Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na zalost prinudjen sam da ih koristim jer je SBB u mom kraju bio katastrofa.
Dosli likovi juce da produzimo ugovor i da zamene onaj stari uredjaj za move, vise su stvari r.... nego dobrog sto su ucinili. Skinuli mi staticku IP adresu koju uredno placam i zakupljujem vec dve godine, poslao sam im 2 maila i zvao ih 3 puta da mi je vrate jer mi je kompletan video nadzor zbog toga u mraku...

Naravno nacekacu se za podrsku kao i obicno... Ja samo ne razumem kako neko moze da bude tako aljkav, da ti skine nesto sto uredno placas i da to ne mozes posle da dobijes nazad danima...
 
Pozdrav svima, da li bi neki mogao da me posavetuje ili da link gde mogu da nadjem apk ove aplilacije Move Smart, potrebno mi je da probam da je instaliram na nekom Sony tv-u koji nema play store(naravno ako to uopste moze?)
 
Sony je android televizor i nema Play store?
 
Ima neki store, ali ovo nije Play Store, i nema supernova aplikacije, eon apk je prihvatio i radi kako tako, ali supernovu ne mogu da pronadjem
 
Da li ce mozda biti redizajn supernova aplikacije za lg web os?
 
Sta moze da znaci ovo, na TV mi pise da nema signala, pokusao sam par puta reset i nista? Ne pise broj kanala kako je bilo pre...
IMG_20220608_210326.jpg
 
Ako je to onaj "Skymaster", probaj da izvadis karticu pa onda reset ! ... nisam koristio taj uredjaj, samo nagadjam :)
 
Pozdrav svima, da li bi neki mogao da me posavetuje ili da link gde mogu da nadjem apk ove aplilacije Move Smart, potrebno mi je da probam da je instaliram na nekom Sony tv-u koji nema play store(naravno ako to uopste moze?)

Evo odavde sam ja skinuo.
Isto Tv ,samo Fox bez klasične Google play prodavnice a Android.Kod mene radi super
 
@Aleksandar87
Jesi li probao vađenje iz struje?

Kad već pominjemo bagovanja, ovaj MOVE mi je u kratkom roku 3 puta zaglavio. Prvi put pred kraj finala domaćeg kupa u fudbalu, drugi put sredinom prvog poluvremena Lige nacija protiv Slovenije i treći put pred kraj majstorice finala ABA lige.
Slika se samo zamrzne a zvuk krene da "rešeta", kao na PC-u pre nego što se pojavi BSOD. Traje nekih 20 sekundi pa se sam isključi i resetuje.
Možda nema živaca za napete utakmice?:)
 
@Aleksandar87
Jesi li probao vađenje iz struje?

Kad već pominjemo bagovanja, ovaj MOVE mi je u kratkom roku 3 puta zaglavio. Prvi put pred kraj finala domaćeg kupa u fudbalu, drugi put sredinom prvog poluvremena Lige nacija protiv Slovenije i treći put pred kraj majstorice finala ABA lige.
Slika se samo zamrzne a zvuk krene da "rešeta", kao na PC-u pre nego što se pojavi BSOD. Traje nekih 20 sekundi pa se sam isključi i resetuje.
Možda nema živaca za napete utakmice?:)
Jesam druze, sve sam probao i nista... Morao da je otisao uredjaj... Zvao sam ih prijavio problem.
 
@Der Schnitter морам да се похвалим, изгледа да су урадили нешто што се тиче мог проблема. Јуче су се момци из супернове пењали по бандерама и малопре ме зову и кажу да се јављао шум и да је поправљено. До душе синоћ сам испратио ситуацију са брзином и све је било ок. Испратио сам и параметре рутера, синоћ је up stream био на 40/41.

A тренутно стање је:
 

Prilozi

  • 239346D5-85FA-44E2-9F23-8D3E40A40A3E.png
    239346D5-85FA-44E2-9F23-8D3E40A40A3E.png
    321.7 KB · Pregleda: 45
@Der Schnitter морам да се похвалим, изгледа да су урадили нешто што се тиче мог проблема. Јуче су се момци из супернове пењали по бандерама и малопре ме зову и кажу да се јављао шум и да је поправљено. До душе синоћ сам испратио ситуацију са брзином и све је било ок. Испратио сам и параметре рутера, синоћ је up stream био на 40/41.

A тренутно стање је:
Ono što se na tim modemima ne vidi (jer im je takav software) je koliki je SNR u povratnom smeru. Ukoliko je 20dB šum (SNR) u povratnom smeru taj isti upload neće moći da radi u punom kapacitetu i dolaziće do povremenih prekida internet konekcije. A to , da li je snaga povratnog smera 40-42-45-50 dB (do 54dB na određenim modemima je "stabilno" na nekim i do 55-56-57 (Ubee radi stabilno i na 57dB u povratnom bez ikakvih ispada)) je stvar kako je mreža setovana. Postoje delovi mreže gde je to apsolutno nemoguće ostvariti, ali kao što rekoh pre će šum u povratnom smeru da ti stvara probleme nego snaga.
 
Mali update na moje proslo pisanje o statickoj IP adresi... Posle 3 dana zvanja, cimanja, slanja mailova konacno se setio neko da me pozove i dodeli staticku adresu. Fino je sto sam dobio staticku adresu, ali time sam izgubio internet. Momak koji me je zvao rekao je da ce da pogleda i da me nazove za par minuta, a naravno evo posle vec skoro 2 sata se nije javio...

Podrska = cista katastrofa
 
@slavenk
Što se parametara tiče sve je OK. Valjda će da ti potraje.

Надам се, звали ме баш јутрос и као пријавио сам сметње и онда сами кажу да су решавали јуче (јер сам их видео по бандерама). Видећемо да ли ће потрајати … надам се!
 
Iz ličnog iskustva retko kad uspe iz prve, treba dorada. Ali ja sam inače baksuz pa to dođe normalno.
Proprati još neko vreme za svaki slučaj. Bar sad znaju gde je bio problem.
 
Zdravo svima, da li ce raditi eon aplikacija na televizoru i telefonu ukoliko sam povezan na supernova internet?
 
Ako su ti puštene ipv6 adrese hoće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno