Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Koja je tačna oznaka sa nalepnice na ovom Supernova box-u, jel to GK-MPM1111C?
Ako sam dobro shvatio neke verzije ovog box-a su zaključane, jel to znači da bi prvo morao da se otključa pre ostalih koraka?
 
Koja je tačna oznaka sa nalepnice na ovom Supernova box-u, jel to GK-MPM1111C?
Ako sam dobro shvatio neke verzije ovog box-a su zaključane, jel to znači da bi prvo morao da se otključa pre ostalih koraka?
Pročešljaj temu bilo je govora o tome, to je drugi box, nije Move. Morao bi da flešuješ rom preko Amlogic Burning Tool.
 
Launcher ti je /system/app/MSApp
Kad si vec tu, mozes obrisati i /system/app/MSSettings
Da li postoji neko resenje preko hosts fajla ili nesto drugo da zabranim pristup netu za neke aplikacije? Ali da nije aplikacija koja brani pristup netu, neko sistemsko android resenje.
 
1. Probaj ovaj, meni radi: HBO MAX
2. Kad povezuješ bluetooth uređaj, treba ti miš kako bi kliknuo dugme za uparivanje na zadnjem prozoru, neće daljinskim.
3. Ne treba ti.
4. Ne verujem.
5. Nemam 5 ghz mrežu tako da ne znam.
6. Ne diraj ništa.
7. Ja nisam ništa dirao.

Jedan savet za ljude koji bi da gledaju EON/IRIS, obe ove TV aplikacije rade odlično na MOVE Box-u, ko gleda iz mreže iz koje mu nije dozvoljeno, neka instalira aplikaciju Vpnify i postavi server na Srbiju, a u podešavanjima uključi Start on boot. Može i da namesti split tunnel samo za tu aplikaciju/e (IRIS/EON).
Kod mene aplikacija radi, konektuje se ali eon ne.
 
Da li postoji neko resenje preko hosts fajla ili nesto drugo da zabranim pristup netu za neke aplikacije? Ali da nije aplikacija koja brani pristup netu, neko sistemsko android resenje.
Ako se dobro sećam možeš da blokiraš url tako što ga dodaš u hosts fajl i pored njega u istoj liniji staviš 0.0.0.0
 
To znam kad hocu da blokiram jedan sajt ili link. Meni treba da blokiram komoletan pristup netu za jednu aplikaciju, konkretno supernova launcher.

Eon skini sa aptoide app store, taj radi.
Ma nije problem eon aplikacija već njihovi tv kanali na supernova internetu.
A isprobao na sbb internetu iris aplikaciju, Vpnify radi svoj posao odlično.
 
To znam kad hocu da blokiram jedan sajt ili link. Meni treba da blokiram komoletan pristup netu za jednu aplikaciju, konkretno supernova launcher.
A to bi možda valjalo uhvatiti na koji server/domen se kači supernova, Wiresharkom ili nekim drugim alatom.. Ili ako je negde poznato. Pa bi moglo verovatno da se blokira u hosts fajlu. Nek me neko ispravi ako grešim. Ja nemam Supernovu nikakvu tako da ne mogu da probam.
Postoji aplikacija NetGuard koja može da blokira pristup netu za određenu aplikaciju, ali ne može da se koristi u isto vreme sa VPN(ako ti je to problem), i nisam siguran da li radi na boxu. Možeš probati.
 
Nemoguce je preko hosts fajla blokirati celokupni pristup nekoj aplikaciji.
 
Čitam ovdje nešto o februarskom FW-u, pa me zanima sljedeće:

Dobio sam od operatera Supernova BiH Move TV box (model UCA-BI60R), FW version mi je 20230825202235.

Može li se ovaj uređaj moddovati s obzirom da adb vraća da box odbija spajanje, a ne mogu nikako isprovocirati ulazak u njegov Android meni.

Eksterni USB ne reaguje kad se ubode, kao ni mogućnost spajanja putem USB-a i adb komande kad se box spoji USB kablom direktno sa laptopom.

Ne bih da brickujem box sa ovim februarskim FW-om ako nije namjenjen za ovaj model, i ne radi ako je već apliciran ovaj trenutni FW, kao ni da mi se deaktivira box kod njih u sistemu.
 
Drzi power dugme na boxu pa ukljuci u struju da bi usao u recovery.
 
Secam se neko je iz Bosne pre poslao neki screenshot i na osnovu mac adrese sam proverio koji fw skida i bio je isti kao za RS boxove.
 
Da li postoji mogućnost da se udje u recovery na februarskom firmware-u a da nije preko adb? Nece drzanje dugmeta i da se ukljuci u struju. Obrisao sam jednu sistemsku aplikaciju slucajno i sad samo vrti na boot screen.
 
Po defaultu je ukljucen adb na februarskom tako da bi trebalo da radi adb cak iako se ne bootuje sistem:
Kod:
adb reboot recovery
 
Ne dobija ip adresu, probao sam vec to. Na februarskom ne radi drzanje power tastera. Reko mozda ima neka druga fora.
 
Imam par komada boxova, ni na jednom nece drzanje tastera da udje u recovery na francuskom romu, na novijim verzijama hoće.
 
To znaci da je petljano po sistemskim particijama na tim boxovima.
 
Da znas da je tako, jer su par komada dosli otkljucani koliko se secam.
 
Pozdrav ljudi jedno hipoteticko pitanje: ako dobijem od brata supernova move box, da li ce mi raditi na SBB internetu? Nisam uspeo da nadjem konkretan odgovor na pitanje, a nisam ni siguran koliko je cest ovaj scenario :) Hvala
 
Pozdrav ljudi jedno hipoteticko pitanje: ako dobijem od brata supernova move box, da li ce mi raditi na SBB internetu? Nisam uspeo da nadjem konkretan odgovor na pitanje, a nisam ni siguran koliko je cest ovaj scenario :) Hvala
Ako uradiš modovanje hoće, cak move n go aplikacija radi. Sa fabričkim romom nece nista da radi.
 
Da li je ovo kaznjivo? i da li kad menjam operatera to ostaje kod mene ili vracam i ako se vraca da li treba ovo da obrisem i kako?
 
Da li je ovo kaznjivo? i da li kad menjam operatera to ostaje kod mene ili vracam i ako se vraca da li treba ovo da obrisem i kako?
Opremu vracas uvek operateru, samo pre vracanja uradiš update na boxu ili fabricki reset i vratis.
Ne znam ko ce da te kazni a i da te kazne to je otkup boxa od operatera u najgorem slučaju.
 
Opremu vracas uvek operateru, samo pre vracanja uradiš update na boxu ili fabricki reset i vratis.
Ne znam ko ce da te kazni a i da te kazne to je otkup boxa od operatera u najgorem slučaju.
jel trebam imati net kada to radim ili ne samo da znam?
prvi put radim ovo pa zato pitam a da li ima neko modifikovanje boomtv ima internet samo ne mogu pronaci star je
 
Poz imam pitanje instalirao sam fw februarski ali radi update kako da fix?
 
"kalehrl" je pisao o tome, treba u host fajlu da dodas liniju. Moras da citas od početka, ne znam tacno koji je post.
 
Isključi internet (odvrti koaks kabal iz modema) dok radiš modifikovanje da ti box ne bi automatski "vukao"update " februarca".
Potrebna ti je samo lokalna mreža.
 
Nazad
Vrh Dno