Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači baš kao što sam napisao,Supernova je pored ipv4 adresa dodala i ipv6 adrese na korišćenje a da li su to pustili svima ne znam.Moraš proveriti u komšiluku...Ako je puštena ipv6 adresa onda eon radi,ako je ostalo na ipv4 onda u većini slučajeva ne radi jer su te ip adrese blokirane.Ne pričamo o eon-u van mreže on radi svuda što je i normalno jer se plaća.Za razliku između ipv4 i ipv6 pravo na google ili čitaj ovde na temi pisano je danima o tome.
 
Znači baš kao što sam napisao,Supernova je pored ipv4 adresa dodala i ipv6 adrese na korišćenje a da li su to pustili svima ne znam.Moraš proveriti u komšiluku...Ako je puštena ipv6 adresa onda eon radi,ako je ostalo na ipv4 onda u većini slučajeva ne radi jer su te ip adrese blokirane.Ne pričamo o eon-u van mreže on radi svuda što je i normalno jer se plaća.Za razliku između ipv4 i ipv6 pravo na google ili čitaj ovde na temi pisano je danima o tome.
Hvala na odgovoru, saznao sam kako ovo funkcionise, da ne bih rizikovao u slucaju da nemam srece da nisam medju korisnicima koji su na ipv6, kod kog provajdera sigurno radi eon a da nije yetel? Konkretno grad Nis.
 
Meni je EON radio i pre IPv6 kada su promenjene IP adrese i rečeno mi je da će uvek da radi i da IP adrese nisu bile banovane već nešto drugo je u pitanju. Tada su stavili i nov CMTS.
 
Hvala na odgovoru, saznao sam kako ovo funkcionise, da ne bih rizikovao u slucaju da nemam srece da nisam medju korisnicima koji su na ipv6, kod kog provajdera sigurno radi eon a da nije yetel? Konkretno grad Nis.
Niko ne piše kako je stanje sa korisnicima Exe Neta, da li su i njima uveli IPv6? Ne znam kako je to sprovedeno, je li Exe postao deo SN ili šta, ni da li si uopšte na Exe Netu?
Kako god, možeš proveriti preko modema da li ti je omogućen IPv6 a tu su i Web sajtovi za proveru. Ovako umesto rizika u slučaju da nemaš sreće da nisi među korisnicima koji su na IPv6, znaćeš...
Lav pivce.jpg
 
Ma dzaba meni i IPv4 kao i IPv6 kad mi internet ne radi... Od kako mi je dodeljena staticka IP adresa, neta vise nemam. Lik koji me je zvao iz "napredne podrske" kada mi je dodeljivao adresu i kada sam mu rekao da sada vise neta nema, rekao da ce da se javi za par minuta samo da vidi gde je problem. Vise se covek uredno nije javio, a ja ostao bez neta.

Jos me podrska putem maila ubedjuje kako ja imam net i kako je sve u redu, da probam direktno da se povezem sa ZTE kablom, kao ono ista prica. Direktno kablom na ZTE nema neta, kablom na njihov mercusys nema neta, kablom na moj asus nema neta...
 
Niko ne piše kako je stanje sa korisnicima Exe Neta, da li su i njima uveli IPv6? Ne znam kako je to sprovedeno, je li Exe postao deo SN ili šta, ni da li si uopšte na Exe Netu?
Kako god, možeš proveriti preko modema da li ti je omogućen IPv6 a tu su i Web sajtovi za proveru. Ovako umesto rizika u slučaju da nemaš sreće da nisi među korisnicima koji su na IPv6, znaćeš...
Pogledajte prilog 346724
Sokobanja, bivsi Exe imam IPV6
 
Ma dzaba meni i IPv4 kao i IPv6 kad mi internet ne radi... Od kako mi je dodeljena staticka IP adresa, neta vise nemam. Lik koji me je zvao iz "napredne podrske" kada mi je dodeljivao adresu i kada sam mu rekao da sada vise neta nema, rekao da ce da se javi za par minuta samo da vidi gde je problem. Vise se covek uredno nije javio, a ja ostao bez neta.

Jos me podrska putem maila ubedjuje kako ja imam net i kako je sve u redu, da probam direktno da se povezem sa ZTE kablom, kao ono ista prica. Direktno kablom na ZTE nema neta, kablom na njihov mercusys nema neta, kablom na moj asus nema neta...
A jesi prebacio na staticku adresu na njihovom ruteru sa dinamicke preko DHCP-a? Ili to oni rade da;ljinski?
 
A jesi prebacio na staticku adresu na njihovom ruteru sa dinamicke preko DHCP-a? Ili to oni rade da;ljinski?

Nemam ja kontakt sa njihovim ZTE modemom, a svakako on radi samo u bridge modu. Sto se tuce rutera posle ZTE bilo njihov mercusys ili moj asus ili direktna veza ZTE sa PC net ne radi.
Pokusao i prebacivanje na staticku IP adresu na oba rutera mercusys i asus takodje ne radi. Ko zna kakvo je s.... napravio slepac koji je to tamo podesavao. Najgore od svega je sto je covek rekao da ce da vidi gde je problem i da se javi kroz par minuta, a vise se nikada nije javio.

Da naglasim oba rutera i njihov mercusys i moj asus dobijaju staticku IP adresu koja je vidljiva na administratorskoj strani rutera, ali protoka odnosno neta nema.
 
Nemam ja kontakt sa njihovim ZTE modemom, a svakako on radi samo u bridge modu. Sto se tuce rutera posle ZTE bilo njihov mercusys ili moj asus ili direktna veza ZTE sa PC net ne radi.
Pokusao i prebacivanje na staticku IP adresu na oba rutera mercusys i asus takodje ne radi. Ko zna kakvo je s.... napravio slepac koji je to tamo podesavao. Najgore od svega je sto je covek rekao da ce da vidi gde je problem i da se javi kroz par minuta, a vise se nikada nije javio.

Da naglasim oba rutera i njihov mercusys i moj asus dobijaju staticku IP adresu koja je vidljiva na administratorskoj strani rutera, ali protoka odnosno neta nema.
Do tebe je baki. Nisi ti to dobro osmislio
 
ne mogu oba nikako. Jedan je iza nat-a drugoga, ili je jedan bridge a drugi u ruter modu, ili su oba u ruter modu gde ovaj iza dobija privatnu adresu....

Kazem da na oba rutera nema interneta kada se povezu sa ZTE. Bilo da povezem moj Asus ili da povezem njihov Mercusys, normalno da ne oba u isto vreme.
Oba dobijaju staticku IP adresu sa ZTE koji radi u bridge modu i ni na jednom od oba rutera nema neta. Sve je radilo do trenutka dodeljivanja staticke IP adrese.

Do tebe je baki. Nisi ti to dobro osmislio

Sta tu ima da se osmisli? Do trenutka do kad nisu stavili staticku IP adresu je sve radilo, od trenutka dodeljivanja staticke IP adrese ne radi...
 
Pozdrav,
Evo već par meseci traje razmišljanje šta da se radi sa televizijom od leta i prebacivanja maltene svog fudbala na Arena kanale. Probao sam i i dalje probam razne iptv liste, a sad sam počeo da razmišljam i o legalnim varijantama, pa čitam ovde na forumu o SN i Iris tv paketima. Uzimao bih samo televiziju, ništa net ili neke pakete, pošto imam net drugog operatera. Imao bih par pitanja:
1. Koja je aplikacija bolja za android tv? Deluje daje SN brža i fluidnija?
2. Može li da se kupi samo aplikacija za android tv, kao kod EONa, ne treba mi njihov box, imam svoj.
 
Pa ako imas eon full uvek mozes menjati tv slot za sn slot
Ne moras nista kupovati,sn radi na svim mrezama
To je extra za Samsung i LG,menja se kod i reseno
 
Nisam siguran da razumem, trenutno imam Eon van mreže, osnovni paket, nemam eon full.
Kao što sam uzeo tej Eon van mreže, može li se tako uzeti SN ili Iris?
 
Ne,mozes da uzmes Arena cloud paket ili Orionov paket u kome imas i Arena kanale
 
A za supernova aplikaciju ne postoji još uvek mogućnost samostalne pretplate kao za ove druge MTS aplikacije?
Može samo u paketu za sada?
 
Koliko znam za sada ide samo u paketu.
 
Ok, razumem.
Ma, to je osnovni paket EON-a, ništa posebno.
A šta je bolja varijanta SN ili Iris tv generalno? Koja je aplikacija brža, koja ime više kanala sa vraćanjem unazad? Orion sam probao pre par meseci, sve je ok ali arene samo dve mogu da se vraćaju unazad. Inače, nikad štucnuo nije u tih mesec dana koliko sam ga koristio.
 
Ekipa na zalost sam primoran da ovde iznesem problem jel me ovi iz tehnicke sluzbe ne jebu 2%. Naime imam supernovu na 3 TV uredjaja (2 kartice i jedan stb), zadnjih desetak dana kad ucitam neku vest na telefonu/laptopu bilo cemu slika pikselizuje (mrlja) na svakom tv. Probao reset, skidao sve pa povezivao ali problem nisam resio. Naveo bih jos da su smetnje uvek nastajale posle vecih grmljavina. Cenim da je ruter ili neki od onih tv splitera (razdelnika), imam ih ukupno 2 komada (2*2out)
Da li je neko imao slican problem i kako da resim, ove likove ne vredi cekati (realno meni tv i ne treba ali hoce ukucani da me koknu).
 
Ekipa na zalost sam primoran da ovde iznesem problem jel me ovi iz tehnicke sluzbe ne jebu 2%. Naime imam supernovu na 3 TV uredjaja (2 kartice i jedan stb), zadnjih desetak dana kad ucitam neku vest na telefonu/laptopu bilo cemu slika pikselizuje (mrlja) na svakom tv. Probao reset, skidao sve pa povezivao ali problem nisam resio. Naveo bih jos da su smetnje uvek nastajale posle vecih grmljavina. Cenim da je ruter ili neki od onih tv splitera (razdelnika), imam ih ukupno 2 komada (2*2out)
Da li je neko imao slican problem i kako da resim, ove likove ne vredi cekati (realno meni tv i ne treba ali hoce ukucani da me koknu).
Samo ti njih zovi. I kad dođu demonstriraj im kako se slika kvari kad učitavaš vest na TV-u. Moraju doći kad prijaviš problem da ti usluga ne funkcioniše
 
Ekipa na zalost sam primoran da ovde iznesem problem jel me ovi iz tehnicke sluzbe ne jebu 2%. Naime imam supernovu na 3 TV uredjaja (2 kartice i jedan stb), zadnjih desetak dana kad ucitam neku vest na telefonu/laptopu bilo cemu slika pikselizuje (mrlja) na svakom tv. Probao reset, skidao sve pa povezivao ali problem nisam resio. Naveo bih jos da su smetnje uvek nastajale posle vecih grmljavina. Cenim da je ruter ili neki od onih tv splitera (razdelnika), imam ih ukupno 2 komada (2*2out)
Da li je neko imao slican problem i kako da resim, ove likove ne vredi cekati (realno meni tv i ne treba ali hoce ukucani da me koknu).
Zovi njih da dodju ili jednostavno odi u prodavnicu kupi dva ista splitera koji su kod tebe u kući, sam ih zameni i vidi da li će problem da se reši.
 
Ekipa na zalost sam primoran da ovde iznesem problem jel me ovi iz tehnicke sluzbe ne jebu 2%. Naime imam supernovu na 3 TV uredjaja (2 kartice i jedan stb), zadnjih desetak dana kad ucitam neku vest na telefonu/laptopu bilo cemu slika pikselizuje (mrlja) na svakom tv. Probao reset, skidao sve pa povezivao ali problem nisam resio. Naveo bih jos da su smetnje uvek nastajale posle vecih grmljavina. Cenim da je ruter ili neki od onih tv splitera (razdelnika), imam ih ukupno 2 komada (2*2out)
Da li je neko imao slican problem i kako da resim, ove likove ne vredi cekati (realno meni tv i ne treba ali hoce ukucani da me koknu).
Ukoliko Vam "secka" slika dok radite nesto na netu, to je problem jer net ometa tv signal. To se jednostavno resava, samo zavrnite filter ispred svakog tv-a i problem je resen. Kosta oko 250din i moze se naci u elektroradnjama. Pozz Pre toga proverite jacinu i kvalitet signala. Ne sme biti ispod 40%
 
Evo i ja da ponudim, pod C - uzemljenje.
Neke bi stvari bile jasnije da se zna je li u pitanju stan u zgradi ili kuća. U prvom slučaju bi moglo da se proveri stanje kod drugih stanara.
Problem je dok surfuje internetom pa da se stavi filter. Ali isto navodi da se to dešava isključivo tokom grmljavine. U tom slučaju bi mu trebao poseban filter sa zaštitom od toga. Takav se ne nalazi kod nas.
Nažalost, tehnička ekipa će morati da rešava jer problem može biti od bandere do ulaza u objekat. A da baci pare na razdelnike i/ili filtere koji ne bi dali rezultat a ne može da ih posle vrati, osim da ih daje na oglas...
Može jedino da se proba test na jedan TV bez razdelnika, sa samo jednim razdelnikom na modem i TV ili bez modema na 2 TV-a. Tako bih uradio da eliminišem problem modema i razdelnika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno