

Inace ja zaista mislim da je fantasticna stvar za fudbal sto su Hrvati usli u finale, zaista fantasticna stvar za fudbal sto su Hrvati pokazali i dokazali da je ipak moguce da jedna mala zemlja udje u finale SP, to je zaista nesto neverovatno i sto se mene tice zaista su apsolutni pobednici ovog Svetskog prvenstva bez obzira na rezultat i ishod u finalu.

Sto se tice utakmice za trece mesto , pa to jako mnogo znaci tim nacijama i navijacima, mislim video si recimo Tunis i Panamu ili Egipat i Saudijsku Arabiju kako se bore iako su vec ispali i ostali bez sansi da prodju i koliko se raduju tim pobedama u utakmicama koje su samo za prestiz, tako da nema sumnje da bi sve zemlje sve dale i bile presrecne da mogu svoju reprezentaciju da gledaju na Mondijalu makar jos koju utakmicu , a pogotovo kad se radi o utakmici za medalju i odluci da li osvajas medalju i ides na pobednicko postolje ili ne.
 
Mda Hrvatska je krš:
Modrić 4 x LŠ
Kovačić 3 x LŠ
Rakitić 1 x LŠ
Mandžukić 1 x LŠ
 
Pa realno daleko od toga da je SP 2010 bilo nesto mnogo zanimljivije od ovog , osvojila ga je jedna Spanija koja je dala 8 golova na 7 utakmica, a evo recimo ovde Rusi koji su ispali u cetvrtfinalu koje ti toliko pljujes su na 5 utakmica dali 11 golova, Hrvati evo vec 12.

Meni i dalje nije jasno kako ne kapiras? Pa pogledaj kome je ta RU dala toliko golova i sa kakvom igrom i sve ce ti biti jasno. To kao kada bi Makedonija/CG u kosarci bila u grupi sa kojekakvim Arabijama, Vijetnamima pa da dodjes i kazes ''vidi koliko su koseva dali na malom broju utakmica'' :d

Inace ja zaista mislim da je fantasticna stvar za fudbal sto su Hrvati usli u finale, zaista fantasticna stvar za fudbal sto su Hrvati pokazali i dokazali da je ipak moguce da jedna mala zemlja udje u finale SP, to je zaista nesto neverovatno i sto se mene tice zaista su apsolutni pobednici ovog Svetskog prvenstva bez obzira na rezultat i ishod u finalu.

Za mene je to dobrim delom porazavajuce i isto bih mislio i da su RU i ENG nekako zavrsile u finalu. Cinjenica je da je HR bolja od njih, pre svega zbog pomenute sredine terena i tu nema sta da se ospori ali brate, za mene je ovo raspad prvenstvo i zao mi je sto sam trosio vreme na pretezno dosadne i cesto ocajne utakmice eliminacione faze. I Belgija me je razocarala dobrim delom, ocekivao sam mnogo vise. Za dobro poznate azijske repke postovanje, pokazali su kako moze da se bori i kada su objektivno slabiji. Od ''nasih'' nista nisam ni ocekivao tako da mi je manje-vise svejedno osim sto sam se ipak iznervirao odnosom prema igri u najbitnijoj utakmici (povlacenje posle 5-6 minuta korektne igre i gola, apatija u igri, bezidejnost i nedostatak 00), ne mogu da kazem da nisam ocekivao da cemo ponovi ispasti p ali sam se ipak malo nadao da ce bar jednom odigrati hrabro, pametno i kreativno.

@enterthevoid

Pa pogledaj nas sastav iz '98 godine, kakva je to ekipa bila, jedva smo pobedili Iran a onda protiv izuzetno jake reprezentacije nismo imali srece mada ni igra nije bila bas savrsena.
Danasnje RU/HR/ENG tesko da bi prosle tadasnje grupe a sada su u finalu ili su imale dobre sanse za to :d
 
Poslednja izmena:
Biće da ti ne kapiraš, sve je @Mack objasnio.
Takav fudbal o kojem ti pišeš je umro negde '80ih.
Ovo danas je sve samo ne nezanimljivo prvenstvo po svim parametrima, svakako najzanimljivije u poslednjih 20 godina.
Fudbal je takav kakav jeste, sredina terena igra, to nije od juče, ko je očekivao nešto drugo, promašio je sport definitivno

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da je nezanimljivo prvenstvo - naravno da nije, da sam gledao kvalitetnija prvenstva - o da, svakako jesam.
 
Da je nezanimljivo prvenstvo - naravno da nije, da sam gledao kvalitetnija prvenstva - o da, svakako jesam.

Upravo to, i zanimljivija i dosta kvalitetnija a ovo SP je bilo zanimljivo samo u pocetku, sve ostalo je promasaj i posledica totalne degradacije fudbala koja traje vec 10+ godina.
 
Wtf, ocekivao bi takav komentar od nekog sto uopste ne prati fudbal pa je samo banuo na prvenstvo, kakvih je bas dosta btw :) Pratim fudbal aktivno od 90-ih, kao sto rekoh i dalje mi je u istoj meri zanimljivo, kakvih je utakmica bilo ove sezone u Premijer Ligi i LS.. tako da nemojte takve komentare, zvuce tako kao da je to 100% istina, a bukvalno veze s vezom nema, mozda neki licni utisak pojedinaca ali da je cinjenica nikako :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno