Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moram da pitam, izvinjavam se ako je bilo odgovora na isto/slično pitanje ranije.
Modem mi je povezan UTP kablom na PC u jednoj sobi a u drugoj, na suprotnom kraju stana, nalazi se MOVE sa TV-om. Premotavanje je najčešće noćna mora jer je veza MOVE-modem bežična i dosta klimava. Ima ta opcija da razvučem UTP kabl po celom stanu, da ga motam po silnim ćoškovima. Imam dovoljno kabla ali bih tu opciju ostavio kao poslednji izbor jer mrzim kablove.
Našao sam jedan stari ruter koji mi je ostao od SBB-a pa sam mislio da njega spojim na PC a modem na MOVE. Hteo bih da napravim žičnu vezu ako je moguće. Ono što me interesuje je da li je jedini način da ovo uspe vezom modemLAN-UTP-WANruter što je opet razvlačenje kablova, odnosno da li je moguće uraditi kao na slici (uz upotrebu RG6-RJ45 adaptera na ruteru)? Ta bi me opcija spasila silnog kabliranja ali ne znam koliko je verovatna, tj. funkcionalna.
Sema instalacije.jpg
 
Moram da pitam, izvinjavam se ako je bilo odgovora na isto/slično pitanje ranije.
Modem mi je povezan UTP kablom na PC u jednoj sobi a u drugoj, na suprotnom kraju stana, nalazi se MOVE sa TV-om. Premotavanje je najčešće noćna mora jer je veza MOVE-modem bežična i dosta klimava. Ima ta opcija da razvučem UTP kabl po celom stanu, da ga motam po silnim ćoškovima. Imam dovoljno kabla ali bih tu opciju ostavio kao poslednji izbor jer mrzim kablove.
Našao sam jedan stari ruter koji mi je ostao od SBB-a pa sam mislio da njega spojim na PC a modem na MOVE. Hteo bih da napravim žičnu vezu ako je moguće. Ono što me interesuje je da li je jedini način da ovo uspe vezom modemLAN-UTP-WANruter što je opet razvlačenje kablova, odnosno da li je moguće uraditi kao na slici (uz upotrebu RG6-RJ45 adaptera na ruteru)? Ta bi me opcija spasila silnog kabliranja ali ne znam koliko je verovatna, tj. funkcionalna.
Pogledajte prilog 338655
Kod mene premotavanje isto traje kad je move povezan utpom i preko wifija.
 
@Der Schnitter ne možeš tako tvoj ruter da povežeš preko adaptera pa u spliter jer nećeš dobiti internet konekciju
internet konekcija se dobija iskljičivo preko njihovog kablovskog modema-(rutera), pa na njega nakačiš drugi (tvoj) ruter
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.
Ekskluzivitet provajderske opreme. Pretpostavio sam da neće moći ali čisto da budem siguran. Ruterom bi onda samo dobio bolju Wi-Fi pokrivenost, mada mi nije potrebna (osim za MOVE), i dodatne LAN portove koji mi nisu uopšte potrebni.
Ruter mi onda ni ne treba jer sa njim ili bez njega razvlačenje kablova duž celog stana mi svejedno ne gine.
Head banging.gif
 
@jason13 to je odlična stvar, ALI......taj uređaj (bazni) šalje wi-fi signal do drugog uređaja. to i jeste problem kod @Der Schnitter jer mu konekcija preko wi-fi pravi problem (premotavanje) kod Move uređaja. Znam da će Move da poveže lanom na taj drugi uređaj koji prima signal od baze ali opet se tu umešala wi-fi konekcija
koliko mu se isplati da rizikuje da kupi taj uređaj (nije baš ni jeftin) i na kraju da opet ima isti problem
 
Jeste super ali ja tražim direktnu vezu s jednog kraja stana na drugi. Te utičnice u sobama mi nisu na istoj fazi, tako da će opet morati Wi-Fi da uskoči a to već imam na modem-MOVE relaciji. Jedino što bih dobio bolju pokrivenost Wi-Fi signalom u stanu i po "mobilni" LAN port.
 
Zdravo ,
Imam problem sa Supernova kablovskom. Ne mogu da gledam TV uživo već samo mogu da gledam program unazad . Kada izaberem odredjeni kanal na ekranu piše (Greška prilikom reprodukcije sadržaja!(Timeout) " . Kada se pritisne taster za tv uživo ništa ne se rešava.
Da li neko zna u čemu je problem?
 
U pitanju je Movebox?Povezan coax kabal?
 
Zdravo ,
Imam problem sa Supernova kablovskom. Ne mogu da gledam TV uživo već samo mogu da gledam program unazad . Kada izaberem odredjeni kanal na ekranu piše (Greška prilikom reprodukcije sadržaja!(Timeout) " . Kada se pritisne taster za tv uživo ništa ne se rešava.
Da li neko zna u čemu je problem?
Probaj da drzis dugme za gasenje par sekundi i onda idi na restart ili probaj da skeniras kanale ponovo.
 
Zdravo ,
Imam problem sa Supernova kablovskom. Ne mogu da gledam TV uživo već samo mogu da gledam program unazad . Kada izaberem odredjeni kanal na ekranu piše (Greška prilikom reprodukcije sadržaja!(Timeout) " . Kada se pritisne taster za tv uživo ništa ne se rešava.
Da li neko zna u čemu je problem?
Isti problem sam imao pre dve nedelje sa move uredjajem. Radi preko neta ali ne preko kabla. Mozes i uzivo da gledas kad posle timeout zaustavis pa ponovo pustis na play kanal. Jes da nije to uzivo jer kasnis za strimom par sekundi. Ne pomaze ni restart ni vracanje na fabricko. Zovi korisnicku podrsku ili idi u poslovnicu. Meni su po potpisivanju novog ugovora resetovali sve uredjaje i move nije dobro registrovan tj ubacen u koriscenje uredjaje. Bas sam imao problema dok nisu to sredili.
 
Probaj da drzis dugme za gasenje par sekundi i onda idi na restart ili probaj da skeniras kanale ponovo.
Uradio sam kako si rekao i rešio sam problem. Hvala ti. Inače , u toku dana palim TV i traži mi da ukucam PIN za RTS1 .Provalio sam šifru, ali kako li su se sami zaključali. Skoro sam uveo Supernovu, ali mi nešto ne uliva poverenje . Ne znam šta će da se desi kada sledeći put upalim TV 😄 .
 
\koliko vidim, nisu
I kod mene se nešto dešava sa netom poslednja 2-3 dana. I ja sam izgubio IPv6 preko mercusys rutera pa sam povezao računar direktno na Lan 1 na zte f612 i mercusys na Lan 2. Tako sam ponovo dobio IPv6 na računaru, ali juče i danas kad upalim računar nemam uopšte internet na računaru. U isto vreme radi internet na Lan2 na zte. Na Lan2 nemam ipv6 i pritom to je 100mbps izlaz, a lan 1 je 1gbps. Prvo sam pomislio da imam problem samo sa mercusys, pa sad vidim da je možda problem i zte f618, a možda je i do provajdera.
 

Prilozi

  • 20220323_162451.jpg
    20220323_162451.jpg
    483.8 KB · Pregleda: 94
Uradio sam kako si rekao i rešio sam problem. Hvala ti. Inače , u toku dana palim TV i traži mi da ukucam PIN za RTS1 .Provalio sam šifru, ali kako li su se sami zaključali. Skoro sam uveo Supernovu, ali mi nešto ne uliva poverenje . Ne znam šta će da se desi kada sledeći put upalim TV 😄 .
Za pin stavi rejting 18+ u podesavanjima i prebaci automatsko skeniranje kanala sa dnevno na sedmicno.
 
Paracin, Al Jazzera Balkans HD, prebcena u SD od danas, kako je kod ostalih ? Da li je stvarno moguce da su jos jedan dobar kanal osakatili i prebacili u SD...

 
Kada su ovi "genijalci" skresali download? Ne ne, njima treba stručna pomoć, ali sumnjam da iko njima može da pomogne. Pa da li su oni normalni?!!!
Srednji paket uvek bio do 250, sad 150, a najskuplji bio do 1000 a sad bednih 350... Kakvi mamlazi, majko mila! 😡
 

Prilozi

  • supernova.png
    supernova.png
    196.9 KB · Pregleda: 96
To su sve brzine preko koaksijanog kabla koje su bile i do sada, nista tu nije smanjeno. Opticke brzine nisu navedene...
 
Paracin, Al Jazzera Balkans HD, prebcena u SD od danas, kako je kod ostalih ? Da li je stvarno moguce da su jos jedan dobar kanal osakatili i prebacili u SD...

i u Borči exRV kanal Al Jazzera prebačen u SD
na OTT-boxu supernova kanal Al Jazzera je i dalje u HD-u
dodati novi kanali:
SKY TV
Radio HIT FM-TV
Radio TDI-TV
Radio Karolina-TV
 
Pre nego što se panika oko nestanka IPv6 još više raširi, budite sigurni da se to neće desiti, imamo dovoljne količine u zalihama.:giggle:

Probaj da drzis dugme za gasenje par sekundi i onda idi na restart ili probaj da skeniras kanale ponovo.
Predlažem da se instrukcija za reset MOVE boxa stavi npr. u Sticky Thread jer je veoma efikasno rešenje a često neophodno.;)

Uradio sam kako si rekao i rešio sam problem. Hvala ti. Inače , u toku dana palim TV i traži mi da ukucam PIN za RTS1 .Provalio sam šifru, ali kako li su se sami zaključali. Skoro sam uveo Supernovu, ali mi nešto ne uliva poverenje . Ne znam šta će da se desi kada sledeći put upalim TV 😄 .
Nemoj da pališ, pokvarićeš nešto. Bolje sprečiti nego lečiti.:)
Muči mi se internet nešto od sinoć. Danas sam izmerio brzine interneta nešto pre i posle potpunog prekida od pola sata. Da ti ulijem poverenje u smislu: "Ako misliš da ti je loše, veruj da uvek može gore". Zato se i ne žalim previše.;)
 

Prilozi

  • Nettest.jpg
    Nettest.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 75
  • Nettest 2.jpg
    Nettest 2.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 35
To su sve brzine preko koaksijanog kabla koje su bile i do sada, nista tu nije smanjeno. Opticke brzine nisu navedene...
Pa bile su do sada navedene, što su ih onda obrisali, premišljaju se koje da stave? Stalno nešto tumbaju i prepakuju, kako sa kanalima, izgleda isto i sa ponudama na sajtu...
Svako veče nešto čačkaju...
 
Da li je i kod vas na Move boxu Pink film na poziciji 139 na dva mesta?
Na prvom (sa logom) prijavljuje grešku, a moguće je samo vraćati sadržaj, a na drugom (bez logoa) može se pratiti samo trenutni sadržaj.
 

Prilozi

  • 20220323_193350.jpg
    20220323_193350.jpg
    216.8 KB · Pregleda: 86
  • 20220323_193406.jpg
    20220323_193406.jpg
    189.1 KB · Pregleda: 73
Pa bile su do sada navedene, što su ih onda obrisali, premišljaju se koje da stave? Stalno nešto tumbaju i prepakuju, kako sa kanalima, izgleda isto i sa ponudama na sajtu...
Svako veče nešto čačkaju...
Ja bih voleo da upoznam osobe koje sastavljaju pakete i odrzavaju sajt za supernovu. Plan 4 brzine idu 100/150/350 a na plan 3 idu 100/250/350, za optiku se vise ni ne zna sta su uradili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno