Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Jel uspeo mozda neko da instalira google tv launcher na move box?
 
Pun si ideja, a da probaš nešto od tih stvari ti sam lično da proveriš radi / ne radi, može / ne može?
 
On je imao ideju da aplikaciju za WebOS instalira na Android box, bolje da ne eksperimentiše sa tim svojim idejama 🤣
 
Pa eto napiši i opisi svoja iskustva i šta sve ne radi da se narod edukuju i da drugi ne pokušavaju iste stvari na isti način ;)
 
Da li postoji supernova Move koji radi bez koaksionog kabla, samo preko lan kabla ili wifi? Negde sam nasao da postoji ali ne mogu da nadjem koji je to model.
 
Bio je na pocetku takav box. Mislim da ga ne dele vise. Ono ima ga na oglasima kako vidim
 
Misliš na stari OTT box Supernove?
Koliko znam imaju (još uvek) MOVE IP STB u upotrebi - ERO/KM9, Amlogic chipset S905X2, Mecool, Shenzhen, China (ako sam dobro iskopao podatke sa neta).

Da li postoji supernova Move koji radi bez koaksionog kabla, samo preko lan kabla ili wifi? Negde sam nasao da postoji ali ne mogu da nadjem koji je to model.
MOVE IP STB ima samo LAN port za "TV uživo" i za funkcije premotavanja, video klub i sl. Moguće i Wi-Fi.
Ako trebaš takav, traži od korisničke službe, možda se nađe koji.:)
 
Imaš na KP modifikovan Move box, sa instaliranom "Move Smart" aplikacijom, Youtube, Kodi, Eon, RTS Planeta...
 
Pitanje da li je ko uspeo da instalira Supernova aplikaciju na Samsung smart tv - pošto moj televizor u samsung apps ne nalazi supernova aplikaciju.
 
Verovatno ti je stara verzija Tizena.
 
@kalehrl x-plore na Tizen & generalno trajni "sideload" na Tizen OS gde app ostaje i posle reboot TV-a??
 
Nista. Nisam gledao prethodne poruke. On pita za TV sa Tizenom a ja mislio uopste pita za instalaciju na Superova box. Sorry.
 
Pozdrav,imam smart box od supernove instalirao sam eon,uzeo nalog logovao se itd.Ali imam na pojedinim kanalima geo blok od eona da ne moze da radi za supernovu.Da li to moze na neki nacin da se zaobidje a da nije samo uz pomoc vpna?
 
Aman ljudi geoblock radi server, ne klijent aplikacija. Znači ili VPN (ili Smart DNS koji dalje šiba kroz VPN tunel) ili da se zaposliš kao programer u UnitedCloud pa menjaš podešavanja na serveru, treće nema.
 
Izgleda je stigao neki update, namestio sam bio da ovi dugmici u boji (crveno, zeleno, zuto i plavo dugme) otvaraju neke aplikacije, medjutim sada ne rade, crvenim dugmetom sada mozes da biras emisije i slicno, izgleda da su im dali neke funkcije.

Moracu da pokusam ponovo da instaliram aplikacije. Sva sreca i dalje radi fora preko HDMI CEC da se udje u settings.
 
Pozdrav, kupih na kp pnaj move ott modovan da radi supernova na bilo kom netu. Ukljucih, sve to radi top. Ali kako dani prolaze primetih dosta problema:
1. Podeseno mi je na hdmi cec da sa daljinskim supernove gasim i palim tv i move istovremeno. Ali kada ugasim i posle par sati upalim krene da ucitava kanal i izabaci Greska prilikom ucitavanja sadrzaja. Probam da promenim kanal, nekada proradi ali u vecini slucajeva jedino pomaze cupanje naponskog kabla iz move-a.
2. Svakih par dana mi se deci ustanem ujutru i upalim tv i move izbaci mi Proveri internet vezu ,nema interneta. Odem u podesavanje mreze , trazi da ukljucim lan kab, iako je ukljucen i net radi. Ne pomaze nista, proradi posle par sati sam. U medjuvremenu se zakacim preko wifi i to radi,ali sporije.
3. Iskljucim hdm cec, ugasim uvece samo tv, move ostavim ukljucen. U move je iskljucen stadby. Ujutru ukljucim tv, pogledam move se sam ugasio. Ukljucim move, Greska prilikom ucitavanja sadrzaja.
Kada radi, radi to kako treba, kvalitet slike odlican, imam optiku 500\500. Ali svaki dan je neki problem.
I tako u krug, na kraju odustajem, jer ovo prosto ne radi kako treba, pogotovo kada su dete i zena kuci sami i ne snalaze a i bzv je da svaki dan cupaju naponski iz move i slicno.
 
To mi treba u decijoj sobi nemam koaksialni kabl a imam lan i wifi. Hvala.
Probao ja, i Posto dobijes crnu sliku sa "nema signala" Pritisnes Strelicu gore na daljinskom -> Pa OK na Play/Pause da se pauzira 1 sekundu i onda pritisnes ponovo OK da odpauziras i pojavi se slika. Provereno, Kome treba dokaz snimicu mobilnim.
 
Ne treba da dokazujes nista. Live sadrzaj ide preko koaxa a vracanje preko neta. Dovoljno je vratiti jednu sekundu program i radice. Kome ne smeta sto prilikom saltanja kanala mora za svaki da uradi isto a to prilicno smara.
 
Pozdrav, kupih na kp pnaj move ott modovan da radi supernova na bilo kom netu. Ukljucih, sve to radi top. Ali kako dani prolaze primetih dosta problema:
1. Podeseno mi je na hdmi cec da sa daljinskim supernove gasim i palim tv i move istovremeno. Ali kada ugasim i posle par sati upalim krene da ucitava kanal i izabaci Greska prilikom ucitavanja sadrzaja. Probam da promenim kanal, nekada proradi ali u vecini slucajeva jedino pomaze cupanje naponskog kabla iz move-a.
2. Svakih par dana mi se deci ustanem ujutru i upalim tv i move izbaci mi Proveri internet vezu ,nema interneta. Odem u podesavanje mreze , trazi da ukljucim lan kab, iako je ukljucen i net radi. Ne pomaze nista, proradi posle par sati sam. U medjuvremenu se zakacim preko wifi i to radi,ali sporije.
3. Iskljucim hdm cec, ugasim uvece samo tv, move ostavim ukljucen. U move je iskljucen stadby. Ujutru ukljucim tv, pogledam move se sam ugasio. Ukljucim move, Greska prilikom ucitavanja sadrzaja.
Kada radi, radi to kako treba, kvalitet slike odlican, imam optiku 500\500. Ali svaki dan je neki problem.
I tako u krug, na kraju odustajem, jer ovo prosto ne radi kako treba, pogotovo kada su dete i zena kuci sami i ne snalaze a i bzv je da svaki dan cupaju naponski iz move i slicno.
Ja licno koristim MOVE, skoro godinu dana, sa instaliranim raznim aplikacijama, i nikakvih slicnih problema nemam.
 
ima li gde da se rucno dowloaduje aplikacija move smart za Samsung smart tv
 
Ako je aplikacija ikada bila na Google Play Store-u, moguće je pronaći uz pomoć Google-a.
 
Nazad
Vrh Dno