Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Da li je neko ubacio HBO max aplikaciju u box? Kako radi?
 
Zdravo ljudi , upravo mi je ukinuta usluga move a stb mi je ostao pa bih hteo da ga modujem da bilo cemu sluzi .
procitao sam ovde da je to izvodljivo samo nemogu da iskopam taj februarski firmware posto linkovi vise ne rade pa bih vas zamolio ako mozete jos jednom da ih okacite.
hvala unapred
 
Jel uspeo neko da promeni logo.img?
Ne mislim na bootanimatio, vec na boot logo, ili splash screen.
 
Zdravo svima, modovao sam move box, instalirao yb bez reklama,stremio. Nisam uspeo rts planetu (tv verziju)da instaliram.
Da li je neko našao rešenje i uspeo da je instalira?
 
IMG_20240327_134522.jpg
Jel zna neko u čemu je problem, zasto ne mogu da se konektujem na box, u pitanju je move box?
 
@Maxic1 Zato što nisu pročitao temu? I nisi na starom firmware / nisu uradio firmware download prvo / nisi ugasio Internet pristup (odvrnuo coax kabl ili isključio optički patch kabl) na ruteru pa se posle downgrade ponovo update-ovao box?
 
Da li postoji mogucnost da se edituje ovaj ota-p212....zip i da se izmeni npr logo.img fajl?
Klasicno editovanje ne moze, vrv problem sa sertifikatima nekim....
 
Možeš da menjaš do mile volje ali ćeš izmenjen zip šipak da flash-uješ na taj box kad nemaš Supernovin signing certificate da potpišeš izmenjen zip 😂😂
 
Možeš da menjaš do mile volje ali ćeš izmenjen zip šipak da flash-uješ na taj box kad nemaš Supernovin signing certificate da potpišeš izmenjen zip 😂😂
Znam, a jel ima neko resenje? Jel moze da se izvuce sertifikat iz postojeceg fajla i da se potpise naknadno?
 
Naravno da ne može.
Znaci jedino resenje da ne pise supernova na pocetku ako uopste i to moze jeste da se instalira neki custom rom preko amilogic burning-a?
Na starom firmware moze da se skloni bootanimation ali ne moze logo.img a na novom ne moze bootanimation.

Probao sam sa nekim slimbox i neki aidanrom-om ali bezuspesno.
 
Možeš li da staviš box u burn mode?
Logo particija se može prepisati preko update.exe programčića.
 
Mogu, napravio sam kabl i usb burning tool vidi box. Device manager na win1o vidi box kao android bootloader interface
 
Treba da ga vidi kao worldcup device. Jesi li instalirao driver koji dođe sa Amlogic burning tool 2.x...
 
Nesto tu nije u redu jer mora u device manageru da pise worldcup device.
Ali nema veze. Skini ovu arhivu:
Da flesujes logo particiju dok je box u burn mode:
Kod:
update partition logo logo.img
Za test, probaj ovaj logo.img
 

Prilozi

  • logo.zip
    108.7 KB · Pregleda: 8
Uspeo sam. Ali mi ne izbaca ovaj android logo iz logo.img koji su uploadovao vec neku sliku S905X2.
Jel moguce i bootanimation da se slicno promeni?
 
/system/media/bootanimation.zip
Znam, ali na novom firmware nemoze da se pridje fajlu tj ne moze da se edituje nemam permition. Kao sto rekoh gore, na starom firmware moze da se promeni bootanimation preko adb, ali ne moze logo.img jer ne mogu da stavim box u burning mode a na novom ne moze da se promeni bootanimation. Tako da ne moze ni na novom ni na starom firmwaru da se izmene oba i logo i animation. Na jednom moze jedno na drugom drugo.

Suma sumarum:
stari firmware: moze da se promeni bootanimation jer ima pristup adb ali ne moze logo jer ne moze da se stavi box u burning mode
novi firmware: ne moze boota nimation jer nema pristup adb ali moze da se izmeni logo jer box moze da se stavi u burning mode
Pozdrav, kako si povezao box da je u burn modu? Ima neka slika, uputstvo?
Hvala.
Presekao obican usb A kabl, na boxu imas 3 pina pise OTG, do bele stralice je GND, pa D+, i D-. Instaliras burning toll 2.2.0 i drajvere koji idu uz njega. Iskljucis box, povezes usb sa PC drzis na boxu power dugme i pokrenes box. I u burnig modu si.
 
Poslednja izmena:
Zasto uopste pustas box da skine najnoviji sw?
Iz 2 razloga.
1. racunam ispravljen neki bag
2. A i ne moze na starom da se udje u burn mode da se izmeni logo.img pa probao sa novijim da li moze i moze. Ali ne moze da se izmeni bootanimation ;)
 
Poslednja izmena:
Kako koga. Pa sve one koji hoce da im pise umesto supernova pera detlic.
 
I dalje pokusavam da pronadjem neko resenje ali ne uspevam. Nisam uspeo cak ni jedan drugi rom da ubacim iz burn moda. Izbaca gresku za svaki.
Sad sam zaglavio u boot loop-u. Nista ne pomaze. Ni UART veza ni usb...
Ima li tu mozda neko resenje, ili je box neupotrebljiv.
 
Probaj kad si u burn modu da preko adb zadas komandu adb reboot recovery pa ufesuj sa fleske. Ja uspeo tako da ga oživim kad sam slucajno obrisao Settings aplikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno