Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači to je fazon. Postoji li tačan naziv liste ili može bilo koji samo sa ekstenzijom .m3u?
pa brate, da li je realno da ćeš u kablovski resiver skymaster koji bukvalno služi i namenjen je za gledanje kablovskih kanala i to ni manje ni više SAMO 326 kanala da trpaš flešku sa m3u listom da bi gledao još koji kanal, kao da ti je malo 326 pa ajde svi su mi dosadni kanali pa čisto da imam još koji kanal.
i da, fale ti kanali united grupe pa misliš da ćeš trpanjem fleške sa m3u listom (koja traje dan, dva tri) da rešiš problem......ma dajjjjjjjj
 
Znači to je fazon. Postoji li tačan naziv liste ili može bilo koji samo sa ekstenzijom .m3u?
Ja sam se igrao sa tim - bilo koja M3U lista može, ali Skymaster risiver ne može sve video formate da pusti. U VLC-u su mi određeni kanali radili normalno, na risiveru nisu hteli da se puste. I ako su autori liste bili kreativni sa grupisanjem i imenovanjem kanala (recimo ako su stavljali boje za nazive i slično) može da se desi da risiver ne može da učita lepo listu (i da se restartuje). Restart je moguć i ako lista ima previše kanala.
 
Ima li ko "insajdersku" informaciju ispod kog kamena u BG im se krije tehnička služba? Ove što rade po šalterima/stolovima/korisničkim centrima ne daju čak ni broj telefona već mora preko njih a iskreno ne mogu više da slušam i čitam njihove gluposti.

Ne postoji mogucnost da dodjes do L2 podrske, menadzera ili bilo cega slicnog. Probao vise puta, bezuspesno.
 
pa brate, da li je realno da ćeš u kablovski resiver skymaster koji bukvalno služi i namenjen je za gledanje kablovskih kanala i to ni manje ni više SAMO 326 kanala da trpaš flešku sa m3u listom da bi gledao još koji kanal, kao da ti je malo 326 pa ajde svi su mi dosadni kanali pa čisto da imam još koji kanal.
i da, fale ti kanali united grupe pa misliš da ćeš trpanjem fleške sa m3u listom (koja traje dan, dva tri) da rešiš problem......ma dajjjjjjjj
Kao da ne postoje ovi risiveri bez kartice koji se ne mogu koristiti za kablovsku.
 
Dakle definitivno idem danas da raskinem ugovor iako sam ga potpisao prosli utorak. Ponedeljak "tehnicka podrska" im je na poslu, pa su opste nesto cackali i ponovo nemam interneta.
 
cek cek, zasto meni niko nije rekao da skymaster moze da vuce m3u8 liste?!???
Moze neko uputstvo ili ako se pisalo ovde (ne mogu da nadjem)
 
Evo koliko su ozbiljno, dobih nekog iz podrske ko iole zna nesto, ali do "napredne podrske" je nemoguce doci.
U cemu je rec, dosla napredna podrska na posao u ponedeljak, I opet skinuli staticku IP adresu, pa samim tim opet net ne radi, a pitanje je kad ce i da li ce, posto se ponovo otvara novi nalog, pa dok on stigne na red za resavanje...

Posto sam svakako umoran od ove igre vise sa njima, a svakako sam od utorka izgubio i svako strpljenje, definitivno idem da raskinem nov ugovor jer od dana potpisivanja je katastrofa.
 
Šta da ti kažem... Jedino što me drži kod njih je upola cene još godinu i po.
Uzmem film do dva u 10 dana da premotam i pogledam i stalno secka. MOVE baguje, modem štuca, gubim živce. Sad ide raspust pa ću valjda da se rešim većine, možda i svih, ukućana. Isplanirao sam razvlačenje kablova, možda stavim i ruter koji imam a imam još neke ideje... A da ne bude sve uzaludno treba mi konsultacija sa nekim iole pametnim tamo, samo kako do takvog doći?
 
Znači to je fazon. Postoji li tačan naziv liste ili može bilo koji samo sa ekstenzijom .m3u?
Ne vredi. Ethernet port nije funkcionalan. U statusu uredjaja pise Verzija softvera: XC2-3 NOETH v. 1.6.2 [0]
Znaci ili je softverski onemogucen ili postoji hardverska verzija sa onemogucenim ethernetom iako postoji ethernet dzek.

PXL_20220613_181829557.jpg
 
pa brate, da li je realno da ćeš u kablovski resiver skymaster koji bukvalno služi i namenjen je za gledanje kablovskih kanala i to ni manje ni više SAMO 326 kanala da trpaš flešku sa m3u listom da bi gledao još koji kanal, kao da ti je malo 326 pa ajde svi su mi dosadni kanali pa čisto da imam još koji kanal.
i da, fale ti kanali united grupe pa misliš da ćeš trpanjem fleške sa m3u listom (koja traje dan, dva tri) da rešiš problem......ma dajjjjjjjj
Ekipa iz IPTV teme se smeška. ;) Kakvih dan-dva-tri? Radi to dobro, još ako fali samo taj 327. ili 328. kanal tim bolje. Obiđi nas malo @kalehrl pomoćićemo ti za to šta ti fali pored ovih tristadvaes i šes kanala sa nečim što ne radi dan-dva. ;)
 
Ne vredi. Ethernet port nije funkcionalan. U statusu uredjaja pise Verzija softvera: XC2-3 NOETH v. 1.6.2 [0]
Znaci ili je softverski onemogucen ili postoji hardverska verzija sa onemogucenim ethernetom iako postoji ethernet dzek.

Pogledajte prilog 347032
Samo da dodam da kad se instalira softver ota, onda se moze uci u network meni ali ethernet port i dalje nije funkcionalan.
Ruter uopste ne vidi box niti box hoce da preuzme ip adresu preko dhcp.
Ne pomaze ni dodeljivanje staticke adrese.
 
Pozdrav prijatelji i poznavaoci kablovskih operatera,

Prvog juna sam se preselio u novi stan (sa Bg gde je bio kabl, na Voždovac gde je optika u stanu uvedena) i podneo sam zahtev 5og juna za preseljenje.

I evo do sada nijednom, tj jednom me neki terenski podizvodjaç zvao da kaže da ima nalog kod sebe ali da je on zadužen samo za NBG i da će MOŽDA kolege doći u toku dana da urade to i donesi novi modem itd. Od tada je prošlo 5 dana i naravno da sam zvao tri puta Supernovu gde su oni samo prosledjivali da je prenos hitan hitan i ništa. Šta mi je činiti, da zovem opet? Je l imam nekog osnova za raskid ili bar umanjenje računa? Pomagajte drugovo!
 
Na dosta kanala na Move uređaju nema ni onih sličica u dnu ekrana.
 

Prilozi

  • 20220613_220710.jpg
    20220613_220710.jpg
    288.4 KB · Pregleda: 75
Vracanje kanala ide preko move uređaja?
Pitam jer imam na 3 tv-a kartice pa ako bih prešao na onaj 2m paket morali bi da mi donesu move uredjaj i sklone jednu karticu sa tv-a, pa tek onda može vracanje kanala?
 
Šta se zbiva sa ovom njihovom opremom? Razumem da je modem nikakav za bežičnu vezu sa MOVE boxom i da zato koči (mada prethodni nije imao taj problem) ali zašto se MOVE "zamrzava" sve češće? Ima li iko takvu pojavu? Slika se ukoči, zvuk krene da rešeta (kao BSOD na računaru) i posle 15 sekundi se sam resetuje. I nije na premotavanju već na slici uživo. Je li riknjava ova sprava, pregrejava se ili šta?
I da... U zadnje vreme mi izbacuje neku grešku tipa XML... kao ne može da se poveže sa serverom ili slično.
 
Ima li neko problema sa internetom u Loznici? Vec 5-6 dana posle 21h ostajem bez inteneta ili ako ga ima jedva ucita stranicu sa ovako nekim abnormalnim brzinama.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220612-221714.png
    Screenshot_20220612-221714.png
    287.3 KB · Pregleda: 62
Da li i Vama na Sky master uređaju non -stop vreme se " pomera sa jednog vremena na drugo i vreća " !?
Hvala na odgovoru !
 
I definitvo je izbacen onaj glupavi kanal Belarus 24 HD, nema ga vise na listi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno