Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam što se toliko pravi dramaturgija kad na move boksu ima omiljeni kanali, stave se koji se gledaju i kraj, pa nisu svi 250-300 koliko ih ima svi omiljeni i da se svi baš gledaju.
Ne smeta kad ih je 10-ak, s 50+ je problem. Dođe se do sredine i hoćeš na početak a tamo npr. Arena 1. Ako pritisneš 1 gde ćeš završiti? Na RTS-u i u kategoriji svih kanala ako nije u omiljenima.

Ima li u ponudi kanala Supernove kanal Cinestar 2 kao sto na sajtu Cinestara pise da je u ponudi... u iris mts je bio pa su ga odavno ukinuli...
Koliko vidim ima 4: CS 1, CS Action, CS Comedy i CS Fantasy.

 
Ne smeta kad ih je 10-ak, s 50+ je problem. Dođe se do sredine i hoćeš na početak a tamo npr. Arena 1. Ako pritisneš 1 gde ćeš završiti? Na RTS-u i u kategoriji svih kanala ako nije u omiljenima.


Koliko vidim ima 4: CS 1, CS Action, CS Comedy i CS Fantasy.

Jel vi znate šta je 50 i više kanala, i ko može da gleda toliko?
 
Jel vi znate šta je 50 i više kanala, i ko može da gleda toliko?
Mislim da nije toliko bitno koliko ko kanala prati. Predpostavljam da svako potroši 90% vremena gledanja TV na manje od 10 kanala, a ostalih 10% na spomenutih 50+ kanala.
Mislim da je bitniji redosled kanala i iz koliko pritisaka po daljinskom dolaziš do željenog kanala. Recimo da ima ljudi koji su godinama navikli na neki raspored programa, a sada moraju da pamte trocifrene brojeve i šetaju prstima po daljinskom kao da sviraju klavirski koncert (mnogi su i slabovidi pa moraju pre toga da stave naočare). Moja majka od 65+ je navikla da krene od 1 za zemaljske kanale, 11 za naučne, 22 sportske, 44 dečiji, 55 muzički... i to su joj na početku grupe (11, 22, 33, 44, 55...) oni kanali iz grupe koje najviše gleda. Nema napipavanja dugmića i u 2 klika na isto dugme je na omiljenom kanalu. Desi se da dok pritiska 200 za Arenu prođe više vremena (sporije pokreće prste ili traži dugme) aktivira se kanal 2 ili 20.
Ovde jedva nauči brojeve kanala i onda se desi zamena mesta na ažuriranju. Nema opcije isključenja ažuriranja niti ručnog ažuriranja po frekvencijama.
EON je doktorska disertacija za MOVE koji je do poslednjeg ažuriranja bio rad starijeg osnovca, a od poslednjeg ažuriranja maturski rad. Verujem da će se nekim sledećim ažuriranjem ovo dodati.
 
Jos jedna glupost je kad si u listi kanala i odaberes koji hoces da gledas pritiskom na OK, moras da pritisnes BACK da bi skinuo OSD umesto jos jednom OK sto je mnogo lakse.
 
Ovako je kod mene od kada sam prešao u Supernovu
Pogledajte prilog 326546
Ako se ne varam tu se radi o rezoluciji slike TV- a. A ja sam mislio u kojoj rezoluciji se emituje HD program Supernove. Imaš dobar TV, hvala na trudu.
Jedan od članova me je uputio na bitrate, malo sam googlao i vidim da je on u stvari ključan za kvalitet slike. Đaba rezolucija ova ona kad količina ingormacija kja dolazi do TV-a mala, samim tim džaba TV 8K kad nema šta da reprodukuje. Možda je najbolje uzeti TV od 720p i to je izgleda maksimum za naše područije.
 
HD kanali se emituju u 1080p, ili 1080i. Ako hoćeš 4K, ili 8K sadržaj, jedini izvor su ti striming servisi koji imaju sadržaj u tom kvalitetu, ili da skidaš sa torenta sadržaj u tom kvalitetu.
 
Pozdrav svima, cenio bih vašu pomoć:
nakon update-a Move box *Supernova, na većem broju kanala dobijam obaveštenje "Time out". Nema nekog pravila, npr kanal koji je malo pre to javljao, sad se otvara normalno i sve tako. Internet je Supernova 200 mbit.
Hvala unapred
 
Jel vi znate šta je 50 i više kanala, i ko može da gleda toliko?
Skoro sve što sam mislio napisati zipsilon je već napisao. Zaista gledam da udovoljim svim članovima domaćinstva jednim potezom da me ne čupaju za svaku pojedinačnu nedoumicu. Meni nije teško da se sviknem na MOVE ali šta kad neki ne mogu nikako, neki još uvek a neki jednostavno neće?
Za mene 10-ak kanala je za 10 previše. Vreme pred TV-om provedem uglavnom samo vrteći kanale. Da je do mene isključivo, TV najverovatnije ne bih ni imao ni, da mi oprostite, ovde ne bih davio.

Posle update-a ne radi vise dugme back na daljinskom da se vratite na prethodno gledani kanal već se otvara meni sa kanalima. Nije mi jasno zašto su to dirali.
Jos jedna glupost je kad si u listi kanala i odaberes koji hoces da gledas pritiskom na OK, moras da pritisnes BACK da bi skinuo OSD umesto jos jednom OK sto je mnogo lakse.
Eto, a meni se često dešava da umesto strelice na dole pritisnem Menu. Svakom njegovo.:giggle:
 
Ekipo,

Kod mene je jačina signala 69, a kvalitet kanala je po svakom kanalu pojedinačno cca oko 89, kako je kod ostalih?
 
Jačina signala: 67-69%, kako na kom kanalu a kvalitet signala je na maksimumu (100%).
 
Kod mene i jacina i kvalitet signala 100% i sve radi kako treba, nikakvih prekida niti seckanja slike.
 
Hvala,da li moze savet kako da.proverim jacinu i kvalitet signala?hvala unapred
 
Hvala,da li moze savet kako da.proverim jacinu i kvalitet signala?hvala unapred
Moguće da ima par načina na MOVE boxu, nisam još sve isprobao. Prebaciš na željeni kanal i na dnu ekrana bi bile opcije pauziranja i premotavanja. Ako nema ničega stisneš na daljincu Info dugme ili strelicu na gore ili na dole. Kad se pojavi, strelicom na desno dođeš u tri poteza do točkića sa oznakom Opcije i pritisneš OK na daljincu. Valjda sam pogodio.:unsure:
Nego, meni neće da pokaže jačinu i kvalitet, vrti se unedogled.:confused:
 
pisao sam na ptt kds temi, ali kako je ova pojava nastala ovih dana, 10ak od prelaska na Supernova sa cam karticom, da li je ovo do provajdera? Hvala
 

Prilozi

  • IMG-b7aa04c971b51250f94df7da2f2d6206-V.jpg
    IMG-b7aa04c971b51250f94df7da2f2d6206-V.jpg
    132.6 KB · Pregleda: 58
Zna li neko proveren TV 32" koji ima u prodavnici Supernova app? Vidim da pise LG i Samsung. Za LG retpostavljam da je WebOS ali na mom 5 godina starom TV te aplikacije nema. Nije mi jasno da nisu napravili AndroidTV aplikaciju...
i drugo pitanje, da li moze Supernova app instalirana na telefonu da se (Chrome)castuje na TV sa AndroidTV OS (sa Cromecast podrskom)?
 
Poslednja izmena:

@neo geo

Zavisi da li si imao slične probleme i na Pošti ili je od samog starta Supernove. Možeš proveriti da li je tako i na ostalim kanalima i kvalitet slike, jačinu. Proveri antenski kabl, razdelnike ako imaš (skini i pusti direktno signal, stavi ako imaš neki). Ako nema promene, zovi korisničku službu.

Kontakt informacije za one koji ne znaju a hteli bi i za one koji znaju a rado bi zaboravili:
SN kontakt.jpg
 
Zna li neko proveren TV 32" koji ima u prodavnici Supernova app? Vidim da pise LG i Samsung. Za LG retpostavljam da je WebOS ali na mom 5 godina starom TV te aplikacije nema. Nije mi jasno da nisu napravili AndroidTV aplikaciju...
i drugo pitanje, da li moze Supernova app instalirana na telefonu da se (Chrome)castuje na TV sa AndroidTV OS (sa Cromecast podrskom)?
Mislim da svi noviji LG i Samsung imaju Smart app, a sto se tice Chromecasta ne postiji ta opcija u aplikaciji kao na Eonu.
 
hvala, na Posti nije bilo slicnih problema nikada, i dalje se koristi isti setup tj direkt kabl zid-tv, bez razdelnika. Ako ne prodje samo od sebe zvacu sutra. Za poetak najbitnije da nije tv ili cam kartica u problemu.
 
Zna li neko proveren TV 32" koji ima u prodavnici Supernova app? Vidim da pise LG i Samsung. Za LG retpostavljam da je WebOS ali na mom 5 godina starom TV te aplikacije nema. Nije mi jasno da nisu napravili AndroidTV aplikaciju...
i drugo pitanje, da li moze Supernova app instalirana na telefonu da se (Chrome)castuje na TV sa AndroidTV OS (sa Cromecast podrskom)?
Pre nekoliko nedelja kupio mojima Samsung UE32T4302AKXXH. I ima supernova app i super radi.
 
Na TV gde mi je CAM kada prebacim kanal piše da li je HD ili SD 1080 ili 560...
Kako na movie boxu mogu videti da li je kanal HD ili ne?
Npr. Earth piše da je HD, a nije. Na Superstar 2 ne piše, a jeste...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno