Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To nije od nikakvog značaja, naravno da ga nema, nema ni HBO GO-a u ugovoru, ali u cenovniku na sajtu stoji da su u sklopu paketa Super Par Plus Move uključene obe usluge.
A sta konkrento znaci u cenovniku apollon svod? Video on demand ali mozda je to u okviru video kluba?
Hbo go je jasno ali za apollon mi nije najjasnije.
 
Korisnik sam super par plus move paketa. Trenutno sam skoro pa na polovini ugovora. Tacnije marta prosle godine poceo sa koriscenjem usluge. Zanima me posto mi box 3 kod mts istice za mesec dana da li mogu preneti fiksni iz mts posto ne bih vise koristio box 3 u paket super sve plus move. Da li je moguce u supernovi dodati novu uslugu na vec postojeci ugovor koji je u toku? Vredi li se cimati jer citao sam ovde mnogi su se napatili prebacujuci fiksni sa mts-a na supernovu cekajuci da usluga bude aktivirana i do mesec dana?
 
Korisnik sam super par plus move paketa. Trenutno sam skoro pa na polovini ugovora. Tacnije marta prosle godine poceo sa koriscenjem usluge. Zanima me posto mi box 3 kod mts istice za mesec dana da li mogu preneti fiksni iz mts posto ne bih vise koristio box 3 u paket super sve plus move. Da li je moguce u supernovi dodati novu uslugu na vec postojeci ugovor koji je u toku? Vredi li se cimati jer citao sam ovde mnogi su se napatili prebacujuci fiksni sa mts-a na supernovu cekajuci da usluga bude aktivirana i do mesec dana?
Pa ti uzmi njihov broj koji ti dodele, ne moraš prebacivati svoj stari, ja sam one škole neka ostane stari na žici, ne koristiš i nemoj da žališ pretplatu. Jer ovaj preko supernove ide preko modema i kad nema interneta nema ni telefona. Komšinica ima pa zato znam.
 
Pa ti uzmi njihov broj koji ti dodele, ne moraš prebacivati svoj stari, ja sam one škole neka ostane stari na žici, ne koristiš i nemoj da žališ pretplatu. Jer ovaj preko supernove ide preko modema i kad nema interneta nema ni telefona. Komšinica ima pa zato znam.
Ja bih da zadrzim stari broj. Znam kad nema neta nema telefonije. Nego mozes li da pitas komsinicu kakav je kvalitet supernovine telefonije? Jel naplacuju zasebno indentifikaciju poziva? Imaju li uopste indetifikaciju poziva?
 
Ja bih da zadrzim stari broj. Znam kad nema neta nema telefonije. Nego mozes li da pitas komsinicu kakav je kvalitet supernovine telefonije? Jel naplacuju zasebno indentifikaciju poziva? Imaju li uopste indetifikaciju poziva?
Ima identifikacija, ne plaća se, radi super, al kad je prekid neta tada ne radi
 
pa kad nema neta, cisto sumnjam da ti bas tada treba fiksni pored mobilnog.
Kvalitet veze je odlican, dodatne usluge su besplatne, razgovori u MTS i telekom mrezi takodje besplatni
 
Fiksni na parici radi i kad nema struje ako se ima stari zicani telefon.
Bezicni fiksni telefon naravno ne radi kad nema struje da napaja bazu, a zicani telefon radi kad nema struje i kad je na bakarnoj parici.

Inace dugo nisam ulazio u temu, pa da npomenem da onom ko zivi u Pancevu treba i lokalna vranjska tv AKO je Vranjanac kao sto nekome iz Raške a živi u NS treba neki lokalni kanal iz Raaške...

Ono sto mene zanima ima li neko strucan ili dobro upucen da objasni kako se to prenosi signal u kablovskoj odnosno optickoj mrezi pa da ne mogu svi kanali biti u HD, zasto je broj HD kanala ogranicen...
Ono, imamo tv uredjaje koji mogu ne znam koliko hiljada kanala da prime i emituju a pustaju nam 300-tinjak od kojih je tek 100-130 u HD.
Zasto "se pravi mesto" za HD kanale, sta je problem?

Da li je u "belome svetu" sve u HD ili je skoro sve u HD ili i oni vecinu tv kanala gledaju na kds (kokasial i optika) u SD?
 
zato sto se HD dodatno naplacuje od strane TV stanica
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li je u "belome svetu" sve u HD ili je skoro sve u HD ili i oni vecinu tv kanala gledaju na kds (kokasial i optika) u SD?
naravno da vecina kanala i dalje nije HD,
to su ciste gluposti koje se godinama provlace po forumu.

To sto pojedini kanali u mrezama operatera idu u HD i 4k su obicno specijalizovani kanali (filmski, muzicki, naucni...) i nisu nekakav standard.

I to ce godinama jos biti tako.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Tehnički gledano, sve na DVB-C može da bude HD (ili 4K na DVB-C2) bez poteškoća, samo je sva ta problematika na relaciji od emitera preko distributera do provajdera.
 
Realno nije to toliko ni bitno...super je da ima,
ali potpuno nebitno ako taj kanal nije filmski, muzicki i slicno...

Malo veci bitrejt i SD rezolucija deluje sasvim solidno...
Eno ga pink ide u HD pa mu je slika mutna.

Verujem da ce na dalje provajderi forsirati sto vise IPTV jer imaju totalnu kontrolu nad svakim korisnikom
a DVB C je super dok postoji.
 
danas mi gase history2, discovery science...
 
Verovatno ono novogodisnje sto je bilo otkljucano. To do danas traje.
 
Da li je neko upucen zasto je upload slab za SN kavlovski net u Smederevu download varira od 60mb/s do 93mb/s a upload je uglavnom od 0.1mb/s do 8 mb/s, ovo su parametri nakon sto mi je njihov terenac '' pojacao '' signal sa nekim razdelnicima ruter je technicolor tc 7210
 

Prilozi

  • Screenshot_20220115-170129_Chrome.jpg
    Screenshot_20220115-170129_Chrome.jpg
    103.9 KB · Pregleda: 56
Ima i prethodna slika sa vrednostima 16 kanala downstream i 1 ili 2 upstream, ali mi sve to mnogo varira i gubi se, i da li vrednosti trebaju biti u minusu ili u plusu, ili oko nule
 
Malo veci bitrejt i SD rezolucija deluje sasvim solidno...
Eno ga pink ide u HD pa mu je slika mutna.
Realno, ako gledas na 32" HD ready TV-u, tu je svaka kablovska idealna na rez 720p! ako imas vecu dijagonalu 55' i vise i okrenes recimo AMC kanal ,to je uzas od bitrate kocka do kockice, mozda ako gledas na nekom telefonu
Ima i prethodna slika sa vrednostima 16 kanala downstream i 1 ili 2 upstream, ali mi sve to mnogo varira i gubi se, i da li vrednosti trebaju biti u minusu ili u plusu, ili oko nule
Idealno je oko nule za Down, taj monter se negde zeznuo, juri njega !

kacili smo milion puta parametre, ali evo ih ponovo ...
https://www.umrezen.in.rs/networking/sbb-kablovski-internet-parametri-signala/
 
Realno, ako gledas na 32" HD ready TV-u, tu je svaka kablovska idealna na rez 720p! ako imas vecu dijagonalu 55' i vise i okrenes recimo AMC kanal ,to je uzas od bitrate kocka do kockice, mozda ako gledas na nekom telefonu
Nismo se razumeli 🤣, kablovska radi ekstra ali net zakiva mislio sam na kanale na ruteru , net zakiva pa samim tim i move zeza
 
Pa razumeli smo se , nego ti ne razumes ! @bakara je kvotovan/citiran za TV ! ti si ispod za net
 
Mali savet za one kojima tehnička ekipa sređuje instalacije.
Pre svake intervencije tipa zamene/stavljanja/skidanja aktivnih i pasivnih splitera, direkcionih kuplera, filtera, modema/rutera i sl. snimite parametre da posle možete uporediti. Tako ćete znati da li su problem sredili ili "sredili".
 
22222.jpg


👏
Sto je zanimljivo parametri su OK koliko se "razumem" ?

123212.jpg
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • Screenshot_20220115-200146_Chrome.jpg
    Screenshot_20220115-200146_Chrome.jpg
    108.8 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena od urednika:
OK, ali nije stalno tako ! a trebalo bi...znaci, taj monter bi trebao da stabilizuje signal ! sta je on radio, samo on zna...kazem ti, zovi ih i kazi situaciju, niko ovde, ne moze da ti pomogne oko toga !
i da, opet imas samo jedan kanal u upstream-u !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno