Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možda i ne može.
Ako treba da se stavi dodatni uređaj da se pojača signal, onda može.
Ali ovo "umesto"... Umesto čega? Ako se misli na uređaj koji su stavili na kraj coaxa, a taj uređaj je modem (moguće kombo), nema "umesto" već "iza".
 
Moze da isključi wifi na supernovinom ruteru i iza stavi svoj.

Svako ko ima problema sa signalom to treba da uradi.
 
Ako hoćeš baš neki jači ,onda moraš nešto dosta skupo uzet .Ovih dana sam testirao par rutera ,Asus ax53u koji košta oko 9000,10000 din ,ima slabiji signal i daje nešto slabije brzine od sup3rnovinog rutera (naravno jedan kraj drugog ) .Cudy X6 koji košta nešto oko 7000 i nešto ,ima nešto jače brzine od sup3rnovinog,al signal je tu negde .Znači ako tebi treba nešto osetno jace ,bojim se da ćeš morati da izdvajas oko 200e i preko za ruter ..
 
A optički modem koji SN daje kako "baca" wifi? Može li se po potrebi i iza njega staviti neki svoj ruter?
 
Optički ruter Huawei HG8245W5-6T sa 4 antene ima solidan WiFi domet i signal hvatam u kupatilu, gde sa nekim drugim ruterima nisam mogao da imam domet.
 
Ne mora se ništa skupo kupiti,wifi6 ruter odličnog dometa i na 2,4 i na 5GHz,lak za podešavanje uzeo ga na akciji za manje od 7000din.
 
Nista NE MORA !!
Vi koji ste na optici, maknite njihov router, postavite SVOJ i terajte dalje. Do sada je mnogo puta objasnjeno kako se izvuku podaci iz njihovog roitera, postavi se u BRIDGE i teras sve sa svojim. Ili ih pozoves, pa ti oni sami odrade bridge. Stavis neku zverku sa Wi Fi i to je to !
 
Ne mora se ništa skupo kupiti,wifi6 ruter odličnog dometa i na 2,4 i na 5GHz,lak za podešavanje uzeo ga na akciji za manje od 7000din.
Slažem se. Ne mora skup ruter. Ja koristim ovaj ruter u prezadovoljan sam:


 
Posle više od mesec dana konačno dobih od s.nove stb koji može da vraća program.. Zanima me, da li kod svih od podešavanja rezolucije postoji samo izbor od 4k na 50hz ili 60hz.. Jer je slika blago rečeno užasna.
Takođe hdr opcija može u kantu.. Slika je ok samo na nekim kanalima, pa bi trebalo stalno ulaziti u podešavanja.
Na onom osnovnom, a pogotovu pre na iris-u je slika bila daleko bolja.

Čini mi se da se da je ceo problem, što ova šklopocija sada radi upscaling umesto tv-a...
 
Je 'l izbacili juče iz Supernova ponude Stingray muzičke kanale i još neke? Pošto kod nas na bivšoj EXE NET šemi jesu...
 
Nisu, rade normalno.
 
Posle više od mesec dana konačno dobih od s.nove stb koji može da vraća program.. Zanima me, da li kod svih od podešavanja rezolucije postoji samo izbor od 4k na 50hz ili 60hz.. Jer je slika blago rečeno užasna.
Takođe hdr opcija može u kantu.. Slika je ok samo na nekim kanalima, pa bi trebalo stalno ulaziti u podešavanja.
Na onom osnovnom, a pogotovu pre na iris-u je slika bila daleko bolja.

Čini mi se da se da je ceo problem, što ova šklopocija sada radi upscaling umesto tv-a...
Da li imas CI slot na TV ?
 
Uzmes karticu i premotavas preko app Move, batalis te njihove jeftine refurbished uredjaje
 
od 1. septembra izbačeni kanali: Museum HD, MyZen HD, Luxe HD, iConcert, cMusic

==============================================================

U susret novoj sezoni reality programa​

Počinje nova sezona- svi takmičari uvek pred vama uz kanale Elita live 1,2,3 i 4.
elita-vest-1130x635-min.jpg

Imamo lepu vest za sve ljubitelje reality programa – počela je nova sezona ovog veoma popularnog programa koji sada nosi naziv Elita. Program se emituje na kanalima Elita live 1, 2, 3 i 4.

Dodatni paket Elita uključuje četiri Elita kanala - Elita live 1, 2, 3 i 4 - koji 24 sata, svih 7 dana u sedmici, emituju live prenos dešavanja u reality programu.

Cena paketa Elita iznosi 990 dinara mesečno, tako da svim korisnicima koji imaju aktivan paket ili ga aktiviraju tokom septembra naplata paketa počinje 1. oktobra. 2023.

Korisnici Super TV-a i MOVE `n GO kanale Elita live 1, 2, 3 i 4 mogu da prate na pozicijama 160, 161, 162 i 163.

Link: https://mojasupernova.mts.rs/a1621/Vesti/U-susret-novoj-sezoni-reality-programa.html
 
Dakle ipak izbacili neke kanale, naravno bez obaveštenja ikakvog... Čak ni na dan izbacivanja, užas
 
Da li si pre ovoga imao veću brzinu ili si prešao sa manjeg na veći paket? Ovde ima više mogućnosti: potrebna gigabitna ethernet kartica i/ili gigabitni lan kabl, a pošto je na WiFi veća upload brzina od 100, siguran sam da ruter jeste gigabitni.
Hvala, rešen problem, ruter bio loš, sada radi ekstra, a problem sa kompom je gigabitna kartica.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Kako vam sljaka net na Ledinama. Pitam zbog gaminga.

A cekam napredne smecare da se pojave vise, da mi uvedu, a uzeo sam 200 mbps. Nema optika. Koliko ce izvuci max?
 
Zdravo svima, imam jedno pitanje koje je mozda malo glupo ali nisam bas vican oko kabloske a pretragom parr kljucnih reci nisam uspeo da nadjem odgovor u temi.
Koristim supernova superplan 2 paket, imam jedan njihov move box za vracanje kanala i ubacene CI kartice u 2 televizora dok u trecem tv-u nemam ubacenu karticu (fakticki ukupno cetvrti tv u kuci). Na tom televizoru koji nema ubacenu karticu vec samo sproveden kabl nalazim sve kanale s tim sto mi odredjeni kanal (fox, fox movies, nacinalna geografija, discovery...) i jos neki kanali ne rade, pikselizuje se slika i sve na ekranu je zamrljano do te mere da ti kanali ne mogu da se gledaju dok ostali rade odlicno. E sad zanima me da li ovo moze da bude problem sto taj tv nema u sebi CI modul kao ostali (inace na ovim drugim televizorima koji imaju kartice ubacene svi kanali rade odlicno, samo ovaj tv bez kartice zeza) ili to nema veze sa CI modulom?
Takodje ukoliko ima veze sa karticom da li se same kartice vezuju za tv posto kada su instalirali kartice u tv vidim da su upisivali neke brojeve kartice, da li bi radilo ukoliko bi iz jednog tv-a ubacio karticu u drugi? I ako nije bitan broj kartice posto vidim na oglasima da mogu da se kupe da li bih mogao da kupim neki CI modul za kablovsku sa oglasa, ubacim u tv i da svi kanali rade kako treba? Posto nisam siguran kakva je procedura da pozovem supernovu, da li je moguce da mi oni daju jos jedan CI modul za tv, da li naplacuju to dodatno ili kako vec, a i svakako nisu bas brzi u resavanju problema, kada sam imao problem sa internetom jedva su dosli nakon 11/12 dana...
Hvala unapred svima na odgovorima, mozda je pitanje malo glupo ali nadam se da neko razume sta sam hteo da pitam i da mozda postoji neko resenje :)
 
Zdravo svima, imam jedno pitanje koje je mozda malo glupo ali nisam bas vican oko kabloske a pretragom parr kljucnih reci nisam uspeo da nadjem odgovor u temi.
Koristim supernova superplan 2 paket, imam jedan njihov move box za vracanje kanala i ubacene CI kartice u 2 televizora dok u trecem tv-u nemam ubacenu karticu (fakticki ukupno cetvrti tv u kuci). Na tom televizoru koji nema ubacenu karticu vec samo sproveden kabl nalazim sve kanale s tim sto mi odredjeni kanal (fox, fox movies, nacinalna geografija, discovery...) i jos neki kanali ne rade, pikselizuje se slika i sve na ekranu je zamrljano do te mere da ti kanali ne mogu da se gledaju dok ostali rade odlicno. E sad zanima me da li ovo moze da bude problem sto taj tv nema u sebi CI modul kao ostali (inace na ovim drugim televizorima koji imaju kartice ubacene svi kanali rade odlicno, samo ovaj tv bez kartice zeza) ili to nema veze sa CI modulom?
Takodje ukoliko ima veze sa karticom da li se same kartice vezuju za tv posto kada su instalirali kartice u tv vidim da su upisivali neke brojeve kartice, da li bi radilo ukoliko bi iz jednog tv-a ubacio karticu u drugi? I ako nije bitan broj kartice posto vidim na oglasima da mogu da se kupe da li bih mogao da kupim neki CI modul za kablovsku sa oglasa, ubacim u tv i da svi kanali rade kako treba? Posto nisam siguran kakva je procedura da pozovem supernovu, da li je moguce da mi oni daju jos jedan CI modul za tv, da li naplacuju to dodatno ili kako vec, a i svakako nisu bas brzi u resavanju problema, kada sam imao problem sa internetom jedva su dosli nakon 11/12 dana...
Hvala unapred svima na odgovorima, mozda je pitanje malo glupo ali nadam se da neko razume sta sam hteo da pitam i da mozda postoji neko resenje :)
Taj cetvrti TV ne bi trebalo uopste da ti radi. Po ugovoru imas pravo na 3 TV a za cetvrti trebas doplatiti 300din mesecno. TV bez STB ili kartice ne moze raditi jer ona sluzi da otkljuca kanale. Naci ces ti njih i ovako prilikom skeniranja ali su ti zakljucani. Ono sto ti mozes to je da vidis da li je neki od televizora smart, pa da skines move aplikaciju i da gledas tako. TV bi trebao da bude noviji lg, samsung ili fox.
Zdravo svima, imam jedno pitanje koje je mozda malo glupo ali nisam bas vican oko kabloske a pretragom parr kljucnih reci nisam uspeo da nadjem odgovor u temi.
Koristim supernova superplan 2 paket, imam jedan njihov move box za vracanje kanala i ubacene CI kartice u 2 televizora dok u trecem tv-u nemam ubacenu karticu (fakticki ukupno cetvrti tv u kuci). Na tom televizoru koji nema ubacenu karticu vec samo sproveden kabl nalazim sve kanale s tim sto mi odredjeni kanal (fox, fox movies, nacinalna geografija, discovery...) i jos neki kanali ne rade, pikselizuje se slika i sve na ekranu je zamrljano do te mere da ti kanali ne mogu da se gledaju dok ostali rade odlicno. E sad zanima me da li ovo moze da bude problem sto taj tv nema u sebi CI modul kao ostali (inace na ovim drugim televizorima koji imaju kartice ubacene svi kanali rade odlicno, samo ovaj tv bez kartice zeza) ili to nema veze sa CI modulom?
Takodje ukoliko ima veze sa karticom da li se same kartice vezuju za tv posto kada su instalirali kartice u tv vidim da su upisivali neke brojeve kartice, da li bi radilo ukoliko bi iz jednog tv-a ubacio karticu u drugi? I ako nije bitan broj kartice posto vidim na oglasima da mogu da se kupe da li bih mogao da kupim neki CI modul za kablovsku sa oglasa, ubacim u tv i da svi kanali rade kako treba? Posto nisam siguran kakva je procedura da pozovem supernovu, da li je moguce da mi oni daju jos jedan CI modul za tv, da li naplacuju to dodatno ili kako vec, a i svakako nisu bas brzi u resavanju problema, kada sam imao problem sa internetom jedva su dosli nakon 11/12 dana...
Hvala unapred svima na odgovorima, mozda je pitanje malo glupo ali nadam se da neko razume sta sam hteo da pitam i da mozda postoji neko resenje :)
Ako su kanali otkljucani( a ne bi trebalo), moguce je da net zeza taj TV. U tom slucaju samo kupi filter j zavrni ga ispred tog tv. Kosta oko 300din.. Najbolje proveri tako da iskljucis net i onda vidis kako radi TV. Ako radi dobro, onda pusti nesto na youtube i vidi da li secka. Ako je to onda je filter resenje.
 
Da li su u okviru Super plan 4 move n go vraćanje programa i 3 naloga besplatni, tj. po ceni paketa? Na sajtu stoji da su besplatni prva tri meseca a za dalje ne navode. Nekada sam koristio optiku Supernove i sve to je bilo bez dodatne doplate ali mi buni zašto sada na sajtu stoji prva tri meseca beaplatno.
 
Da li znaš zašta služe box-evi i CI
Taj cetvrti TV ne bi trebalo uopste da ti radi. Po ugovoru imas pravo na 3 TV a za cetvrti trebas doplatiti 300din mesecno. TV bez STB ili kartice ne moze raditi jer ona sluzi da otkljuca kanale. Naci ces ti njih i ovako prilikom skeniranja ali su ti zakljucani. Ono sto ti mozes to je da vidis da li je neki od televizora smart, pa da skines move aplikaciju i da gledas tako. TV bi trebao da bude noviji lg, samsung ili fox.

Ako su kanali otkljucani( a ne bi trebalo), moguce je da net zeza taj TV. U tom slucaju samo kupi filter j zavrni ga ispred tog tv. Kosta oko 300din.. Najbolje proveri tako da iskljucis net i onda vidis kako radi TV. Ako radi dobro, onda pusti nesto na youtube i vidi da li secka. Ako je to onda je filter resenje.
Po novom cenovniku nema pravo na tri nego na dva televizora u paketu,meni su tražili da vratim jedan box u poslovnicu i razdužim.Rekao sam im da ga ja nisam ni uzeo u poslovnici pa ako im treba da sami dođu po njega jer su ga oni i doneli.
 
Taj cetvrti TV ne bi trebalo uopste da ti radi. Po ugovoru imas pravo na 3 TV a za cetvrti trebas doplatiti 300din mesecno. TV bez STB ili kartice ne moze raditi jer ona sluzi da otkljuca kanale. Naci ces ti njih i ovako prilikom skeniranja ali su ti zakljucani. Ono sto ti mozes to je da vidis da li je neki od televizora smart, pa da skines move aplikaciju i da gledas tako. TV bi trebao da bude noviji lg, samsung ili fox.

Ako su kanali otkljucani( a ne bi trebalo), moguce je da net zeza taj TV. U tom slucaju samo kupi filter j zavrni ga ispred tog tv. Kosta oko 300din.. Najbolje proveri tako da iskljucis net i onda vidis kako radi TV. Ako radi dobro, onda pusti nesto na youtube i vidi da li secka. Ako je to onda je filter resenje.
Zapravo taj cetvrti tv radi, nalazi sve kanale kada skeniram i vecinja njih radi odlicno (rts, b92, prva, animal planet, tv 1000, pinkovi filmski svi rade) ali postoje kanali koji ne rade (fox, fox movies, nacionalna geografija, nat geo wild i jos neki), pokusao sam da iskljucim net, sve je isto (u prilogu ima 2 slike kanala, neki radde neki ne...) Znaci onda je to to, ovi koji rade rade a za ove druge nema pomoci?
 

Prilozi

  • viber_image_2023-09-03_14-04-54-740.jpg
    viber_image_2023-09-03_14-04-54-740.jpg
    237.8 KB · Pregleda: 21
  • viber_image_2023-09-03_14-04-54-714.jpg
    viber_image_2023-09-03_14-04-54-714.jpg
    198.7 KB · Pregleda: 20
Probaj da napraviš rokadu kablova ili priključnih mesta na razdelnicima, hoće i oni da prave problem samo na određenim frekvencijama ako su oštećeni. Može i utičnica da pravi smetnje ako nije dobro povezano.

Dakle ipak izbacili neke kanale, naravno bez obaveštenja ikakvog... Čak ni na dan izbacivanja, užas
Za posve nebitne kanale poput tih ni ne treba da daju obaveštenja o izbacivanju. Za one druge koji su esencijalni za ovaj narod bi trebalo. Tu mislim na ove što emituju obrazovne emisije poput zadruge, parova i sl.
 
Zapravo taj cetvrti tv radi, nalazi sve kanale kada skeniram i vecinja njih radi odlicno (rts, b92, prva, animal planet, tv 1000, pinkovi filmski svi rade) ali postoje kanali koji ne rade (fox, fox movies, nacionalna geografija, nat geo wild i jos neki), pokusao sam da iskljucim net, sve je isto (u prilogu ima 2 slike kanala, neki radde neki ne...) Znaci onda je to to, ovi koji rade rade a za ove druge nema pomoci?
Taj problem koji imaš potiče od lošeg kabla za taj televizor, zameni ga i radiće ti sve kako treba.
 
Meni ističe UO u oktobru, i počinju zivkanja, sms poruke, mejlovi sa ponudom za obnovom.
Imam stari Super Sve Plus Move, nude mi neki Super Plan 4 sa cenom od 5100, i samo u tom slučaju mogu da zadržim drugi CI modul sa karticom.
Ja hoću da odjavim fiksni i uzmem Super Plan 2, a ona kaže da onda moram da doplaćujem za treći televizor ili da vratim CI modul i karticu.
Moraću da podnosim zahtev za raskid, pa da se cenjkamo kao na pijaci, nema mi druge.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno