Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad zablokira, ikonica od mrežne na kompu pokazuje kao da je raskačen kabal.
 
Kad zablokira, ikonica od mrežne na kompu pokazuje kao da je raskačen kabal.
Aha, malo si me bio uplašio znam da imam pristup njemu, al svakako hvala sad jedna informacija više. Ne znam koliko se kolegi dešava da zabaguje i kom delu ex provajdera, ali kada sam tražio zamenu rutera i uslov nov ja sa internetom problema nemam. Pre drndavi cisco skoro pa sedeo na njemu. To non stop blokira.
 
To nije TPlink već Technicolor. I da dešava se meni da zabode, sve lampice normalno sijaju a neta nema niti ruteru ne može da se pristupi. Samo gašenje pomaže.
Znači za ovakav slučaj ne mogu da se žalim, da dobijem nov uredjej. Inače kada sam prešeo na moviebox, dobio sam ovaj Technicolor koji vidno nije bio nov. Na moje negodovanje da želim nov, rečeno mi je da sada svi prelaze na movie i da nemaju nove i da će nekada (malo sutra) zameniti. Naravno da je to bila samo usmena napomena.
 
Znači za ovakav slučaj ne mogu da se žalim, da dobijem nov uredjej. Inače kada sam prešeo na moviebox, dobio sam ovaj Technicolor koji vidno nije bio nov. Na moje negodovanje da želim nov, rečeno mi je da sada svi prelaze na movie i da nemaju nove i da će nekada (malo sutra) zameniti. Naravno da je to bila samo usmena napomena.
Možeš i imaš prava da tražiš nov uređaj naravno doplaćuje se500 din. na prvi račun kad stigne. Uglavnom polovne i već izakane uređaje od korisnika do korisnika daju. Sad na vama je kako god hoćete i želite
 
Najradije bih da sam zadržao Arris od Pošte. Sa njim nisam imao problema, ovog moram često resetovati. A i MOVE mi izgleda počinje skapavati, sve češće se zakucava da mu ni reset ne može pomoći, moram ga čupati iz struje.
Najbolje bi bilo, kad bi moglo, da sami nabavimo opremu, da odaberemo kvalitetnu ma koliko da košta i da je postavimo uz njihovu asistenciju ako trebaju neka podešavanja. Ovako, promeni provajdera i svaki uvali svoju robu često zdrndanu. Ovaj sadašnji modem 7210 izgleda da je ostario pre vremena.
Kad ga već pominjem, da li je neko probao da ga stavi na nosač pa na zid? Ne nađoh za ovakav stojeći. Da probam da poboljšam signal i da ozračim komšiju odozgo.:giggle:
 
Mene kod move nervira sto nece na prvo paljenje da pokupi wifi nego kaze da je u offline rezimu. A tplink re300 mu stoji pod nosom, 30 cm udaljen. I onda mora restart da bi on pokupio wifi posto ni iz opcija ne radi, kaze nije pronadjena ni jedna mreza, dok tv konektuje iz prve i jos uradi update ako treba.
 
S mrežnim kablom tih problema nema.
 
Najveca glupost, kakav crni kabl, kako eoni d3 rade bez kabla, a ruter obicno bude bogu iza nogu, necu busiti celu kucu zbog kabla za move. Mogu da koristim i app ali nemam naviku.

I btw imala sam problema i sa kablom kad je bio ustekan u drugi tplink extender koji ima lan.
 
Bila malopre ekipa zbog ponovnog zahteva da se modem prebaci u bridge,
i naravno OPET su doneli modem koji nema telefonski priključak, neverovatno.
I dalje mi je nejasno kako ne mogu ovaj cisco da prebace u bridge mod kada je ranije moglo,
niti da imaju neki drugi modem koji ima ovu mogućnost.
 
Moje iskustvo sa supernovom:
Subotica je u pitanju, KDS ifrastruktura. Komšija i ja podneli zahtev on za tv i net ja samo za net. Došli i uključili njega a za mene nema tehničkih mogućnosti d:
Kuća pored kuće.
Poslao sam im mail. Odgovor da su nakon detaljne provere ustanovili da na mojoj lokaciji nema tehničkih mogućnosti za priključenje supernove.
 
Bila malopre ekipa zbog ponovnog zahteva da se modem prebaci u bridge,
i naravno OPET su doneli modem koji nema telefonski priključak, neverovatno.
I dalje mi je nejasno kako ne mogu ovaj cisco da prebace u bridge mod kada je ranije moglo,
niti da imaju neki drugi modem koji ima ovu mogućnost.
cisco/technicolor EPC3208 ima tu mogucnost
 
Mene kod move nervira sto nece na prvo paljenje da pokupi wifi nego kaze da je u offline rezimu. A tplink re300 mu stoji pod nosom, 30 cm udaljen. I onda mora restart da bi on pokupio wifi posto ni iz opcija ne radi, kaze nije pronadjena ni jedna mreza, dok tv konektuje iz prve i jos uradi update ako treba.
Taj problem nisam imao dok mi IPv6 nije omogućen. I kočenje slike i timeout svaki minut-dva i česta zakucavanja. Reset modema daje malo više vremena da radi bez ovih problema. Tačno negde kad sam proverio u modemu da je omogućen IPv6 je krenulo sa ovim. Zanimljivo, nije se dešavalo na PC-ju ali tamo ga nisam ni aktivirao neko vreme. Čim sam namestio i tu, primetim da se koči na minut-dva.
Sva ova kočenja se događaju na premotanom sadržaju, ne na programu uživo.
 
@Joker Mozda su te spasili muka. Ko zna kako ce i komsiji da radi sve to. U Subotici je POSTANET ranije detaljno proveravala tehnicke uslove za kablovski internet, inzenjeri su izlazili sa aparaturom da mere liniju itd. Cesto je i radjena nova unutrasnja instalacija.
Od oktobra kako ih Supernova preuzela krece suluda kampanja i sve se radi bez ikakvog plana i kontrole. Licno sam se uverio da su ljudima i internet prikljucivali a kvalitet i jacina TV signala su bili oko ili ispod 40%.
 
Da, moguće da su me spasili. Videćemo :)
 
ako ti (i ostalima) vec izlaze u susret i daju ti modem/bridge i ipv6, pitaj mozda ti daju i username/pass za SIP pa da mozes svoj ip telefon da nakacis.
to bi ti bilo najbolje, ali je mala sansa.
 
Najveca glupost, kakav crni kabl, kako eoni d3 rade bez kabla, a ruter obicno bude bogu iza nogu, necu busiti celu kucu zbog kabla za move. Mogu da koristim i app ali nemam naviku.

I btw imala sam problema i sa kablom kad je bio ustekan u drugi tplink extender koji ima lan.
Koji eon radi bez kabla?
 
Ne pricam ni za kakav box, nebitno. Napisala sam d3.
 
Exenet (sada Supernova) sam od pocetka koristio tako sto je njihov neki huawei ruter radio u bridge modu a moj Netgear R7000 radio rutiranje i sve ostalo. (ppoe)
Od jutros nemam internet signal i prijavio sam problem servisu. Malopre su me zvali i objasnili da vise nije moguce tako koristiti internet vec da moram svoj ruter da prebacim na Dynamic ip tj dhcp, cim sam prebacio na dhcp sve opet funkcionise. Zbog cega su napravili ove izmene?
 
Dolazili su mi iz tehničke podrške da vide zašto mi ne radi IPv6. Reče mi dečko da ne može da uđe u podešavanja Zte f612 jer je kao zaključan i da zovem korisnički servis i da će mi oni sve podesiti. Pozovem njih i proradilo je. Zte f612 dobija IPv6, ali Mercusys dobija IPv6 ali samo u bridge modu i to samo na Lan, a na Wifi nikako. Definitivno je nešto do Mercusys-a. U suštini zadovoljan sam i ovako. Planiram da uzmem neki svoj ruter, a možda i podesim mesh konfiguraciju.
 
Dolazili su mi iz tehničke podrške da vide zašto mi ne radi IPv6. Reče mi dečko da ne može da uđe u podešavanja Zte f612 jer je kao zaključan i da zovem korisnički servis i da će mi oni sve podesiti. Pozovem njih i proradilo je. Zte f612 dobija IPv6, ali Mercusys dobija IPv6 ali samo u bridge modu i to samo na Lan, a na Wifi nikako. Definitivno je nešto do Mercusys-a. U suštini zadovoljan sam i ovako. Planiram da uzmem neki svoj ruter, a možda i podesim mesh konfiguraciju.
Ja koristim svoje rutere (netgear r7000 i tp link archer c7), a njihov mercusys sedi u fijoci.
 
Istekao ugovor podigli cenu na 3100 a nece da podignu brzinu sa 60 na 80

123.png

nista, videcu sta Ratel kaze na to.
 
Ne znalim se na cenu nego brzinu koja treba biti 80 a ne 60

@Koluba bas cu da potisem 24 meseca zbog 50% gratis jednog meseca i 400 din razlike mesecno.
 
Ne znalim se na cenu nego brzinu koja treba biti 80 a ne 60

@Koluba bas cu da potisem 24 meseca zbog 50% gratis jednog meseca i 400 din razlike mesecno.
Ti si potpisao ugovor kad je brzina 60mbps bila i to si dobio. Mozes jedino da ih zoves da trazis taj paket bez ugovorne obaveze i da trazis da ti povecaju na 80mbps.
 
Ne znalim se na cenu nego brzinu koja treba biti 80 a ne 60

@Koluba bas cu da potisem 24 meseca zbog 50% gratis jednog meseca i 400 din razlike mesecno.
Komsija nedavno podneo zahtev za raskid UO i dobio je 12m sa 50% umanjenja, mislim da mu je srednji paket(TV+NET+FIX).
Mom matorom nude prilikom obnove jedan mesec sa umanjenjem od 50%.
Podnece zahtev za raskid pa cemo videti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno