Šta je novo?

SUPERSET = SBB + Telenor ("quad-play" usluga)

Alfa iznosi cinjenice. Demantujte ga cinjenicama ako mozete.
Pa cinjenice se i iznose.

Problem je sto na svakoj temi koju posecuje (a prati, aktivno, mali milion tema - sto nije nikakav problem) nema sanse da ne naznaci njegov hejt prema SBB-u, na svim temema je upravo zbog toga dobio negativnu reakciju.

Da postoji tema o kajsijama verovatno bi i tu ubacio nesto tipa "Ma najbolje su one socne koje se mogu kupiti samo na Bajlonijevoj Pijaci jer je tamo Telekomov VDSL ali zato kajsije na Vidikovackoj Pijaci nista ne valjaju sto je normalno jer je tamo SBB".


Pozdrav!
 
Ljudi,ovo sutra kad krene pretpostavljam da ja necu moci aktivirati jer je ocev paket Prenesi,a koliko znam,na njemu ovo nije moguce,jel tako?
Jedino ako ga prebacim na PiS
 
Nije da branim sbb (sačuvaj me Boze toga) ali ja u BG na zvezdari nemam problem. Često mi radi neki uređaj dl i/ili ul i stvarno nisam primetio pad dl u pomenutom periodu.
Daleko od toga da je ovo globalni crash, ali ocigledan je problem u dosta, poptuno nepovezanih, delova zemlje. I to je pocelo od povecanja brzine i uvodjenja UniFi-a.

Kako se alfa kune i mts vdsl tako i ja bih mogao u sbb jer njihov net (sa manjim prekidima od godinu dana-dve) koristim od jeseni 2003. godine na tri lokacije u BG i nemam zamerki (osim što bi mogao Ul da ode gore).
Uzgred, sam je pisao da vdsl "kad radi onda radi". Isto očigledno važi i za sbb. Gde šljaka, šljaka za sve pare.
Ima tu jedna bitna razlika... ko dobije VDSL, njemu radi. Moze biti problem da li se moze izvuci neka brzina jedino, ali do sada nema primetnih problema na VDSLu, barem ne prijavljenih.
Takodje nema ni na jacim ADSL paricama. Znaci, problemi sa DSLom kod nas su skoro sve prirode slabe parice :( Kod SBBa... kod mene je odlicna "parica" za SBB, ali nisu hteli da izadju da srede problem (problem je bio u kablovima, nije do njih... ali ja nemam toliko znanja, niti vida iskreno, da mogu to da sredim - plus nemam pristup kablovima van mog stana). Moj problem sa SBBom je bio prirode "ne zele da rade tehnicku podrsku".
A ovo sto se sada desava izgleda prirode zagusenja. Ili nekog drugog problema koji ih slucajno pogadja.


Pre nekoliko godina (cini mi se jos ~2006.) su namerno limitirali protok za torrente na max. 4KBps. (da, 4 kilobajta u sekundi). Nisu hteli da priznaju, iako je bukvalno svako na forumu prijavio isti limit :D Samo za torrente, nista drugo :)
 
Jel moze neka tema da se ne troluje glupostima?Imate hiljadu tema gde cete iznositi svoja" filozovska" misljenja koji je provajder bolji i zasto_Ovu istavite onim ljudima koji zele da se informisu o ovome sto naslov kaze.
 
Pre nekoliko godina (cini mi se jos ~2006.) su namerno limitirali protok za torrente na max. 4KBps. (da, 4 kilobajta u sekundi). Nisu hteli da priznaju, iako je bukvalno svako na forumu prijavio isti limit :D Samo za torrente, nista drugo :)
Колики лимит је тада био за ADSL пакете? ;) Не знам одакле си извукао 2006. годину када је вероватно брзина била 128Kbps а и СББ је плаћао линк Телекому по страва ценама и нису баш имали могућност да довуку више.
 
Nek javi neko kada mu se pojavi ova nova opcija superset preko Moj SBB ili Moj Telenor portala...
Ja sam jutros proveravao i jos nema nista novo...
:)
 
Код мене постоји од јутрос али ја немам интернет услугу код њих ... што и пише под Superset табом.
 
Meni se pojavila... aktivirao preko fona trenutno nisam kuci al izgleda da funkcionise...
 
Poslednja izmena:
Ja cu bas sad da probam, ne znam da li vazi i za stari paket Prenesi i Surfuj 2000...
 
Колики лимит је тада био за ADSL пакете? ;) Не знам одакле си извукао 2006. годину када је вероватно брзина била 128Kbps а и СББ је плаћао линк Телекому по страва ценама и нису баш имали могућност да довуку више.
Prva brzina koju sam imao na SBBu, 2004. je bila 256. 2006. je vec bilo 1-2 Mbps verovatno. A nesto kratko, koju nedelju, su to limitirali samo torrente.
 
Poslednja izmena:
Koja je to opcija na fonu?Telenor vise ili neka drugacije nazvana?
 
Ja jos ne vidim nista u app za iphone ni u novoj ni u staroj...
 
Evo izasla ponuda na SBB sajtu ali me muci jedna stvar.
Jel dovoljno da aktiviram samo preko Moj SBB portala , ili moram jos i preko Moj Telenor.. :) ?
 
Ne moze ovo, imam i popust na pretplatu, pa nece... "Tarifni paket u Telenoru nije odgovarajuci. Promenu paketa mozete izvrsiti preko portala Moj Telenor ili u najblizoj Telenor prodavnici.
U Telenoru je aktivan popust na pretplatu. Za aktivaciju promocije, bez popusta na pretplatu, posetite najblizu Telenor prodavnicu."
 
Prva brzina koju sam imao na SBBu, 2004. je bila 256. 2006. je vec bilo 1-2 Mbps verovatno. A nesto kratko, koju nedelju, su to limitirali samo torrente.
Ти и сада користиш 100Mbps што није ни просек ни најмања брзина.

Ипак, колико год да узимаш нестандардне пакете, не знам колико си плаћао 256 у 2004. години када је то у јануару 2006. постала онако осредња брзина. Ево СББ мејла из јануара 2006. године са вестима о повећању брзина:

Kod:
Propusna moć               Cena (din)

                        FlatHOME          FlatBUSINESS

128                   1.500                1.950

256                   2.000                2.600

512                   3.800                4.940

768                   5.600                7.280

1024                 -                     9.600
Ако су лимитирали на кратко, колико је то битно за ову причу? И колики је тада био АДСЛ лимит?
 
Ja odbijen uz obrazlozenje da se br ugovora i br tel ne vode na isto ime.Sbb na oca,iako to ja koristim ,al nisam mogao da ja uzmem sbb jer se kuca ne vodi na mene.To im je ranije bio uslov,ne znam sad.Eto cisto da znate sta ne moze :) .Ako neko uspe nekako da aktivira ovo a da ima isti slucaj,nek javi kako :) .
 
Takođe odbijen. Imam "stari" Play+1 paket, sa 50% popusta.
Tarifni paket u Telenoru nije odgovarajuci. Promenu paketa mozete izvrsiti preko portala Moj Telenor ili u najblizoj Telenor prodavnici.
U Telenoru je aktivan popust na pretplatu. Za aktivaciju promocije, bez popusta na pretplatu, posetite najblizu Telenor prodavnicu.
 
haah a zasto onda pise
Bilo koju promociju koja obezbezbeđuje popust na mesečnu pretplatu. Telenor zadržava pravoda u skladu sa svojim tehničkim mogućnostima korisniku odobri aktivaciju promocije uz zadržavanje popusta na pretplatu.

Za koga to vazi? I totalna je glupost da moras da imas sbb na svoje ime i ovo na isto ime kao sbb..pilicarenje..
 
Probao aktivaciju putem mojsbb.rs, ne moze ako je razlicito ime korisnika, iako je prezime korisnika isto, adresa stana ista, email isti i tako dalje.
 
Postupak je vrhunski da samo nosioc ugovora moze da ostvari popust...sta reci,genijalno smisljeno...
 
Kod Telenora verovatno misle na standardni popust 20% na pretplatu, bez uređaja.
Slažem se da je besmislica što mora na isto ime ugovor, bilo bi dobro da može da se adresa vlasnika oba ugovora slaže.
 
Moze li da se aktivira sa telenor poslovnim paketima to jest paketima za pravna lica ?
 
Mislis ko ima popust na pretplatu ili sta?


sto obrisa post iznad? :)
Odgovorili su mi na twitteru da moze i u tom slucaju da se ostvari pravo na ovu promociju(il sta je vec)samo sto mora da se dodje sa licnom kartom potpisnika ugovora na sbb i da se podnese zahtev .Sto je opet ok.Ja bih u ovom akcijom dobio samo hbo paket(jer sve druge kanale imam u paketu),tj.jedino zbog toga bih i aktiviro.Dodatnih 10mb(imam 70 sad) a pogotovu ovi minuti besplatni ,mi nista ne znace.

EDIT 2 : Ok :)
 
Poslednja izmena:
Odgovorili su mi da moze da se ostvari pravo na ovu akciju iako nisu ista imena na sbb ugovoru i telenor broju.Uz licnu kartu i ovlascenje onoga na koga se vodi ugovor da se ode u njihovu filijalu i podnese zahtev.Ok i ovo,bolje ista nego nista :) .Ja ovom akcijom dobijam jedino hbo paket(sve druge imam) ,zbog dodatnih 10mb(70 mi dovoljno)i pogotovu ovih dodatnih minuta,ne bih ni pokuso.
 
Nazad
Vrh Dno