Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja bi brzina trebala biti na wi-fi ako je po ugovoru do 80 Mbps? Na kompu, kablom, dolazi oko 70 Mbps i to je ok.
 
Koja bi brzina trebala biti na wi-fi ako je po ugovoru do 80 Mbps? Na kompu, kablom, dolazi oko 70 Mbps i to je ok.
Zavisi od 301 stvari, ali evo par:
  • Da li koristiš mrežu na 2.4 ili 5GHz
  • Da li je ruter po wifi 4, wifi 5, wifi 6 standardu
  • Da li je klijent po wifi 4, wifi 5, wifi 6 standardu
  • Koliko aktivnih wifi mreža ima u okolini
  • Koliko si daleko od rutera i koje prepreke postoje između
  • ...

Ali generalno od 5-10Mbps do 800Mbps (pošto je tvoj internet paket do 80Mbps, brzina neće prelaziti tu brzinu). Dakle od 5-10Mbps do 80Mbps bi moralo da radi...

Niko ti ne može reći bez detaljne analize konkretne situacije.
 
Моје искуство са ,,миграцијом" старих пакета. Можда ће неком бити од користи.
Стари пакет је био Џипон Супер Старт 2-интернет 150/10 + тв старт на два ТВ-а кам модули + апликација за 5 уређаја цена 2699,00.
Следовало ме ,,мигрирање" на нестандардни Супер план С. Иста брзина интернета, исти тв пакет ,100,00 динара скупље уз УО на 24 месеца +трећи тв ако желим за исту цену.Прва 4 месеца 50% попуст.
Оно што нисам нигде прочитао (барем ја), нити су ми рекли у пословница, код склапања ,, мигрирања", је да за тај пакет више не следује апликација за нити један урађај, што сам приметио тек код активирања новог пакета.
 
Meni danas u radnji kazu nisu oni supernova oni su mts 🤣 (u vezi te migracije) i na keca nude 50% 1 mesec ccc kakvi krastavci...

A na facebUk ne odgovoraju nista.
 
Мени сами понудили 4 месеца, пробао да се цењкам, ал' ови изгледа нису били у Станболу. Не може ни месец више. Рекох што барем нисте рекли 2 месеца па да се нађемо на 4.
Више ме изненадило да су укинули апликације за тф.
 
Kod mene je fora samo da prebace na novi paket bice 50 din vise (3150din) i net sa 60 na 80 ide ali zabole ih ..

p.s posto je ugovor istekao pre 10 meseci.
 
Мени сами понудили 4 месеца, пробао да се цењкам, ал' ови изгледа нису били у Станболу. Не може ни месец више. Рекох што барем нисте рекли 2 месеца па да се нађемо на 4.
Више ме изненадило да су укинули апликације за тф.
Isti slučaj kod mene, samo sam ja pre potpisivanja tražio da mi ostane aplikacija. Mada su mi je ukinuli kad su aktivirali novi ugovor, zvao sam ih, pa su rešili. Jedino da probaš da ih zoveš, pa ako ti daju pristup aplikaciji.
 
Untitled.jpg
 
^^
Код потписивања УО питао сам јел' се шта мења, рекоше да све остаје исто. Звао телефоном, кажу јавиће вам се неко из неке њихове службе. Наравно да нико није звао. Писао им мејл, љубазно су ме упутили на Супер План 2М.
Није да баш не могу без тф-смарт апликација, само ми изненађење да сам то сазнао тек кад нисам могао да се пријавим на апликације.
 
Ja sam bio malo bezobrazan kad sam zvao za aplikaciju, rekao sam da mi je ona bitnija od kablovske i da ću bez nje da raskinem ugovor.
 
Моје искуство са ,,миграцијом" старих пакета. Можда ће неком бити од користи.
Стари пакет је био Џипон Супер Старт 2-интернет 150/10 + тв старт на два ТВ-а кам модули + апликација за 5 уређаја цена 2699,00.
Следовало ме ,,мигрирање" на нестандардни Супер план С. Иста брзина интернета, исти тв пакет ,100,00 динара скупље уз УО на 24 месеца +трећи тв ако желим за исту цену.Прва 4 месеца 50% попуст.
Оно што нисам нигде прочитао (барем ја), нити су ми рекли у пословница, код склапања ,, мигрирања", је да за тај пакет више не следује апликација за нити један урађај, што сам приметио тек код активирања новог пакета.
Meni je od koristi ovaj info. Ugovor mi ističe u martu, piše da će stari Gpon Super par biti migriran na odgovarajući novi tj. Super plan 2S. Imao sam 3 cam modula + net, znači ostaje mi sve isto po ovome što si napisao i da biće skuplje za 100 din. Ne znam samo da li se ugovor automatski produžava ako ne reagujem ili da im se obratim zbog ta 4 meseca sa 50% popusta.
 
Добро те купих нов тв. Стари ЛГ имао само 999 канала
Meni je od koristi ovaj info. Ugovor mi ističe u martu, piše da će stari Gpon Super par biti migriran na odgovarajući novi tj. Super plan 2S. Imao sam 3 cam modula + net, znači ostaje mi sve isto po ovome što si napisao i da biće skuplje za 100 din. Ne znam samo da li se ugovor automatski produžava ako ne reagujem ili da im se obratim zbog ta 4 meseca sa 50% popusta.
Аутоматски те ,,мигрирају" на нови пакет само је цена већа за 300 или 400 динара чини ми се. Ако потпишеш УО на 24 месеца, цена је за 100 динара већа.
Мене прво звали телефоном месец дана пре истека УО и нису нудили никакву погодност. Тек кад је истекла, после пар дана отишао у пословницу и обновио УО.
 
Ima li neki firewall da se turi na MOVE box da se blokira ubacivanje novih kanala?
Sad kad prebacim na neki kanal još 5-10 sekundi se čuje ton i sa prethodnog kanala. Preopteretili ga i počeo da mi šizi.:)
 
Nikakav fajervol te nece spasiti od zadruge i pinka :D Ili mozda @bericrasa ima neki info kako zabraniti pojavu novih kanala.

Ja sam ti napisao pre par strana da ti to nije do boksa. Prebacuje kanale na 2 sekunde, maks 3. Imam iris na jednoj, a move boks na drugoj lokaciji u Arandjelovcu i move radi kao sat. Dobio sam upgrade pre par meseci i osim nekog sminkeraja sve je u radu ostalo isto. Tada su valjda dodali onu HDR opciju za gasenje i to je to.
 
Добро те купих нов тв. Стари ЛГ имао само 999 канала

Аутоматски те ,,мигрирају" на нови пакет само је цена већа за 300 или 400 динара чини ми се. Ако потпишеш УО на 24 месеца, цена је за 100 динара већа.
Мене прво звали телефоном месец дана пре истека УО и нису нудили никакву погодност. Тек кад је истекла, после пар дана отишао у пословницу и обновио УО.
Hvala na odgovoru. U pravu si, bez potpisivanja novog ugovora mesečno je 3.149 din. Evo linka ako nekome zatreba:

MIGRACIJA STARIH SUPERNOVA PAKETA USLUGA
 
Ja sam ti napisao pre par strana da ti to nije do boksa. Prebacuje kanale na 2 sekunde, maks 3. Imam iris na jednoj, a move boks na drugoj lokaciji u Arandjelovcu i move radi kao sat. Dobio sam upgrade pre par meseci i osim nekog sminkeraja sve je u radu ostalo isto. Tada su valjda dodali onu HDR opciju za gasenje i to je to.
Od tog šminkeraja mi je sve sporije nego ranije. Čim su sklonili "belu nalepnicu" i obelodanili "MOVE" u levom gornjem ćošku, kao i prilikom paljenja/reseta plus Supernova naziv bele boje mesto crvene, stvari su usporene. Često kanal prebacuje preko 5 sekundi i do pojave "Timeout" na ekranu, sad se čuje poneki put kad prebacim ili premotam zvuk sa prethodne emisije sa zvukom aktuelne u trajanju od par sekundi. I reset ne rešava stvari kao ranije, neki put moram dupli reset.
Da li je do MOVE, modema, kablova, razdelnika, Svetog Save ili čega pojma nemam a ne znam ni kako da rešim to. Štos je što ne znaju ni oni. Znam samo da sa svakim poboljšanjem koje naprave stvari postanu za nijansu gore.
 
Da li je moguce odraditi Bridge mode
 
Pozdrav,da li je dostupan IPv6 na optici?
 
Pozdrav ljudi. Treba mi pomoc. Pukao mi sistem pa sam morao da obaram i sve ispocetka. Nema sanse da se setim kako ide adresa gledanja supernove preko kompa,znaci ona stream verzija. Ne move n go,nju imam na tv i mobilnom,nego bas preko browser-a. Ako neko zna,hvala unapred.
 
supernovaott.rs
 
Gde je registracija za sajt
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno