Šta je novo?

Supreme commander!

Pazi, 2,000 jedinica pa naviše, skoro svaki model je animiran, pathfindingg po 3D terenu, balistika svakog ispaljenog metka i projektila, realan LOS... Par teško nalažljivih neoptimizovanih sekvenci i ćao đaci sa performansama.


Znači samo da kažem, kad npr. u Javi napravim program koji u 2D simulira let 500 objekata u jatu, i ne uzmem neku brzu metodu pretrage grafa, sa 100% CPU zauzeća crta frejm po frejm.
Ja znam da igre prave mnogo bolji programeri i profesionalci, ali kada treba voditi računa o stotinama i hiljdama objekata od kojih svaki ima desetine parametara, i sve one međusobno zavise, QQL3L3. Korektno odradiš nešto al ga neoptimizuješ i nema CPU koji će biti dovoljan.
 
igra je zakon! ako ste voleli TA, i ovo ce vas zaraziti :)
 
Igra sabija. Vecina pljuje, zbog zahtevnosti, ogromnog broja jedinica, komplikovane gradnje.
Imam original i jos uvek igram, a da nije dosadilo. Ovaj World in Conflict ce biti opasan, ali SC je neka druga prica. Van vremenska igra za neko drugo vreme. Moje kolege sa posla se razmisljaju da umrezimo kompove i da igramo.
 
Meni i dalje nije jasno sta vam je toliko tesko sto se tice resursa! Igra ima drugaciji sistem od drugih RTS-ova,ali to ne znaci da je los,pogotovo ako se uopste niste potrudili da se malo priviknete.Uopste nije bitna dezintegracija posle koje dobijes fiksan resurs,jer je ovde nije poenta koliko imas resursa trenutno vec koliko ih dobijas po jedinici vremena.Ako bas hocete objasnicu vam detaljnije;)
Ovaj RTS se potpuno razlikuje os C&C3,najveca razlika je u velicini mapa i duzini partije gde C&C moze da se zavrsi za 5 minuta a SC moze i vise casova da potraje.
A ne znam kako moze da vam se ne svidi zoom in i zoom out,to je nesto sto je prvi put vidjeno sada.Naravno da kad skroz un-zoomiras izgleda na lego kocke kad bojno polje postaje mapa.

I ima inteligentan zum. Gde postavish strelicu on tu zumira. Nema potrebe za skrolom ekrana.
 
Kakor radi na Quadu i na kojim podesavanjima igras ?

Imao sam pre Quada, AMD Venice 3200 i Ati X1600pro 1Gb rama i kada se nakrcaju jedinice vukao se kao puz. Posle sam zamenio za GF7950GT i malo je prodisalo, ali nista spec., ali sada 1024 sve na high nema nikakvog seckanja, mada bi ubilo sa nekom 8xxx ili xt2900. Cak kada kilujem protivnickog comandera 10 sec. scena sa atomskim udarom ide glatko, bez ikakvog seckanja.
 
Poslednja izmena:
Eh, hebi ga... Quad... Ja bi da igram na Venice-u...
 
Hebi ga. Ovo je bruka u multiju. Na GPG netu sam gledao partije. Ljudi kidaju mozak sta rade.
Za 7-8 minuta vec imaju generator shield oko cele baze, kao onaj u Simson Movies:D Mada najbolje polupati elektrane i lepo nema struje.
 
Eh, hebi ga... Quad... Ja bi da igram na Venice-u...

Na single core zaboravi ako hocesh da pikash SC. Mora da ima dva jezgra zato sto pored grafickog "treda" ima i simulacioni koji mora da ide na drugo jezgro.

Edit: Meni je igra isto droga, jedna od meni najboljih strategija, sto je najvaznije namestio sam je da radi glatko cak i kad su masovne bitke :D.
 
Poslednja izmena:
Skapirao sam to i ja. Pa se sad ne potresam, nego cekam.
P.S. Jel prodaje neko X2 4800+ za 939? Kupujem, najozbiljnije
:D
 
Koliko ima razlicitih jedinica u igri(onako me zanima) i kakva je SP kampanja?
 
Koliko ima razlicitih jedinica u igri(onako me zanima) i kakva je SP kampanja?

Pa oko 30 jedinica po strani, razlike u statistikama i osobinama uglavnom postoje, ali su retko krupne, npr. jedinica x strane A ima dobar splesh damage, a ekvivalent x kod strane B nema splash ali ima veci ROF.

Kampanja... moze da se igra, ali je prilicno slaba, meni su misije u starom dobrom Total Aninhilation bile dosta zabavnije...

Multiplay.... :banana::type::bottle::guitar:
 
Probably not, a ne znam da li da se odlucim za ovu igru ili C&C3: TW
 
Pa mogu i ja da odem na temu za Battlefield 2142 i da pitam da li da kupim to ili ET: QW on ce naravno da mi kaze Battlefield 2142, a razlog verovatno bi rekao zato sto je bolja i zato sto je ET: QW retardiran, tako da molim te navedi mi neki razlog, poshto imam pravo na samo jedan original ove godine, pa je izbor pao na ove 2.
 
Pa, lepo sam ti naveo. SC je procesorski najzahtevnija igra koja mi jeikada pala saka. I ma koliko god ja bio odusevljen njome, skuplja mi prasinu na polici jer moj jadni Venice (imas u "moja masina" kako mi izgleda komp" jednostavno ne moze da "izracuna" sve sto se desava na mapi izmedju par hiljada jedinica. I zato sam ti i rekao:Ako imas dual core, thumbs up za Supreme Commander. A ako nemas... Mislim, ne zelim da ti preporucim TW iako obozavam C&C serijal. Uzmi Company of Heroes. Daleko je kvalitetniji od TW. (sada neka uskoce svi ostali i neka me flejmuju)
 
Ahhh, pa ako tebi ne radi(ne brini se znam da pogledam tvoju konfu, to shto imam malo postova ne znaci da sam neiskusan) onda meni tek nece, a CoH mi se nekako ne svidja, a poshto vec imam Dark Crusade(moj buraz dobio uz graficku, ali on ne igra strateghije pa mi dao) stvarno ne znam koju strategiju da uzmem, nego da se vratimo temi. Koja je najbolja rasa za Hit & Run i uopshte stealth igru(pa pravac cu u igraonicu)?
 
Pa mogu i ja da odem na temu za Battlefield 2142 i da pitam da li da kupim to ili ET: QW on ce naravno da mi kaze Battlefield 2142, a razlog verovatno bi rekao zato sto je bolja i zato sto je ET: QW retardiran, tako da molim te navedi mi neki razlog, poshto imam pravo na samo jedan original ove godine, pa je izbor pao na ove 2.

Moras masinu na upgrade pa onda SC. Bez zezanja, igra sabija koliko je dobra. Ogroman broj jedinica i isto toliko taktika. Mape koje krecu od 5x5km pa do 50x50km. 3 zaracene strane, podrska za 2 monitora (zbog nenormalnog broja jedinica). Daleko kompleksnija gradnja i sistem od CCTW. Ako nemozes da upgradujes masinu, nemoj da uzimas SC, samo ces se muciti. CCTW ces da igras bez problema. Ili upgraduj masinu na neki Core i kupi SC i uzivaj.
Jos se zakacis na njihov GPG malo pogledas kako drugi igraju, probas sam neke taktike dok ne udjes u fazon i cepas preko GPGa sa drugim ljudima.:type::-devil-:
 
Treba mi pomoc. Izgleda da se igra zabagovala. Dosao sam do pete misije sa UEF kada trabam da sagradim 3 long range radara kako bih provalio gde je neki izdajnik itd.... Na mapi mi se pokazu 2 mesta gde trabam da ih izgradim ali nema treceg mesta. Izgradim ja ta 2 komada i govori mi kako su dva aktivna i jos treci da napravim ali ne znam gde treba. Jel moze neko da stavi screenshot te mape gde trebam da stavim i treci radar?! Igra je patch-ovana sa poslednjom zakrpom.
 
Nisam mogao da izmenim pa moram novi post.
Izvalio sam gde je treci. Igradio sam zgradu preko njega i to bas direkt pa ga nisam ni video.
Problem resen.
 
Nazad
Vrh Dno